• sevgilisi olduğu halde başka bir karşı cinsle takılan kişidir.

Kişiliksizdir.
    3 0 ...
  • hatice soysal, feride t,
    merve abasıyün, selma taşkömür,
    kristina noystka, vildan ince, sevda kösecik,
    aslıhan dal, sevgi tekin, ferdane kurt,
    nergis beyaz, gonce pekşen, şükran biroğlu,
    zerda cunka, dilan k, aleyna yurtkölesi, neriman kıvrak,
    canan acer, türkiye el mohammed, ayşe özgecan usta,
    şule yıldırım, ikram kaplan, cahide türkoğlu, melek gürler,
    gülsüm berk, güler kaya, ayşe yaylan, döndü bakır, aygül çakan,
    melek güngörmüş, hatice bodur, şadiye öztürk, feride yılmaz, süryan büyük, mürebba gökçe, nasıma sharifi, pınar can, nebahat kurt, halime türkaslan, saniye kaçar, semiha peker, sibel aksu, nuran koçer, samira lkhadir, saime u, raziye özcan, karanfil özcan, nur cemil h, nergis sarıkaya, meryem güneş, kader balcı,
    hatice t, hatice h, hacer ç, gonca akbulut, birgül y, hanım pınarlı, fatma kovan,
    zeynep çubuk ikinci, mihrican e, gülistan şaylemez, gamze kaçar bozkurt,
    emel tokkal, meral şen, hanife yenisu, ayşe nazlı kınacı, reyhan korkmaz...

68 kadın...
    68 can...

1 ocak 2021'den bugüne değin geçen 2 aylık sürede katledilen kadınlar.

tam 68 tane.

hepsinin isimlerini anıt sayaçtan aldım.
    http://anitsayac.com

bir önceki sene 408 kadın katledildi.
    2019'da 421 kadın katledildi.
    2018'de ise 405 kadın katledilmiş bu coğrafyada.
    2017'de 350, 2016'da 289, 2015'te 293 kadın katledilmiş...

son 5 senede katledilen kadın sayısı 2234...

tam 2234 kadın, kadın olduğu için katledildi...

belki de bizler şu an kadınlar gününü kutlarken, kimimiz sevgilisine, kimimiz eşine, kızına, annesine jestler yaparken anıt sayaça yeni kadın isimleri ekleniyor şu dakikalarda...

daha dün şahit olduğumuz olay, ondan önceki gün şahit olduklarımız...

buruk da olsa 8 mart dünya emekçi kadınlar gününü kutlarım , ama kadınlara yaşanabilir bir dünya sunmak her erkeğin boynunun borcudur, bunu unutmayalım...

son olarak:
    ey kahraman türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın...(ulu önder mareşal gazi mustafa kemal atatürk)
    5 3 ...
  • Hdp bir terör partisidir bu yadsınamaz bir gerçektir. Bunu bile bile bu partiye oy vermek ülkede insanı vatan haini yapmaya yeterdir. Eğer bir insan hdp'ye oy verecek kadar düştüyse o kişi teröristtir, pkk'lıdır diyebiliriz.
    Ulan ülkemde bir kere de hain olmasın ya...
    7 5 ...
  • 23 yaşında bir ergendir, adam değildir ve adam olmayacaktır.
    Ağır hasta demek için, kişinin yoğun bakımda entübe edilmiş olması gerekmiyor, işte alın size ağır hasta!

Vatana, millete, evrene, insanlığa zerre kadar hayrı olmayacak kadar hasta hem de!

Atsan atılmaz, satsan satılmaz, bu varlık formu için, toplumdan tecrit edilerek ciddi tedavi gerekir.
    Ya da hadım!
    Evet evet hadım!
    Belli ki çükü, aklının, duygusunun önüne geçen, şuursuz bir organ.
    Kesip atın, köpekler yesin!
    5 0 ...
  • aşağıda ki örneklerle netleşebilecek ihtimal:
    bazı ortak kelimeler:
    sümerce türkçe
    er erkek
    eş eş
    dengir tanrı
    uru koru
    abba oba
    ada ata
    dırıg direk
    gapgabak kapkacak
    sag sağ
    kurgı karga
    me men=ben
    ze sen
    kum kum
    kaş koş
    a.hermann : sümercede de sesli bir harfi sessiz bir harf takip eder. bu özellik hint avrupa dillerinde bulunmaz:
    cambridge universitesinden ingiliz arkeolog Leonard William King : sümerler türkmenistan kökenli öntürk kavimdir.
    sümerolog prof. ilmiye çığ ankara ün.: sümerler türktür.
    ortadoğu arkolojisi prof. gordon childe oxford universitesi: kullanılan takı ve süsleme tarzı sümerlerin orta asya kökenli bir halk olduğunun kanıtıdır.
    Prof. Kevin J. Cathcart: sümerce ural altay dil ailesinin altay dil grubuna aittir.
    ortak yapım ve çekim ekleri: li, lu
    ortak sondan eklemeli kelimeler: suz, sız.
    1 0 ...
  • yaklaşık bi 30 sene kadar önce Gaziosmanpaşa-Küçükköyde üstü sigara yanığıyla dolu yeşil Çuhalı masaları olan Tokatlıların kahvesinde taze ekmek, duble çay, siyah zeytin, beyaz peynir eşliğinde kahvaltı yapıyorduk. Sabah saat 06:00 sıralarıydı, camların buğuları şelale yapmış, duvarlar sırasıyla marşmelov pembesi, jelibon yeşili ve yumiyum turuncusuna boyanmış, sokağı izliyordum. Yeşil brandalı, kırmızı bir 250 doçun bir tekeri belediyenin rögar için açtığı çukura düştü. Bütün sokak seferber oldu ekmek arabasını kurtardılar.

Onu bunu siktirette o beyaz peynir çok güzeldi lan, kalmadı o beyaz peynirlerden, işte ben o peyniri çok özlüyorum!
    4 0 ...
  • geçmişte yapılan hatalar, yanlış zamanlamalar her gün yaşadığım ruh hali.
    sigara parası zor bulduğum günler daha mutluydum.
    insan bilinci ölüme hazırlıyor. kendini tamir etmek biyolojik beden için bile zor.
    bilinç ölümsüzlüğü biyolojik yolla çoğalarak tercihini yapmış, uzatmaları oynuyoruz.
    4 0 ...
  • - Azerbaycan petrolü yüzeyde çıkar.
    - petrol, doğal hali ile yara kapatan, antik dönemden bu yana ilaç olarak kullanılan bir malzemedir. Yüzeydeki toprakla karışan bu sağlıklı çamur incil’de dahi geçer.
    - Bu nedenle bakü, dünyada ilk dolar milyarderinin çıktığı şehir olmuştur.
    - aslında azerbaycan türkleri eğlenmeyi çok sever, ilk kez gittiğimde bakü’de 52 adet müzik okulu vardı. Bununla birlikte, 90’ların başında dünyaca ünlü 7 orkestra şeflerinin türkiye’de çalışmasına hiçbir engel de çıkarmadılar.
    - bu kararın altındaki isim, kültür bakanı ve tenor polad bülbülov’du.
    - kendisi dünyaca ünlü opera sanatçısı murtaza memmedov’un oğludur.
    - memmedov’un şehrazad ve köroğlu operalarının (ve konuya ilişkin bir de sinema filminin) temini çok çok zor filmler olduğunu söyleyebilirim.
    - buraya kadar okuyanlar için 5 dakikalık bir bölüm. 1954’te azerbaycan’ın kültür ve refah düzeyi işte buydu:

https://m.youtube.com/watch?v=7Qqn7YY2H2I+
    3 0 ...
  • doğa insan içindir. dünya, insan içindir. bu denge insanla sürdürülebilirdir. denge insan çokluğunda ve insan yokluğunda bozulur. her varlığın bir yaradılış amacının olduğu dünyada ki kusursuz dengeyi görmeyen ve inkar eden milyarlarca insan bulunuyor. sadece bu dengenin insan ile sağlanıyor olması bile yeterlidir yaradanı, yaradılışımızın amacını görmeye. doğa, evrimleştiremez, yaradılan yaradanın kurguladığı yapı ile evrilir. dizinin üstünde çalışan adamın dizi nasırlaşır, ayakta çalışan insanın ayağı. sürekli x yerinden darbe alan yaradılanın o bölgesi buna dayanıklı hale gelir. dizayn edilmiş ilişkiyi yaşıyoruz. hindistan cevisinde ki 3 deliğin 1sinin yumuşak olmasında bile bunun kendisi için yapıldığını görmeyen insanların hidayete ermesi dileğiyle.
    1 0 ...
  • Yavuz Ağıralioğlu twitterda böyle bir tepki verdi.

Anneleri yıllardır evlâtsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum.

https://twitter.com/yavuz...tatus/1368682214725148673
    7 1 ...