• - Azerbaycan petrolü yüzeyde çıkar.
    - petrol, doğal hali ile yara kapatan, antik dönemden bu yana ilaç olarak kullanılan bir malzemedir. Yüzeydeki toprakla karışan bu sağlıklı çamur incil’de dahi geçer.
    - Bu nedenle bakü, dünyada ilk dolar milyarderinin çıktığı şehir olmuştur.
    - aslında azerbaycan türkleri eğlenmeyi çok sever, ilk kez gittiğimde bakü’de 52 adet müzik okulu vardı. Bununla birlikte, 90’ların başında dünyaca ünlü 7 orkestra şeflerinin türkiye’de çalışmasına hiçbir engel de çıkarmadılar.
    - bu kararın altındaki isim, kültür bakanı ve tenor polad bülbülov’du.
    - kendisi dünyaca ünlü opera sanatçısı murtaza memmedov’un oğludur.
    - memmedov’un şehrazad ve köroğlu operalarının (ve konuya ilişkin bir de sinema filminin) temini çok çok zor filmler olduğunu söyleyebilirim.
    - buraya kadar okuyanlar için 5 dakikalık bir bölüm. 1954’te azerbaycan’ın kültür ve refah düzeyi işte buydu:

https://m.youtube.com/watch?v=7Qqn7YY2H2I+
    1 0 ...
  • doğa insan içindir. dünya, insan içindir. bu denge insanla sürdürülebilirdir. denge insan çokluğunda ve insan yokluğunda bozulur. her varlığın bir yaradılış amacının olduğu dünyada ki kusursuz dengeyi görmeyen ve inkar eden milyarlarca insan bulunuyor. sadece bu dengenin insan ile sağlanıyor olması bile yeterlidir yaradanı, yaradılışımızın amacını görmeye. doğa, evrimleştiremez, yaradılan yaradanın kurguladığı yapı ile evrilir. dizinin üstünde çalışan adamın dizi nasırlaşır, ayakta çalışan insanın ayağı. sürekli x yerinden darbe alan yaradılanın o bölgesi buna dayanıklı hale gelir. dizayn edilmiş ilişkiyi yaşıyoruz. hindistan cevisinde ki 3 deliğin 1sinin yumuşak olmasında bile bunun kendisi için yapıldığını görmeyen insanların hidayete ermesi dileğiyle.
    1 0 ...
  • Yavuz Ağıralioğlu twitterda böyle bir tepki verdi.

Anneleri yıllardır evlâtsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum.

https://twitter.com/yavuz...tatus/1368682214725148673
    7 1 ...
  • övdüğün siyasi lideri hata yaptığında, yanlışını gördüğünde eleştirmez, linç etmezsen yıllar boyunca tayyip erdoğan gibi siyasetçiler tarafından yönetilirsin, o da gider senin benim vergilerimle şehirlere devasa "love erdoğan" ilanları verir sen de mal mal bakarsın.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2133894/+

siyasetçiler babamızın oğlu değil. hatta hiçbir şeyimiz değil.
    neden eleştirmeyelim???

kul muyuz biz?
    koyun muyuz?

sokayım alayına. hepsini eleştirir hepsini linç ederim. zerre sikimde değiller.
    6 0 ...
  • daha geçtiğimiz gün verdiğimiz şehitlerin kanı kurumadan kalkmış pervin buldan adlı teröristin kadınlar gününü kutlamış ve artık niyetini iyice belli etmiş olan zavallı.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2133885/+

ulan ekrem.
    sen tam bir terör sempatizanısın.

sana yazıklar olsun.

ülkemizdeki binlerce şehit annesi, şehit eşi dururken kalkıp terör partisinin liderinin kadınlar gününü kutlayarak şerefli, namuslu türk kadınlarına yaptığın bu hakareti unutmayacağız.

bu arada bu tweete sayın meral akşener'in de tepki vermesi lazım.

bir terörist ile yan yana isminin anılmasından rahatsız olmuştur eminim.
    bakalım ne tepki gösterecek sayın akşener...

ekrem...
    sen hasbelkader belediye başkanı oldun ama bak buraya yazıyorum sen cumhurbaşkanı olamayacaksın.

hatta bu kafayla gidersen o görev süreni bile tamamlayamayacaksın...

edit: iyi parti genel başkan yardımcıları, milletvekilleri, il ve ilçe başkanları ve tüm iyi partililerden binlerce tepki tweeti yağıyor imamoğlu'na.
    imamoğlu bu hareketi ile kendi ipini çekmiştir.

artık sayın mansur yavaş'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı önünde hiçbir engel kalmamıştır.

aferin lan imamoğlu sana.

hadi sen artık git de hdp'ye eş genel başkan ol ve pervinciğin ile yönet terör partinizi.
    15 8 ...
  • saçları dökülen, stresten türlü türlü şeyler yapan, tüm evin yükü sırtında olan, bir de üstüne kadının saçmalıklarını çeken erkek mi düşüncesiz?

köz getir demekten başka bir boka yaramayan insanları görüp genelleme yapmayın.
    6 2 ...
  • ya bırak kafa sözlüğü ne 420 si .yakında kımse kalmaz orada o saftirik modlar oradayken adam bırakmadılar sözlük'de. nereden dangoz adam var mod yapmışlar sorun çözme kabıliyetleri 0. adamlar hiç mi bir şey yönetmemiş yönetım nedır haberlerımı yok anlamadım pek. ayrıca çek mek verdıklerı yok ilk 100 e girdim aylar oldu öyle kaldı. kurucusu bıle orayla ılgılenmıyor radyo yayını yapmaktan. bayan mod lar yüzünden komik bir video başlık açsan ahlaksızlık diye sorgusuz siliniyor .
    neymiş kadının bacakları gözüküyormuş. kilise'mi kreş mi. pek anlamadım.
    5 0 ...
  • bir kadını eşya gibi alınıp satılabilen bir mal olarak görmekten, erkeklerin bakire bir kadına sıfır km. gözüyle bakmasından, kız ailelerinin de bunun üzerinden çıkar elde etmesinden kaynaklanan düşüncenin uzantısıdır. 1950'lere kadar genel anlamda genç kadınla evlenmek doğurganlığın verimiyle ilgilidir. zaten bunun nedeni çocukların iş gücünden yararlanmaktır. yine daha şişman kadının istenmesinin nedeni, dayanıklılığın ve doğurganlığın ölçütü olup, kadının iş gücünden yararlanmak içindir. erkek tarafı kullanım değerine göre, gençliğine ya da bakireliğinin garantisine göre, kadının ailesine belli miktarda para ya da ziynet eşyası verir. böylece bir mal üzerinden iki taraf da kar etmiş olur. evlenip boşanmış bir kadın kullanılmış mal olarak görülür ve değeri düşer. yaşı ilerlemiş kadın doğurganlığının azaldığı için değeri düşer. bütün bunlar toplumun evliliğe ve kadına faydacı bakış açısıdır. günümüze gelindiğinde erkek egemen toplum hala bakireliğe göre kadına değer biçiyorsa, eğitimli olan erkekler bile kadını alınıp kullanılacak bir eşya olarak görüyorsa, kendilerinin de içinde bulunduğu ve çarpık sistemdeki başlık parası, altın, ev, eşya gibi materyallerle kadının değerinin ölçülmesine bir şekilde destek oluyorlarsa bu konuda söz söyleme hakkına bile sahip değiller.
    5 1 ...
  • Yanında kendin olabildiğin bir insanla beraber olup bir başkasına asla yapmam dediğin fedakarlıkları seve seve yapmaktır. Bazen En sevdiğin hamburgeri paylaşmak, hiç ilgini çekmeyen bir konuda saatlerce ilgiyle onu dinlemek, sabah erken kalkıp ona kahvaltı hazırlamak, üşüdüğünde o buz gibi el ve ayaklarını ısıtmaktır. Bunlar görünüşte küçük olsa da pahada ağır, kalbe iyi gelen küçük mutluluklardır ve hepsinin sonunda yüzünüzde şaşkın ama mutlu bir gülümseme ile 'yahu ben ne idim ne oldum' dersiniz.
    2 1 ...
  • Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyenler mi milliyetçiymiş? Yok dostum öyle bir şey ya, çıkar onu aklından. Onlardan olsa olsa Arap milliyetçisi olur zira araplar için ulusal yas ilan ederiz lakin kendi şehitlerimiz için hiçbir şey yapmayız.
    11 0 ...