• Teknolojinin kötü etkisi üzerine anlamlı çalışma.

teknolojinin insan üzerindeki etkisi
    (img:#19483280)
    (img:#19483281)
    (img:#19483282)
    6 0 ...
  • o kadına bakımlı olmayı isteyeceği hayat refahını sundun mu? Rahat bir psikoloji sundun mu?

Sonra bakımlı değilsin, herkes bakımlı olmak ister herkes bir kere geldikleri bu hayattı öz güven dolu yaşamak ister. Erkek kadını eve tıkayıp hayat refanı dar eder psikolojisini siker atarsa kusura bakmayın kadnın yaşadığına dua edin.
    5 0 ...
  • ön edit: bu mesele akp yahut tayyip meselesi değildir arkadaşlar, siyaset üstü bir meseledir, bu meseleyi anlamaya ne akp'nin ne de rte'nin çapları yetmez. zaten libya ile olan son antlaşma balyoz mağduru bir amiralimizin eseridir.
    (bkz: balyoz mağduru tümamiral cihat yaycı/#42490335)
    yani bu libya olayından hiçkimse siyasi çıkarım yapmaya çalışmasın.
    --------------------------------
    --------------------------------
    son dakika: libya, türkiye'den askeri yardım talebinde bulundu.

biz zaten vatan toprağımız olan libya'nın yanındaydık.
    (bkz: ikinci trablusgarp savaşı/#42553141)

şimdi resmi olarak mehmetçik libya'ya ayak basacak.

gazamız mübarek olsun.
    allah'ım şanlı mehmetçiğin ayağına taş değdirmesin.

"libya'da ne işimiz var" diyen bu dakika itibariyle vatan hainidir.

unutmayalım ki; libya mustafa kemal'in sol gözüdür.
    orada görülecek 110 yıllık bir hesabımız var, mehmetçik yine yedi düvele karşı. gazamız mübarek olsun...

orada hafter iti ile birlikte libya'yı işgal etmekte olan suudi köpekleri, bae köpekleri, mısır köpekleri ayağınızı denk alın, mehmetçik geliyor...

edit: bu arada 2 gün önce istanbul'dan kalkan askeri nakliye uçağımızın rotası;
    libya nın türkiye den askeri yardım istemesi

--spoiler--
    Turkey doubles down on military support to the @UN recognized government in Tripoli: Chișinău based AeroTrandCargo’s Boeing 747-412 flew from Istanbul Sabiha Gökçen & Misrata.
    --spoiler--

yunanistan hava sahası üzerinden libya'daki misrata üssümüze.

bunu yapan orduya türk ordusu denir...bunu yapan askere mustafa kemal'in askeri denir.
    herkes haddini bilecek.
    20 9 ...
  • Odanın güzel kokmasını sağlayan çeşitli yağlardır.

Evdeki bitince kendim yapmaya koyuldum. Kolay bir tarifi var.

Malzemeler:
    -temel bir yağ (bebek yağı kullandığım ben; neden bende olduğu sizi ilgilendirmez, evet),
    -kokusunu sevdiğiniz çeşitli yağlar,
    -alkol (yağlar birbirine geçsin, kokular karışsın diye),
    -boş bir şişe ve bambular (eski oda kokusunun kabı olur, bambu için de şiş çubuklarının sivri kısmını kesmeniz yeterli).

Şişenizin yarısına kadar temel yağı doldurun. Kokulu yağlardan 25’er damla. Alkol de bir çay kaşığı kadar. Karıştırın Ve oda kokunuz hazırrr.

Güzel olmazsa yağı atmayın, masaj yaptırın.

oda kokusu

oda kokusu
    9 0 ...
  • kktc nin türkiye nin siha üssü olması
    kktc nin türkiye nin siha üssü olması

Türkiye, Doğu Akdeniz’de yeni bir stratejik adım attı ve KKTC’de silahlı ve silahsız insansız hava araçlarına (SiHA-iHA) hava üssü kurma kararı alarak bölgede elini daha da kuvvetlendirdi. Malzeme yüklü askeri gemiler Mersin’den yola çıkarken, Rum ve Yunan medyası, “Kıbrıs’a Türk hava üssü” başlıklarıyla gelişmeleri birinci gündem maddesi yaptı.

Hürriyet'ten Ömer Bilge'nin haberine göre KKTC’nin Geçitkale havaalanına SiHA ve iHA üssü kurulması, Doğu Akdeniz’deki enerji kaynaklarını Türkiye ve KKTC’yi dışlayarak paylaşma adımları atan Rum-Yunan ikilisine yeni bir şok oldu. Olağanüstü toplanan KKTC Bakanlar Kurulu, önceki sabah Türkiye’den gelen “Geçitkale’yi bize devredin” talebini hemen onayladı.

PiST VE HANGARLAR HAZIR

1982 yılında Türk savaş uçaklarının inebilmesi amacıyla yapılan Geçitkale havaalanı, KKTC’nin tek sivil havaalanı Ercan’ın 40 kilometre doğusunda yer alıyor. Bugüne kadar askeri amaçlarla kullanılmayan havaalanında, hava sporları federasyonunun küçük uçakları faaliyet gösteriyordu. Genelkurmay Başkanlığı’nın incelediği havaalanında, uzun bir pist, savaş uçakları için yapılmış, ancak iHA’lar tarafından da kullanılabilecek büyük hangarlar ve kontrol kulesi bulunuyor.

ÇALIŞMA BAŞLADI

KKTC Bakanlar Kurulu’nun onayının hemen ardından Mersin’den malzeme yüklü askeri gemiler yola çıkarken, Geçitkale’de de hummalı bir çalışma başladı. Havaalanı, SiHA ve iHA’ların önümüzdeki hafta uçuşuna hazır hale getirilecek. Geçitkale, 2010 yılında Kıbrıslı iş insanı Asil Nadir’e kargo uçaklarının kullanımı için 15 yıllığına kiralanmıştı. Bakanlar Kurulu ayrıca, kira sözleşmesinde yer alan ve hukukta ‘mücbir sebep’ diye adlandırılan güvenlik ihtiyacını gerekçe göstererek, sözleşmeyi askıya aldı. Rum ve Yunan medyası ise, Türk SiHA ve iHA’larının KKTC’de üsleneceği haberini birinci gündem maddesi yaptı. Rum ve Yunan gazeteleri, Türk uçaklarının ‘burunları dibinde’ üsleneceğini ve Rum hava sahasını da kontrol edeceğini öne sürdü.

Kaynak: cnn türk.
    6 1 ...
  • öncelikle mustafa kemal atatürk’ e hakaret etmek için kamal diyen herkesin anasını götünden sikeyim. ayrıca kendini uyanık zanneden bu amın evlatlarının maksadını bilip ses etmeyen moderasyonun da bunlardan farkı yok gözümde.
    9 3 ...
  • şiir: han-ı yağma
    şair: Tevfik Fikret

Bu sofracık, efendiler - ki iltikaama muntazır
    Huzurunuzda titriyor - şu milletin hayatıdır
    Şu milletin ki mustarip, şu milletin ki muhtazır
    Fakat sakın çekinmeyin, yiyin, yutun hapır hapır...

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin
    Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin

Efendiler pek açsınız, bu çehrenizde bellidir
    Yiyin, yemezseniz bugün, yarın kalır mı kim bilir
    Şu nadi-i niam, bakın kudumunuzla müftehir
    Bu hakkıdır gazanızın, evet, o hak da elde bir...

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı zi-safa sizin

Bütün bu nazlı beylerin ne varsa ortalıkta say
    Haseb, neseb, şeref, oyun, düğün, konak, saray
    Bütün sizin, efendiler, konak, saray, gelin, alay
    Bütün sizin, bütün sizin, hazır hazır, kolay kolay...

Büyüklüğün biraz ağır da olsa hazmı yok zarar
    Gurur-ı ihtişamı var, sürur-ı intikaamı var
    Bu sofra iltifatınızdan işte ab ü tab umar
    Sizin bu baş, beyin, ciğer, bütün şu kanlı lokmalar...

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı can-feza sizin

Verir zavallı memleket, verir ne varsa, malini
    Vücudunu, hayatını, ümidini, hayalini
    Bütün ferağ-ı halini, olanca şevk-i balini 
    Hemen yutun düşünmeyin haramını, helalini...

Bu harmanın gelir sonu, kapıştırın giderayak
    Yarın bakarsınız söner bugün çıtırdayan ocak
    Bugünkü mideler kavi, bugünkü çorbalar sıcak
    Atıştırın, tıkıştırın, kapış kapış, çanak çanak...

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı pür-neva sizin
    2 1 ...
  • bu ülkenin hiç bir değerine hakaret etmemek lazımdır. gönül isterdi ki bu konular kanunla korunmasın. insanlar zaten hakaret etmeyecek seviyede bilgili ve hoşgörülü olsun. ama maalesef bu ülkenin kurucu lideri bile kanunla korunuyor. insan ülke kahramanını kanunla korur mu ?

bir gün bizim insanlarımızın da ülkedeki tüm değerlere hakaret etmeyecek kadar saygılı olmasını diliyorum. bugün zor, belki 1-2 nesil sonra.
    2 1 ...
  • Derdini anlatan insanlara seninki de dert mi be deyip kendi derdini anlatan insanlardan olmamak için susup dinlemek zorunda kaldığım arkadaştır. Ben susup haklısın seni anlayabiliyorum geçecek dedikçe daha da bir triplere girip kendini dünyanın en dertli insanı moduna sokuyor. Hayatı boyunca hiçbir maddi sıkıntı, ailevi sorun yaşamamış anne babasıyla arkadaş gibi olan hatta oturup karşılıklı rakı bile içen, el bebek gül bebek büyütülmüş ailenin tek çocuğu. Ama sevgilisinden ayrılmış beyfendi hayatı bitmiş, intihar edecekmiş. Hadi siktir git öldür kendini sen harbiden hak etmiyorsun bu hayatı dedim ve yol verdim.
    Ulan amına kodumun çocuğu senin ben derdini sikeyim ya.
    Bak nasıl dellendim lan ben aile bireylerimin hepsinin aynı sofrada olduğu bir tane akşam yemeği bilmem. Yok abi yaşanmadığından bilmiyorum hep bir dağınıklık olmuştur evde. Abimin olduğu odada babam, babamın olduğu odada abim olmaz. Kendimi bildim bileli kavgalılar.
    Annem desen ikisi arasında kalmış garibim. ben zaten unutulmuşum.
    Ulan ben bir kere bile babamın bana nasılsın diye sorduğunu bilmem, bir kere şevkatle yaklaşıp başımı okşadığını hatırlamam. Millet ilgi manyağı bir şekilde büyütülüyor ama bir kız için intiharı düşünüyor. Ayrılıksa biz de yaşadık amk bizi de terk ettiler, aldattılar ama bir kere bile aşk için intiharı düşünmedim.
    Aşk için diyorum çünkü aşk hariç her konuda intiharı en az 2 kere düşünmüşümdür. Neyse böylelerinin ben amına koyayım bundan sonra hiçbirine hoşgörü yok direkt derdini sikeyim birader diyip siktir çekmek var.
    2 0 ...
  • Makarna piştikten sonra hafif yağda kızartılarak yapılan yada hazır alınan ve üzerine dökülen domates soslu olunca tadı daha bi güzel olur. Bi Deneyin.
    1 0 ...