• Yaşlanıyor olmanın getirdiği bir sonuç olsa gerek sessizliği sevmek.

Evde uzanıp müzik dinlemek, bir şeyler izlemek muazzam. Evimin sessizliği muazzam. Ailemin dışında insan sesi duyasım yok. Şehir hayatı çok gürültülü, insanlar, makineler çok gürültülü.

Doğa sessiz.. evim sessiz.. müziğim, kitabım sessiz.. huzurum sessiz..

Deniyorum, hep denedim, sosyal bi manyak olamıyorum. Sıkılıyorum insanlardan.

Anlatacak derdim yok, derdim varsa bile paylaşmayı sevmiyorum, sohbet etme hevesimi de yitirdim.

En güzeli huzurla kendi dünyana gömülmek. iş yerinin gürültüsünden, sessizliği seven bir yazar bildirdi * nasıl kendimi eve atmak için sabırsızlanmayayım? canım pijamalarım ve sütlü kahvem *
    8 1 ...
  • Aynı rezil saldırı, Bir sinogog, kilise ya da havrada gerçekleşse, umurunda olmayacak tayfa, kalkmış türk insanını eleştiriyor, insanlık dersi veriyor, muhafazakar kesim dışındakileri duygusuzlukla suçluyor, vaaay anam vaay dedirten bir durum.

Her erdemli, aydın ve laik görüşe sahip insan ülkemizde de, aynı duruşu sergiler, böyle kahpe saldırıları, din, mezhep, ideoloji ayırmadan protesto ederdi hiç süpheniz olmasın.

Kin, nefret, öfke gibi kavramları, insanlığa bulaştırmaya çalışan, ötekileşme meraklısı güruh, demokrasiye ve laisizme inanan zihniyet değil, maneviyatı kinle harmanlayan şuursuz gruptur.

Hepimiz hrant dink'iz dediğimizde, ayaklanan tayfa , din ayırt etmeden, salt insan olduğu için beraber duruş sergileyen ve bu kahpe saldırıyı ptotesto eden hırıstiyanı, yahudiyi, ateisti takdir ediyor!

Tek duruşunuz olsun beee!
    Bize ayrı, başkasına ayrı olunca, gülünç oluyorsunuz!
    Samimi durmuyorsunuz!

Tanım: insan olmaya yakışır, hain ve rezil saldırıyı kınamanın, masumun yanında var olmanîn en güzel duruşudur.
    Aferindir!
    9 0 ...
  • --spoiler--

sözcü, cumhuriyet, birgün, halktv, odatv, tele1, t24 gibi ulusalcı solcu ve ateist medyanın "mehmet özfetöcü" diye akıllarınca dalga geçtiklerini sandıkları müstakbel ankara büyükşehir belediye başkanı.
    --spoiler`--

(bkz: liboş t24 ü ulusalcı sanan çomar)
    (bkz: sosyoş birgün ü ulusalcı sanan mal)
    (bkz: tele 1 i ulusalcı sanan mal)
    4 2 ...
  • adam 25 senedir muhalefette tabii, bunu istemesi normal.

o diil de şaka gibi memlekete bak, adam kendi kendine daha güzel muhalefet yapıyor.
    9 1 ...
  • o değil de 1 sene olmuş resmen vay beeeee. geçen sene de aynı günde kutladılar doğum gününü hatırlıyorum. ben o zaman da kutlamamıştım.
    böyle popüler tipleri hiç sevmem.
    5 4 ...
  • bir sosyal platformdan çok ruh hastalarının maskeli balo mekanı niteliğinde olan bu acayip yerde hiç çekinmeden güvenebileceğiniz bir elin parmakları kadar kişilerden olan arkadaşımın yeni yaşı mutluluk, neşe, başarı, huzur getirsin.

doğum günü kutlu olsun.
    6 1 ...
  • Hayat herkesin acayip mutlu olacağı kadar güzel ve kolay değil de bunu daha da berbat, çekilmez hala getirmekte kendisinin elinde. Her şeye negatif yaklaşıp depresif davranırsa tabi mutsuz olur, başka ne bekliyordu. Kendisi yetmezmiş gibi etrafınada mutsuzluğunu yayar. Sürekli ağlayıp mutsuzum demek yerine kendinizi iyi hissedecek şeyler yapın. Mutluluk kendi kendine gelebilen bir şey değil.
    10 1 ...
  • Sevmek istiyorum. Beni seven birini sevmek.
    Şimdiye kadar hiç yalnızlığımdan bu kadar şikayetçi olmamıştım. Hatta hoşuma bile gidiyor denilebilirdi.
    insanlar zamanla yontulur ve böyle aptal duygulardan uzaklaşırlar. Ben gün geçtikçe bileniyorum.
    Ne bileyim bir insana sanki son kez sarılır gibi sarılmak istiyorum. Gözlerimi her kapatışımda yüzüyle karşılaşmak. Koklamak... Hayır daha derin koklamak.
    Parmak uçlarını okşamak. Beraber bağıra bağıra şarkılar söylemek. Belki de söyleyememek.
    Neden böyle hissediyorum bilmiyorum sözlük. sevmek istiyorum. Biraz da sevilmek. Çok şey mi istiyorum? Evet çok şey istiyorum.
    4 0 ...
  • Soğuk insan fesleğen gibidir. Nasıl ki fesleğene dokunmayınca koku vermiyorsa, bu insanlar da samimiyeti görmedikçe içindekilerini paylaşmazlar. Bir güven ve samimiyet gördükleri an bakışları değişir. O ışıltıyı yakalamak önemli.
    13 3 ...
  • Dur. Bırak. Kımıldama kal biraz öylece ne olur
    Kokun istanbul gibidir
    Gözlerin istanbul gecesi
    Şimdi gel sarıl sarıl bana kınalım
    Gök kubbenin altında orada da beraber
    Çok şükür diyerek yeniden başlamanın hayali
    Hasretimin çölünde sanki bir pınar gibi.

https://youtu.be/lLaX93RCql4
    4 4 ...