• hah şöyle böyle başlıklarla böyle fotolarla gelin işte ne öyle sözlük kızlarının saçları, elleri, ayakları.
    (bkz: sözlük kızlarının sardığı sarmalar)
    6 0 ...
  • (bkz: azerbaycan ın 10 kasım ı zafer bayramı ilan etmesi)'ne sebep olan zafer (miş)...

pardon?
    nasıl bir zafer bu? benim aklım almıyor bu zaferi...

bakınız "sakarya zaferi" diyoruz.
    tartışılabilir mi sakarya?
    238 yıldır geri çekilen bir milletin, geri çekilmesinin son bulduğu, düşmanın durdurulduğu zaferdir.
    sonucu nettir. tartışılmaz...

"30 ağustos zaferi" diyoruz.
    tartışabilir miyiz büyük taarruz'u, dumlupınar'ı?
    kesin ve net bir zafer. düşman ordularının başkomutanının teslim alınması, düşman ordularının tamamen anadolu'dan kovulması, neticesinde çanakkale krizi ile birlikte büyük britanya imparatorluğunun hükümetinin düşmesi ve temellerinden sarsılması, ardından türkiye cumhuriyeti'nin kurulması...

bakın ne kadar somut şeyler bunlar.

tartışabilir miyiz? tartışılabilir mi?
    asla...

şimdi dönelim azerbaycan zaferi'ne(!).
    daha doğrusu aliyev adlı diktatörün uydurduğu sözde zafere...

sürekli kamuflaj kıyafetiyle ekranlara çıkıp "karabağ azerbaycandır" diyen uzun adam 10 kasım'ı zafer bayramı ilan etmiş ya.
    neyin zaferi?

karabağ'da son durum haritası şu;
    azerbaycan ın karabağ da kazandığı zafer

yukarıda görmüş olduğunuz harita dağlık karabağ; "güney sorumluluk alanı" ve "kuzey sorumluluk alanı" olarak ikiye ayrılmış durumda.
    kuzey sorumluluk alanı azerbaycan'a, güney sorumluluk alanı da ermenilere ait.

dikkatinizi çektiyse, dağlık karabağ'ın başkenti, hankendi (bkz: Stepanakert) güney sorumluluk alanı sınırları içinde.

"zafer kazandık" diyen azerbaycan'ın(ilham aliyev'in), dağlık karabağ'ın bir parçası olan yerler üzerindeki son durumu şudur;

bakın sevgili arkadaşlar.
    10 kasım 2020'de imzalanan ateşkes antlaşmasının üzerinden 1 aya yakın zaman geçti.
    ve hala gerek türkiye gerekse azerbaycan'daki insanların çoğu sadece ve sadece 9 maddelik şu antlaşmayı hala okumadılar.
    (bkz: azerbaycan ve ermenistan ın imzaladığı anlaşma)

yazık ki insanlar araştırmadıkları, maddelerini okumadıkları bir antlaşma üzerinden azerbaycan'ın karabağ'da zafer kazandıklarına inanıyorlar.

neden?
    çünkü aliyev kamuflaj kıyafetleriyle ekranlara çıkıp "zafer kazandık n'oldu paşinyan" diye şov yapıyor ve zavallı cahil halkımız da buna inanıyor.

ellerini dua eder gibi aç, dua ediyormuş gibi yap, kamuflaj kıyafetlerini giy, tv'lerde şov yap, "karabağ azerbaycandır" de, sonra zafere giden orduyu durdurup karabağ'ın başkentini ermenilere bırak...

sonra da 10 kasım'ı zafer bayramı ilan et.

hasiktir ordan ya...

gidin bakın arkadaşlar.
    belki de size ben yalan söylüyorumdur.
    azerbaycan şayet karabağ'da zafer kazandıysa bugün şu dakika hankendi şehrinde azerbaycan bayrağı dalgalanıyor olması lazım.
    gidin bakın, eğer orada azerbaycanımızın bayrağı dalgalanıyorsa demek ben yalan söylüyorumdur...

edit: yahu bak şimdi ne kadar çok ukala dümbeleği var.
    son durum şu haritadır diyorum, adam kalkmış o harita değildir 27 kasım itibariyle kelbecer'e girildi diyor.
    ulan benim koyduğum haritada kelbecer zaten karabağ sınırlarının dışında, yani azerbaycan kontrolünde.

hakikaten bazıları sırf ukalalık yapmak için yazıyor ya sinir oluyorum.

daha azerbaycan sınırlarını, karabağ sınırlarını bilmeyen, harita okuyamayanlar lütfen başlıklarıma entry girmesinler.
    5 4 ...
  • Doğum gününde ölmüş olması en önemsiz ayrıntı.

Allah rahmet eylesin. Daha kaç sağlık çalışanı ölecek böyle.
    Çalışma saatleri ve sürekli virüse maruz kalmaları hastalığa karşı dirençlerini düşürüyor. Asıl mesele bu. Bunu çözmesi gerek hükümetin. Sokakta tek bir temasla ya da solumayla pozitif olanların iyileşme şansı yüksekken sürekli virüse maruz kalınması en sağlam insanı bile deviriyor ne yazık ki.

Sağlık çalışanları şehit sayılmalı ki devlet o tazminatı ödememek için belki adam gibi önlemler alır hem de rahmetlinin ailesi sahipsiz kalmaz.
    5 0 ...
  • filyasyonun tam göbeğindeki adam olarak söyleyebilirim ki büyük şehirlerde malesef iş yoğunluğu ve personel azlığı nedeniyle yukarıdaki arkadaşın söylediklerine benzer durumların yaşandığı bir sistemdir. ama tabii doğru çalıştığında etkili bir sistemdir ben nispeten küçük bir şehrin filyasyon koordinatörü olan 6 hekimden biriyim 2 şer hekim ve her birimize bağlı 3'er hemşire ilekoordineli olarak 3 günlük dönüşümlü sabah 7 gece 2 saatleri arasında aralıksız çalışıyoruz sahada doktorlardan oluşan 4 ekip hemşire ve sağlık görevlilerinden oluşan 4 numune alma ekibi yine il sağlık müdürlüğü personelinden oluşan 8 adet 2'şerli ekipler şöförlü araçlarla sabah sekiz gece 01 arası sokaklardalar üstelik merkeze bağlı köyler de dahil. laboratuvardan pozitif vaka bilgisi sisteme düştüğü an ben, diğer hekim ve 6 hemşire eş zamanlı vakalrı aramaya başlıyoruz tabii vakalar birer birer düşmüyor sisteme bir anda 20 30 tane bir den düşüyor 3-4 saatlik aralarla bu vakalar aranıp adresleri, hikayeleri , kimlerle temas ettiği ev halkı her şey öğrenilip sisteme giriliyor ve saha ekiplerine haber veriliyor bir taraftan doktorlar ilaç bırakıyor bir taraftan numune ekipleri temaslı ve semptom gösterenlerden numune alıyor bir taraftan filyasyon ekipleri hastaların adreslerini teyiy edip durumlarını kontrol ediyor , durumu kötü olanlar 112 ile hastaneye taşınıyorbu kişiler 184 alo covid hattı ile taleplerini bize bildiriyor onlara çözüm bulmaya çalışılıyor ve bu işlem 3 saatte bitmek zorunda yoksa bir grup vaka daha geliyor böyle böyle gece 2 gibi bitiriyoruz sabah uyandığımızda zaten vakalar birikmiş oluyor. çok kabaca anlattığım bu filyasyon işi daha ön göremeyeceğiniz ya da anlatmama lüzüm olmayan ne ayrıntılar ve özveriyle yapıyor anlamanız mümkün değil ve malesef tek hasta siz değilsiniz gönül ister ki her istediğiniz anında sizin istediğiniz gibi olsun temaslılar sanıyor ki babam pozitif hemen bana da yapın bakalım ben de pozitif miyim? 2 14 gün arasında değişen kuluçka döneminde virüsü alıp hiç belirti göstermezseniz hatalı olarak negatif çıkarsınız bu sizi de bizi de yanıltır 14 gün bekleme nedeniniz budur bir belirti semptom gösterirseniz kuluçka bitmiş virüs vücüda yayılmış demektir anca o zaman test yapılır ve doğru sonuç alınır ne yazık ki test böyle çok önceden haber verebilen bir erken uyarı sistemi değil olduktan sonra evet oldun diyebilen bir sistem o yüzden hasta yakınları anlayışlı olursa işin profesyonelleri zaten gerekeni yaparlar ama bu kişileri gereksiz rahatsız edip gererseniz ne vakitleri kalır ne enerjileri.
    9 0 ...
  • Cahil cühela insanlardır çocukla ilgilenmek yerine başlarından savmak için telefon verirler çocuğa.
    5 0 ...
  • Sağlık bakanlığının aylardır uyguladığı ve yanlış görmediysem de pek çok insanın başarıyla kandırıldığıdı politikadır efenim. Özellikle yandaş medya tarafından pompalanan yalan haber furyasının yeni halkası. Darbenin şifrelerini çözen malum kanaldan pek bir şey beklemesek de artık yeter. Kovid enfeksiyonunu geçirmeyenler zannediyorki maskeli özel kıyafetli filyasyon(!) ekibi temaslıların peşine düşüyor. Ailecek kovid enfeksiyonuna yakalandık. Hastaneyi arayarak test yaptırmak istediğimizi söyledik bize verilen cevap belirtileriniz yoksa gelmeyin. Lan kovidli babamla karşılıklı yatağa düşmüşüz adam belirti diyor. Eyvallah yaptıralım diyoruz biz evde test yapmıyoruz diyorlar. Tamam gelelim diyoruz ambulans gönderin diyoruz böyle bir hizmetimiz yok diyor haspam. Lan nasıl gelcez diyoruz özel arabanla gel diyor. Ulan diyorum ehliyetim yok babam hasta yatıyor napacam? Geçmiş olsun Helva var yien mi diyor. ilaç diyoruz kadının biri kapıdan alelacele bir poşet ilacı kafamıza fırlatıp kaçıyor. Neyse efenim biz böyle atlattık işte derken 2 ay sonra bir arkadaşım kovid oldu.(Görüştüğüm teması olan biri) Arkadaş hastaneye gitti ve şu şu kişilerle temas ettim dedi. Ne derlerse beğenirsin s*ktir et biz onlarla ilgilenmiyoruz helva var yien mi. Ve bu kişiler aranarak bilgilendirilmiyor işte temasınız var gelin test verin diye ben yine sağolsun arkadaşımdan öğreniyorum. Yani siz siz olun bu hastalığa yakalanmayın yakalanırsanız bir destek beklemeyin yalan haberlere de inanmayın.
    15 1 ...
  • Arkadaş nasıl leş bir ülke burası böyle aq. Kedi, köpek yeme desen bunlarda. Böyle iğrenç gelenekleride varmış. Herifler resmen temiz dünyaya tepki olarak yaratılmış amk yecüc mecücleri. Neyse sakinim.
    4 0 ...
  • "fetöcüleri tespit kriterleri" adlı yazı yayınlayan kesin fetöcüdür. bu da benden olsun.

yıllardır buraya yazıyorum. şu anda çalıştığım iş yerinde 11.senem bitmek üzere. 2009 yılında başladım burada işe. 2009-2013 arası ne zaman bu feto denilen iblisin konusu açılsa ağzıma ne gelirse saydım sövdüm. başıma bir iş gelirmiş vay efendim şu olurmuş bu olurmuş zerrece şeyimde olmadı. bu 4-5 senelik dilimde ben küfür ediyorum diye beni ayıplayan akp li 2 arkadaş ile hala beraberiz. hoca efendi hizmet adamı hem reyiz ( rte ) ile cuntacıları temizlüyürler hizmet ediyürler diyen adamlar 17-25 aralıktan sonra sırf muhalifim diye laf arasında bana bile fetocu iması yapar oldular..

velhasılı nerede böyle herkese fetocu - kandilci diyen varsa bilin ki en büyük fetocu ve pkk cı onlardır. işlerine geldiğinde ikisi ile de yatağa girerler ve kendilerini ayıplayanlara saldırırlar. işlerine gelmediğinde ise sanki o yatağa kendisini ayıplayanlar girmiş gibi algı yaratmaya çalışırlar.
    6 0 ...
  • sürekli kandırılan akp döneminde olmaktadır...

onlar siirt'ten gelip 1970 yılında fırat nehrini salla geçerek 13 katır yüklü malzeme ile durak köyüne geldiler...ve orası köy olmaktan çıktı...
    önce durak köyü'nün ismi değişti menzil oldu, sonra oranın çehresi değişti...

ve bir zamanların sessiz sakin durak köyünde paralel bir imparatorluk kuruldu...

önce köyden birkaç on dönüm arazi satın aldılar, sonra köye yerleştiler, sonra köyün yerlilerini köyden kaçırdılar, sonra o köylülerin arazilerine çöktüler ve zorla ellerinden aldılar...

köylülerin elinden toprakları zorla, hile ile, şantajla, güç kullanarak alındı.
    onlara boyun eğmeyenlerin başına türlü türlü işler açıldı.

bunlar belgelerle sabit.

yaklaşık 1 ay önce bir haber çıktı, menzil tarikatı için menzil köyüne yapılan yol için 3 köyün ortak mezarlığı olan alan talan edilmişti.
    https://odatv4.com/cok-ko...l-iddiasi-16102037_m.html

menzil tarafından mezarlıkları tahrip edilen köylüler bu durumdan şikayetçiydi, lakin kimseye seslerini duyuramıyorlardı.

şimdi şu videoyu izleyiniz...
    menzil köyüne yapılan otobanı anlatıyor;
    https://streamable.com/3cxyn6

görüldüğü üzre iş sadece mezarlıklarla sınırlı değil.
    köylü üzerine basa basa "zorla topraklarımızı alıyorlar" diyor.

devlet "acil kamulaştırma" adı altında menzil'e yapılacak otoban için köylülerin topraklarını alıyor.

adıyaman-diyarbakır karayolu yapılmıyor, ama menzil'e otoban yapılıyor...

köylünün bahsettiği bir diğer husus da, menzil tarikatının bölgedeki tüm su kaynaklarına çökmesi.
    neredeyse tüm su kaynakları menzil'e bağlanmış.
    köylüye kendi tarlasını sulayacak, kullanacak su bırakılmamış.

ayrıca tpao'nun açtığı kuyularda çıkan sıcak su kaynakları da menzil'e hediye edilmiş. menzil'in bu sıcak su kaynakları ile lüks tatil köyü yaptığını yazmıştık.
    (bkz: menzil buhara termal otel spa ve devremülk)

her neyse...
    işte durum böyleyken böyle.
    cumhuriyetin kaynakları, halkın vergileri kimler için, hangi zümre için harcanıyor görün...
    menzil tarikatı devlet içindeki nüfuzunu kullanarak neler yapıyor işte durum böyle.

anında acil kamulaştırma kararnamesi çıkartıyorlar ve köylülerin topraklarını zorla ellerinden alıyorlar.

birkaç sene sonra da çıkar birileri der ki "kandırıldık, rabbim ve milletim beni affetsin..."

affetmeyeceğiz. çünkü biz seni yıllardır bu konuda uyarıyoruz.
    (bkz: recep tayyip erdoğan a menzil ile ilgili uyarı)
    30 7 ...
  • yandaş hava durumu...

evet sevgili arkadaşlar bu da oldu.
    bu atv-a haber platformu her gün daha nasıl rezillikler yapabilir diye düşünürken, adamlar hava durumunda sadece akp ve mhp'nin belediyeleri kazandığı ilçelerin hava durumlarını göstermeye başladılar.

buyrun istanbul için hava durumu;
    a haber hava durumunun yandaş ilçeleri göstermesi

ve ankara için hava durumu;
    a haber hava durumunun yandaş ilçeleri göstermesi

işte size yandaş hava durumu...
    cumburlop ittifakından değilsen hava durumunu bile öğrenemiyorsun yandaş kanalda...

tarihe not düşelim bunları da ileride akp dönemini anlatacak kitapta yer alsın...
    17 5 ...