• dün tarihimizin en acı haberlerinden birini aldık.
    33 askerimiz (resmi kaynaklar) ruslar tarafından şehit edildiler.

buna karşın türkiye hiçbir şey yapmadı hala. yapamadı.
    bunun en büyük sorumlusu olan erdoğan hala ortada yok.
    (bkz: 28 şubat 2020 başkomutanın ortalarda olmaması)

ve bugün bir şey daha oldu.
    dün gece askerlerimizi katleden rusların tam teçhizatlı 2 savaş gemisi, adeta gösteri yapar gibi, adeta alay eder gibi boğazlarımızdan geçtiler.
    (bkz: 28 şubat 2020 iki rus fırkateynin boğazdan geçmesi)

montrö boğazlar sözleşmesi madde 21

bu geçiş adeta türkiye'ye bir hakaretti.
    türkiye'nin böyle bir hakarete uğraması, böylesine bir duruma düşmesi çok nadir olan şeydir, bunun bir benzeri de süleymaniye'de türk askerlerinin başına çuval geçirilmesidir ve ne tesadüftür ki o olay da akp döneminde olmuştur.

şimdi rus savaş gemilerinin boğazdan geçişine bir şey yapamayız, çünkü montrö sözleşmesine göre geçebilirler, zira rusya'ya savaş ilan etmedik diye savunmuş aktroller bu durumu.

işte bu kadar cahiller.
    hayatlarında bir kez montrö'yü okumamışlar, ama montrö antlaşması konusunda bilirkişilik yapıyor gerizekalılar.

bakınız montrö antlaşmasının tam metni şurada;
    http://sam.baskent.edu.tr/belge/Montro_TR.pdf

montrö antlaşmasının 21. maddesi diyor ki;
    Türkiye kendisini pek yakın bir savaş tehlikesi tehdidi karsısında sayarsa, Türkiye'nin,
    işbu Sözleşmenin 20. maddesi hükümlerini uygulamaya hakki olacaktır...

yani montrö'nün 21. maddesi türkiye'nin kendisini yakın savaş tehlikesi altında sayması halinde, türkiye'nin savaş gemilerine boğazı kapatabileceğini söylüyor.

açın bakın diyeceğim ama onu bile yapacak kapasiteniz yok biliyorum, o yüzden ekran görüntüsünü koyayım;
    montrö boğazlar sözleşmesi madde 21

şimdi soruyorum;

1-rus savaş gemilerine neden boğazları kapatmadınız?
    2-33 askerimizi şehit eden rusların boğazlardan geçmesi hoşunuza mı gitti?
    3-yoksa ruslardan korkuyor musunuz?
    4-cumhurbaşkanının yanında montrö sözleşmesini bilen bir danışmanı yok muydu?

yazıklar olsun...

türkiye cumhuriyeti en rezil dönemini yaşıyor şu an.

ve bu rezil dönemin tek bir sorumlusu var. kim olduğunu herkes biliyor.

edit: buna eksi veren beyinsiz aktroll, belge gibi belge ile yüzünüze yüzünüze vurdum yaptığınızı, nesi yanlış da eksiledin?
    26 4 ...
  • Habersiz salacaktık hata ettiler. Sen geceden kapıları açacağım dedim. Mülteciyi gündüz gönderdin adam önlemini alır işte. Elinde bulunan tek kozu da böyle kullanmış oldum.

Yıllardır Şener Şen misali vallahi köyü sataram ha dercesine kapıları açarız dedin ve açtık kapıları sonuç yine hüsran.
    6 0 ...
  • Verilmesi gerekendir. internette her sahil şeridinden botlarla yunanistan'a geçmeye çalıştıkları haberleri dönüyor. Sahil güvenlikler, gelen kararla botları geri çekmiş, geçin diyorlarmış.

Sınırların bi iki kapıdan ibaret sanan cahillere bildirmek istiyorum, türkiye geçişleri artık kontrol etmiyor.

Ben cebimden para vermeye bile razıyım, akın akın yollayalım. Verilen yardımları keselim, ülkece seferberlik ilan edelim.

Yürüyedurun yiğitler, avrupaya biz giremedik siz girin.

1 haftada 100 bin yollasak bile tüm, avrupa karışır.

Eğer arkasında durulursa, bu kararı verenin alnından öpmek lazım.
    13 2 ...
  • Peki Siz sorumluluk hissediyor musunuz yoksa.

Bana ne ateş düştüğü yeri yakar hükümetimizin tadı kaçmasın mı diyorsunuz.
    14 0 ...
  • Bugün bu başlığa övgü dolu yazılar, tebrik yazıları yazmamız gerekirdi. Başakşehir topçuları dün efsane oynadılar(ilk yarısını izledim sadece).

Maçın ilk yarısı bittikten sonra whatsapp grubumuza gelen mesajlara baktım ve tüm sevincim bir anda yerle bir oldu.

Onlarca şehit, onlarca yaralı var diye.

Ayda 3-4 şehit haberine alıştırılmış(maalesef) bünyemize bu kadar şehit ağır geldi. Teyit etmek istedim, inanmak istemedim, dedim yanlış bilgidir, komplodur, provakedir.

Sabaha kadar uyumadım. Bilgi topladık sürekli. Telsiz konuşmaları, videolar, yaralı askerlerin görüntüleri, bağırış çağırış. Orada canlarımız canını veriyordu vatan sınırı için. Kesin bilgileri aldık daha da yıkıldım.

Bugün cuma namazında son bir dua ettim vatan için, vatan evlatları için. And içtim ilk operasyon yazısı geldiğinde gönüllü gideceğime.

Bugün gündem keşke bu olmasaydı. Keşke bugün başakşehir'ın başarısını konuşuyor olsaydık. Ama olmadı. Bu çok ağırdı.

Türk evlatları elbet bunun hesabını soracaktır. Hesabını soracak ve kanını yerde koymayacaktır.
    11 0 ...
  • Şehitleri ve orduyu istismar edip Ülkeyi cehenneme çevirmenize
    Karşı halkın tepkisi.

Suriye'deki savaş tayyoşun savaşı ama ölenler milletin çocukları.

Putin tayyoşa geçirmiş içinde dolaştırıyor.
    19 4 ...
  • 1-2 saate kadar 30000 civarına gelecek sayıdır. "fırtına obüsleri" de vuruyorsa o sayı 60000 e çıkar akşama kadar..

33 tane vatan evladı gitti. allah bilir evlerinde nasıl büyük bir acı yaşanıyor. ne hayalleri vardı kim bilir. arkalarında eşleri çocukları anaları babaları kardeşleri kalmış. bizde aşiret gibi kan davası güdüp skorda öne geçip acılar azalacak diye umuyoruz. biz derken biz değil işte iktidar ve yalakaları. bu insanların çocukları büyüyünce nasıl anlatacaksınız babaları ne için ve nerede vefat etti diye. vatan toprağı savunulacak ise en önlerde ben de gideyim toprağa düşeyim hiç önemli değil. ne gözüm açık giderim ne ailem arkamdan karalar bağlar. ancak o topraklarda savaşması gerekenler şu anda edirneye doğru avrupaya gitme umudu ile götlerine neft yağı sürülmüş gibi giderlerken bizim askerimiz oralarda hayatını yitirmemeli.
    17 4 ...
  • akitin sitesine girildiğinde görülen haberlerdir.

başlık : 28 Şubat’ta başörtülü kadınların hayalleri çalındı
    açıklama: baş örtülü kadınlara zulüm edilmiş

link: https://www.yeniakit.com....leri-calindi-1092524.html

başlık: Unutmadık, unutturmayacağız! Zulmün adı 28 Şubat
    link: 28 şubtta müslümanlara zulüm edilmiş

link: https://www.yeniakit.com....adi-28-subat-1092385.html

başlık: Milletin adamlarını durduramadılar
    açıklama: 28 şubatta müslümanlara zulüm edilmiş ama tayyip gelim herşeyi düzeltmiş.

link: https://www.yeniakit.com....rduramadilar-1092328.html

28 şubatta 33 şehit verdiğimiz bir günde baş örtülü kadınlara zulüm konuşan akiti tebrik ediyorum, yılardır hiç bozmadınız kendinizi, hep aynı istikrarda aynı şeyi yaptınız, çok güzel gerçekten.

hükümetin hiç suçu yok bu arada 33 şehit vermemiz ile, şehit demişken baş örtülü kadın zulmünü duymuşmuydunuz?
    11 0 ...
  • küfürlü şekilde yapmaktadırlar. zannedersin ki suriye politikasını belirleyen muhalefet ve muhaliflerdi. kendi g.tünden korkup vatanını terk eden suriyelileri ülkeye dolduran muhalefet ve muhaliflerdi. geceden beri kudurmuş gibi küfür ve hakaret içeren şeyler yazıp herkese vatan haini diyerek kendi pisliklerini kamufle etmeye çalışacak kadar şirazeleri kaymış. allah ıslah etsin diyeceğim ama bu saatten sonra ıslah olmaları da zor.
    13 2 ...
  • böyle yapınca hükümetin battığı bataklık gözükmüyor zannediyorsunuz değil mi. 18 yılın sonunda oluşan kitle böyle sığırcık kuşu gibi aynı. suriyeliler burada ne bok yiyiyorlar neden bizim askerimiz orada diye soracaklarına "muyalifler pis kaka" diye merkezden kendilerini ayırabileceklerini, sorumluluğu üstlerinden atabileceklerini zannediyorlar.

ulan sizin yalaya yalaya bitiremediğiniz adamlar "birkaç şehit var" derken bizim her 1 şehitte ciğerimiz yanıyor. ipneliği bırakın gözünüz başınız ayrı oynamasın artık. insan olun. gözlerinizi yaladığınız yerden biraz çekin gerçekleri görün artık. bu vatana en büyük ihaneti bir siyasetçinin peşinden koşup her türlü ahlaksızlığı savunanlar yapıyorlar. daha düne kadar putini yalıyordunuz. size dedik ayıdan post rustan dost olmaz diye. pinpon topu gibi bir abd bir rusya arasında gidip geliyordunuz. ne oldu şimdi ? hiçbir şeyi dinlemeyin sonra iş boka batınca muhalifler şöyle böyle. çözüm süreci aynı feto konusu aynı şimdi suriye konusu aynı. adam olun adam.
    17 4 ...