balıkesir

681.
  • Yarı şehir, yarı taşra bir yer.
    Bozkır kültürüne uzak ama sahil kültürü de yok. Sanayi var ama bir o kadar canlı tarım da var.

Bu yönü ile Manisa'ya benzetirim.
    Isparta, aydın, Kozan, Nazilli'ye.
    3 0 ...
  • böyle bir hak var mıdır? o taytı ben onun derli toplu götüne bakayım diye mi giymektedir, yoksa rahat olduğu için mi?

teşhircilik işi bu olayın neresindedir? nefsine hakim olamayıp bakarsam günaha girer miyim? beni günaha teşvik etmiş olur mu? araya kaçacak kadar dar taytla iki adım önümde yürüyen kadın ne yapmak, nereye varmak istemektedir?
    10 1 ...
  • atatürk'e söyleyebileceğiniz en son şey toprak verdi demektir.
    biz 1699 dan 1923'e kadar tam 224 yıl sürekli toprak kaybettik. adaları da 1912 de fiilen kaybettik. geri alalım desek donanmamız da takamız bile yoktu. Atatürk ve kurmayları yapabileceği kadarını yaptı kurtarabileceği kadarını kurtardı.
    adaları alabilseydik güzel olurdu. ama artık elimidekine bakalım. atatürk'ün gayreti olmasa idi hatay bugün suriye toprağıydı. hataylılara suriyeli diyecektiniz.
    2 0 ...
  • Cilt bakımı sizi asla üzmez
    Güneş kremi kullanmazsanız yaşlanırsınız
    Fazla tevazunun sonu vasıfsız insandan akıl dinlemektir
    Sebze sanıldığı kadar kötü bir tada sahip olmayabilir
    (bkz: Belki de aşk lazım değildir)
    3 1 ...
  • Kanal istanbul da patlasa tahribat yapmayacak yani? Hemde tam fay hattının üstünde? Hasbinallah ve nimel vekil sabah sabah ya...
    10 2 ...
  • margarin

69.
  • bir nesli kalp hastası yapan zararları çok sonradan anlaşılan. malum lobinin kolesterol hapları tansiyon ilaçları satmak için halkımıza empoze ettiği; halk tabiriyle sineğin bile üstüne konmadığı kimyasal yağ.
    2 0 ...
  • Ha şunu yapinca mutlu olcam ha bunu yapinca mutlu olcam diye yaşadım hep sabahlara kadar uyumayıp çalıştım 0 uykuyla okulun yolunu tuttum Maddi özgürlüğümü elime alinca mutlu olcam dedim yaptık ettik bir şeyler şimdi anlamsız geliyor boşluk hissediyorum. gerçeklik çok üzücü.
    4 0 ...
  • mısırla yaptığı sözde anlaşma sonucu türkiye-libya ve türkiye-mısır arası deniz yetki bölgelerimizi gasp/ işgal etmiştir. bu gerçektende görmezden gelinebilecek bir mesele değildir.

aynı bölge üzerinde iki ülkede hak iddia ediyor ve bunun sonucunun ne olduğunu hepimiz tahmin edebiliyoruz. Ve kendi ülkemiz olduğu için demiyorum onu belirteyim; yunanlılar bizim deniz bölgemizi işgal ediyor ülkemiz kesinlikle haklı konumda. ama şu ekonomik şartlarda ne kadar mücadele edebilecek onu bilemiyorum.

yunan-mısır arası imzalanan harita şu şekilde:

yunanistanın türk deniz bölgesini işgal etmesi

bu ise türkiye'nin doğu Akdeniz’de Deniz Yetki Alanı:

yunanistanın türk deniz bölgesini işgal etmesi

yunan soysuzları iki üç küçük adayı bahane ederek bizim yetki alanımızı küçültmeye çalışmakla kalmıyor bunun yanı sıra birde mısıra kadar giriyor??
    5 0 ...
  • o am çemen de kokuyorsa mis gibi köy kahvaltısı amk.

lan olum yapmayım diyorum da böyle başlıklar görünce bel altı mizah devreye giriyor.
    3 0 ...
  • Tam tersi bide sadece gündem başlıklarına yazanlar var.

Bende kusma isteği uyandırıyorlar.

Sanki bizim aramıza karışmaya değil de gündem başlığında takılmaya gelmişler.
    4 0 ...