• Peşin not (bunu okumasanız da olur): Normalde Uludağ sözlük düzelene kadar yazmama kararı alan yazarların arasında ben de vardım. Evet. Ama bir taneden bir şey olmaz ve istisnalar da kaideyi bozmaz diyerekten, vermiş olduğum sözü bir nevi esnetmiş bulunmaktayım an itibariyle. (sen kazandın absolute zero!)

  Ki yeter!

  Biz eşcinsellerin, hemcinslerimize karşı duyduğumuz ve de duyabileceğimiz ilgiyi, hoşlantıyı veyahut ta çekimi bir sapkınlık ya da hastalık olarak gören ve bunun üzerinden de daşşakvari bir biçimde yazıp çizen, dalga geçen ne kadar insan varsa aranızda; hepsini kınıyorum!

  Yazıklar olsun size! Ve Allah sizi bildiği gibi hepinizi yapsın inşallah!

  Da hiç mi düşünmüyorsunuz ya?

  Bizim de en az sizin kadar duyguları, hayalleri, hobi ve fobileri olan, bayağı bayağı etten kemikten bir insan olduğumuz hiç mi aklınıza gelmiyor?

  Neden yapıyorsunuz bunu? incinebileceğimiz ihtimalini neden gözardı ediyorsunuz?

  Kaldı ki sizin doğrularınız, hayat görüşünüz ve cinsel tercihleriniz vs. Bir başkasının da normları olmak zorunda değil?
  Anlayın artık. Vazgeçin bu ısrarınızdan.

  Ve gidin, araştırın. Açın, okuyun.

  Akabinde de göreceksinizdir;
  Eşcinselliğin sapkınlık ya da hastalıkla uzaktan yakından hiçbir alakası olmamakla birlikte, cinsel bir yönelim olduğunu
  a n l a y a c a k s ı n ı z d ı r.

  Tıpkı bir karşıcinsellik veya da biseksüellik gibi.. Ki cinsel yönelim bir tercih değildir ve değiştirilemezdir.

  Da "kim demiş" bunu yhaa.

  Di mi?

  Söyleyeyim.. "dünya sağlık örgütü" demiş. Bundan taa 30-40 sene önce falan..
  Ama boş yapmış işte. Sırf çene yapmış ve dinletememiş. Aynı benim şu anda yapıyor olduğum gibi.

  O yüzden yeter bu kadar gevezelik. Ben sizi iflah olmaz cahilliğinizle başbaşa bırakayım iyisi kınanmış bir şekilde.. Ve ne haliniz varsa görün.

  Ama şunu da bilin.. Ben halimden memnunum ve kimseyi de cinsel yönelimden ötürü vs. Eleştirmiyor ya da aşağılamıyorum.. Sizin aksinize ve işte sırf bu yüzden sizden daha bir insan olduğum kanaatindeyim!

  By.
  6 1 ...
 • (bkz: aydinoglu 45)
  (bkz: elimdegoruntulerinvar)
  (bkz: return of ibrahim)

  Gibi trollerin başını çektiği troll ittifakına yaptığım çağrıdır.

  öncelikle burası sözlük, galiba siz kafasızlar bunun farkında değilsiniz, siktirin gidin go daddy ile falan kendinize forum vs. Bir şey açın orada kendi kendinize çalın oynayın. Yeter lan buranın seviyesini düşürdüğünüz.
  Lan şu egv kaç kez silik oldu geri gelince gene "şanlı israil, stalin benim tanrım" vs. Yazarak gene aynı trollükler yaparak yazarların nefretini kazanıyor.
  Aydinoglu 45 sürekli çıplak kadın fotosu atıyor, bir porno paylaşmadığın kaldı.

  Üçünüz de koşulsuz teslim olun ve siktirin gidin buradan. Asla geri dönmemek üzere.
  inci sözlük diye bir yer var, oraya gitmeyi denesenize?
  Yeter artık bıktık sizden. Trollüğünde sınırı var haddinizi aşmayın.
  10 2 ...
 • Yazmama kararı vs almadim. Biliyorum butun sozluk bu aciklamami bekliyordu :D Hatta bugün bu Sözlükte yazar olarak ilk günüm. izliyorum sadece gözlemliyorum, anlamaya çalışıyorum. Adapte olmaya çalışıyorum swh. Tuhaf başlıklar var tuhaf şeyler yazılmış. Ayrıca dikkate almadığınız trollerin hali çok acınası slflsgsg. Troll'lüğün de bir adabı vardır arkadaşım biraz kalite. Öyle bomboş kalır başlığın :D
  8 1 ...
 • true

  185.
 • (#38672864)

  bir yazar.

  merhaba,

  geçtiğimiz günlerde sozluk teyzesi nam-ı müstearlı yazarın nickaltına girdiğim entryye istinaden "artık teyzelere de mi yürümeye başladınız la" gibi bir şeyler yazdın.

  yine burada seni ikaz etmiş ve terbiyeye davet etmiştim. bu davetimin üzerine o entryyin buhar oldu.

  bugün de yukarıdaki entry ile kuyruk acın olduğunu, sataşmak için pusuda olduğunu gözlemliyorum. gerek yok.

  1)

  sozluk teyzesi başlığına yazdığım entrynin hemen hemen aynısından 10 tane yazara nickaltı girmişimdir ve bunların arasında kadını da vardır erkeği de.

  şu sözlükte bana asıldı diyebilecek tek bir hanım yoktur.

  aaa bu arada seni geçenlerde kendinden yaşça çok küçük kızlara yürüyorsun diye damgalamamışlar mıydı yahu? o kadar çığırtkanlık yaptın "iftira. yok şöyle yok böyle" diye. ee sen niye millete iftira atıyorsun yürüyor ediyor diye?

  2)

  sataşacaksan da adam gibi bir şey bul sataş. normalde bu entryne yazacak hiçbir şeyim yok. ama senin yaptığının (#38658828) nolu entry ile alakalı olduğunu anlamak için dahi olmaya gerek yok.

  kendi çapında eğlenmeye çalışan, bunu yaparken kimseye hakaret etmediği gibi asılmayan da bir adamım.

  2. kez ikaz ediyorum, kendi işinle gücünle ilgilen. ben, iddia edildiği gibi "kızın yaşındaki kızlara asılan göbekli bir yazar" olduğuna inanmıyorum. aksine karnının çoook zayıf olduğuna inanıyorum.
  11 3 ...
 • 2004 yılında bizim pederin yaptığıdır. 93 model renault flash ı vardı ilk sahibinden 5 bin tl ye almış jilet gibi arabaydı. boya, değişen yok koltuklar tertemiz kitap gibiydi.

  2004 ün yaz ayı köye giderken ineğe çarpmamak için ani manevra yapınca tarlaya uçtu araba pert oldu. ilk göz agrım yaptırıp bineceğim dedi 10 bin lira masraf edip kaportayı düzelttirip komple boyattı. araba ilk hali gibi ayna gibi oldu.

  yine aynı sene işe giderken fazla zorlayınca motoru indirdi. tertemiz araba dedi motoru yaptırır miss gibi binerim dedi 5 bin civarı yine bir mastaf etti.

  2005 in ocak ayında araba evin önündeyken durduk yere alev aldı komşular falan koştu söndürdük arabanın ön taraf komple öldü. çok sağlam arabaymış komple yanmadı helal olsun yaptıracağım dedi 10 bin civari masraf edip yaptırdı.

  yine bir mart ayı sabahı kalktık araba evin önünde yoktu çalmışlardı. polisi aradık 2 hafta içinde sanayide buldular araba takoz üstünde duruyor 4 lastik, koltuklar, kapılar ve kaput yoktu. nazar dedi inat etti bütün parçaları topladı arabayı tertemiz yaptırdı. 10 bin de öyle gitti.

  en son ışıklarda dururken gelip arkadan vurdular. bu defa abim sinirlendi sikerler böyle arabayı diyip babamdan vekalet alıp 2 bin liraya sattı.

  o zamanın parasıyla 40 bine millet bmw mercedes biniyordu. bizim pederin hevesi uğruna çöp oldu.
  20 2 ...
 • (bkz: cool story bro)
  birileri kendi çarpık inanışını aşılamak için bunu hikayeye dökmüş anlaşılan.
  konuyla ilgili ayetlere bakalım:

  “Hani, biz Kâbe’yi insanlara toplantı ve güven yeri kılmıştık. Siz de Makam-ı ibrahim’den kendinize bir namaz yeri edinin. ibrahim ve ismail’e şöyle emretmiştik: “Tavaf edenler, kendini ibadete verenler, rükû ve secde edenler için evimi (Kâbe’yi) tertemiz tutun.” (Bakara Sûresi 125)

  “Namazlara ve orta namaza devam edin. Allah’a gönülden boyun eğerek namaza durun. Eğer (bir tehlikeden) korkarsanız, namazı yaya olarak veya binek üzerinde kılın. Güvenliğe kavuşunca da, Allah’ı, daha önce bilmediğiniz ve onun size öğrettiği şekilde anın .” (Bakara Sûresi 238-239)

  “Ey iman edenler! Sarhoş iken ne söylediğinizi bilinceye kadar, bir de -yolcu olmanız durumu müstesna- cünüp iken yıkanıncaya kadar namaza yaklaşmayın. Eğer hasta olur veya yolculukta bulunursanız, veyahut biriniz abdest bozmaktan gelince ya da eşlerinizle cinsel ilişkide bulunup, su da bulamazsanız o zaman temiz bir toprağa yönelip, (niyet ederek onunla) yüzlerinizi ve ellerinizi meshedin. Şüphesiz Allah, çok affedicidir, çok bağışlayıcıdır.”(Nisâ Sûresi 43)

  “Yeryüzünde sefere çıktığınız vakit kâfirlerin size saldırmasından korkarsanız, namazı kısaltmanızdan ötürü size bir günah yoktur. Şüphesiz kâfirler sizin apaçık düşmanınızdır. (Ey Muhammed!) Cephede sen de onların (mü’minlerin) arasında bulunup da onlara namaz kıldırdığın vakit, içlerinden bir kısmı seninle beraber namaza dursun. Silâhlarını da yanlarına alsınlar. Bunlar secdeye vardıklarında arkanıza (düşman karşısına) geçsinler. Sonra o namaz kılmamış olan diğer kısım gelsin, seninle beraber kılsınlar ve ihtiyatlı bulunsunlar, silâhlarını yanlarına alsınlar. inkâr edenler arzu ederler ki, silâhlarınızdan ve eşyanızdan bir gafil olsanız da size ani bir baskın yapsalar. Yağmurdan zahmet çekerseniz, ya da hasta olursanız, silâhlarınızı bırakmanızda size bir beis yoktur. Bununla birlikte ihtiyatlı olun (tedbirinizi alın). Şüphesiz Allah, inkârcılara alçaltıcı bir azap hazırlamıştır. Namazı kıldınız mı, gerek ayakta, gerek otururken ve gerek yan yatarak hep Allah’ı anın. Güvene kavuştunuz mu namazı tam olarak kılın. Çünkü namaz, mü’minlere belirli vakitlere bağlı olarak farz kılınmıştır.” (Nisâ Sûresi 101-103)

  “Onlardan ölen hiçbirine asla namaz kılma ve kabrinin başında durma. Çünkü onlar Allah’ı ve Resûlünü inkâr ettiler ve fasık olarak öldüler.” (Tevbe Sûresi 84)

  “Namaza kalktığında, seni ve secde edenler arasında dolaşmanı gören; mutlak güç sahibi, çok merhametli olan Allah’a tevekkül et.” (Şu’arâ Sûresi 217-219)

  ayetlerden çıkan sonuçlar,

  -namaz denilen şey rukü ve secde içerir.
  -namaz denilen şey için belirlenmiş belirli vakitler vardır.
  -namaz denilen şey "allah'ın öğrettiği şekilde" kılınır.
  -namaz denilen şey sarhoşken kılınmaz.
  -namaz denilen şey için abdest denilen bir ön koşul vardır.
  -namaz denilen şeyin belirli bir uzunluğu olup çeşitli şartlara göre uzatıp kısaltılabilir.
  -namaz denilen şey cemaatle kılınabilir.
  -namaz denilen şey ölüler için de kılınabilir.

  tüm bu şartları sağlayan başka bir namaz varsa buyurun açıklamanızı bekliyorum. namaza sadece dua veya genel ibadet manası verip işin içinden çıkabileceğiniz bir durum yok ortada. hadi bekliyorum.

  kuranda namaz yoktur demekle namazın nasıl kılınacağı yoktur demek arasında dünya kadar fark var ve bu farkı bir geri zekalı bile ayırt edebilir.
  7 3 ...
 • troll değil arkadaşlar.

  gerçekten durum budur. ne kimseye kötülüğüm vardır ne bişey ama kaybettiklerim haksız yaşadığım herşey üst üste geldi. yıllardır yalvardım allaha yardım için ama değişen birşey olmadı.

  ne oldu diye merak edenler olursa. evime 3 kere hırsız girdi 1 senede. abimi trafik kazasında kaybettim ve bir de nişan atma olayım oldu. hepsi 1 sene içinde.
  15 6 ...
 • yoktur.

  amaç sözlüğe 'sahip çıkmak' değil, 'sahiplenmek'tir.
  eğer azıcık samimiyetiniz varsa, daha da yazmazsınız.

  bu tipler hep vardır, hep olacaktır, 'burası bizim' havası vermeye çalışıp insanları dışlamaya çalışarak kendi ortamını kurmaya çalışırlar ama burda yemezler.

  kim bunlar ?

  edit : listeyi ben hazırlamadım (bkz: #38663805) beyle şeyler benim zikimde değil. sözlük iyi kötü herkesindir.

  edit2 : en başta bu listeyi hazırlayan ve listedikler diyor ki : 'sadece biz adam gibi şeyler yazıyoruz, sizde okuyup + oy vereceksiniz, sizin yazdıklarınızın bir önemi yok, yazmasanızda olur'

  edit3 : canımı sıkan tek şey 'kukla' nın da liste de olmasıdır. yazık. cık cık cık.

  siz kimsiniz yaaa??

  (bkz: tengir budun)
  (bkz: totonok folmondoko boton gomo)
  (bkz: mel mel bakan gibson)
  (bkz: alkolik oldum)
  (bkz: eratosthenes)
  (bkz: mecburi istikamet)
  (bkz: sozluk teyzesi)
  (bkz: nadia nadia)
  (bkz: oytunkaran)
  (bkz: mulaki)
  (bkz: gazeloglu)
  (bkz: zeytinyagli dolma kalem)
  (bkz: kale3112)
  (bkz: mata as)
  (bkz: sairceketli)
  (bkz: malazgirt40)
  (bkz: mkrjt)
  (bkz: l s d)
  (bkz: kukla)
  (bkz: buyur burdan yaz)
  (bkz: the whack is back)
  (bkz: bana ne lan bana ne)
  (bkz: rosadolujoe)
  (bkz: chessplayer)
  (bkz: kedi medi)
  (bkz: cupcake jemma)
  (bkz: ba ba ba black aquila)
  (bkz: kenz i mahfi)
  (bkz: uhudda ok atan okcu)
  (bkz: kiralik panda)
  (bkz: ruzgara karsi yuruyen adam)
  (bkz: nickini vermek istemeyen uuser)
  (bkz: dilhun)
  (bkz: the whack is back)
  (bkz: haramsavar kadin)
  (bkz: buongiorno principessa)
  (bkz: the plane crashed)
  (bkz: kahraman arketipi)
  (bkz: ekinella)
  (bkz: atlant isten gelenadam)
  (bkz: caranthir)
  (bkz: talihsiz sokak kedisi)
  (bkz: good mor nick)
  (bkz: gargamelinkizi)
  (bkz: gold tab gibson)
  (bkz: shot in the dark)
  (bkz: bombok)
  (bkz: golhiat)
  (bkz: bozkurt toros)
  (bkz: tavugu urkuten adam)
  (bkz: azref)
  (bkz: keshberfo)
  (bkz: cingenenin cicekli etegi)
  (bkz: depresyon hirkasi)
  (bkz: t i b b)
  (bkz: entry de mi girmiyagh)
  (bkz: bahtsizliseli)
  (bkz: insamenia)
  (bkz: jessica day)
  (bkz: lanetkari)
  (bkz: invictus maneo)
  (bkz: ashtarte)
  (bkz: jessica day)
  (bkz: sunday sunday)
  (bkz: olrica yue)
  (bkz: bay efendi)
  (bkz: grypta6)
  (bkz: thondras)
  (bkz: ici bos bunun)
  (bkz: cokzararli)
  (bkz: olrica yue)
  (bkz: semaatsiz)
  (bkz: i am who i am)
  (bkz: godisdead)
  (bkz: selam ben psycho)
  (bkz: tozlu raflarin marjinal kitabi)
  (bkz: winnie the teletabi)
  (bkz: hayatkimeguzel)
  (bkz: kutsal bakire)
  (bkz: planimdabuyoktu)
  (bkz: corbadaksinekkanadi)
  (bkz: boromiro)
  (bkz: bay kedi der ki)
  (bkz: neomatr)
  (bkz: famborella)
  (bkz: asterlililyum)
  (bkz: nerede kalmistik)
  (bkz: kafam bi dunya)
  (bkz: asyali praetor)
  (bkz: kartalatt)
  (bkz: forheavymetal)
  (bkz: n dakota)
  (bkz: kristalkadehh)
  (bkz: umudu baki olan adam)
  (bkz: runnpmcc)
  (bkz: sakalacarpan)
  (bkz: berharap)
  (bkz: tornaci tacettin abi)
  (bkz: ridvannistelrooy)
  (bkz: tsigalko stavridakis)
  (bkz: kedilerinbabasi57)
  107 46 ...
 • Bu ülkede yaşayıp, işinde gücünde olan ve oturduğu semtte komşuları olan, belli bir yerleşik düzende yaşayan hiçbir kürt kökenli vatandaşın, arkadaşlarımın ve komşularımın ağzından kürdistan kurulsun, ülke istiyoruz gibi bir şey duymadım. Aksine böyle bir şeye kendileride karşı çıkıyor. Sebebi çok basit, her hangi ırktan olursa olsun adam bu ülkede eşit yaşıyor, fakirliğide beraber yaşıyoruz, eşitsizliğide, seviyesizliği de. Ve bunun o kürt komşum,abim,arkadaşımda çok iyi farkında. Şimdi hal böyleyken, bu kürdistan isteyen tırreklerin eminim ki ne bir işi, ne bir sosyal yaşantısı, ne de bu toplumda herhangi bir yeri vardır! Bu tarz keser sapları tamda içimizdeki ajanların istediği gibi, canlı bomba türünden galeyancı insanlardır. Yok arkadaş, bu millet bunu yemez sen geç o işi.
  4 2 ...
 • bu arkadaşın konser vermesi ayrı tartışılacak konu da oraya giden binlerce insana daha çok şaşırıyorum ben. nedir abi beklenti ? ne vaat ediyor bu arkadaş ? herkes bununla takılma derdinde. futbolcusundan şarkıcısına magazin figürleri hep bu arkadaşla. benim anlam veremediğim nokta bu. sorsanız bu tüplere gay olmak allahsızlık ama bu adamın gay olduğu ortadayken yurdum insanın peşinden koşması da acayip. muhtemelen lgbt camiası bu arkadaşın yaptıklarından memnun değildir. çok acayip işler.
  7 0 ...