• Bakın var böyle bir şey.
  PKK ile pazarlık yap, Diyarbakır'da megri çek, öcalan piçine 'sayın' de...
  Sonra kandırıldık de kapansın konu.

  Fetöyle beraber yürü. Parsel parsel peşkeş çek. Ne istedilerse ver. Sonra 'kandırıldık' de kapansın konu.

  Bunlar 2 sene sonra 'biz Tayyip'e inanıp, kandırılmışız' da der, sanki 18 senedir oy verip, bu olanlara yol açmamışlar gibi...

  Akapeli olmak çok güzel lan. Kandırıldık deyince bitiyor konu.
  Emin olun yarın Tayyip gidince Bunlar yine 'kandırıldık' diyecek. Hatta muhalefeti Tayyipçi olmakla suçlayacak!
  6 1 ...
 • arda turan

  7840.
 • "SiZi BURAYA GETiREN YETENEĞiNiZ; BURADA TUTACAK OLAN iSE KARAKTERiNiZDiR!" Fatih hocaya bir kova kırmızı boya verelim de floryadan bu yazıyı silsin, yaptıklarından sonra bu koca kafayı takıma tekrar alıyorsak benim midem Galatasaray ı desteklemeyi kaldırmıyor. Metin OKTAYIN kemikleri sızlıyor!

  Evli kadınlara asılan, barlarda kavga çıkaran, silahla hastahane basan, babası yaşında adama saldıran top tepici. Galatasaray a gelmesini sağlayan kim varsa allah belasını versin. Bu adam Galatasaray oyuncusu olduğu sürece taraftarlığımı askıya alıyorum. Ne forma alır kuruş kazandırırım, ne kombine yenilerim. Hadi size kolay gelsin.
  2 0 ...
 • zaman zaman kahverengi tonu ve yapısı gözle kontrol edilmesi gereken dışkı. bağırsak sağlığı vücudun en hayati durumlarından biri.
  1 0 ...
 • Güncel bilgi vereyim, günümüzde asansörde bir iki erkek varsa, kapalı bayan boş asansörün önünde ekşi bi gülümseme ile bekler, sizi potansiyel tacizdi damganızla başbaşa bırakır ve binmez.
  2 0 ...
 • Varlik mi birakti bu amk yesil kafalilari. Insanlarin manevi duygularini somurup siyasal islam diye dal kurek bir seyin mandasina girdiler. Beyin yerine bok tasiyorlar.
  2 2 ...
 • kedi

  4917.
 • bu saatte oyun oynıcam diye beni uyandıran faydasız yaratık.

  ağızımı gözümü yalıyor kalkayım diye, kalkayınca çenemi dudadğımı falan ısırdı, birde etrafta mal mal koşarken sandalyeyi falan devirmiş.

  şimdi de hiç bi bok yapmamış gibi yanımda mırlıyor, cilve yapıyor.

  pezevenk ya.
  3 0 ...
 • Tıpkı evren gibi insan vücudu da kusursuz değil. Her şeye kusursuz bir düzen hakim değil arkadaşlar. Entropi der ki, düzensizlik zaman ileri aktığı sürece artar çünkü olaylar ortamda olaylar rastgele olur.

  insandan örnek verilmiş insandan gidelim. Beyine bakın mesela, tam bir bilgi işlem birimi. Neredeyse işleyemeyeceği veri yok. Sağır olan insanların belirli bölgesindeki derisine farklı seslerde farklı titreşen vericiler yerleştirilerek sesleri anlamasını sağlıyorlar artık. Bu fikri düşünen beyin de, bu dili öğrenebilen beyin de birer deha. Adam derisinden duymayı öğreniyor sonuçta, bu beynin veri işleyebilme becerisini gösteriyor bize.

  Ama, dönüp diz kapağına bakar mısın mesela? O iki kemiği ne tutuyor sence? Allahın mucizesi mi? Hayır. Sadece iki tane tendon. Sadece... Biri sağında biri solunda iki tane tendon dizini bir arada tutuyor. Bu bir kusur arkadaşlar, çünkü hala gelişiyoruz ve ara modellerde kusurlar olur.

  Ya da en basitinden çüküne bak ya. Neden vücudunun önünde? Korunaklı bir yerde olması gerekirken neden bariz bir şekilde sallanıyor önde? Oraya bir fiske alsan kırk takla atıyorsun acıdan sonuçta, korunaklı olması lazım.

  Ya da ayakların mesela. Neden o kadar çok kullanılmayan küçük kemikçikli eklemleri var? Gerçi bu biraz daha yerine oturmuş durumda çünkü esneklik sağlıyor ve aşil tendonunun yükünü alıyor.

  Yani demem şu ki, kusursuz değiliz. Hiçbir şey değil.

  Sevgiler saygılar, gecenin beşinden günaydınlar hepinize.
  1 0 ...
 • evde de kolayca yapilabilecek bir deneydir. can sikan ise istedigin kadar yap yine ayni sey oluyor ve bunun neden boyle oldugunu anlayamiyorsun. gizli degiskenler, kopenhag yorumu, pilot dalgalar, alternatif evrenler gibi seylerle olaya aciklama getirmeye calisiyorsun ama hangisi dogru kimse bilmiyor. einstein gizli degiskenciydi mesela. olasiliksal bir sey falan yok, her sey burada olup bitiyor ve deterministik bir surec isliyor ama henuz kesfedemedigimiz bazi degiskenler var, bunlardan oturu olaylari olasiliksal sekilde isliyormus gibi algılıyoruz diyor. bohr ise einstein'in karsisinda yer alip gizli degiskenler falan yok, basbayagi olasiliksal bir durum var diyor. einstein sonrasinda durmadan dusunce deneyleri ortaya atiyor ve karsi taraf bunlara karsilik veriyor. en sonunda einstein tek parcacik uzerinden gitmeyi birakip yerine dolanik haldeki iki elektronu dusunup bunlarin arasinda isiktan hizli bir sekilde iletisim olamayacagini, yerel olmayan bir etkilesimin soz konusu bile olamayacagini soyluyor ve sıkıyorsa buna da karsilik verin diyor. bohr ve onun tarafindaki bilim insanlari oyle bir karsilik veriyor ki einstein burada kaybediyor. cunku gercekten de deneylerle kanitlaniyor ki iki dolanık elektron arasindaki mesafe ne olursa olsun, isterlerse ikisi de evrenin diger uclarinda olsun yine de birbirleriyle zamandan bagimsiz olarak, yani ayni anda etkilesiyorlar. deneylerle kanitlanmasina ragmen yine de bunun nasil boyle oldugu hala bilinmiyor. bu yuzden hala bir fenomendir ve cozulmeyi bekleyen olaylardan biridir. cozen direkt nobel odulunu ve milyon dolarlari kapar.
  4 0 ...
 • avrupa tarafından uydurulmuş ve yine avrupa tarafından avrupa dışındaki ülkeler için politik baskı aracı olarak kullanılan uydurmadır.

  avrupa'nın çıkarı nerede ise bu uydurma da oradadır! bosna'ya silah ambargosu uygulandı ve o insanların yok olması beklendi. ta ki bosnalılar direnmeye ve sırplar'a karşılık vermeye başladı o zaman bunu masaya sürüp tarafları müzakereye oturtmak istediler.
  rahmetli aliya izzetbegoviç'in mektubu ne kadar açıktır değil mi ?
  2 0 ...
 • insan haklarına aykırı, saçma sapan, gerizekalıca bir vergi düşüncesidir. anayasa mahkemesinden veya aihm'den döner. oldu olacak oksijen tüketme vergisi de ödeyelim amk kahpe devletine. devlet, kimsenin medeni haline karışamaz, tercihinden dolayı da vergi falan kesemez, bunun dillendirilmesi bile çok saçma ve gerizekalıca.
  8 2 ...