• Kendi tankım diye lanse ettiğin şey için izin istemek ayrı rezillik, birde izin isteyipte hala cevap beklediğini, yani kaba tabirle "siklenmediğini" kendi ağzınla itiraf etmek ondan büyük rezillik.
  Sonrda kalk dünya lideri, Almanya bizi kıskanıyor... Bık bık bık.
  3 0 ...
 • "Biz hans'ı, helga'yı değil, Hasan'ı, ayşe'yi dinleriz" diyenlerin hans'tan, helga'dan izin istemesidir.

  Otokar tankın tasarımını zamanında bitirdi, prototipleri üretti, testleri yaptı, sonra seri imalat yandaşa havale edildi, tank palet bile bunlara peşkeş çekildi. işte aradan yıllar geçti, hala sonuç yok..
  8 2 ...
 • onunla anca kıçında donu olmayan

  ama dünyayı fethedeceğini zanneden

  ossmanlı çocuuunu kandırırsın

  öyle kafana göre de tank mank imal edemezsin

  o tankın borusunu adamın tötüne sokarlar

  akabeye tavsiyem

  milli don harekatı başlatması

  eeeeeyyy vatanndaş kendi donunu kendin üret

  kıçında donun yok

  tahtırevan ile gidersin bilmemneye.

  din elden gıdiyeee.
  10 1 ...
 • 1997 yapımı, başrolde Pierce Brosnan'ın olduğu, Aslında 3 saat sürebilecek bir hikayeyi hem oldukça sade hem de oldukça hızlı bir şekilde ve yaklaşık bir buçuk saatte anlatarak bizim hikayeyi rahatlıkla anlayıp sindirmemizi sağlayan güzel bir uyarlama.
  Fırtına sonrası koca gemiden tek başına sağ çıkanirak bir adaya sığınan kölelik yanlısı Cruseo, yeni hayatını kurduğu sırada bir kabileye ve kurban verme ritüellerine denk geliyor. Kabilesinden dışlanmış olan zenci adamı kurtarıyor ve aralarında bir sahip - köle ilişkisi başlıyor. Böylece zamanla iki yalnız adamın da değişimine şahit oluyoruz.

  https://planetdp.org/title/robinson-crusoe-dp37333#1
  0 0 ...
 • Nisada zaten tam yiyişmelik bi tip vardı. Güzel falan değildi. Teni beyazdı burnu güzeldi başka özelliği yoktu. Bu özellikler de bir kızı somurmak için yeterli.
  0 0 ...
 • Hastalığın korkusuyla vitamin dolu yiyecek, içecek bırakmak doğru olduğu kadar da “hastasın sen, sen hastasın” mesajını bastıra bastıra göndermektir. Bu moddan biraz uzaklaşabilmesi için yapılacak eylemlerdir.

  Sevmeseniz bile zamanınızı ayırıp karşılıklı online oynayabileceğiniz oyunlar,
  Gazete bırakıp bulmacayı aynı anda çözme gibi ufak bir yarışma,
  Görüntülü görüşme esnasında hastalık dışında konuşabilme,
  Kendinizi en az 1 gün oda da izole ederek ondan pek de farksız olduğunuzu hissettirme..

  Değer verdiğinizi gösterecek maddeler artırabilir, hepsi de karşı taraf için çok kıymetlidir.
  3 2 ...
 • insanlar bu konuyu her ne kadar kendi hayatlarindan pay biçerek yorumlasa da biraz geniş açıdan bakılırsa aslında gayet ortada olan cümle. Yıl 2020 olsa da hala mal gibi satılan kız çocukları var. Satan, kız olduğu için fazlalık gören, okutmayan, hapseden babalar var. Ya daha bı kaç yıl önce diri diri erkekle konuştu diye bir kızı gömdüler. Bizden uzak şükür ama Var bunlar.

  Dizideki derinden etkileyen cümle.
  2 0 ...
 • fatih terim

  7557.
 • 1,5 senedir gerek oyun arayışı, gerek transfersizlikten ya da sakatlıktan doğmuş oturulamayan oyun ritmi konusunda büyük uğraşlar veren, bu uğurda geçen sezonun pandemi öncesi müthiş 10 haftalık dönem hariç ortaya kötü bir performans koyan hocamız. gerçekten çok uzun süre kötü gitti. ben de çok sık eleştirdim.

  ancak takımın şu an geldiği nokta çok iyi bir seviyede. başakşehir, sivas, kayseri, rize maçlarındaki oyun galatasarayı tahmin edilenden çok daha kolay bir şampiyonluğa taşır.

  özellikle son 2 maç. takımda 7 kişi eksik. fatih, donk, emre taşdemir, emre kılınç, taylan, oğulcan, diagne, emre akbaba hepsi türkiyeden bir anadolu takımından gelen oyuncular. bu kısım çok önemli. son 2 haftadır oynanan müthiş oyunu anadolu topçularıyla oynatıyor hoca.

  emre kılıncı sağ iç yapıyor, donku stoper, emre akbabayı kanat forvet, taylanı 6 numara yaptı, sosoyu 8e derin oyun kurucu mevkisine çekti.

  1 oyuncunun mevkisi değişse götü başı dağılan takımlar, oyuncunun veriminin düştüğü durumlarda tam 5 oyuncuyu mevkilerinden bambaşka yerlerde oynatıp harika bir verim alıyor. sezon başı bu oyuncuları değil fenere başakşehire, alanyaya versen 2 tanesi bile alanyada ilk 11e giremez.

  ortada hoca açısından müthiş bir çalışma ve teknik beceri var. böyle devam edildiği sürece yol açık.
  3 2 ...
 • sağ ya da sol dinle ilgili değil. bir ülkede sağ-sol gibi ayrımların olması için önce dinlerden kurtulmak lazım zaten. ben olsam cennet vaadine inandıktan sonra ideolojiler umrumda bile olmaz, oraya gitmek için her haltı yaparım. ama gerçeklerin farkındayız, bu dünyanın gerçek olduğunu biliyoruz ve ideolojiler geliştirip daha güzel bir hayat yaratmaya çalışıyoruz. geniş kitleler sol değerlere sarılmadıkça üç beş zenginin daha da zengin olması için ömrünü harcar durur, karşılığında cennet vaadi ile, ruhu bile duymaz.
  2 2 ...
 • sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

  volendam.

  ağustos 2019.

  not: aslında gündüz çektiğim bir fotoğraftı ama bu sokağın alaca karanlıkta nasıl gözükeceğini merak ettiğim için (ve biraz da sokak privet drive'ı anımsattığı, haliyle de ortamı felsefe taşının ilk sahnelerine benzetmek istediğim için) bazı küçük oynamalar yaptım.*
  5 0 ...