• Bütün gönderilen mesajların silinmesi olayıdır.

  Peki ya gönderemediklerimiz? Onları da kalbimizden silebilir misin zall????
  3 1 ...
 • botanik

  31.
 • botanik şöyle yerlere hastayım. botanik bahçesi.

  gözlerim kan çanağına döndü yine, açıkçasıı çok aceleye gelsin istemiyorum amma bi iki bi şey söyleyip kaçıcam zaten. botanik bahçeler. botanik nedir botanik bahçe bi anlatım bozukluğu mudur orasını artık sizler bilirsiniz, beni karıştırmayın; bi terslik var gibi ama neyse.

  botanik

  ukrayna'da bi arkadaşımın evinde misafirim. brovary'de oturuyor ilk gün mesajla tarif etti bana şu numara şu renk atla gel diye ben beklicem seni durakta, tamam. bizim köy arabaları gibi ufak tefek bi araca bindim geçiyorum, yoldayım. tüm gün yorulmuşum kiev'de kaybolmuşum. sırt çantamda arkamdan asılıyor atıcam şimdi camdan aşağı. karanlık iyiden iyiye çöktü şehre. ukraynaca çok az bildiğimden pür dikkat şoför durak ismi söylerse diye dinliyorum. her koltukta konuşulanları duyuyorum, kulaklıktan yükselen sesi, yol çukurlarının saldırılarını, sürgülü camların kızak seslerini of. çok rahat biriyimdir ama karnımda acıktı durak falan kaçırıp geri de yürümek istemiyorum şansımı deneyip tam karşımda oturan hanımefendiye arkadaşımdan gelen mesajı açıp müsaadesi ile gösteriyorum. kadın gülümseyip tam kendi dilinde konuşmaya başlarken benim gülümsememle benden çok gülüp gözlerini tavana dikip muhtemel az kullanılmış ingilizce bilgilerini yoklayıp aynı yerde ineceğimizi söylüyor. harbi allah'ın sevilen kuluyum. çok zaman almadan bana davay komutu geliyor ve atlıyoruz ikimizde aşağı. çat pat tam burası diyor ama şanslıyım çok nazik birine denk geldiğimden bi süre arkadaşım hala gelmedi diye benimle beraber bekliyor. bu süre uzadıkça ben kadına mahçup olduğumdan binbir teşekkürle onu gitmeye ikna ediyorum ve gidiyor. ukraynalılar çok iyi mütevazi insanlar eğer giderseniz şahit olacaksınız hazırlıklı olun.

  botanik

  çok geçmeden arkadaşım geliyor elena. zayıf, çevik biri sporla uğraştığı belli. hızlı adımlarla bana doğru geliyor, belli ki aiesec grubundan fotoğrafıma bakmış beni tanıyor gülümseyerek geliyor çok yaklaştı. elena'nın ansızın çıkardığı sağ yumruğundan eğilerek sola küçük bi adımla kurtuluyorum, mesafeyi çok iyi ayarlıyorum sol kroşem için harika bi konumdaki yüzünü kaçırıyorum, sağ adımımı geri çekip distancetan çıkıp parmak ucumla tekrar giriyorum ve sağ direkt ile direncini kırıyorum. puffff! elena bana sarılıyor ve eski bi dost gibi bugün neler yaptığını heyecanla anlatıyor. ne zaman biriyle tanışsam biriyle yakınlaşsam istemsizce ziihnimin içinde bu senaryolar beliriyor engel olamıyorum. her zaman evet her zaman.

  botanik

  karanlık ara sokaklara giriyoruz ve bi kaç sokak aşağıdaki iki katlı evlerine varıyoruz. ailesiyle tanışıp uyuyorum. gündüz kieve geçiyoruz akşam üstü o eve dönüyor ben misafir olduğumu unutup densizlik ediyorum ve eve gece yarııs varıyorum. uzun yıllar üniversitede kuryelik yaptığımdan sokakları tanımak hiç zor olmuyor benim için alt katta ışıklar sürekli değişiyor perdede belli ki babası daha yatmamış. nasıl bi adamsa sabah 7 de kalktığımda da ayaktaydı gece 2 hala ayakta elena sağolsun aşağı içip kapıyı açıyor bana yatmadan bahçede bi sigara daha içip hatam için kendisinden af diliyorum hiç sorun etmeyip beni rahatlatıyor sigaramın izmaritni tam bahçe duvarından dışarı atarken nononono diye çıkışıyor bana ama nafile attım bile sonrasında öğreniyorum ki babası her sabah evin dört bi yanını temizlermiş yolda dahil evet ve izmaritlerin hepsini eliyle toplarmış sigarayı sokağa atanlarada söylenirmiş. diğer mahçubiyetim yetmezmiş gibi bunla yerin dibine girip uyuyorum.

  botanik

  sabah erkenden kalkıp bakıyorum üst kattaki odamdan bakıyorum babası yolu garajı her tarafı adam etmiş benim izmarit de yok canım sıkılıyor sabah sabah. öğreniyorum ki babası emekli askermiş hah işte bu. uykuyu hiç sevmeyen ben bu adamın disiplinine hayranlık duyuyorum ulan bu benden de az uyuyor benden çok da iş yapıyor muhteşem.

  botanik

  kahvaltıda sohbet ediyoruz kolunda subay dövmesi falan var benim dövmeme laf atıp sataşıyor sanki ben anlıyormuşum gibi ukraynaca konuşuyor benle. ben de iyi iş çıkartıyorum ama anlıyorum anlamıyorum sohbet bi şekilde akıyor gidiyor. çok da güzel bi bahçesi var adamın nasıl olmasın. köy hayatını bilenler bilir köyde hayat erken başlar çiçekler beklemez bahçe beklemez hayvan beklemez sütçü beklemez imam beklemez pazar beklemez dondurmacı beklemez.

  adam diyor ki erken yapılacak işler bunlar sabah kalkıp su vermek ister, günlük budamak ister, zamanında ilaçlamak ister, zamanında koparmak ister bakmak ister.. bi kez daha saygı duyuyorum kendisine ve vedalaşıyorum.

  çok uzattım ancak bu hayat uykuya pek gelmez iki gözüm. demem o ki ah bu çiçekler yok mu çiçekler bağ bahçe çayır çimen sevmek ister sevilmek ister emek ister ilgi ister. değiştirebiliriz kuzum bi kedinin bi köpeğin bi çocuğun bi çiçeğin hayatını yahu diyorum ki kendimizi değiştirebiliriz kendimizi; kendimizle her şeyi.

  botanik
  5 1 ...
 • - fiziksel görüntülerine fazlaca önem veren insanların genellikle sığ insanlar olduğunu düşünürüm ki; en başta kendim böyle bir insan olmama rağmen.

  - şiir sevmeyen insanların birini gerçekten çok sevebileceğini düşünmem.

  - hayırlı cumalar mesajı atan insanlara nedenini bilmediğim derin bir güvensizliğim var.

  - ve son olarak bir insanın gülüşü ve güldüğü şeyin kişiliğine dair fazlaca ipucu içerdiğini düşünürüm.
  8 1 ...
 • http://www.haber7.com/gun...e-karsilik-orayi-alacagiz

  Afrin'de aldığı tarihi darbeyle ilgili açıklama yapan terör örgütü PKK/KCK'nın sözde üst düzey yöneticisi Duran Kalkan, Afrin’e karşılık Şemdinli’yi alacaklarını söyledi.

  Kalkan, “Türkiye, Afrin’i aldığında Ankara da kaybedecek. Afrin’e karşılık Şemdinli’yi özgürleştireceğiz." dedi.

  yakında barınacak yer bulamayacak bu itler neyin kafasını yaşıyorlar anlamak zor. dedeciğim cevabı sen verir misin bu kekolara.
  afrin e karşılık şemdinli yi alacağız
  11 1 ...
 • Sözlük tarihinin en büyük Meriç yazarı Richie pich’in yeni nickiyle boy göstermesidir. Eskiler bilir Sevgili olan kıza yürüdüğü için bir yazar tarafından rezil edilmiş daha sonra sözlük yönetimi bunu silmişti. Herif tekrar faaliyetlere devam etmek için gelmiş. Azme bak yapış yapış meriçlik kokan emreyleri ile gene başlamış. Yönetim uyuma. Evet.
  11 1 ...
 • tavuk şaşkınken sikilir.

  bu amerikan köpeklerinin bize tek kurşun atacak cesareti bile yok.
  yine ypg'li itlerini ölüme terk edip götün götün önümüzden kaçacaklar.

  yeter ki biz fırat kalkanı'nda, zeytin dalı harekatında olduğu gibi bütün millet tek yürek olalım.

  ulan hangi amerikan askerine hiç tanımadığı minnesotalı bir kadın dolma sarıp gönderir ki, hangi amerikalı asker hiç tanımdaığı kentucky'li bir annenin ördüğü kazağı, atkıyı üzerine giymiş ki, hangi amerikalı askere utah'ın ücra bir köy okulunda minik öğrencilerden duygu dolu mektuplar gelmiş ki...

  işte bunlar bizi diğerlerinden ayıran özellikler.

  türk milleti asker millettir, kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla, yaşlısıyla neyi var neyi yoksa ordusunun, askerinin yanındadır.
  bunu anlayamazlar.

  bu yüzden münbiç de bizim olacak, kobani de, kerkük'de, kandil de...

  önümüzde duramazlar, yeter ki böyle devam edelim.
  14 1 ...
 • son günlerde atatürk'e hakaret içeren, ulu önderin aziz hatırasıyla dalga geçme amaçlı saçma sapan yazılarıyla sözlüğü çöpe çeviren bir yazarın, (bkz: sözlük yöneticilerine ithafen) başlığında cimer, bimer ve savcılığa şikayet edilince, hakkında suç duyurusunda bulunulunca kuyruğu kıstırıp kaçmasıdır.

  kuyruğu nasıl kıstırıp kaçtığını, izin aldığını yazmış şurada;
  (bkz: sözlük yöneticilerine ithafen/#39092020)

  sen bir dolaş gel kardeş.
  bakarsın savcı takipsizlik kararı verir, gelip yine saçmalamaya devam edersin.

  ama bil ki buralar boş değil, mustafa kemal'in askerleri her daim burada.
  26 13 ...
 • kemal kılıçdaroğlu çiftlik bank açıklaması

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise partisinin bugünkü grup toplantısında Çiftlik Bank mağdurlarına seslenerek, "Paralarınızı BDDK'dan alabilirsiniz" dedi.

  Adam kalkıyor hepsinin önünde, Bakan, Başbakan, devletin bütün kurumları önünde Çiftlik Bank'ı kuruyor. 77 bin kişiyi dolandırıp 511 milyon lira tokatlıyor. Hükümet seyrediyor. SPK seyrediyor, BDDK, Ticaret Bakanlığı, AK Parti'nin Genel Başkanı seyrediyor. Tıpkı Jet Fadıl gibi. Kombassan gibi, islami holdingler gibi.

  Kuruyor Çiftlik Bank'ı 1-2 dua, millet de diyor ki bu adam dini bütün. Buna parayı verebilirsiniz. Ben bu 77 bin 843 kişiye sesleniyorum. Paranızı rahat alabilirsiniz. Parayı BDDK'dan alabilirsiniz. Kanuna göre, alınması gereken izinleri almaksızın ticaret ünvanlarında her türlü belge ilan ve reklamlarında banka adını ya da banka gibi faaliyet gösterdikleri, ya da katılım fonu izlenimi uyandıracak kişilerin 1-3 yıl arası hapis cezasına çarptırılır.

  Görev kimin BDDK'nın. Adam bankayı ünvan olarak kullanmış, Bakanlar görüyor mu görüyor ama hepsi sessiz kalıyor.

  Bakan yeni uyanmış, diyor ki; Vatandaşlar biraz uyanık olsun diyor. Aldığı önlem bu. Sen Bakan değil misin. Bakan ama görmeyen. Görmen lazım. Vatandaş 77 bin kişi soyuluyor adam ilan veriyor törenle açılıyor. Hiç kimse demiyor ki sen banka unvanını kullanamazsın diyemiyor, demiyor da. Daha acı olanı Bakan diyor ki 11 tane daha böyle kuruluş var. Bakan yine açıklama yapmış diyor ki; Onu Uruguay'dan isteyeceğiz. Uruguay'da büyükelçiliğimiz yok. Uruguay ile suçluların iadesi konusunda bir anlaşmamız yok. Uruguay'dan inek, tosun, öküz getirebilirsin ama bu tosuncuğu getiremezsin kardeşim.

  http://m.posta.com.tr/kem...n-alabilir-haberi-1394930
  10 1 ...
 • yapılan hataya hata ile karşılık vermek kadar saçma bir eylem olamaz. adam tayyip erdoğan'ı savunuyor, ona küfrediyorlar diye atatürk'e küfrediyor. bir başkası da atatürk'e küfrediyorlar diye tayyip erdoğan'a küfrediyor. yapmayın abicim, etmeyin. biri ülkemizin eski başbakanı şimdiki cumhurbaşkanı biri de cumhuriyetimizin kurucusu, atamız. bu sözlükler konusunda en adaletli davranan uludağ sözlüktü ama ne yazık ki son zamanlarda böyle bir durum söz konusu değil. dünya sözlüğe gidiyorum, herkes dindar, yöneticiler de dindar, ne yazsan siliyorlar; ekşi sözlüğe gidiyorum, her yer pkk sevici ile dolu. uludağ sözlük öyle miydi? herkes hürce fikrini söylüyor ve saygısından ödün vermiyordu. çok aykırı düşünceler, terör sempatizanları uçuyordu. şimdi bakıyorsun 18 19 yaşında bir çocuğun açtığı onlarca hesap gündemi belirliyor, bu hesaplar silinmiyor. 35-40 yaşında adamlar milletin damarına basarak trollük yapıyor, bir başka hesabından duyar kasıyor vs. yurt dışında yaşayan embesiller anonimlik ve yurt dışında yaşamanın verdiği rahatlık ile her türlü küfrü hakareti ediyor. bunların çoğu ensest, pedofil ve insanın zihnin kirletecek insanlar. mevcut cumhurbaşkanımıza ve kurucu liderimize kimse küfredemez, eleştiririm anlarsın ama bunları yapamazsın. birini sevmemek ona sövme hakkını size vermez.
  12 6 ...
 • https://bahtiyar-olmez.uludagsozluk.com/ (%90 oran)
  https://cerrahpasali-halit.uludagsozluk.com/ (%90 oran)
  http://vamonos.uludagsozluk.com/ (%90 oran)
  https://mavibirkurt.uludagsozluk.com/ (silinirsem diye ek olarak hesap kasıyor olabilir) (%50 oran)
  https://ibik-bin-zibik-as.uludagsozluk.com (bu iddia bana ait değil fakat değerlendirmek lazım)

  yukarıdaki linkte bulunan profillerin silinengoodbadnotgod gbng silme fazlakurcalama47 ve şu an ki aktif nicki 73696b696369 olan kişiye ait olduğunu düşünüyorum. oran %95. mal olan anlar bunu. zall siklemedi ben de buraya yazıyorum. bir tane daha var ama emin olamadım. şimdilik bunlar yeterli.

  edit : eğer iddalarım doğru olsa, bu hesaplar silinse bile geri gelecek yüzsüzlüğe sahip bu kişi. yazar alımı kolay olduğu silinip silinip gelecekler. bu sözlük bu sistemle dü zel mez !
  15 3 ...