• hekimlik, cerrahlık saygı duyulacak ve hayli zor, ömre ipotek koyan meslekler.

bu iş sevmeden yapılacak iş değil.

hiçbir detayı düşünmeden, ilgi alanı olmamasına rağmen garanti iş diye tıp yazan kişide hiçbir şekilde sosyal, pratik zeka kırıntısı dahi bulunmaz.

amaç buysa liseden sonra ticaret yapmaya, kendi işini görmeye çalışan kişi çok daha zekidir. yahut güzel bir vole vurmuş müteahhit.
    amaçlanan şeye çok çok daha kolay ulaşmışlardır.
    1 2 ...
  • temmuz ayının ilk günleri, yıllık iznimi almışım paşalar gibi tam 10 koca gün.
    tatilin gayri resmi ilk günü * minik faremle alışverişe çıktık, yeni mayolar, kolluk, simit, gözlük, havlu vs...ne lazımsa decatlon sağ olsun... daha önce de yazmıştım, izmir'in mordoğan beldesinde küçük bir evimiz var biz ona "yazlık" diyoruz haddimiz olmadan, miniğimle birlikte yazlığa gittik, kimsecikler yok, sadece miniğim ve ben. asıl planım 3-5 gün güzel bir otele gidip miniğimin doyasıya eğlenmesini sağlamaktı ama otellerde yer bulamadık.
    her akşam dışarda yediğimiz sabit bir mekanımız vardı, hem orda çalışan arkadaşlar minik faremi çok severler, hem de ben mekanın müziklerini ve ortamını beğenirim, zaten bizin yazlıkta da gidilecek çok alternatif bulamazsınız. kahvaltılar ise benim elimden...özel baba omletleri *
    miniğim bu yaz çok fena gaza geldi, kendinden 8 ay büyük kuzeni kolluksuz ve simitsiz yüzünce benimki de cesaretlendi ve bu yaz, kolluk-simit kardeşleri emekliye ayırdık.
    36 yıllık hayatımın sanırım en huzur dolu, en dolu dolu ve en hızlı biten 10 günüydü...

yazın geri kalanı ise, minigimi özlemek ve ona kavuştuğum günleri doyasıya yaşamakla geçti...

yaz aşkı mı ?
    oldu tabi olmaz mı *
    yaz bitince bitti ama *
    1 0 ...
  • belki içimiz ısınır minvalli temenni.

akşam 29 derece sıcaklıkta uykum gelmiş. yatmışım yatağa. saat 23 falan. oda iyi üstünü örtmeden rahatca ve iliklerin ısınarak uyuyabileceğin bir sıcaklıkta. camı da aralamışım. mis gibi deniz havası.
    at gibi uyumuşum deliksiz.
    6 sularında büyük bir açlıkla uyanmışım. hemen ayaküstü kısa bir kahvaltı. sonra ver elini bahçe. oh serin serin. sessizlikte o biçim. bitkileri ağaçları incelemişim. behçeme komşunun ektiği tomatis biberden bi kaç tane koparmışım. bi anda saat 8 olmuş.
    sahilde akşamlari tıklım tıklım olan çay bahçesine doğru güneşte ısınarak yol almaya başlamışım. yolda ailecek sıcak insanların işlettiği bakkalima günaydın demişim.susamlı poğacamı almışım.
    sahile varmışım. deniz çarşaf. martılar falan balık peşinde dalıp çıkıyorlar. turnamsı bir kuş bile var içlerinde. marmara da ne işi var diye hayret ediyorum. balıklar falan zıplıyor sudan.

kafedeki iranlı garson kızımız içten bi sıcaklıkla çayımı bırakıyor. bomboş bir kafayla denize bakıyorum.

huzur huzur huzur.
    1 0 ...
  • türkiye

3798.
  • gerçek gündemi zaytung'tan takip ediyorum.

komiklik ihtiyacım olursa da normal türkiye haber sitelerine bakıyorum.

öyle bir ülke.
    3 0 ...
  • izmir'dir.

şaka bir yana bu ikisi arasından birisini seçecek olsam cevap kesinlikle ankara olur. deniz evet kısmen güzel bir artı ancak istanbul'da yaşanmaz usta. arkadaşın dediği gibi istanbul'u sadece orada doğup büyüyenler sevebilir. uzak olsun.

ankara alır.
    7 1 ...
  • ben kimim

160.
  • (bkz: ) http://m.fullhdfilmizlesene.net/gerilim-filmleri-izle/ben-kimim-who-am-i/ aklıma direk bu filmi getirmiştir. izleyin efendim pişman olmazsınız.
    2 0 ...
  • özel üniversitede %50 bursla 2 yıllık moda tasarım okuyan kızın off vizeler .s .s tribine girmesi olayıdır. be amın kızı üniversite okuyorum diye insta bio'na aydın university yazdın, gençtir, hevesi var dedik ses etmedik. ne diye saat başı vize hikayesi atıyorsun. hayat hikayeni siktircen gece gece. neymiş vizeler çok yoruyormuş .s, vize = yorgunlukmuş, göz altı morluklarıymış. Bak bak Bilişim çalışıyormuş, aman ne büyük uğraş. E götoş zaten 3 tane dersin var orospuluk yapacağına adam gibi dersi dinlesen o sana yetecek. sözlükte bu aptallardan varsa, ki umarım yoktur, o da üstüne alınsın.
    8 0 ...
  • 5 dk izleyeyim dedim de afedersiniz de yarrak gibi program

yani acun abisi olmasa bağcılar’da 5 liraya sakso çekecek adam böyle rezil programlar yapıp paranın amına koyuyor ya çok zoruma gidiyor lan! isyanım var kapitalizmin bize yamamaya çalıştığı bu çürümüş kokuşmuş ünlü bozuntularından!!!!!
    11 3 ...
  • arkadaşlar ben gidiyorum.

bizi sikecekler amına koyim işe bak.

bir insan açık oyladı diye sikilmez şrfzler !
    10 3 ...
  • hayat

2246.
  • John C. Maxwell'in hayat ve insan ile ilgili önemli bir konuşması vardır.Ve insanlık ile ilgili trajikomik bir tespiti vardır.

* 1.gün = Tanrı köpeği yarattığında " evinin kapısında bütün gün otur ve geçen herkese havla" demiş. Ve Sana 20 yıl ömür veriyorum demiş.Köpek ise bu havlamak için çok uzun bir süre demiş. Bana 10 yıl ver,kalan 10 u geri vereyim demiş.Anlaşmışlar.

* 2.gün tanrı maymunu yaratmış ," insanları eğlendir,güldür,sana 20 yıl veriyorum" demiş.
    ne kadar sıkıcı,20 sene boyunca maymunluk mu ? Hiç sanmıyorum demiş.Köpek 10 senesini vermişti,ben de veriyorum demiş.Anlaşmışlar.

* 3. gün tanrı ineği yaratmış.Bütün gün çiftçiye tarlada güneş altında olacak doğuracak ve çiftçi için süt vereceksin.Sana ömür olarak 60 yıl veriyorum demiş.
    60 yıl yaşamak için zor bir hayat,20 ver 40'ını geri vereyim demiş.Anlaşmışlar.

*4. günde Tanrı insanı yaratmış ve demiş ki ye,iç,gez,oyna,keyfine bak.Sana 20 yıl veriyorum.
    Ne ? demiş.sadece 20 yıl mı ?
    Bak ne diyeceğim...
    Köpeğin verdiği 10 yılı,maymunun verdiği 10 seneyi,ineğin verdiği 40 yılı da alayım...80 yıl olsun demiş.Tanrı da tamam demiş.Anlatıştık.

işte efendiler ;
    bu yüzden hayatımızın ilk 20 senesinde yer,uyur,oynar ve keyfimize bakarız.
    Sonraki 40 senemizde ailemize bakmak için güneş altında çalışırız.
    Sonraki 10 senemizde torunları eğlendirmek için maymunluk yaparız.
    Son 10 senemizde de verandaya oturur geçen herkese havlarız.

Saygılar sevgiler iki ayaklılar.
    11 3 ...