• an itibariyle patronuma yaptığım şeydir.

tesadüfen çıplakken elimde telefon vardı ve ayna karşısında tam memelerimin belli olacağı zaman elim kameraya kaydı ve fotoğrafı çekmiş bulundum, sileyim derken yanlışlıkla whatsappdan patronumu ekledim gönderseçeneğinden, tam da o sırada tamamen rasgele ''karını boşa, beni al erkeğim'' yazacak şekilde harfler bir araya geldi.

umarım yanlış anlamaz da yanlışlıkla olduğunu tahmin eder.
    8 1 ...
  • turampa kök söktüren(!), dolara diz çöktüren(!), amerikan ekonomisini yaptığı çıkışlarla çökerten(!), asrın liderimiz kıymetli efendimis başkanımız biriciğimizin torununun şüphesiz ki dedesinden habersiz(!) olarak yaptığı hınzırlıktır.

evet, asrın liderimizin kıymetli oğlu dünya etnospor federasyonu başkanı bilal erdoğan prensimizin, ömer tayyip erdoğan adında yakışıklı bir oğlu var.
    bu çocuk "Amerikan Montessori Birliği"ne ait olan sihirli bahçe montessori okulu'nda öğrenimini sürdürüyor.
    http://www.sihirlibahce.c...rikan-montessori-birligi/

size kısaca montessori birliğinin eğitim anlayışından da bahsetmek isterdim, ama uzun uzun yazınca okumuyorsunuz.
    kısaca değineğim.
    montessori birliği, sigma chi kardeşlik örgütü'nün bir birimidir.
    sigma chi'nin ne olduğunu da yazmıştık daha önce; (bkz: sigma chi/#39956043)

yani şaşılacak şey.
    yerli ve milli sayın cumhurbaşkanımızın torununun böyle bir amerikan okulunda okuyor olması beni gerçekten çok şaşırttı(!).
    ne bileyim bir sürü anadolu imam hatip lisesi varken bir amerikan okuluna, hem de fullbrightçıların, sigma chicilerin okulunda okuması...

http://www.yurtgazetesi.c...erin-okulunda-h51450.html

hoş, gerçi küçük ömercik'in babası da, amcası da, her iki halası da amerika'da okumuştu.

çok ilginç...
    18 4 ...
  • sözlük adına ufak oytunkaran için normal bir adım on birinci nesil için büyük bir adımdır. sözlüğe 100 bin bilgi dolu herkesi aydınlatan entry bırakmaktır.

sözlük macerasına 2011 yılında başlayan oytunkaran karakteri gayet kendi halinde normal entryler giren o zamanki sözlüğün içeriğini bilen biriydi. buraya üye olmamı sizlerin sonradan gıcık olup kim lan bu işsiz demesine vesile olan hala yazıyorsa selam olsun ki bildiğim kadarıyla yazmıyor kelaynak mahlaslı abimle üniversiteden arkadaştık ve üniversitenin sözlüğünde tanışmıştık. sonrasında gel lan uludağ daha büyük yer hem iyi yazıyorsun daha büyük kitleler okuyor dediğinde gelme fikri oluştu ve geldik. geldiğim dönemce sözlük baya iyiydi art arda aynı tip 5 başlık aç çaylak olurdun modlar daha çalışkandı zall tahminim 30'lu yaşlardaydı moonlight sonata bere takıyordu gerçi hala takıyor salca sözlükte hala yazardı cool adam vardı hbbia efsane bluevelve devam eder protest sanayici yardırır kukla hikaye uydururdu.

sözlükte çok dost edindim güzel insanlar tanıdım burada şu an itibariyle bulunan ergen tayfası yoktu belki bizden büyük nesiller için biz ergendik o zaman bir saygı vardı sözlükte skandal olsa bile bir adabı vardı şimdi bakıyorum pek kalmadı.

oytunkaran normal şekilde entry giren bir yazarken neden bu şekle evrildi? aslında sözlüğe bir tepkiydi. çok entry giriyordum evet ama yine bir adabı vardı diyorum ya bir yanlışta çaylaktık hemen. belkide bu sözlüğün en çok çaylak olan yazarlarından biriyimdir. 20 gün yazarsam 20 gün çaylaktım o derece. yıllar geçti nesiller değişti sözlük değişti anlamsız şekilde sözlüğün düşünce yapısı değişti ve bozdu. aslında oytunkaran hep bir tepkiydi ben bozdukça sözlük bozdu ben daha bozdum sözlük bozdu. oytunkaran bugün ki sözlüğün tepkisiydi ki bir ara sözlük öyle bozuldu ki oytunkaran bile yetişemez oldu. böyle güzel aslında sıcak ve aslında eğlenilen eğlenirken bir şeyler kaptığımız ortam artık kalmadı. daha ne kadar yazarım bilmiyorum fakat ne eski heves ne eski ortam var. o güzel insanlar gerçekten atlarına binip gittiler.

sözlükte dediğim gibi çok kişi tanıdım hepsini tek tek saymam zor ama pangea vardı ona selam vermeden geçemem. gece 2'de sözlüğe giren kızın amacı başlığını beraber bulup bir ara sözlükte en popüler başlık yaptık her gece 2'de mutlaka canlandırırdık. güzel zaman geçirdik. kimi ergen dedi kimi işsiz kimi kadın dedi kimi bilmem ne dedi. burada hiçbir şey olmadan çok şey olmanın adı oytunkaran'dı. bu 100 bininci entryimi geri kalmış tüm şaka lan şaka kendime armağan ediyorum. belki son demlerdir bilmiyorum ama sonuçta bir oytunkaran geçti diyebilirsiniz. hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. tarihe tanıklık ediyorsunuz uzun yazdım lan. hahahasiktir evet evet evet.
    20 18 ...
  • anın fotoğrafı

anın fotoğrafı

anın fotoğrafı

anın fotoğrafı

Balkonumda yetiştirdiğim bazı bitkiler. Mutluluk veriyor insana.
    14 5 ...
  • asrın liderimizin evladı dünya etnospor federasyonu başkanı prens bilal hazretlerinin vakti zamanında amerika birleşik devletleri'nin maryland eyaletinde 2005 yılında mortgage sistemi ile almış olduğu evin akibeti ile ilgili sorunsaldır.

30 sene geri ödemeli bu ev acaba ne oldu?
    bilal bey evi kiraya mı verdi?

amerika'yı protesto ettiğimiz şu günlerde evin akibetini çok merak ediyorum.

https://www.cnnturk.com/2....aldi/618836.0/index.html

Edit: bunu bile savunanlar var lan.
    20 0 ...
  • müthiş bir protestodur.

evet, mhp gaziantep milletvekili sayın muhittin taşdoğan, düzenlediği basın toplantısıyla amerika'yı protesto ederek iphone telefon kullanmayı bıraktığını açıkladı.

izleyelim inşaallah;
    https://streamable.com/dhpqf

izlediniz mi?
    helal olsun dimi? valla helal olsun.

lakin bu muhittin taşdoğan kim acaba diye bir bakıyoruz, bir de ne görelim?
    sayın milletvekili gaziantep'teki amerikan hastanesinin sahibiymiş iyi mi?

aha kaynak: http://www.memohaber.com/...tasdogan-yonetecek/21270/

mhp li milletvekilinin iphone kullanmayı bırakması

vatandaşı olmasak hakikaten eğlenceli ülke.

adam amerikan hastanesinin sahibi, ama iphone kullanmayı bırakarak abd'yi protesto ediyor.

sayın türkmen beyimiz acaba bu konuda ne diyor, çok merak ediyorum.
    24 0 ...
  • Lan ahahahahah halen cahildir bilmem nedir diye boş yapıyor

Bak dostum, biz eşcinsellerden iğreniyoruz, tamam mı? iğ-re-ni-yo-ruz. Bunun cehalet ile ne alakası var ey allame-i cihan?

Yok efendim x kromozomuymuş yok bilmem ne. Yahu bana ne? iğrenmek insanın elinde olan bir şey mi? Gerçi elimde olsaydı yine iğrenirdim, erkek erkeğe vuruşmak gibi bir aktivite normal karşılanamaz.

Açıkçası bu hastalığın, sapıklığın veya her ne haltsa doğuştan gelip gelmemesi umrumda değil. Neticede iğrenç ve varlığına tahammül edemiyorum.

Ha bir de değinmeden geçmeyeceğim. Eşcinsellik ile mavi gözlülüğü Aynı kefeye koymuşsun.

AhahahahahahahahahahahahagahagahagahahahahahHahahahahahahahahahahahahahahahahaah *
    4 1 ...
  • şüphesiz ki atatürk'ün kurduğu tarım ve saniyeleşme hayalleri olan türkiye'ydi. sonra ne mi oldu? sağcıların yardımıyla amerika türkiye'ye sızdı.

devrim arabalarından bi kesit.
    --spoiler--
    necip: bir şey sorabilir miyim latif bey?
    latif: sor bakalım
    necip: sizce bu otomobili yaparsak ne olur
    latif: hiçbir şey olmaz!
    necip: nasıl olmaz? boşuna mı çalışıyoruz?
    latif: sen ankara'daki kapatılan tayyare fabrikasını duydun mu?
    necip: ankara mı? evet..
    latif: o fabrika neden kapatıldı biliyor musun?
    necip: hayır..
    latif: fabrika atatürk'ün emriyle kuruldu. 2. dünya savaşı'na kadar 112 tane değişik uçak imal edildi orada.. sonra fabrika kendini geliştirmeye başladı tabi, savaş sırasında da kimse bize uçak, eğitim uçağı vermediği için 185 tane eğitim uçağı yapıldı orada
    necip: 185 tane?
    latif: evet. bunları yaptık biz.. 1955 yılında, hollandalılar bize 30 tane uçak siparişi verdi; ama dönemin işletmeler bakanı o siparişleri kabul ettirmedi. hollandalılar da uçakları ingilizlere yaptırdı. birkaç yıl sonra da fabrikayı tamamen kapatıp traktör fabrikasına dönüştürdüler. gündüz ile orada yetiştik biz; çok acı çektik. çok..
    necip: ben, anlayamadım; neden kapattılar?
    latif: biz kim, uçak yapmak kimmiş?
    necip: eh yapmışsınız işte; başarmışsınız?
    latif: türkiye'de hiçbir başarı cezasız kalmaz evlat!
    --spoiler--

menderes'den nefret etmem için diğer bir gerekçe de budur sanırım.
    5 0 ...
  • Şahsen evden çalışmaya başlayıncaya kadar vakitsizlikten sık sık kullanırdım. Hiçbir zaman problemim olmadı. Zaten Türkiye'de her kurum veya şirket işini Migros kadar özenli yapsa bu ülke her alanda ilk ona girer dünyada.

Son bir yıldır fiziki marketleri ziyaret ettiğim için ne hale geldi bilmiyorum. Ama mağaza işletmeciliğinde kaliteden en ufak bir taviz vermediklerine göre sanal market de bozulmamıştır diye düşünüyorum. Halkla ilişkilere çok önem veriyorlar, mağazalarda en ufak bir bisküviyle ilgili sorun yaşasanız dahi hemen ilgileniyorlar, yazarınki biraz da şanssızlık olabilir.

Bu sorunların çoğunu Carrefoursa'da da ben yaşadım. Stok sorunu aslına sizin alışverişinizi yaptığınız mağazadan kaynaklanıyor. Mesela Şişli Carrefoursa'da var olan bir ürün stokta var gözüküyor ama siz Levent Carrefoursa'nın hizmet sınırı içindeyseniz ve Levent Carrefoursa'da ürün yoksa getiremiyorlar ama muhakkak önceden haber verip bilgilendiriyorlar.

Kanımca 10 üzerinden 8 seviyesinde hizmeti var sanal marketin.
    4 0 ...
  • siz de karar verin arkadaş bu galatasaray fransız piçi mi fedöcü hayin mi?

nereden sallasam da birilerine bok atsam diye düşünen herkesin kafasını sikeyim.
    11 7 ...