tiamat

784.
 • tiamat, babil yaratılış mitolojisinin yazıldığı enuma eliş'te başlangıç okyanusunun kişileştirilmiş formu olarak bahsi geçen dişi ejderhanın adıdır. yeraltı sularının efendisi apsu'nun karısıdır. gökyüzü ve yeryüzü var olmadan önce tiamat ile apsu sularını birbirine karıştırarak bir tanrılar soyu oluşturmuştur.

  dindar geçinen kesime duyurulur. tanrılar yoktur, tek yaratıcı vardır.

  akşama kadar allah, din, kitap savunup, sözlükte şirk bokuna batmış mitolojik bir isim kullanmak gerçekten ilginç.
  6 2 ...
 • komünist, moskof, cehapeli, gezici, layik ve atayizlerin yıllarca ümmetimizden sakladığı(!) gerçek.

  hepiniz stalin'i eceliyle öldü zannediyorsunuz değil mi?
  ama o iş öyle değil işte.

  bediüzzaman said-i nursi hazretleri stalin'in başına keserle vuruyor, kafasını yarıyor, sonra da stalin denilen komünis allahsız beyin kanamasından ölüyor.

  izleyelim inşaallah;
  https://streamable.com/5xhvl

  Görüyorsunuz şizofren bediüzzaman hazretlerinin kerametlerini.
  Risale i nur okuyalım gençler, soba ile konuşalım biiznillah.
  8 2 ...
 • birebir yaşanmış bir anıdır.

  üni.de bi sevgilim vardı. gerçekten çok sevmiştim. hiçbir nedeni yokken beni yaz tatilinde aldattı. şak diye hiçbir haber vermeden ayrıldığımızı söylemeye dahi zahmet etmeden. bir başkasıyla ilişkisini cümle aleme ilan etti. tabii ben de herkes gibi, tüm ortak çevremiz gibi online öğrendim. hayatımda hiç bu kadar aşağılandığımı hatırlamıyorum. nasıl ve ne zaman bilimiyordum ama ondan intikamımı alacaktım.

  hiçbir tepki vermedim. sonra tatil bitti okul başladı, benim planım hazırdı. bu tabi bu tepkisizliğe anlam veremiyor sürekli gelip konuşuyor benle. tepkisizliğe devam, çay kahve içiyoruz ders aralarında. insanlar şaşkın şaşkın bakıyor inanamıyorlar bu modernliğe. insanı çıldırtırcasına sanki hiçbir şey olmamış gibi konuşuyorum. sonra bir akşam meseleyi konuşmak için dışarı çıktık, hafiften içiyoruz müzik var vesaire var kafalar parıldamaya başladı. bu başladı ağlamaya pişmanım dönmek istiyorum v.s ağzındaki baklaları çıkardı. tamam dedim. deneyelim.

  o gece eve gittik, yattık, sabaha kadarki tutkuyu siz hesap edin. sabah benden önce uyanmış, öperek uyandırdı beni.

  'günaydın aşkım' dedi

  'günaydın' dedim 'günaydın da ne aşkım'ı?'

  'ne demek şimdi bu' dedi

  güldüm, kalktım pantolonumu giydim gömleğimi ilikledim, bu arada ard arda sorular soruyor bişi söyle falan diyor, ben gayet sakin giyiniyorum. hiçbir cevap alamıyor, en sonunda 'dün gece ne demekti peki' dedi.

  'dün gece senin için sıradan bir iş, benim içinse biraz eğlenceydi' dedim.
  yatağın üstüne 20 lira attım ve 'servisin için teşekkür ederim' dedim.

  o an herhalde ölse o kadar canı acımazdı diye düşündüm yüzündeki ifade korkunçtu.

  evden çıkarken kapıyı kapattığımda bağıra bağıra ağladığını duyuyordum. en ufak bir vicdan hissetmeden keyifle gülümsedim ve içimden hava ne kadar güzel, harika bir güne başlıyorum! diye geçirdim.
  20 15 ...
 • annesi sözlük yazarı olmuş yazar beyanı.

  edit: şimdi neden ana bacı karıştırdığımı izah edeyim, sen burda sikindirik bir tartışma yaşadığın kadın bir yazara kalkacaksın başlıklar açıp saldıracaksın, hem sol frame i hem bizim şurda geçirdiğimiz iki dakikalık keyfi bok edeceksin, en sonunda da kadın sana lafları sokunca kalkıp cart diye orospu diyeceksin. yok öyle delikanlılık. biri çıkar böyle eline verir sen de sinirinden klavyeni götüne sokacak raddeye gelirsin. o kızı tanımam etmem ama senin gibi diş geçiremediği kadına bam diye hakaret edip orospu diyen gevşeklerden çok tanıdım. çok siktim... git şimdi götüne bi krem sür sızısını alır.

  edit 2: orada hayal ürünü, no name bir hadise anlatılıyor. senin hakaret ettiğin ise doğrudan bir sözlük figürü. beni başlıklarımın %90 ı böyle geyik. senin gibi alenen birine hakaret amacıyla başlık açmadık zoruna gitmesin aslanım, bıyık büküle büküle kaytan senin gibiler sikile sikile insan olur... öğrenicen...
  12 10 ...
 • güzel vücut deyip üstteki fotoğrafı koymak biraz abes oluyor. boydan bir fotoğraf konsa anlarım ama kocaman yorganımsı şey ve oturmuş bir bedende bulunan upuzun çizmelerden güzel vücut nasıl anlaşılıyor bilmiyorum.

  ha dersin ki çekici kadın ve bu fotoyu koyarsın, o zaman amenna.

  tanım: model.
  5 0 ...
 • Devlet bahçeli muhtemelen şöyle bir yanıt verirdi;
  "Mutluluğa erişebilmek için düğüne ne hacet vardır. peki soruyorum sizlere ey yazar bu alenen Aziz türk milletinin kaynaklarını israf etmek değil midir? Yol yakın iken, bu yoldan çıkmışlığınızdan, götü kö kötü emellernizden vazgeçiniz! Mastürmisyon neyinize yetmiyor? Bu size son ihtarımdır.Ayağınızı denk alıp aklınızı başınıza devşirin!"
  7 0 ...
 • Adamın biri şirket de hiç kahvaltılık olarak kek simit vb yemez çay getiren personele bile "sağol, evde çok içtim" dermiş.
  Arkadaşı dayanamaz sorar.
  - sen hiç kahvaltı falan etmiyorsun, sen de evli ben de evliyim. Ben hanımı sabah bir türlü uyandıramıyorum ki kahvaltı hazırlasın, bunu nasıl beceriyorsun?
  * Ben iki evliyim. Biri kahvaltımı hazırlar diğeri elbisemi ütüler ayakkabıları çantamı hazırlar. Kapıdan çıkarken biri ayakkabılarımı koyarken diğeri çantamı tutar.

  Bunun üzerine adam bir kadın daha alıp evlenir.
  Sabah olunca eşine "kahvaltı hazır mı?" Der. Eşi "sen dün öbür eşine gömlek aldın bana almadın git o hazırlasın" der.
  Öbür eşine gider kahvaltı hazırla der. Öbür eşi "sen bu gece kiminle yattıysan o hazırlasın" der.
  Adam evden aç çıkar. iş yerinde adam iki evli ama eşleri adama bir kahvaltı ile hazırlamamış demesinler diye utancından lokantaya gider çorba içer çay içer şirkete gelir.

  iki eşi olan arkadaşı nasıl durumlar diye sorar.
  Valla dediğin gibi biri kahvaltımı hazırlar biri elbisemi hazırlar kapıdan çıkarken biri çantamı biri ayakkabımı tutar der.

  Velhasıl-ı kelam: evli erkek şirket de kek börek simit ile kahvaltı yaparken eşi de saat 11 gibi uyanmış kahvaltı sofrasını hazırlamış TV karşısında magazin haberleri kadın programları izleyip ağız tadıyla kahvaltı yapıp TV de zapping yapıyordur.
  Ya da komşu arkadaşı kankası ile oturup getirmiş oldukları yiyecekler ile sofra kurmuş veya misafirlikte olup dedikodu eşliğinde kahvaltı yapıyorlardır.
  2 0 ...
 • nedense bizim iş yerinde bazı mercilerce taşak geçilen erkektir.
  aha geliyor soğan erkeği, hanım köylü diyorlar.
  adam uyandırmaya kıyamamıştır, seviyordur diyoruz, yok yok korkmuştur diyorlar. `*`
  5 1 ...
 • ekonomiyi düzgün planlayıp üretimi -hadi homojen demeyelim- bir zahmet göstermelik olsun dengelesen zaten orantısız yerleşim bu hayvani boyutuna ulaşmaz.

  ama sağolsun istanbul ile başlayıp bitiren bir planlamayıcımız var. bırak başka şehirlere dağılmayı bankaların ankara yönetimlerini bile birer birer yasa çıkartıp istanbul'a taşıyorlar. az insan var çünkü istanbul'da. bugüne kadar başka şehirden yönetilemedi istanbul'a taşınınca zirve yapacak.

  lan de ki "kütahya'ya taşınan çağrı merkezlerinden dört sene vergi almıyorum". kalkınmada öncelikli bölge böyle kurulur. yandaşa harçlık dağıtarak değil.

  neyse, cikletten vidanjöre kullanılan kural burada da geçerli. talep yönlendirilir arz değil.
  2 0 ...
 • Biraz sonra atacağı gülleler ile alt kat komşuyu canından bezdirecektir, işin kötüsü alt komşu misafirin yaptığını anlamaz, asansörde size tuhaf tuhaf bakar. Evet evde ses yalıtımı öyle acayip ki osursan alttan duyuluyor. Kartaaal olum içinde kanser olacağına g*ünde konser olsun diye.
  2 0 ...