• tatlı ve naif.

yok yani ''yemelik'' değil ya, ''dinlemelik'' *

sizi rus edebiyatının kasvetli dünyasına sokup klasik bir tabirle başlıyorum.

''puslu bir kış günüydü.'' indie müzikten bir haber klasik müzik dinliyorum. elimde kahve ama sigaram yok. kullanmıyorum.

nasıl bir rus edebiyatı bilmiyorum ama youtube'dan müzik dinliyorum o sırada. :D

bir de ne göreyim. ana sayfada ''koca yaşlı şişko dünya'' isimli bir şarkı. aa dedim ne güzel ismi var şarkının.

ilk dinlediğimde 50 bin yoktuk. az önce baktım da klip çekildikten sonra 6 buçuk milyonu geçmiş. ama bunun için üzülmüyorum çünkü bu tarz şarkıların dinlenmesi hoş. yani o şarkı bize özeldi gibi bencillik yapıp dinlemeyin diyenlerden değilim. *

indie müzik şirketlerden bağımsızdır ama tam değil. sadece küçük şirketlerle iş yaparlar. aksi halde bu sokak müziği olur.

sokak müziğine ve yapanlarına inanılmaz saygı duyuyorum. sokakların sanatçıları onlar. özellikle yaşlı kemancı amcaları görünce yüzüm daha da gülüyor. *

daha söylenecek çok şey var ama duydum ki bazen yazılarımı okuyunca ertesi gün göz doktoruna gidenler oluyormuş. onun için kısa tutucam. evet kısası bu. *

o zaman size bir tane dinlemelik bırakayım. daha 70 bin bile yokuz. olurda ilerde patlama yaşarsa lütfen sizde bencillik yapmayın kimseye. *

https://youtu.be/WSeRa_InzIM

yüzyüzeyken konuşuruz - uykusuz ve dengesiz

''
    Akıyormuş zaman, ben ittirmesem de
    Gülümsersem sana gülecek misin sen de
    Günler karışıyor, insan alışıyor
    Vapurlar yanaşıyor içinden sen inmesen de.. ''

iyi geceler. *
    6 0 ...
  • bir hayır yapacaklar vatandaşın orucunu burnundan getirmişler.
    köpekleri zehirledikleri yetmedikleri gibi vatandaşı da zehirlemişler.

--spoiler--
    AKP'li Konya'da Büyükşehir Belediyesi tarafından mahallelerde düzenlenen iftarda, yaklaşık 200 kişi, yedikleri yemekten zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.
    --spoiler--

chp belediyesi olsa yobazlar konya'yı ayağa kaldırır, belediye binasını yıkar, ramazan elden gidiyeah diye feryat ederlerdi.

https://odatv.com/akpli-b...-zehirlendi-21051824.html
    13 3 ...
  • Ne yapacaksın? Yani bir insan bunu neden merak eder?

Benim seviştiğim ilk kişinin ismi Mert diyelim. Çıktısını alıp götüne mi sokacaksın?

T: Ne aptal bir nesil bu ya.
    25 11 ...
  • Allah affetsin güldürmüştür.

--spoiler--
    Cübbeyi çıkarıp kaçayım dedim, çünkü dövecekler beni. Bunlar beni aralarına aldılar, bir dövdüler bir dövdüler kafam yarıldı. kafamı da çeker misiniz?
    --spoiler--
    10 2 ...
  • Senden sonra 23 şehir gezdim
    3 kilo aldım
    Saçlarımı 6 kez boyadım
    Dünya bilmem kaç 365 günde bilmem kaç dönümünü tamamladı
    Darbe oldu
    ihtilal oldu
    Barış gelmedi
    Savaş bitmedi
    Seni özledim
    iltica edecek tek yer bulamadım
    Gittiğim her yerde senden bir nefes bıraktım
    Belki yürürsün aynı sokakta
    Ayak izime denk düşer ayak izin
    Belki saçına değer nefes
    Belki sende bir gün özlersin diye, seni uzakta bıraktım
    Seni uğurladım
    Sana kavuştum
    Seni terk ettim
    Bilmem kaç kilometre yol gittim
    Evren kaydı
    Sen göğüs kafesimden milim kaymadın.
    13 2 ...
  • selam arkadaşlar...

akp'nin fetö ile efsane mücadelesi(!) sürüyor.

başlığın ilk entrysinde yazdığımız üzre, feto ile poz veren 7 akp'li milletvekili aday adayı olmuştu.
    (bkz: #39377125)

akp bu feto ile poz veren vekil adaylarını o kadar beğenmiş ki, bunlardan 5'ini listeye koymuş.
    feto ile poz veren vekil aday adaylarından;
    -ilknur inceöz(aksaray),
    -osman ören(siirt),
    -ismail tamer(kayseri),
    -vedat demiröz(bitlis),
    -bayram özçelik(burdur)

milletvekilliğine aday yapılmışlar.
    kamuoyuna duyurulur...

ey 15 temmuz gazileri, ey 15 temmuz şehit aileleri...
    neredesiniz?
    neden susuyorsunuz?

edit: yukarıdaki isimlerin aday olup olmadığını şuradan kontrol edebilirsiniz;
    https://www.docdroid.net/GELTHKx/akp.pdf
    11 1 ...
  • akp den milletvekili aday adayı olan suriyeli iken, aday adaylığından, adaylığa terfi etmiş suriyelidir.
    evet, bursa 1. bölge 9. sıradan milletvekili adayı gösterilmiş muhammed erdoğan.
    akp den milletvekili adayı olan suriyeli

bu şahıs kendi vatanını terk etmiş, akp sayesinde türkiye'ye sığınmış, türkiye vatandaşı olmuş asıl adı muhammed erşahuni adlı şahıstır.
    şahıs soyadını değiştirip "erdoğan" yapmış. eşinin adını da değiştirip "sümeyye" yapmış.

kendisi iş insanı. tekstille uğraşıyor.
    demek ki güzel indirmiş ki asil adaylığı kapmış.

suriyeli milletvekili adayını tanıyalım;
    akp den milletvekili aday adayı olan suriyeli

bu suriyeliler ülkemize gelip, erdoğan tarafından vekil adayı yapılırken, bizim akp'liler, reis sevdalıları yoksulluktan, fakirlikten, işsizlikten bunalıp kendini yakıyor.
    (bkz: suriyeli vekil adayı olurken kendini yakan akp li)

1 oy hakkınız var, iyi düşünün akp'li vatandaşlarımız...
    30 6 ...
  • Makro ekonomist ve finans tarihçisi Russell Napier'in açıklamasıdır.

https://odatv.com/turkiye...asi-basladi-21051832.html

yılların yılı anlatmaya çalıştık... akp'nin tek yaptığı şey, her sağ hükümet gibi ama hepsini aşan bir performansla borçlanmak, satıp savmak dedik.

bankalar, aldığınız ev, araç kredilerine, bireysel kredilere, kredi kartlarına parayı yurt dışından buluyor, mevduatları yok dedik.

borcu borçla döndürmek ilanihaye sürdürülemez dedik.

"türkiye'nin borcunun gsmh'ya oranı düşük" laflarının kandırmaca olduğunu, zira türkiye'nin borçlarının sarf borç olduğunu, yani alacağı olmadığını söyledik.

yolun sonudur... hastalıklı akp iktidarına ve laf dinlemez cahil yandaşlarına değil ama türkiye'ye yazık...

(bkz: yandaşların ekonominin batma sebebini anlayamaması)
    18 5 ...
  • bir dünya lideri(!) beyanatı...

dün bosna'da yaptığı mitingde cumhurbaşkanı erdoğan kendisini dinleyen gurbetçilere böyle seslendi.

--spoiler--
    Üzerinden önemle durduğumuz konulardan biri de sizler yani, Avrupalı Türklersiniz. Yaşadığınız yerin mutlaka vatandaşlığını alın. Türkiye'deki haklarınızı hiçbir kayıp olmadan kullanabileceğiniz formüller geliştirdik.
    --spoiler--

bu ne şimdi?
    hani biz "kıskanılan ülke"ydik?
    hani dünya bizi kıskanıyordu, siz de dünya lideriydiniz?
    siz hiç merkel'in "bulunduğunuz ülkenin vatandaşlığını alın" dediğini duydunuz mu almanlara?
    ya da trump'un, ya da putin'in böyle bir beyanatı var mı?

sen türkiye'yi avrupa seviyesine çıkar ki o seni dinlemeye gelenler tuvalet temizlemeyi bırakıp kendi yurtlarına dönsünler.
    bu sözü, vatandaşlarına başka bir ülkenin vatandaşlığını alın tavsiyesini ancak ve ancak umut vaad etmeyen, ülkesi için umutsuz olan biri söyleyebilir. söyledi de...

hem avrupa'da yaşayacaklar, hem o ülkelerin vatandaşı olacaklar ama türkiye'de kimin cumhurbaşkanı olacağına, kimin hükümet kuracağına karar vermek için oy kullanacaklar.
    yok ya?

https://www.takvim.com.tr...n-genel-kurulunda-konustu
    12 3 ...
  • makro ekonomist ve finans tarihçisi russell napier, isviçre’nin neue zürcher zeitung gazetesine verdiği röportajında türkiye'yle ilgili bulunduğu tespittir. napier, türkiye'yi büyük bir krizin beklediğini ileri sürerek “türkiye’nin iflası başladı” dedi.

makro ekonomist ve finans tarihçisi russell napier, isviçre’nin neue zürcher zeitung gazetesine bir röportaj verdi.

napier yaptığı analizde, küresel piyasalarda 1980'lerin yeniden yaşanacağını ve türkiye'yi büyük bir krizin beklediğini ileri sürerek “türkiye’nin iflası başladı” dedi.

“400 milyar doları bulan borcu ödemeyecek durumda”

cumhuriyet’te yer alan habere göre; en geç seçimlerden sonra, türk lirasının muazzam değer kaybedeceğini söyleyen ekonomist napier, türkiye'nin 400 milyar doları bulan borcunu ödeyemeyecek duruma geldiğini ifade etti. bunun yaratacağı krizin en çok fransız ve italyan bankalarını vuracağını öngören iktisatçı, ab’nin bu bankaları kurtaracağını da ifadelerine ekledi.

şirketlerin borçları

özellikle döviz üzerinden borcu olan firmaların borçlarını ödemekte zorlandığını söyleyen ekonomist russell napier, türkiye'den otaş (türk telekom) ve doğuş holding örneklerini vererek bu şirketlerin şimdiden borç yapılandırmasına gittiğinin de altını çizdi.

global krizin türkiye’nin iflasıyla tetikleneceğini söyleyen napier, daha önce de türk hükümetinin dövize çıkış kontrolü getirmesinin de kaçınılmaz olduğunu iddia etmişti. 1567 sayılı türk parasının kıymetini koruma hakkında kanun'da geçtiğimiz hafta değişikliğe gidilmiş, yasaya aşağıdaki kısım eklenmişti:

''kıymetli madenler ve kıymetli taşlarla bunlardan mamul veya bunları muhtevi her nevi eşya ve kıymetlerin kambiyo, nukut, esham, tahvilat ve ticari senetlerle tediyeyi temine yarayan her türlü vasıta ve vesikaların alım satımı ile memleketten ihracı veya memlekete ithalinin tanzim ve tahdidine ve türk parasının kıymetinin korunması zımnında kararlar almaya bakanlar kurulu yetkilidir''

not: ekşisözlükten aynen kopi-pest olmaktadır..

edinot: zaytung espirileri pırtlamaya başlamış.. malum merak edip aradıkları da yok..

insan kitlesine gel amk..

al sana orijinal kaynak,

https://www.nzz.ch/finanz...h-stark-werden-ld.1385691

kendi dilindekini de kendin bul bir zahmet..
    24 9 ...