• Çok çok temiz ve güzel ama aynı zamanda sağlıklı yemekler yapan birini bulursam evlenirim.
  istediğim düzeyde iyi yemek yapan birine rastlamadım.

  Şu an için sevgili kriterim; yakışıklı ve diksiyonu düzgün olması. ilerideKi kriter; iyi yemek yapması ve diksiyonu düzgün olması.
  Biri eğlenmelik diğeri evlenmelik.
  5 1 ...
 • meşhur olma sevdasına düşmüş bir adet geri zihniyet mensubudur. ee elde zanaat olmayınca ne yapacak? ata'ya sallayıp damarlara basacak tabii. kaşı gözü de az düzgün ya hanımın. yapmayalım bence. meşhur etmeyelim şunu.
  11 3 ...
 • Öyle olsaydı Sevdiğimin yüzlerce defa ölmesi gerekirdi diyeceğim durumdur.

  Maalesef. Ryuk bu işe bir el atmalı
  5 1 ...
 • bir gerçek.
  evet, eskiden hastanelerde kuyruk vardı, şimdi randevu sistemi var.

  insanlar kuyrukta beklemiyor, randevu almak için 6 ay kadar bekliyor sadece.

  buyrun yeni türkiye'den hastane manzaraları.
  eskiden hastanelerde kuyruk vardı

  hayaldi gerçek oldu.
  almanya görmesin bak bunu da kıskanır...
  16 0 ...
 • (bkz: #39885490)burada kendi kitaplarından alıntı yapılmış sapıklığı ve gavatlığı savunan sözlük yazarıdır.

  (bkz: idrak yolları enfeksiyonu)

  gavatlığı ve sapkınlığı savunduğu entry: (bkz: #39885613)
  evet, menzilciler allah dostu velilermiş, onlara savaş açanlar allah'a savaş açarlarmış.

  menzil deki gavatlığı savunan sözlük yazarı

  bak sen...

  sen sakın bir daha "müslümanlıktan, kuran'dan, allah'tan" falan bahsetme. müslümanım diye dolaşma.
  sen müslüman falan değilsin, tependen tırnağa kadar şirke batmışsın aferin.
  hayır sen istersen git ayağına giydiğin kokan çoraplarına tapın, beni zerre ilgilendirmiyor, ama burada müslüman kisvesi altında dinimize, inanışlarımıza, islamın temellerine hakaret edemezsin, bu tck'ya göre suçtur, ki ben bu yaptığını cimere bildireceğim.

  nasıl yıkamışlarsa beynini bunun, allah anasına babasına sabır versin. umarım kurtulur.
  14 8 ...
 • Fransızca "gynémagogie" olan bu -bileşik- kelime, "jine" ve "magoji" ögelerinden oluşmuş olup kadınlara, onları övmek ve abartılı biçimde yüceltmek ile sahip olma sanatıdır. Tahmin edilen etimolojisi gyne (kadın) ve (ma)goji (güden) şeklindedir fakat bu kesinlik taşımamakla birlikte demagoji sözcüğünden çıkarılmıştır; demos+gogia gibi. Ago eski yunanca olarak gütmek ve yönlendirmek anlamına gelir. Demos da halk demektir.

  Hayırlı işler.
  4 2 ...
 • oytunkaran

  5790.
 • bu evet muhabbetini ekşi de 15 20 sene önce yapıyorlardı, bir dönem bazı yazarlar entrylerinin sonuna "evet" ibaresini eklerlerdi.

  ama böyle demode ve özenti bir davranışı görünce yüzüm ekşiyor, cennet mahallesindeki evlenemeyen ferhat tribine giriyorum...
  5 0 ...
 • şişman olsun, zayıf olsun, kısa olsun, uzun olsun. ne farkeder? siz gerçekten ya hiç sevilmemişsiniz ya da hiç sevmemişsiniz. sevgiden yoksun olduğunuz için üzgünüm. bir gün aşık olursanız birini severseniz fiziksel özelliklerin hiçbir önemi olmadığını göreceksiniz.
  9 1 ...
 • Hangi açıdan bakılırsa bakılsın sebebinin teşhir olduğu açık olan olay. Bunun yobazlıkla çomarlıkla dinle kültürle alakası yok. Bikini denen kıyafetler ilk tasarlandığında sergileyecek model dahi bulunamamış en son bir hayat kadını kabul etmiş o sergilemiş bikiniyi. Sonrasında bir kaç ünlü kadın giyince yaygınlaşmış. Erkeklerin tamamına yakını şort giyip denize girerken kadınların kilotla girmesi teşhir harici bir durumla nasıl açıklanabilir.

  Edit: durumdan rahatsız falan değilim sadece bu farkın sebebinin kadınlardaki teşhir merağı olduğunu düşünüyorum. isteyen istediği şekilde girsin banane. Sizi benim teşhir demem niye rahatsız ediyor siz bunu açıklayın.
  19 9 ...
 • Enerji – zaman belirsizliğinin muazzam sonuçları vardır. Boş uzayın bize aslında boş olmadığını gösterir. Uzayda “yoktan” parçacıklar meydana gelebilir ancak kısa bir süre sonra yok olmak şartıyla bu mümkün.  Bunun yanı sıra parçacıkların, kısa süreliğine büyük enerji kazanmalarına sebep olabilir ve buna Kuantum Tünelleme denir. Örneğin yıldızların enerji üretip ışık yayması için çekirdekteki moleküllerin enerji potansiyelini aşıp füzyon tepkimeyle birleşmeleri gerekir. Tuhaf olan ise, araştırmaların da gösterdiği gibi, yıldızların çekirdeğindeki sıcaklık, moleküllerin enerji bariyerini aşması gerekenden biraz daha düşüktür. Yıldızlar, enerjileri yetmediği halde füzyon tepkime gerçekleştirebilmelerini enerji – zaman belirsizliğine borçlulardır.
  4 2 ...