• Şu saatlerde bütün bedenimi dört bir yandan sarmış his.

Düşündüğüm şeyi başarabilecek miyim emin değilim. En kötüsü de bir şeyi bir sefer de başaramadığımda o şeyi daha sonra asla başaramayacakmışım gibi düşünmem.

Geçen her saniye, her dakika boşa gidiyor ve ben hala burada boş boş entry giriyorum.

Umarım başarılı olurum çünkü her ne kadar takdir etmesem de kaybetmeye tahammülüm yok.
    5 1 ...
  • kürtler

1445.
  • Kürtlerle genel olarak anlaşamam ve bir Kürdü 20 metre öteden tanırım. Doğuda hem de en doğuda 4 yıl bulundum. PKKsına kadar gördüm. Kürtlerin iyisi de var ama genel olarak huyları pek iyi değil. O yüzden sevmem.
    2 0 ...
  • sene 2007 oks ye girecez. 20 ytl mi ne ödeyecez. daha tabi 8. sınıfa gidiyoz kafalar pırıl pırıl. bir arkadaş dedi ki herkesten 20 ytl toplasalar hayvan gibi para yapar. öteki arkadaş da dediki lan olum salak salak konuşma devletin paraya ihtiyacımı var istediği zaman para basıyo zaten. o paraları sınava girdiğimiz belli olsun diye yatırmamızı istiyolar sadece dedi.

biz hepimiz o an inandık yalan yok.
    4 0 ...
  • Hiçbir ulusal çıkar ve ekonomik çıkar, halkın can sağlığından önemli olmamalıdır ve olmamalıydı.
    iki zırtapoz rus, on alman gelecek, rakı, şiş kebap yiyecek diye milyonlara kıymasaydınız keşke...
    Noldu? Avuç içi kadar turist geldi de, fenafillah makamına mı erdik, hazine mi doldu? Yoooo, tam tersine bilmem kaç milyon kişi hastalığa yakalandı da, o paralar, ilaca, tahlile gitti.
    Yani Sıfıra sıfır elde var sıfır!

Güven önemlidir azizim, bi sarsıldı mı fena...
    4 2 ...
  • Yine böyük oyunu görüp bozdular, helal olsun valla. Böyük oyunu bozarken arada senin benim gibi marabalara yalan söylenmiş, birkaçımız ölmüş çok da şaapmamak lazım. Bak hazır büyük Selçuklu diriliş dizesi de başlıyor. Yaaaaaaa hakkkkk!
    10 2 ...
  • --- spoiler ---
    salgınla mücadele sürecinde, devletimiz, halkının sağlığı kadar, ulusal çıkarlarını da korumaktadır. çünkü salgın hayatın bütün alanlarını etkilemektedir.
    --- spoiler ---

yani üç kuruş turizm geliri elde etmek için halkın sağlığıyla bile isteye oynadık demiş sayın bakan.
    "ulusal çıkarlar" dediği de sarayın lüks yaşantısını sürdürebilmek...

işin gerçeği o turizm geliri de gelmedi bu sene.

beklenen turizm gelirinin yüzde 20'si bile gelmedi eminim...

şimdi halktan bilgileri gizleyerek dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan da oldular.

bu kış çok çetin geçecek...umarım hazırlıklarınızı yapmışsınızdır.

winter is coming...
    13 8 ...
  • Kadının kendisi corona zaten. kocasının hayatını tepetaklak etti şirret karı.

Cengiz’de de çıkmıştır umarım.

T: sevindiren gelişmedir.
    8 1 ...
  • anamuhalefet partisi cumhuriyet halk partisinin genel başkan yardımcısı A. Ünal çeviköz'ün sözleridir.

zat-ı şahaneleri zamanında Azerbaycan büyükelçiliği de yapmıştır.

not: bu sözlerinin geçtiği açıklaması ve sonrasında yaptığı açıklamaları da yazayım da partizan gibi gözükmeyeyim;
    ...haberden.....
    CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz, katıldığı bir programda Azerbaycan ile Ermenistan arasında tırmanan gerilime ve Türkiye'nin gelişmeler karşısındaki tutumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Azerbaycan ile Ermenistan güvenlik güçleri arasında dün sabah tırmanan Dağlık Karabağ gerilimine ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP'li Başkan Yardımdıcısı ve Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz, "Maalesef gelen haberlerde, Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor" dedi.

Çeviköz, gün içerisinde yaptığı yazılı açıklamada 'Ermenistan tarafından uluslararası hukuka aykırı gerçekleştirilen ateşkes ihlalini, sivillerin ölümüne ve yaralanmasına neden olan Azerbaycan'a yönelik saldırısını kınadıklarını' ifade etmişti.

Çeviköz, açıklamasında şunları kaydetmişti:

"Ermenistan tarafından uluslararası hukuka aykırı olarak gerçekleştirilen ateşkes ihlalini ve sivillerin ölümüne ve yaralanmasına neden olan saldırıyı kınıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin her zaman Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olduğunun altını bir kez daha kuvvetle çiziyoruz. Türkiye, uluslararası toplum başta olmak üzere, Avrupa Güvenlik ve işbirliği Teşkilatı Minsk Grubu'nu daha fazla can kaybına yol açılmadan harekete geçirmeli ve sorunun barışçıl yollarla çözülmesine mutlaka destek olmalıdır."

Yıllardır çözüm bulunamayan Yukarı Karabağ sorununun savaşla halledilmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Çeviköz, "barışın sağlanabilmesi için öncelikle Ermenistan'ın işgal altında tuttuğu Azerbaycan topraklarından askerlerini geri çekmesi gerektiğini" söylemişti.

Çeviköz, açıklamasını, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak, şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize rahmet, Azerbaycan halkına baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz" ifadesiyle bitirmişti.
    ...haberden.....
    7 3 ...
  • Bu çomarlık değil orospu çocukluğu bir de kara parçasında kendileri gibilerle yaşasınlar demişsiniz dünyada kara oranı sudan az. okyanusun ortasına bırakın balık olmayı öğrensin kahpeler.
    17 1 ...
  • bir sokak röportajında mikrofon uzatılan çomarın yapmış olduğu tespit.

sokakta öpüşmeler ve sevişmeler arttığı için dolar artıyormuş.
    https://twitter.com/DahiO...tatus/1311378056825704450

yalnız ülkenin hazine ve maliye bakanı, "dolar kuru benim için önemli değil" derse, ona oy veren seçmenin de doların artışını öpüşmeye, sevişmeye bağlaması gayet normal.

hatta damat berat'tan daha mantıklı bir açıklama yapmış bu çomar vatandaş...

olm bunlar ne kafası yaşıyor, bu çomarlar nasıl hayat yaşıyor anlamıyorum.

her türlü ahlaksızlık bunlarda, alt kat komşusuyla yatıp ondan bebek peydahlayan bunlar, kocasını bırakıp eski kocasına kaçan bunlar, müge anlı'ya, esra erol'a konuk olanlar bunlar...

ama sokakta öpüşme ve sevişme arttığı için dolar artıyormuş...

biri şu röportajdaki oğlana gel beni öp dese, sokakta üstünü başını parçalar yeminle...
    15 6 ...