• Sagittarius B2 bulutu denen bir yapıda milyarlarca litre alkol keşfedilmiş. ama alkolün oluşması uzay koşullarında mümkün değilmiş. zira uzay boşluğu -210/-270 arasında değişen bir sıcaklığa sahip. bunun sebebini araştırıp araştırıp bulamamışlar. sonunda "kuantum tünellemesi" diye bir teori ortaya atmışlar.

yani anladığım kadarıyla özetleyecek olursam (cehaletimi affedin) normal fiziki şartlarda oluşması mümkün olmayan partiküller, kuantum ortamında geçişi mümkün olmayan bariyeriyerden geçebiliyormuş.

laboratuar ortamında henüz gerçekliğini ispatlayamamışlar. farklı alkol çeşitleriyle denemeye devam ediyorlarmış.

https://www.technopat.net...2/uzayda-neden-alkol-var/

kafası aşırı güzel alkolik astronotlara duyurulur.
    6 0 ...
  • (bkz: 18 ocak 2019 cumhurbaşkanlığı atamaları)'nda dikkat çeken bir ayrıntı.

atanan isim: cumali semeğir.
    atama kararı:
    reza zarrab ı hapisten kurtaran adamın ataması

bu isim bana biryerlerden tanıdık gelmişti, bir araştırma yaptım.
    kendisi gümrük başmüfettişi.

bu arkadaşın ismini reza zarrab ve zafer çağlayan hakkında yazdığı raporla duymuştuk.
    öyle güzel bir rapor yazmıştı ki, reza zarrab ve zafer çağlayan'ı hapse girmekten kurtarmıştı.
    http://www.cumhuriyet.com...hapisten_kurtardilar.html

bugün bu yaptığının ödülünü fazlasıyla alıyor sanırım.

ha ama bu ismi daha önceden de duymuştuk.
    bir fetö üssü haline gelen mersin limanı ile ilgili yazdığı raporla fetöcüleri koruduğu ve onları da kurtardığı çok tartışılmıştı.
    https://www.aydinlik.com....-subat/gumrukte-feto-ussu

bu konuyu daha açarım ama susuyorum...sustum evet...
    11 1 ...
  • genelleme yapmaya başlıyorum, genelleme yapmak ve ardından bunlara uymamak benim karakteristik özelliğim zira:
    1. Kendini başkasını harcayabilecek kadar çok seven,
    2. iyi günde yanında olup kötü günde toz olan,
    3. Beni kıskanma, ben de zaten seni kıskanmıyorum diyen,
    4. Normalden fazla anne düşkünü, Normalden fazlanın altını çiziyorum,
    5. Arkadaşları sıkıntılı tipler olan, yakın arkadaşlar önemli ipucudur,
    6. Hep kısa kısa ilişkiler yaşamış olup sebebinin asla kendinden kaynaklı olmadığını savunan,
    7. Okumayan, film izlemeyen, müzikten sıkılıyorum diyen,
    8. En en önemlisi de birlikte en az iki kez gülmekten gözünüzden yaş gelmemiş birine aşık olmayın.

Edt: hepsi kadınlar için de geçerlidir.
    9 0 ...
  • Hayırlı Arap götü yalamalar arkadaşlar.

Gün geçmiyor ki bir "benim Müslüman kardeşim" skandalı daha olmasın. iki tane yediği kaba sıçan kansız Suriyeli youtuber bir video çekmişler. Videoda suda boğulan bir arabı diğer arab kurtarıyor. Kurtarılan önce teşekkür ediyor. Sonra da nerede olduğunu soruyor. Türkiye cevabını alınca da kurtaranı dövmeye başlıyor.

Kendi vatanında savaşması gerekirken bizim topraklarımızda bize karşı propaganda yapan bu haysiyet yoksunu şerefsizlere iyice kin duymaya başladım. Hadi hayırlısı bakalım.

https://www.yenicaggazete...turkiye-videosu-6001v.htm
    7 1 ...
  • Maalesef zaman zaman benim de sıkıntım. Her zaman olmuyor ama bazı dizileri neredeyse hiç izlememiş gibi unutuyorum. Hatta açıp izlediğim bir bölümü izlerken fark etmeyip en sonunda "ben bunu izlemiştim." diyorum. Zaten ilgimi çeksin, keyif olsun diye öylesine izlerim ama bazı dizilerin hiç aklımda kalmayışı enteresan ve can sıkıcı.
    7 1 ...
  • fazıl say

1513.
  • Sanat ile siyaseti karistirmamakta fayda var.
    Belki sacma olacak ama su örnegi vermek isterim.
    Sol düsünceye sahip bir tiyatrocu, rolü geregi sagci olabiliyor. Isinin geregini yerine getiriyor.

Burada erdogan davet üzerine geliyor ve fazil say'in misafiri oluyor.
    Fazil say sahnede eserleri sundugu süre icerisinde orada sanat icra edilmis ve erdogan'in diger dinleyicilerden hicbir farki kalmamistir. Konser boyunca sahne Fazil'in himayesindedir.
    Konser bittikten sonra rte cumhurbaskanligi kimligini geri almistir.

Fazil say'in düsünceleri eminim hala özgürlük anlayisi icindir.
    Rte'nin son dönemlerde izlemis oldugu ilimlilik da yaklasan secimlerle alakali olabilir.

Her ne olursa olsun, insanlarin siyasi görüslerine göre önyargili yaklasmak ne etiktir ne de insancildir. Siyasi görüsler tartisilir ama insanlik asla.

Rte sadece türkiyr cumhurbaskanidir ama fazil say sanatiyla evrenseldir. Ikisi de ayri seyler ve bunlari ayirt etmek; savaslari, kirginliklari ve küslükleri bitirebilecek bir niteliktir.

Atese körükle gitmenin bir lüzumu yoktur.

Fazil nezaket göstermis davet etmis.
    Rte ayri bir nezaket gösterip davete katilmis. Iyi de yapmis. En azindan klasik müzik anlayisi degismistir.
    Fazil'in konseri boyunca rte oturmus dinlemis.
    Konser sonrasinda rte müzigi hakkinda yorum yapmis, övmüstür.
    Fazil'in bu durusu direk rte'ye degil, öncelikle sahnedeki diger dinleyicilerine, digeri de kendi sanatinadir. Fazil say zaten her zaman sahnede seyircisinin karsisinda el pence duran bir adamdir.

Ne yapacakdi? Rte'ye kafa mi atacakti?
    6 0 ...
  • bu benim sanırım.

başka bir sözlükte eski bir profille yazarken adamın biri girimi ekleyerek:

- yaa çok komikti, nereden buluyorsun bunları!

diye yazdığı bir mesaj atmış geceden, ben de sabah gördüm ama elimde iş vardı öğlen gibi yanıtladım:

+ güldürebildiysem ne mutlu. gülücük

anında mesaj geldi:

-?

+ gülmek demişsin ya hani?

- hee güldük bitti. geceden beri ona mı gülüyorum sandın aq. random kahkaha.

kırılan hevesimi sırtıma atıp döndüm profilime. o gün bugündür, online olmadığım vakitlerde gelen mesajlara cevap vermekten ürkerim.

ürkek lili.
    12 5 ...
  • hoş olabilir ama benane. pastaların tamamı çok yalan geliyor bana nedense. muhtemelen o pastanın 4 de 3 ünü oluşturan kekler yüzünden. yapılışlarına hemen hemen haftanın 2-3 günü şahit olduğumdan öyle vitrinlere gelmeden önceki hallerini bildiğimden muhtemelen. keki alıyorlar etrafına inşaatlardaki sıvacılar gibi sıva çekiyorlar. tek farkı bunlar krema şeker çukulatadan falan oluşuyor.

sütlü tatlılar ve her ne kadar ağır olsa bile baklava varken pasta kim köpek ulan 1!!!1!
    5 1 ...
  • urfalı kebapçı daha bir yeğdir. kebapçı bizden nusret değildir. kimdi lan o şarkıcı diyordu ya tarabyada uşaklar etilerde bilmem neler diye. biz işçiyiz elbette o bıyıklı ve ocak başında durmaktan suratı esmerleşmiş kebapçı diyecez.
    9 0 ...
  • --spoiler--

Kemalistler bu milletin inanç,örf ve ananelerine karşı olduğu için bunu yaşayanlara zaten karşılar.

--spoiler--

hahahasktr. örflerinizde adetlerinizde hırsızlık mı var lan sizin. çocukları badelemek hangi yaşam biçimine sığıyor. kendi kızından öz yeğeninden şehvet duymak kendi ananızın bacınızın bacağına hallenmek hangi adetlerden geliyor. çocuklara tecavüz edilirken alkışlamak bir kereden bir şey olmaz demek hangi kültürden geliyor. muhafazakarlarmış sahtekarlar. camiye cumadan cumaya giden tipler daha peygamberlerinin sünnetlerini bilmezler inandıklarını iddia ettikleri kitabı açıp okumamışlardır ama "komolostlor bonloro doşmon" derler. ancak koyun sürüsü gibi birlikte oylama yapıp goy goy yaparsınız siz. son 15 senede peydah olmuş sahte din tüccarları sizi. gevşekler sabahtan akşama burada milletin ailesine varana kadar küfürler edip şirk koşuyorlar ama koskoca islamiyeti sanki tek sahipleri bunlarmış gibi tekellerine alıyorlar o leblebi kadar kafaları ile.
    9 5 ...