• adını ne zaman duysam ya da televizyonda görsem aklıma yaşadığımız şu anı gelir ve tekrar tekrar üzülürüm;

yıl yanlış hatırlamıyorsam 2010 ya da 2011'dir. o zamanlar iş yerim maslak'ta olduğu için zaman zaman istinyepark'ta yemek yiyiyordum. yine böyle bir öğle arasında bir arkadaşım koton'dan hediye bakmak istediğini söyledi. ben de koton içerisinde turlayıp satın alabilecek bir şeyler bakıyordum. bu sırada hemen 1-2 metre solumda deniz çakır'ın olduğunu fark ettim. tekrar önüme döndüm ve gömleklere bakmaya devam ettim. bu sırada arkamdan biri geçiyordu ve ortamı inanılmaz bir gaz kokusu kapladı. arkamdan geçen adam muhtemelen gaz çıkartmıştı. öyle bir koku ki öyle böyle değil, burnum düştü düşecek. bu arada adam mağazadan dışarıya çıktı. birkaç saniye sonra baktım ki deniz çakır bana doğru ve tiksinen bir ifade ile bakıyor. hemen bu ifade sonrasında ortamdan hızla uzaklaştı. benim için kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir andı. bir açıklama yapma ve durumu anlatma fırsatım bile olmadı.
    4 0 ...
  • daha kötüsü de -iyi ki varsın, dediğin birini tanıdığına pişman olmaktır. insanlar yeni birileri ile sıfırdan bir şeyler paylaşmaya başlayınca ister istemez kendi içlerinde bir beklentiye girerler. Beklentiyi azalttığında yeni biri sıradan biri olur, arttırınca pişman olunur.

ayarını tutturmak ve beklentilerin geri dönüşleri istenildiği gibi alınması çok zordur. Ne demiş yazar,

ne kadar çok insan tanıdıysam, o kadar çok yalnızlığa bağlandım.
    6 0 ...
  • normal bence. 68717 yazar varmış. her birinin 9 feyki olsa 687170 eder.
    yaklaşık 13000 feyk de tengirin vardır. al sana 700.000. mantıklı. ben ikna oldum.
    700 bin üyesi olan sözlük
    13 1 ...
  • yepisyeni bir nurettin yıldız zırvası.
    https://streamable.com/wnycd

saçma sapan fetvalarıyla tanınan, ateizmin ve deizmin yükselişinde önemli katkı sağlayan nurettin yıldız yine saçma salak bir fetva ile karşımızda.

konu kadın şoförler...

fetvaya göre, kadın araba kullanabilirmiş, ama 90 km'den uzak bir mesafeye yanında erkek olmadan(kocası, abisi, babası) gitmesi islam dini tarafından yasaklanmış.

ya bunlar durup durup saçma sapan fetvalar düşünüp toplumu zehirliyorlar, yıl olmuş 2019 amk, şu tiplere, şu zihniyete bak...
    12 7 ...
  • gönül ilişkilerinde dozunda ve yerinde bir kıskançlık öz güvensizlik değil, ama aşırıya kaçam, dozunu hayli aşan kıskançlık ise, bencillikten tutun da, hatta hastalık derecesinde psikolojik rahatsızlığa götüren durumdur. sevdiğiniz, sizi kıskandıracak hareketler de bulunmamasına rağmen hiç kıskanmamak da olmaz. ama ölçü kaçınca onun adı ilişki olmaktan da çıkar. tanıdığım bir arkadaş vardı. kankam diyeceğim kadar yani. aile dostumuza ziyarete gidiyoruz diyordum sevgilime diyordu. sevgilisi de - kız yok değil mi orada, bak beni kandırma - diyormuş. abi kafayı yiyeceğim demiştim. işte bu hastalık derecesi.
    6 0 ...
  • Milyonlarca genç kanser hastasından biri. Durumu kötüymüş, üzüldüm. Umarım inanan bir kardesimizdir. Allah çektiği sıkıntıları gunahlarina kefaret saysin. Hepimiz faniyiz ve durumu gösteriyor ki geri dönüşü olmayan yola çıkmış neslican. Abuk sabuk "dayan nesli " tarzı şeyler söylemek çok anlamsız. Bunun yerine Allah'a dua etmek gerekir. Ölen Aile üyelerinin neredeyse tamamını kanserden kaybeden biri olarak söylüyorum bunları. Kanser berbat bir hastalık. Ama neslicanin bedeni ne yazikki bitmiş artık. Dediğim gibi Allah cennetinde misafir etsin onu.kalanlarina da sabır ve iyilik versin. Bu duam tüm kanser hastalarına ve yakınlarına...
    7 1 ...
  • Kars iklimiyle, mutfağıyla, insanıyla eşsizdir o yüzden kars kapatılamaz.

Lakin kars'a kota koymak uygun olabilir. Kars'a karslıların girişi serbest diğerlerinin sınırlı olmasını istiyoruz.

O trenlerde karslılara öncelik istiyoruz!
    5 0 ...
  • gecenin tarihi fotoğrafı

Subayın şıklığına ailenin modernliğine bakar mısınız? Ayrıca o dönem yurdum kıroları bile james dean gibi geziyormuş sokakta...
    5 1 ...
  • %10'luk bir kesimin halihazırda çalıştıkları işi buradan bulduğunu söylediği, %90'ının hiçbir dönüş alamadığını iddia ettiği site.

tecrübe kazanmak isteyen acemiler için kariyer net, çeşitli alanlarda uzmanlaşmış insanlar için linkedin. Sanırım.

Akdeniz'de bir büyük şehirden bir geri dönüş aldığım ancak gidiş gelişimi dahi karşılamayacak imkanlar sunması yüzünden vazgeçtiğim sitedir.
    0 0 ...