• --spoiler--
    tayyip kim kankan mi , cumhurbaşkanına , makamına, aldığı oya saygınız olsun . millet seçmiş. eleştirirsiniz o ayrı, fakat üslup yanlis. işte bu üslup , bu tepeden bakma, bu hor görme bu ülkeyi bu hale getirdi..
    --spoiler--

her gün bu ülkenin ana muhalefet başkanına "bay kemal.. gılıçdar.." diye edilmedik hakaret kalmıyor, ona niye aynı hassasiyeti göstermiyorsunuz, çok saygıdeğer duyarcı arkadaşlar?
    5 0 ...
  • Boyu posu devrilesice erkektir. işi bitti tabi kaybolur ortalıktan, ya ne olacaktı? Vallahi sinirden elim ayağım titriyor şerefsizim.. şu dürzüyü bi bulun da belinde sopa kıralım, kafasına taş falan vuralım ya..
    10 1 ...
  • yaptığı her yemekten birkaç kez tadım yaptığından olabilir. adam 1 menü çıkartıyor mesela tadına tuzuna bakmak için pişirmenin her aşamasında 1 veya 2 kaşık alıyor. günde kaç menü çıkartıyor allah bilir. ee tadına baktıkça acıkıyor garibim.

lan askerde bir ara dönemde yani acemi yokken dedim "aylardır açız şurada gideyim gönüllü ayağına biraz mutfakta takılayım" 1 haftada 2-3 kilo falan almıştım. tüm gün yemek pişiyor ne kadar yersen ye doymuyorsun anasını satayım.

ben : oha köfte pattis mi var lan bugün ?
    yemekhane çavuşu : he abi köfte patates var
    ben : dur bir tadına bakayım iyice bişmiş mi tuzu iyi mi
    yemekhane çavuşu : tam ekmeğin arasına koyup mu bakıyorsun abi ?
    ben : tabi lan iyice emin olmak lazım
    yemekhane çavuşu : abi bari 20 tane değil 10 tane falan koy millete kalmayacak..
    3 0 ...
  • Kukla denen tipin yaptığı şey sağdan soldan zaten takdir görmüş şeyleri toplayıp üzerinden prim yapmaya çalışmak. 9gag'in 4chan'den, reddit'in 9gag'den, onedio'nun hepsinden içerik "toplaması" gibi.

insanların çoğu cahil olduğundan bunları başka birisi daha önce yazmış mı, kukla çalmış mı diye bir dertleri yok. çoğunluğu yazılan şeylerin kurgu olduğundan bihaber, "gerçekse komik" gibi bir algı üzerinden komik buluyor zaten.

mesela beğenilen bir karikatür üzerinden burada bir hikaye yazsam, sözlüğün mizah dünyasını takip etmeyen önemli bir bölümü bunu komik bulacaktır. ancak ben o karikatürü daha önce gördüğüm için; o karikatür daha önceden mizah dünyasında bir yer edindiği için komik bulmuyorum. beğenilen espriyi defalarca tekrar etmek gibi, arkadaşından 2 dakika önce duyduğu espriyi pazarlayan liseli gibi hissediyorum. mizah konusunda, facebook'tan bahattin paylaşan insanla ben aynı yetkinliğe sahip değiliz. Kukla denen tipi komik bulan kitle de "dağdaki çobanın oyu" mevzusuna benziyor yani.

ama onedio okunuyor mu, okunuyor. 9gag okunuyor mu, okunuyor. ama bu 9gag'in komik olduğunu değil, 9gag'in içeriğini topladığı insanların komik olduğunu gösteriyor.
    5 1 ...
  • (bkz: Dişi köpek kuyruk sallamazsa erkek köpek yanaşmaz) bunu en iyi kadınlar bilir. Canı istemiyorsa yanına bile yaklaşamazsın.

Bazen kadınların yanlarında küstüm latif tipli adamlar görürsün. Normalde o kadın o adamı şöförü yapmaz. Ama adam her dakka yanındadır. Sonra anlarsın ki, o adam onun haftalık rakı balık ihtiyacını karşılıyor.
    2 1 ...
  • Hiç şaşırtıcı olmamıştır.

2016 yılında yapılan bir araştırmaya göre %23 olan şeriat heveslilerinin oranı günümüzde %18'e düşmüş.

Ramazan'da her gün oruç tutarım diyenler 2011 yılında %72 iken şimdi %57, baş örtme meraklılarının oranı 2016'da %63, şimdi %58.

https://odatv4.com/laikli...ken-sonuc-05032149_m.html

Şeriat isteyenlerin oranının düşmesinde akp'nin de katkısı var. Hem hırsızlıkları, hem de televizyonlarda laiklik şeriat tartışması yayınlanmasını yasaklamaları etkili oldu. Sözkonusu tartışmalar yasaklanmasaydı televizyona çıkacak ağzı kalabalık yobazlar türlü yalanlarla gayet güzel şeriat pazarlaması yaparlardı.

Yobazlar, üzülün...
    1 1 ...
  • şüphesiz ki beşiktaşımızın çakma antep'e acımayacağı mac. kimse kusura bakmasin.

saat:19:00.
    stad: vodafone arena.

kadro tahminim:

-------------------ersin----------------------
    --rossier---vida---welington---n'skala--
    ---------josef-------atiba----------
    --ghezzal------ljaic-------larin--
    ----------------aboubakar---------------
    2 2 ...
  • günaydın ateist ama yazları anne ve baba zoru ile kuran kursuna giden ergen kardeş. günaydın “acaba kadrolu olabilecek miyim lan?” diye hayaller kuran emekçi kardeş. günaydın toplu taşıma araçlarında millet üst üste çıkmışken “arkada yer var ilerleyelim” diyen şoför amca. bir gün corona morona dinlemeyeceğim ve seni de alıp arkaya doğru ilerleyeceğim.
    2 0 ...
  • fakirler tarafından kıskanıldıkları için.

bakın ben inanılmaz derece de fakirim. evet fakirim lan! utanılacak, sıkınılacak bir şey yok. ayıp da değil. zengin bir ailem, inanılmaz derece de gelir getirecek bir işim, ya da herhangi bir kazanç sağlayacak imkânım olmadı.

kıskanmıyorum. neden? çünkü paralarıyla karakterlerini bir tutmuyorum. para musluğuna sahip olan bir çok kişi tanıdım. para içinde kaybolup karakteri karakterliğinden çıkan, ya da parası olduğu halde karakteri insanlığına sıkıca tutunan adam gibi adam insanlarla da karşılaştım.

karakterleri bozulmasın. kıskanılacak bir şey yok. çünkü onların aileleri, sahip olduğu statüye, güce kolay kolay sahip olmadı. bırakın da kazansınlar. buram buram emek kokuyor çünkü.

peki bizim ailelerimiz ne yaptı? ilkokul 5'ten sonra okulu bırakıp, iş hayatına zor yoldan atıldılar. amelelikle bir yere gelineceğini sandılar yıllarca. tabi burada büyüklerimizin payı da büyük. sonuçta o zamanlarda şartlar çok farklıydı. neyse, aile falan diyorduk. zenginlerin aileleri kafalarını kullanıp köpek gibi stratejik bir şekilde çalışıp statü sahibi olmaya çalışırken, bizim ailemiz de 3-5 kuruşa amelelik yapmaktan ileri gidemedi. kafalarını kullanıp da iyi yerlere gelemediler. onları suçlamıyorum, çünkü o zamanın şartları çok çok zordu, ve köy yerinde ne imkân vardı, ne de güç.

şimdi gelelim asıl kişiye. ulan a*ınakoduğumun andavalı, sen kazanmak için ne yapıyorsun? götünü sermişsin oraya, armut piş ağzıma düş misali kolay yoldan para gelmesini beklerken, bir de utanmadan zenginleri kıskanıyorsun. sen kendin için ne yapıyorsun? haydi o zengin aileye sahip olanlar şanslı, ama senin ailen bu şekildeyken sen nasıl g*tünü serip de gamsızca, eşşeklerden hallice yatabiliyorsun ki? kıskanmadan önce kendine bir dönüp bakmalısın.

bir şeyler yapmalısınız! bu hayat zenginleri kıskanarak geçmez. böyle devam ederseniz, sizin ağzınız açlıktan kokmaya devam ederken, zenginler de sabah akşam ortam yapıp starbucks'larda, efendim burger'larda falan hayatını dolu dolu yaşar. siz de kıskanıp, kudurup, bön bön bakıp çaresiz bir şekilde hayattan soğuyarak yaşarsınız.

peki ben ne yaptım? hiç birşey. ciddiyim, ben hiç bir şey yapmadığım için bu kadar zırvalıyorum. çünkü ben zor yoldan tecrübe etmeye devam ediyorum. ve bu tecrübeleri, imkânı hali hazırda var olurken diğer insanların edinmesini istemediğim için. daha açıklayıcı olursak;

işten geleli yarım saat oldu. üstüm başım toz toprak, sabaha kadar kalsit, dolomit soluduğum için şuan nefes almak da zorluk çekiyorum. herhangi bir fabrika da, gece vardiyası olarak sabah akşam amelelik yapıyorum. hemi de asgari ücretle.

sonuca gelirsek;

sorunun kaynağını önce kendinizde ararsanız, bir nebze de olsa kıskançlığını dindirebilirsiniz.
    8 1 ...
  • Lgbt ve politik dopruculuk saçmalıkları yüzünden gerçeklikten koptular iyice. Üstüne bir de konu sıkıntısı ve bir türlü aşamadıkları klişeler eklenince kabak tadı vermesi kaçınılmazdı. Game of thrones gibi senaryo ve yapımlar ortaya çıkmadıkça gerilemeye devam edecektirler.
    3 0 ...