• 2 yıldır atina descartes eğitim enstitüsü platon bilimleri akademisinde aristotales ve sokrates üzerine dersler vermekteyim. sevgili arkadaşlar, bilim her soruya cevap ararken felsefe her şeyin kökenini arar ve bu bağlamda da bilimi kullanır. zira bilimsiz felsefe boş, felsefesiz bilim kördür. bütün bilimler felsefenin getirisi olan sorularla var olmuş ve sonsuza kadar dinamik bir süreç olarak var olacaktır. bilimle felsefe ilişkisi; soyutla somutun hiç bitmeyen dansıdır.
    9 0 ...
  • m yavaş tan fakir öğrencilere simit kahvaltı kartı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf Odası ile birlikte dar gelirli öğrencilere yönelik 'Simit-kahvaltı kartı' vermek için anlaşma yaptı.Dar gelirli 5 bin öğrenci, bu kartla ücretsiz simit alıp kahvaltı edebilecek.
    8 1 ...
  • Çocukken bir şeye ulaşmak kolay değildi. Ayakkabı mesela. Öyle kafana estiğinde, istediğinde alınan bir şey değildi. Ya okula başlarken, ya bayramda alınırdı.

Kırmızı rugan bir ayakkabı istemiştim bayramda. Önce almamıştı annem, sonra hadi gel alalım demişti... Almıştık o bantlı kırmızı rugan ayakkabıyı. başucumda uyurken görmek için kutusunun üzerine koyduğum o kırmızı ayakkabı...
    Heyecandan uyuyamamıştım gece.

O zamandan geliyor demek ayakkabı sevdam. *
    7 1 ...
  • insanı tutuşturacak hiçbir şeyi yokken bomboş taşlarla ateş yakmaya çalışmak kadar zorlamaz. Dumanı hayal edebiliyorsun da o kadar uğraştan sonra çıkarttığın kıvılcımı tutabileceğin bir çalın, çırpın olmayınca hayal kırıklığına uğruyorsun.
    2 0 ...
  • Belki ateşin olmadığı yerden duman çıkartmam, ama dumanı gördüğünü kokusunu duyduğunu söyleyen birçok kişi bulabilirim.

Epey zor olan hede.
    2 0 ...
  • sanılanın aksine basit değil, oynaması en zor atari oyunlardan biridir. küçükken oynarken, sağ taraftaki o sayacı süre sanardık, meyersem benzin göstergesiymiş. yolda çıkan engeller mi dersiniz, hızınızı almış giderken, önünüze çıkıp üstünüze sağ sol yapan arabalar mı dersiniz, hepsi var. birde yolda giderken, herhangi bir engele takılıp kaza yaptığınızda, benziniz 5 tane birden azalıyordu. ulan ne kanser oyundu be. oynaması zordu, ama zevkliydi. eğlenceliydi, zor bilmezdik, engel tanımazdık o zamanlar.

tabi bundan daha zor oyunlarda vardır ki;

(bkz: adventure island)
    0 0 ...
  • yööö...
    sadece yaz.
    kimse karışamaz kimseye.
    yemişim yetkilisini. götümün kenarları.
    amaan sen de.

*

allahtan varlar. yoksa noolurdu halimiz.

*

çok saçma bir görüş. ayıp en azından. böyle bi entryi insan olarak kabul etmiyorum. deve olsam... hımmm belki.
    0 1 ...
  • bugün ilkokuldan gidiyorum ama hadi bakalım hayırlısı. ilkokul 5.sınıftayım beden eğitimi dersinde sobelemece oynuyoruz. oyunun ismi bu mu bilmiyorum çok saçma yazdım ama her neyse devam ediyorum. hoşlandığım bir kız vardı ebe oydu bizi sobelemeye çalışıyodu ben de ona yaklaşıyodum ki beni sobelesin diye. (klasik ilkokul taktiği işte ben ters etki bekledim ama) kız erkek karışık oynuyoduk sınıfta da yakışıklı bir çocuk vardı ama ben dahil sınıfın erkeklerinin alayı çöp o tekti yani belli. ben kıza yaklaştım beni sobelesin diye hiç beklemediğim bir tepki aldım kızdan. bana boşuna yaklaşma ben seni değil furkan'ı sobelemek istiyorum demişti. o bana çok büyük koymuştu oyundan ayrılıp gitmiştim. herhalde 10 sene falan olmuştur kızın yüzünü unuttum sayılır ama kurduğu o cümleyi hiç unutamadım şimdi bunun için yakıcam...
    5 0 ...
  • bugün ilkokuldan gidiyorum ama hadi bakalım hayırlısı. ilkokul 5.sınıftayım beden eğitimi dersinde sobelemece oynuyoruz. oyunun ismi bu mu bilmiyorum çok saçma yazdım ama her neyse devam ediyorum. hoşlandığım bir kız vardı ebe oydu bizi sobelemeye çalışıyodu ben de ona yaklaşıyodum ki beni sobelesin diye. (klasik ilkokul taktiği işte ben ters etki bekledim ama) kız erkek karışık oynuyoduk sınıfta da yakışıklı bir çocuk vardı ama ben dahil sınıfın erkeklerinin alayı çöp o tekti yani belli. ben kıza yaklaştım beni sobelesin diye hiç beklemediğim bir tepki aldım kızdan. bana boşuna yaklaşma ben seni değil furkan'ı sobelemek istiyorum demişti. o bana çok büyük koymuştu oyundan ayrılıp gitmiştim. herhalde 10 sene falan olmuştur kızın yüzünü unuttum sayılır ama kurduğu o cümleyi hiç unutamadım şimdi bunun için yakıcam...
    5 0 ...
  • japonların, hintlerin, rusların, almanların, fransızların, meksikalıların, ispanyolların, ıraklıların, suriyelilerin, libyalıların seyrettiği, insanlığın benliğine kazınan, isis'in sayısız tecavüz ve soykırım görüntüsü gibi, abd'de ırak işgalinde yaşanan ayıbı asla örtemeyecek.
    abd nin hafızalardan silemeyeceği görüntü
    abd nin hafızalardan silemeyeceği görüntü

ıraklılar abd'den nefret etmekte ne kadar haklıysa, bir avrupalı ya da asyalı da orta doğululardan nefret etmekte o kadar haklıdır.

bu karma, ister beğenin ister beğenmeyin, bugün ne ekiyorsanız yarın onu biçeceksiniz. yaptığınız her şey bir gün size geri dönecek.
    5 0 ...