• millet dilenci olmuş mına koyim siz de bunu övüyorsunuz.

oldu olacak ben de cansu dere'den laptop isteyeyim bari, 6 senedir kullanıyorum eskidi. arada ali koç yurtkur borcumu ödesin, bir de yurtdışında yüksek lisans düşünüyorum o mevzuyla da kıvanç tatlıtuğ ilgilensin.
    5 0 ...
  • son olarak 27 yaşında bir kadını hamile bırakan, sonra da çocuğu aldırması için baskı yapıp, aldırdıktan sonra da kadının çantasına 5 bin dolar bırakan "adam".

bir ara medyada ciddi gücü vardı. programlarında bir takım insanlara para karşılığı şebeklik yaptırırdı. şebeklik yapmayanları da programından kovardı. yaşlı bir amcayı sorusuna cevap vermedi diye kovmuştu.sonra o gücünü kaybetti. kıbrıs da saçma sapan programlar harici bir şeyler yapamamaya başladı.

yediği çok halt var yani. ibrahim tatlıses'in bir alt versiyonu diyebiliriz.

son zamanlarda zaten sürekli hastaydı. akut bir hastalığı var ve vücudu zayıf gözüküyordu. süreci atlatabilir mi bilinmez.

yine de geçmiş olsun.
    8 0 ...
  • hayırlı faizler.
    biliyorsunuz dinimizde faiz haram, çok büyük günah ve zinhar yasak.

yaptıkları ile daha şimdiden efsane bakanlar arasına adını yazdıran sayın damat berat albayrak biliyorsunuz dün gururla dış güçlerden aldıkları 2 milyar dolar borcu paylaşmıştı.
    (bkz: yüzde 7 faizle dış güçlerden 2 milyar dolar almak)
    yüzde 7 faizle dış güçlerden 2 milyar dolar almak

yukarıdaki devletin resmi belgesinin detayları bugün ortaya çıktı.

2018 boyunca 3 partide toplam 6 milyar dolar almışız.
    kimden?
    dış güçlerden...

bu dış güçler tabi babalarının hayrına vermediler bu borcu.
    yüzde 7.25 faiz karşılığı verdiler ki, dünya üzerinde dolarlarına böyle bir faiz alabilecekleri başka bir ülke yok...
    millet yüzde 1.5-2 faizle borçlanırken, biz yüzde 7.25 faizle borçlandık.

bu borcu 2023'te ödeyeceğiz.
    peki 6 milyar dolara karşılık 2023'te kaç dolar ödeyeceğiz?

rakamla: 8.613.000.000 dolar. yazıyla: (sekiz milyar altıyüz on üç milyon dolar.)

yani?
    yani tam 2.613.000.000 dolar, yazıyla: (iki milyar altıyüz on üç milyon dolar) faiz ödeyeceğiz.

faiz...

bilal, ne ödeyecekmişiz?
    faiz.

anladınız mı?

neyse, soran olursa "reis ülkeye para sokuyor nankörler" dersiniz, kim ne diyecek mk?

https://www.haberturk.com...lik-talep-2181742-ekonomi
    5 0 ...
  • gün geçmiyor ki çocuklarımıza okutulan kitaplarda yeni bir sapıklığa, cinselliğe, pedofili ifadelerine rastlamayalım.

bu sefer kitabımız bir keloğlan kitabı.
    kitabın adı: keloğlan ak ülke.
    ak ülke evet, şu kitap;
    keloğlan kitabında çocuk tecavüzü ve pedofili

kitapta hızır diye bahsedilen cin, küçük bir kıza tecavüz ediyor, bu tecavüz olayı da kitapta anlatılıyor.
    keloğlan kitabında çocuk tecavüzü ve pedofili

şu ifadelere bakın.
    yazar kendi sapık zihnini, kendi sapık düşüncelerini masala aktarmış adeta.

bu kitaplar güya meb komisyonunda inceleniyor ve o inceleme sonucu öğrencilere tavsiye ediliyor.
    bu kaçıncı?
    yeter artık...
    (bkz: akp döneminde basılan kitaplardaki saçmalıklar/#38181381)
    44 6 ...
  • iliklik ve mericlik ile itham edilmeyi göz önüne alarak şunu söylemeliyim ki, benim olabileceğim erkektir. şayet evlenirsem. karı diyorsunuz. yani karı koca. hayat birleşmiş. ben yemek yapmayi severim. ayıptır söylemesi bu konuda da biraz iyiyimdir. yemek yapmayı seven insanlar yaptığı yemeği birine sunmayı da sever. bu kişi eşiniz olacaksa bu haz bambaska bir boyutta olur.
    6 0 ...
  • https://twitter.com/azonc.../1052913437926408193?s=21

klasik bir kadin sofor kazasidir.

kadinlarin bu fren yerine gaza basma rituelini ne yapacagiz arkadas? bunun bilimsel bir aciklamasi olmasi lazim.

ben ayatimda fren yerine gaza basip kaza yapan erkek sofor gormedim duymadim mesela.

ama heyecanlaninca direksiyonu falan birakip ciglik atan kadin sfor gordum.
    9 4 ...
  • https://twitter.com/azonc.../1052913437926408193?s=21

klasik bir kadin sofor kazasidir.

kadinlarin bu fren yerine gaza basma rituelini ne yapacagiz arkadas? bunun bilimsel bir aciklamasi olmasi lazim.

ben ayatimda fren yerine gaza basip kaza yapan erkek sofor gormedim duymadim mesela.

ama heyecanlaninca direksiyonu falan birakip ciglik atan kadin sfor gordum.
    9 4 ...
  • sürekli çomarlıkları ile gündeme gelen iç anadolu şehirleridir.
    Ama bu sefer şaşırtmışlar, heykel için sanat için birbirleri ile mücadele etmişler.

niğde, nevşehir ve kayseri.

düşünün bu iller heykel kavgası veriyor.
    upruna 3 ilin birbirine düştüğü heykelimiz şu;
    heykel yüzünden kavga eden iç anadolu şehirleri

evet, hitit dönemine ait olup 1933 senesinde niğde il sınırlarındaki göllüdağ'da bulunan çift başlı aslan heykeli, kayseri müzesinde sergilenmeye başlamış, sonra niğdeliler demişler ki, "hoop heykel bizim sınırlarımızda bulundu, bizde olması lazım..."

bu arada polemiğe nevşehir de dahil olmuş, "heykel bizim müzemize verilsin" demişler, ona da "sen kimsin amk, göt kadar yersin zaten" deyip çıkarmışlar aradan.

ve netice heykel kültür varlıkları ve müzeler genel müdürlüğü’nün onayı ile niğde'ye getirilmiş.
    (img:#1750769)

ulan ülkede güzel şeyler de oluyor be.
    3 tane iç anadolu şehrinin bir heykel yüzünden birbirlerine girmesi nereden bakarsanız bakın bir medeniyet göstergesidir.
    10 0 ...
  • https://www.sozcu.com.tr/…ada-kedi-satiyor-2687215/

akp kutahya milletvekilinin, sinavsiz bir sekilde kutahya belediyesi ozel kalemi olarak atanan kizinin gerceklestirdigi olay oldugu iddia ediliyor.

ablamiz ise gitmiyor, her ay duzenli maas aliyor, ayrica internetten kedi satiyormus...

dskjfskdjfhkjds kedi satmak ney la:D
    3 0 ...
  • gethere

112.
  • ssoren nickli kardeşimizin kanseri yendiği haberini sözlükte paylaşmıştım. cukunu avuclayan barbaros ii nickli yazar ise ssoren‘in troll tarzı entrylerini kaynak göstererek ssoren kanser falan olmadı Başlığını açmıştı. “gethere adlı yazar bu olayı nasıl öğrendi ? diye sorduran olay.” sorusunu sorması üzerine ssoren in o olayı, haberi bana verdiği bölümün ekran görüntüsünü sözlüğe atmıştım. ikimiz tarafından da biliniyordu ama yine de çaylak oldum. Sağlık olsun. Umarım konuşmaların ekran görüntüsünü atan herkes istisnasız çaylak olurlar. Yoksa üzülürüm.

3 gün gittim geldim. Tekrardan merhaba canım sözlük
    14 2 ...