• Beklentiler genellikle kadınlardan gelir - beklentiler karşılandıktan sonra erkek seks bekler -kadın o beklentiyi hayatı boyunca erkeğe karşı koz olarak kullanır.

Aslında mevzuu bu kadar basittir.
    1 0 ...
  • E senin ülkende futbolla profesyonel ve yarı profesyonel ilgilenen -aktif futbol oynayan adamların sayısı Hırvatistan nüfusunun yarısı ediyo olmasına rağmen; Hırvatistan Fransa yla final oynayıp dünya ikincisi oluyo -sen ön elemelere bile katılamıyosun -dünya kupasında "sonuncu " bile olamıyosun.

Konuya bu açıdan bakın.

Eğitimle ilgili dünya sıralamasında 2006 da 59 uncuyken-şimdi düşmüşsün 138 lere 139 lara ... bugünkü kalifiye elemanlar emekli olunca yerlerini dolduracak adam olmayacak.

Su topunda kaybetmek gayet normal.

Milli takımlar teknik direktörüne alman direktörün iki katı para veriyosun herif bi zikim beceremiyo -alman direktör bu sefer kupadan elendi diye herkes istifasını istiyo.

Sende algılama problemi var.

Hem Avrupa hem dünya hem confed şampiyonu olan on ön eleme maçının onunu birden açık farkla kazanan joachim löw 'e bi tane alman akıl edip de "imparator " demedi -halbuki Jogi den daha fazla bu sıfatı hakeden birisi yok.

Sen daha çooookkkk 27 tane yersin !!
    0 0 ...
  • Allahım biz nereye gidiyoruz. Bir yanda tecavüzcüler, bir yanda sapıklar, bir yanda sapıkseverler vb. bitmiyor. Ben yalnızca kesin delil olmakla birlikte cinsel suçlara ve hunharca işlenmiş cinayetlere özgü idam olmasını istiyorum. Kin duyuyorum, şu haberlerden dolayı doldum artık ve nefret ediyorum.

dipnot:ağlama kardeşim insanların suratına bakamayacak bir durumun yok senin. Pırıl pırılsın sen.
    3 0 ...
  • Ergenlikte en çok karşılaşılan durum. Sonra bir erkekle seks yapılır sonra kızımız penis delisi olur. Grup mu dersin gang bang mi derdin koşturur durur.
    1 1 ...
  • belki bugün birisi sana bir şeyler anlattı. yeni birileriyle sohbet etme fırsatın oldu, bugün bir olaya şahit oldun. birisini aşağıladın, birisine yardım ettin, birisine gülümsedin.
    gülümsediğin insanın gününü güzelleştirdin.
    yardım ettiğin kişiye umut verdin. aşağıladığın kişi belki senden nefret etti.

sen bugün bir şekilde birilerinin hayatına dokundun.
    birileri senin hayatına dokundu.

belki dinlemedin, bakmadın, izlemedin.
    bunları yapsaydın seni düşünmeye, sorgulamaya, yeni kararlar almaya, değişimlere, yeni fırsatlara itecekti hayat.
    görmen gerekenler yerine görmek istediklerine, duyman gerekenler yerine duymak istediklerine odaklandın.

sen bugün birilerinin hayatına teğet geçip gittin.
    10 2 ...
  • lisedeyken bir dönem yaz tatilinde kısa bir süre bir kitapçı/sahafta çalıştım. sahibi olan beyefendi çok yakışıklı bir adam olmamasına rağmen, çekici bir adamdı, evet, bu doğru sözcük. kabul ediyorum. esmer, ince uzun boylu, son derece güler yüzlü (hani o kadar ki kahkahasına katılmamak mümkün değil.) bir adamdı. ''hikayesi olan bir yüzü var.'' derler ya; öyle işte...

hep anlatacak çok şeyleri varmış gibi bakar insanın gözlerinin ta içine...anlatır da. hiç susmasın, hep anlatsın ister insan. ve enteresandır size de anlattırır. sizin de bilmediğiniz, o anda anlatırken öğrendiğiniz hikayelerinizde size tercüman olur. sözcükler dilinizin ucuna gelmez, hemen bir anda ''şıp'' diye bulup çıkarıverir. hani o kadar ki; bazen aklınıza gelir de o bulup söylesin istersiniz. hikaye o zaman sanki daha güzel olurmuş, onun sözcükleriyle peri masalına dönüverirmiş gibi gelir insana... yanlış veya aptalca bir şey söylediğinizde ise; hiç öyle utanmanıza, yanaklarınızın pembeleşmesine gerek kalmaz, çünkü öyle tatlı güler ve öyle centilmence düzeltir ki; hani neredeyse yanlışınıza sevinirsiniz. böylelikle her şeyi sorabilir, öğrenebilirsiniz.

o zamanlar anlamamış olsam da, şimdi düşününce kadınları epeyce iyi tanıdığına inandığım, sevdiğim ve sözlerine güvendiğim bu beyefendi; şöyle demişti. Ha!! nereden mi biliyorum, dükkan her gün birbirinden güzel kadınla dolar taşardı. aralarında editörler, yazarlar, oyuncular, gazetecilerin olduğu birbirinden güzel kadınlarla...

bir gün dayanamayarak sordum;''bunu nasıl yapıyorsunuz? bu kadınların hepsi size aşık gibi, sizde ne buluyorlar bu denli? diye. aslında tam olarak bu sözcüklerle, bu kadar açık soramasam da buna yakın bir şeydi. yine gülümseyerek;

''kadınlar yanında kendini değerli hissederlerse, hep yanında olmak isterler.'' demişti.

fakat ben hala dükkanda sürekli çalan farid farjad ve okuduğu cemal süreya şiirlerinin yavana atılmaması gerektiğine inanıyorum.
    16 5 ...
  • onur ünlü üzerine çok şey söylenebilir, şair, senarist yönetmen, vicdanın sesi. ben bu adamı şiiri ile sevdim, sohbeti ve sinema kurgusuyla sevmeye devam ediyorum. bu sıralar ''itirazım var'' adlı filmini tekrar izledim. sırrı süreyya önder ile hikayesini oluşturup,sonra senaryosunu yazıp yönetti. bence film günümüz islamcı kesime tokat gibi gelecek ibretlik durumlar ile dolu tabii ki devlete de. zaten o yüzden gösterime girer girmez +18 şeklinde izleyiciye açıldı. izlediyseniz tekrar tekrar izlemenizi öneririm, yok eğer izlemediyseniz hemen izleyin derim.

onur ünlü' nün güzel şiiri ile bitirelim;

https://www.youtube.com/watch?v=JuT8kQdEAuQ+

Hatırlat Da Haziranın Sonlarında Çocukluğumu Yakalım

Sen beni öpersen belki de ben Fransız olurum
    Şehre inerim bir sinema yağmura çalar
    Otomobil icad olunur, Zarifoğlu ölür
    Dünyadaki tüm zenciler kırk yaşından büyüktür.

-Senegalliler dahil değil

Sen beni öpersen belki de bulvarlar iltihablanır
    Çağdaş coğrafyalarda üretir cesetlerini siyaset bilimi
    O vakit bir sufiyi darplarla gebertebilirsin
    Hayat bir yanıyla güzeldir canım, sen de güzelsin

-Yoksa seni rahatsız mı ettim?

Sen beni öpersen belki de aşkımız pratik karşılık bulur
    Ne ikna edici bir intihar girişimidir şimdi göz göze gelmek
    Elbette ata binmek gibidir seni sevmek sevgilim
    Elbette gayet rasyoneldir attan atlamak

-Freud diye bir şey yoktur.

Sen beni öpersen belki de ben gangsterleşirim
    Belki de şair olurum seni de aldırırım yanıma
    Bilesin; göğsümde hangi yöne açmış tek gülsün
    Yani ya bu eller öpülür, ya sen öldürülürsün.

-Haydi iç de çay koyayım.

Ah Muhsin Ünlü
    10 2 ...
  • Yitirmiş tılsımını ilk sevmelerin,
    Yitirmiş öpücükleri,
    Payı yok, apansız inen akşamlardan,
    Bir kadeh, bir cıgara, dalıp gidene,
    Seni anlatabilsem seni...
    Yokluğun, Cehennemin öbür adıdır
    Üşüyorum, kapama gözlerini...
    10 0 ...
  • shutter island

başrollerinde mark ruffalo ve leonardo dicaprio'nun oynadığı 2010 yapımı martin scorsese filmi.

leonardo dicaprio'nun oyunculuk olarak en iyi filmi miydi? leonardo dicaprio'nun seyir açısından en iyi filmi miydi? her ikisi de öznel olup tartışılabilir.

ama siz sayın 'and the oscar goes' diyen abi ve ablalarım nasıl olur da leonardo dicaprioya sırf ödül vermek için the revenant'ı seçersiniz.

bu 2016 yılının sinema açısından utanç kaynağı olmalı.

hiiiç inception, titanic, django, the wolf of wall street var demeyeceğim çünkü ödül alması gereken film shutter island olmalıydı.

the departed ve shutter island filmlerinin sonu tam bir 'oha'lıktı. filmi izlerken filmin sonunu tahmin ettimciler gelmesin çünkü inanılır gibi değil.

filmler başlarken 'ben kaliteliyim beni izle, bırakma lütfen der mi?' demez çümkü dilleri yok ama bu film resmen dile geldi.

öyle bir anlattım ki filmi izlemeyenler ne diyor ya bu deli diyebilir ama cidden güzel ya hu. zaten sevdiğim repliklerde delilikle alakalı daha çok ama siz buna aldanmayın. *

''Deliler mükemmel dava konularıdır. Konuşurlar ama kimse dinlemez.''

“insanlar sana deli olduğunu söyler. Sen aksini iddia ettiğinde de sana katılırlar.”

“Şöyle bir düşüncem var ki, bir hastayı saygıyla tedavi eder ve onu dinlerseniz, anlamaya çalışırsanız, ona ulaşabilirsiniz.”

“Dünyayı artık tanımıyorum. Bütün şehirleri küle çevirecek bombalar olduğunu söylüyorlar. Bir de televizyon dedikleri şey var. Bir kutuda insanlar ve sesler var. Ben yeterince ses duyuyorum zaten.”

“Hangisi daha kötü olurdu; bir canavar olarak yaşamak mı, yoksa iyi bir insan olarak ölmek mi?”

ve filmi izleyipte hala daha anlamayanlara gelsin? *

----------------------------spoiler-----------------------

o deniz fenerinde ne yapıyorlar yaa? *

----------------------------spoiler-----------------------

tşklr.
    27 4 ...
  • Ot gibi yaşamaktan bin kat kötüdür.
    En azında onun bi faydası var, en saçma ot bile oksijen sağlıyor.

Bu yaşam formu ise cemaatçi, ulu önder atatürk takıntılı ergenin teki.
    Şu sözlükte tek nefret ettiğim şahıs ya, bende engelli ama nick altını görmem sinirlenmeme yetiyor.
    Yallah atatürk'ün ayağını öpmeye.
    18 11 ...