• Eski Türkiye'de linç kültürüyle insanların birbirlerini hedef gösteremezdi.
    Mafyalar daha "saygın" lanse edilmezdi.
    yandaşların; lüks otellerde çay partisi yapıp, kınasını lüks yatlarda çılgınca partileyen sözde muhafazakar kızları yoktu. varaklı mobilyaları evine dizip tiktoka video çeken, koca parası yiyen kadınlar yoktu. hergün çorap değiştirir gibi araba değiştiren, son model arabasında garibana hariçten gazel okuyan dalyapraklar da yoktu.
    Faili meçhul cinayetler vardı. gerçekten dini adına bişey öğrenmek isteyen başörtü yasağına takılan i. Hatipliler vardı. Sosyal medya olmadığı için Anadolu ahlaksızlığını da göremiyorduk. (bkz: palu ailesi) ekonomik olarak şimdiden bile daha iyiydik (bkz: satın alma gücü) enflasyon değerleri şikeyle açıklanmazdı.
    Daha da uzayıp gider......
    2 0 ...
  • ups boobss

1125.
  • Dile kolay yüzü bile gözükmeyen ne olduğu belirsiz kişiye 1124 tane entry girilmiş.

ama bunun annesine üzülüyorum burada paylaştığı fotoğrafları görse böyle evladım var diye kanserden ölür.

SÜREKLi SiLiK YiYiP SÖZLÜĞE GERi GELiYOR, BAŞKA SÖZLÜKLERDE DE HESAP AÇMIŞ AYNI FOTOĞRAFLARI PAYLAŞIYOR. BÜYÜK BiR iŞŞiZ VE ASOSYAL ARKADAŞ ÇEVRESi OLMAYAN KENDiNi SOSYAL MEDYA DA TATMiN EDEN PSiKOLOJiK SORUNLARI OLDUĞU BARiZ BELLi OLUYOR.

SÖZLÜĞE NORMAL FOTOĞRAF ATSAN KiMSENiN UMRUNDA OLMAZ AMA VÜCUDUNU ATARAK SADECE ABAZALAR ÜZERiNDEN PRiM VE iLGi KASMAYA ÇALIŞIYOSUN.

ALLAH BAŞKA DERT VERMESiN.
    6 2 ...
  • hulisi akar beyanı. bir an kendilerinden bahsediyor sandım ama meğer esad'a diyormuş kral.

https://tr.sputniknews.co...tabakatinin-arkasindayiz/
    3 0 ...
  • Bazı embesilius ve karaktersiz güruhun yaptığı davranış ve eylem.

Yalnız o işler öyle yürümiyir.

Not: Tanrı bundan hoşlanmadı ...
    5 1 ...
  • sözlük kızlarının fotoğrafları

duvarın köşesine kadar ki kısım başlık solda görülünce, duvarın köşesinden itibaren başlığa girip görselleri görünce. milletin hisleri ile oynamayın lan artık *
    11 0 ...
  • eski genelkurmay başkanı şimdiki milli savunma bakanımızdır.

(bkz: bozuk saat bile günde iki defa doğruyu gösterir)

şu söylediği şey için diyorum. bence sadece suriyeyi kast etmiyor ama direkt de söyleyemez malum.
    5 2 ...
  • dracula

114.
  • Netflix'in mini dizisi. Claes Bang'in hayat verdiği Dracula karakteri ve Dolly Wells'in efsane oynadığı sister Agatha karakterinin alıp götürdüğü, tiyatral, dramatik ve ürkütücü bir hikayeyi müthiş bir kurgu ve görsellikle bize sunuyor. Ben çok beğendim. Başından sonuna sizi içine çeken atmosfer ve diyaloglar serinin son bölümüne kadar sürüyor ve unutulmaz bir final sahnesiyle noktayı koyuyor. Vampirizm miti ve Kont Dracula sanırım hiç bu şekilde işlenmemiştir. Son sahnenin ardından gözlerimden süzülen bir kaç damla yaşla yazdığım iş bu giriyle Yapımda ve yayında emeği geçen herkese teşekkürler
    1 0 ...
  • devlet

361.
  • "devlet" kitabında şöyle diyor platon;

''demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. halk övülmeyi sever. onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
    demokrasi, bir eğitim işidir. eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. devam edilirse demagoglar türer. demagoglardan da diktatörler çıkar.''
    1 0 ...
  • almanya

902.
  • son zamanlarda türkler, kürtler, araplar, polonyalılar ve diğer göçmenler bir bir öldürülüyor. zamanında yaklaşık 7 milyon yahudi öldürülmüştü. 2. dünya savaşı öncesi avrupadaki toplam yahudi nüfusu 18 milyonmuş. yani neredeyse yahudilerin yarısını öldürmüşler.

şuan avrupada yaşayan göçmenlerin can güvenliği resmen yok. hiç kimse garanti edemez ölmeyeceklerini. adamın biri geliyor camiyi, kafeye, okula her yere girip öldürebiliyorlar. göçmenler için en mantıklı şey bireysel silahlanmadır. öyle kurbanlık koyun gibi birilerinin gelip öldürmesine izin vermemeliler. amerikada kimsenin götü yemez kolay kolay bu tip ırkçı saldırı çünkü neredeyse herkeste silah var anında karşılık verebilirler.
    0 2 ...
  • anın görüntüsü

Bi de kafasını yastığa koyuyor. insan gibi bir şey oldu bu ya, çıldırıyorum çok güzel.
    5 1 ...