• beşiktaş''ta çok şiddetli seslerle birlikte inanılmaz bir yağış var. yağmuru beklemiyordum diyemem, ama bu kadarını beklemiyordum.
    1 0 ...
  • benim merak ettiğim nereye kadar puştluğa oy verecekler !

bilmeden oy verenlere sözüm yok da şu videoyu izledikden sonra veren harbiden puşttur .

bile bile puşttur çünkü !

https://video.uludagsozluk.com/v/bunların-oyunu-azaltacak-ne-puştluk-biliyorsan-yap-21776/

2 1 ...
  • Dünyadaki mevcut siyasi, ekonomik, ticari, politik ve diplomatik dengelerdeki en önemli unsurdur.

Zira hangi konuda denge kurmuş olursanız olun, hangi konuda ne kozunuz olursa olsun, işler çıkmaza girdiği anda zor oyunu bozar.

4 trilyon dolarlık gsmh ile abd’de devasa şirketleriniz de olsa, 6-7 trilyon dolarla bütçe fazlası da verseniz, dünyadaki bütün dengelerin hala en belirleyici unsuru enerji kaynaklarına erişim ve hakimiyettir.

Bu da, önünde sonunda silahlı gücünüzün etkisi ve kapsama alanıyla doğrudan ilgili.

Başka bir ülkenin müsaadesine muhtaçsanız muhteşem ekonominiz belirli sınırları aşamayacaktır.

Soğuk savaş sonrası ne yazık ki bu fark giderek abd lehine açıldı ve yine ne yazık ki, dünya üzerinde abd’nin silahlı tehdidinden kendini emin görebilecek bir ülke yok.

Bu konuda silah gücüyle caydırıcılığı sağlayabilecek tek ülke abd’den sonra en etkin nükleer güç olan rusya ki, onun da abd’yi izole edebildiği bir tek hazar’ın doğusu var. Zor’un oyunu abd aleyhine bozduğu tek durum da bu ne yazık ki.

Hala ve hala savunma bütçesine 750 milyar dolar yatırmanın bir karşılığı elbette var. Ekonomik güç elbette çok etkin bir silah ama reelpolitik’te askeri güç önemini korumaya devam ediyor.

Abd’nin varlığı ve etkisinin devam etmesi için bu yatırımı sürdürmesi de zorunlu zaten.

zbigniew brzezinski Gibi adamlar abd’nin etki sahasının hayatiyetine boşuna vurgu yapmıyorlar.
    4 1 ...
  • göründüğü kadar gevşek değilim. dışarıdan sergilediğim çocuksu hareketlere alışık olan bi insan ciddi anlarda yaptığım mantıklı ve seviyeli konuşmalarıma şaşırıyor. bilesiniz ki salak yerine koyduğunuz kişi aslında sizden daha zekidir.karşınızdaki kişi bunu gün yüzüne çıkarmadığı için anlamıyorsunuz belki de. Bu yüzden kimseyi küçük görmeyin.
    6 0 ...
  • Tunceli'nin isminin dersim olarak değiştirilmiş olmasını her ne kadar halkın oylamaları sonucu değiştirilmiş olmasına bağlasa da, yapmış olduğu bu hareket sonrası çoğu insanın güvenini sarsmasına sebep olmuş belediye başkanı.

yaptığı "iyi" şeyler takdir görünce çoğu kişi gibi terekeyi sıyırmış ve sonuç itibariyle yapacağını yapmıştır.

Tunceli'nin adını değiştirmeye kalkmak, ülkenin bütünlüğüne ve beraberliğine, üniter yapıya ve "devlet" kavramına doğrudan yapılmış bir saldırıdır. "isyan" olarak değerlendirilmelidir. Mevzu, belediye binasındaki tabelayı değiştirmek gibi basit algılanmamalı, acilen olabilecek en ağır yaptırım uygulanmalıdır.
    5 2 ...
  • is yerinde kilerde hic kaldirilmayan bir dolap vardi.
    onu bir cekeyim dedim demez olaydim.
    of of of nasil sacildilar etrafa yazarken tuylerim dik dik oldu.
    20ye yakindi.
    hemen kosup yukari ciktim.

abi ne oldu falan dediler.
    hiiic biraz kosayim merdiven inip cikayim spor yapayim saglam kafa saglam vucutta olur dedim.hic caktirmadim.artik inmem oraya.

soyle insanin boynundan bir urperti giriyor icim cekildi aq.

is yerinde isi birakip boyle seylerle ugrasir kendime kucuk heyecanlar eksinlar ararim.
    3 1 ...
  • Bir yazar kişisi.

Oluuum yüreğime mi indireceksiniz?!
    Her gördüğümde, ahanda galiba bu sefer öldüm deyip, kendimi çimdikliyorum iyi mi?!

Ben size ne ettim agalar?
    Kimin tavuğuna kışt dedim?
    Kimin elektriğini, suyunu kestim?
    Hanginizin Akbilini çaldım?
    Hanginizin telefonuna virüs saldım len bi deyin hele!

Varın beni ünlemimle kabul edin, yapın bi büyüklük, kapansın artık bu kan davası!
    Bakın muhtar da, karakol komutanı da, bizim köyün ağası Remzi ağa da bunu istiyor.
    Yetti gari!
    Olmadı donuza atın ne yüzümü görün, ne ünlemimi, siz sağ, ben selamet.
    Korkmayın gönül koymam ama ne ünlemimden ne de köyümden vazgeçerim haberiniz ola!

Bugün keyfim o kadar yerinde ki, tanıdığım, tanımadığım, ağzından bal damlayan, aklı selim yazarları hasretle öpüyor, selam ediyorum.
    Geri kalan kımıl zararlıları!
    lan bugün sizi bile seviyorum beee!
    Bugün ben sizi affettim, yumurtaya can veren yüce rabbım da affetsin inşallah maşallah!
    Süphaneke. Dinimiz. Amin!
    14 5 ...
  • ???
    bunun atarı kadar benim yatarım var.
    ???

Bunu yazan insan gelip de kezo falan diyor..

Ne deniyordu böyle cümle kuranlara? Keko mu? Kamil mi? Hödük mü?

Yoksa kırkına dayanmış yıkık bir Meriç mi diyorlar?

iyi eğlenceler..
    10 5 ...
  • seni hep savunduk burada maçoğlu.
    ovacık'ta yaptıklarından ötürü savunduk.
    komünist olmanı umursamadan, insan gibi savunduk.
    istedik ki tunceli'ye pkk'lılar girmesin, hdp tunceli'yi almasın.
    istedik ki tunceli'yi pkk yöneteceğine, komünist başkan yönetsin.

ama yanlış yaptın.

sana destek olanları üzdün.

eyyy maçoğlu, unutma!
    tunceli atatürk'ün emanetidir maçoğlu.

sen kendini ne sandın yahu?

nohut ektiğin toprak sana mahsül verdi diye kendini kudretli sanma.
    o toprağa ekmekte olduğun nifak seni de boğar unutma.
    bir pilot gelir elbet, tasalanma...
    sabiha gökçenler bitmez bu toprakta, hatırla...

fatih mehmet maçoğlu
    13 5 ...