• kızlar çoğu sürüngenden börtü böcekten korkar. Bu gayet normal bir durumdur. Ayrıca büyük böcüklerden bende korkarım lan şu karafatmalardan filan.
    6 1 ...
  • her bayramda hayalimin başlığıdır aile saadeti. düşünsenize bayram sabahı olmuş, eşiniz sizi bayram namazına kaldırmış, siz çocuğunuzla veya aile büyüğünüz ile bayram namazı kılmışsınız. sonra eşiniz ile bayramlaşıp annenize babanıza bayram kahvaltısına veya size kahvaltıya gelmişler. ama hiç fitne fesat olmadan, eşinizi benimseyen bir ailenizin olması, eşinizin de size ve ailenize layık olması müthiş bir lütuf olmalıdır. inşallah allah seven herkese nasip eder diyelim.
    8 0 ...
  • Normaldir gayet. çok kişiyle buluştum. Bir tanesiyle yıllar süren diyalogumuz oldu bir tanesiyle hala görüşüyoruz 1 yıl olacak sohbet ediyoruz, yürüyüş yapıyoruz, kahve içiyoruz bir tane bayan arkadasin evinde bile kaldım. Denk gelirse görüşmeye devam edeceğim. Yeni insanlar tanımak muhabbet etmek güzel geliyor.

Tabii abazan eli bilmem neresinde nerden kız düşürsem diye düşünen embesillerin bu tür olayları sırf cinsellik amacıyla gördüğünü biliyorum.
    6 0 ...
  • Boşanmış erkeklere neler yaşadığını bilmeden kötü gözle bakma durumudur. 2 sene oldu boşanalı 4 yaşında kızımla kalkaldık. Eski eşim saçma sapan sebeplerden tartışma çıkarıp boşanmayı seçti kızının velayetini bile istemedi düşünün nasıl biri. Erken yaşta evlendik belki de hata buydu. Yeni insanlarla tanışmak istiyorum haliyle sıkıntı ise tam bu noktada başlıyor. Birkaç görüşmeden sonra boşanmış olduğumu kızımla yaşadığımı anlatınca nedense ani bir soğuma oluyor haliyle üstelemenin anlamı yok. Başarısız bir evlilik geçirmek bundan sonrasının da aynı şekilde devam edeceğini göstermez. En doğrusu kendim gibi boşanmış birini bulmak olacak sanırım. Yaşımdan dolayı o da pek mümkün görünmüyor. Boşanmış olmak inan zor sürekli peşin hüküm veriyor insanlar ve yeni bir hayat kurmak uzak kalıyor. Neyse içimi döktüm en azından.
    14 2 ...
  • --spoiler--

Yaşamak bu yangın yerinde
    Her gün yeniden ölerek
    Zalimin elinde tutsak
    Cahile kurban olarak
    Yalanla kirlenmiş havada
    Güçlükle soluk alarak
    Savunmak gerçeği çoğu kez
    Yalnızlığını bilerek
    Korkağı döneği suskunu
    Görüp de öfkeyle dolarak

Toplanır ölü arkadaşlar
    Her biri bir yerden gelerek
    Kiminin boynunda ilmeği
    Kimi kanını silerek
    Kucaklıyor beni Metin Altıok
    Aldırma diyor gülerek
    Yaşamak görevdir yangın yerinde
    Yaşamak insan kalarak

Kucaklıyor beni Metin Altıok
    Aldırma diyor gülerek
    Yaşamak görevdir yangın yerinde
    Yaşamak insan kalarak
    Yaşamak bu yangın yerinde
    Her gün yeniden ölerek.

--spoiler--
    7 0 ...
  • Apaçık bir gerçektir.

Abim tatilden dönüyor, şu an yolda. En iyi ihtimalle akşam sekizde evde olacak. Şu an saat dört. Annem bana "sofrayı kursam mı?" diyor. "Yuh!" Dedim. "Dört saat var daha."

Geçmiş günlerde nammu okuldan gelir, öğle yemeği de yememiştir.
    - Anne ben ölüyorum açlıktaaannn!!
    + yemek yapmadım nammu ya, tost yap hadi kendine.

sonra "ne alakası var ben ikinizi de aynı seviyorum."

Geçiniz efendim. Tamam beni de çok seviyor ama abime aşık.
    10 4 ...
  • Kişinin açtığı başlığa entry giren her yazara, ayrım yapmadan verdiği açık artı oyun adı.

En azından bende böyle. Yazdığınız şeyi okumuş, kendisi de teşrif etmiş ve entry girerek fikrinize olumlu ya da olumsuz bir destek sağlamış. Bunlar güzel şeyler.

Okuyun yazın sözlüğe can verin. *
    12 1 ...
  • minik kuş tarafından tutulan kapıdır.

https://images.vidivodo.c...10070208530437227.mp4.jpg

ne güzeldi susam sokağı bee. edisi büdüsü kurabiye canavarı kırpığı minik kuşu..

https://static.birgun.net...-aktarilacak-207679-5.jpg
    5 0 ...
  • 4 haftadır sallayıp anca dakika kazandığım kampanya. bugün bayramın hatrına internet kazanırım dedim ama yok arkadaş bari 500 megabayt vereydi. hayatta ki şansım gibi. dakika da yaramıyor ki, eşim dostum arkadaşım akrabam telefonda konuşmayı sevmeyen cinslerden. siz ne kadar içtenlik ile bayram kutlasanız da, karşıda ki bayram sevincini tam yaşamıyorsa size samimiyetsiz damgasını yapıştırıyorlar. ama ben hep derim. değişen bayramlar değil biziz. bayramlar hep aynıydı ve aynı. bizler değiştik.
    7 0 ...
  • Adamlar ekiyor, biçiyor, hayvancılık yapıyor, sanayiye yatırım yapmışlar, her yerde rüzgar gülleri, güneş panelleri, çöplerini evde bile 3 farklı çöp kutusunda ayrıştırıyorlar.

insanların Çoğu gereksiz bir şey almıyor, aldığı şeyi çok uzun süre kullanıyor.

Medeniyet ve üretim... Bazı şeyler tesadüf olmuyor.
    12 0 ...