• selamın aleyküm.
    malesef an itibariyle bu başıma geldi arkadaşlar.
    haşofmanla sokaktayım şu an, arabanın anahtarı da evde kaldı.

aslında bu sabah her şey güzel başlamıştı.
    tüm olumsuzlukları, seçimi kaybetmeyi bir kenara bırakıp sisteme ayak uydurma kararı, onlardan biri gibi davranma kararı almıştım.

yengeniz de çok üzüldü tabi dün gece. şimdi sabah kalkınca ben de dün geceki sloganı tekrarladım ve "adam kazandı" dedim, aşırı tepki verdi, aslında buna çok kızmadı da, "istikrar sürsün, türkiye büyüsün" deyince baya bir sinirlendi.
    son olarak öğleden sonra parka gidip kek yemeyi teklif edince de evden kovdu.

paralar, dolarlar, altınlar, arabanın anahtarı falan evde.

ne yapayım? bir akıl verin. bu chp'liler de bir türlü yenilgiyi hazmedemiyorlar.

ben cumaya gidiyorum. hadi allah'a emanet.
    11 4 ...
  • bir beyan. kendi kendime verdiğim söz. 28 yaşındayım oy kullanmaya başladığımdan beri hep akp karşıtıydım, her seçimde büyük umutlarla oy kullandım kendi çapımda yapabileceğim ne varsa yaptım.

ama artık yeter ! yeter lan. geçen seçimlerden de çok umutluydum koalisyon çıktığı seçimde "tamam bu iş artık bitti" dedim olmadı, hiç olmadı ve olmayacak. benim artık umudum kalmadı.

en büyük umudum inceydi, adamın hitabeti güçlü, umut vaaediyordu, ekonomi kötüydü, terör zirveydi, 16 yıllık hükümetin açıkları çoktu. ince çok güzel anlattı her şeyi çok güzel ifade etti.

ama olmadı. kılıçdar denen vasıfsız yıllardır koltuğu eskiteceğine "yapamadım arkadaş" dese bırakıp gitse belke daha farklı olurdu ki büyük ihtimal yine kendimi kandırıyorum.

ben yoruldum artık ben bittim. akşam ki yaşadığım moral bozukluğunu tarif edemem. ulan kan damarlarımdan çekildi.

bülent tezcan'ı dinliyorum 2. tur diyor hani bülent nerede 2. tur ? dışarda korna çalan adamlara kızıyordum "durun daha bitmedi sandıklar açılmadı " diyordum sandıklar açıldı değişen yok.

sözde aa manipülasyon yapıyordu. hani ? nerede ? heriflerin verdiği sonuçlar çıktı.

dip dalgası dedik, millet sıkıldı, yoruldu dedik. adam gene ezdi geçti. olmuyor arkadaş bu adam yenilmiyor. bu adam bu işi biliyor. yaşam şartları kötü demek ki muhalefet olarak hiç güven veremiyoruz. millet kötüye razı.

ince bu işin zirvesiydi, bu adamın yaptığı muhalefeti yapacak 50 günde 100 üstü miting yapacak adam bir daha gelmez hoş chp nin başına da geçemez hani geçse yine bir umut ama yok.

tek güzel yanı iyi parti barajı geçti tek tesellim bu ama yartın akp ye geçmeyecekleri yani vekillerin akp ye geçmeyeceği ne malum. 2 sağ parti çok kolay anlaşır.

ben yoruldum, öyle umutlana umutlana gittim ki oy kullanmaya ince bu işin zirvesiydi ben bittim artık.

bu adam yenilmiyor, en umutlu olduğum seçimde ezdi geçti. bu adam ölene kadar tek başına iktidar bu topraklarda bu kesin. halk bu adama güveniyor.

ben kendime söz verdim bir daha bu adama muhalefet etmeyeceğim yok arkadaş anca giden benden gidiyor. sip dalgası, değişecek, sandıklar açılmadı, 2. tur akşam yaşadığım stresi ömrümde hiç yaşamadım.

genç yaşta ihtiyar oldum yaşlandım lan. bir daha rte ye muhalefet filan yok. ancaa stres oluyorum.
    7 2 ...
  • Onlar o kadar alıştılar ki hissetmiyorlar biz hissediyoruz fark burada. Bi de vatan aşkı diyorlar. Vatan aşkı duyan adam, ülkeyi piyasa güçlerine teslim eden birine nasıl emanet etmek ister? hepsi birbirinden bilinçsiz, birbirinden sığ. Adam on altı yıldır aç (bir arkadaşım), belirli dönemlerde sürekli işsiz kaldı, kredi kartı borcu, mahalleye borcu, iş arkadaşlarına borcu var; zar zor bir araba aldı, daha tekerleklerini yaz tekerleği yapamadı parasızlıktan motoru yakacak hala akp kazandı mutluluktan uçuyorum diyor.

Bunu söyleyebilene aptal denmez de ne denir?
    8 1 ...
  • Akp'nin kazanmasının iki sebebi var.

1-Manipülasyon. Başta aa olmak üzere yandaş medyanın el birliğiyle oyları manipüle etmesi ve halkı sokağa dökmesi.

2- Kendi seçmeninin izole bir hayat yaşaması ki akp seçmenini iyi tanıdığımı düşünürdüm, dün tanımadığımı öğrendim.

Halamda kaldım dün, ailecek akpliler.

Tayyip'e neden oy veriyorsun diyorum, seviyorum diyor, neden seviyorsun diyorum, seviyorum o kadar diyor. Ben onu seviyorum, diğerleri başörtüyü naptı? Bırakmadılar başörtüyle dolaşalım.

Bu adam ne yaptı diyorum, yol diyor. Sana ne yoldan diyorum, köprü diyor. Kaç kere geçtin diyorum. Havalimanı diyor. Uçağa bindin mi diyorum. uçağa binmem mi gerek diyor.

Dolar yükseldi çünkü avrupa kıskanıyor diyor.

Bakın beyler, Muharrem ince'nin cb adayı olduğundan haberleri yok desem yeri. Kemal Kılıçdaroğlu'nun neyini savunuyorsun, başörtü yasağı diyorlar. Kemal Kılıçdaroğlu iktidar olmadı ki, ayrıca şu an Tayyip karşısında ince var diyorum. Kemal'in iktidar olup olmadığını sorguluyor. Chp en son ne zaman iktidar oldu diye soruyorum, olsun başörtüyü yasakladı kimse artık onlar. Sol sevmiyorum diyor.

Hdp ile Chp bir hareket ediyor, terörist bunlar diyor. Hdp'yi meclise kim soktu diyorum. Cevap veremiyor, akp diyorum. Kabul etmiyor. Açıklıyorum, olsun şimdi kiminle birlikteler? Akp onlara insan gibi davranmaya çalıştı, anlamadılar diyor.

Selahattin neden içeride diyorum, terörist diyor. Pervin Buldan neden dışarıda diyorum, o kim diyor.

Madem bu kadar vatansever bu adam, barzaniyle niye kürdistan bayrağı altında fotoğraf çektirdi diyorum. Öyle bir şey yok diyor.

Gösteriyorum, montaj diyor.

Hepsini geçtim, 23 Nisan'da babası şehit oldu diye ağlayan çocuğun başını kalkıp okşamadı bile diyorum. Tayyip çocukları çok sever diyor. Videoyu izletiyorum, ne var bunda, adını sormuş diyor.

CEHALETi KÖRÜKLEYENi SEViYORLAR. CEHALETi BiTiRMEDiĞiNiZ TAKDiRDE HiÇBiR ŞEYi DEĞiŞTiREMEZSiNiZ!
    16 6 ...
  • neden sevdin beni beni
    niçin sevdin beni beni
    ayrılacaktık madem
    terkedecektin madem.

muharrem muharrem

mu mu mu mu yanakların sanki badem
    sevmesen bile beni hiç sevmesen bile beni
    seviyorum seviyorum seviyorum seni halen
    ah muharrem yaktı beni muharrem.
    6 5 ...
  • yorumlamanın boş olduğu seçim.

şu hale bak 2014'ten bu yana ülkede neler olmuş:
    darbe girişimi olmuş neredeyse fetö ülkeyi ele geçirecekti, yaptığı ortaklık yüzünden yüzlerce şehit ve gazi var.

dolar beş tl olmuş, insanların alım gücü çok azalmış, dev holdingler bile iflas ediyor, yapılandırma istiyor. ekonomi anlamında arjantin ile beraber dünyadaki en riskli ülke ilan edilmişiz, dev israf projelerle yandaşları adeta hortuma bağlamış.

tarım politikası çökmüş, zam gelmeyen gıda kalmamış, iğneden ipliğe her şey ithal edilir olmuş.

dört milyon suriyeli ülkeye yerleşmiş, onlara milyonlar harcanmış.
    terör patlamış, onlarca saldırı olmuş, yüzlerce insan hayatını kaybetmiş.

adamın kavga etmediği ülke, kurum kalmamış.
    her yaptığından sonra, her başarısızlığından sonra kandırıldığını itiraf etmiş.
    yandaşlarını doldurmadığı devlet kurumu kalmamış, kendine saraylar yaptırmaya devam ediyor.

sorsan kimse memnun değil, ama adamın oyu 2014'teki yüzde 73 katılımlı seçime göre bile artmış.
    bu duruma göre o seçime katılmayanlar ve genç yeni seçmen ona oy vermesi lazım, ya da daha önce ona oy vermeyenlerin fikrini değiştirmesi lazım.
    ne yapmış ki bunlar olsun?

en coşkulu, daha önce hiç olmadığı kadar mitinglerine milyonlarca insan toplayan iki adayın toplamı, kimsenin tanımadığı ekmeleddin kadar.

bunları rasyonel bir düşüncenin anlaması da mümkün değil, kabullenmesi ve yorumlaması da.
    insan aklına aykırı olan, manipülasyonların yanında kesinlikle başka şeylerin de döndüğü bir seçim.

son olarak; seçimlere 1,5 sene kala stepnesi ile her şey ayarlamış olmasa bu maceraya girişmezdi bile, muhalefet de erken seçime balıklama atladı, ha bunları en başından yazdım şimdi demiyorum, ama biz de muharrem ince ve meral akşener in coşkusuna kapıldık.

(bkz: 24 haziran 2018 genel seçimleri/#39276204)
    5 1 ...
  • ilk önce içine sızmış olan kekoları temizlemelidir...

(bkz: chp ye güneydoğu dan sızdırılan delegeler)

"........chp'ye 1.264.540 oy veren chp'nin kalesi izmir'in 47 kurultay delegesi varken, chp'ye sadece 21.682 oy veren şanlıurfa'nın 22 kurultay delegesi var........"

ikincisi, alevi millyetçilerinin (dikkat: alevilerin değil alevi milliyetçilerinin) chp'nin sırtından geçinmesi engellenmelidir..

son olarak (bu en önemlisi): chp 70'lerin sol mücadelesinden kalma çarpık "halk" tanımını değiştirmelidir..

chp sadece köylüyü, kürdü, aleviyi, varoşu ve gecekonduluyu "halk" olarak görüyor. "sosyalist" bir parti olarak bu kesimleri temsil etmesi gerektiğine inanıyor. oysa bu kesimler chp'ye asla oy vermiyorlar. köylüyü/varoşu akp, kürdü/aleviyi hdp temsil ediyor..

chp şehirli orta sınıfları "şımarık elitler", "halka tepeden bakanlar", "küçük burjuvalar" olarak sınıflıyor. ama büyük ölçüde bu insanlardan oy alıyor..

bütün bunların sonucu olarak da, kürtlerden hiç oy almayan, ama içi kürt dolu olan bir garabet doğuyor...

modern bir demokraside hiç bir siyasi parti toplumun bütün kesimlerini temsil etme iddiasında olamaz.. chp kimden oy aldığını hatırlasın ve o kesimleri temsil etsin...

pkk cenazelerine katılan chp'lileri şutlayarak iyi bir başlangıç yapabilirler...
    3 0 ...
  • Efsane komplo teorileriyle görülmüş durum. Neler yazıyorlar neler. Lan bunları okuya okuya insan garip oluyor inanası geliyor bir süre sonra. O yüzden gaza geldik bu seçimde ama gerçekleri göremedik. Yine kabul etmeyip Garip garip şeyler diyorlar.
    3 0 ...
  • Aynen katıldığım durumdur. Neyzen Tevfik az bile söylemiş. Anlamıyorum ya. Biz adamlara tarlan, şekerin, eğitim, fabrikaların diyoruz onlar hâlâ devam. Bu arada Ömer Hayyam'a da selam olsun. Bundan sonra yok efenim benzin, mazot, şeker, sınav, eğitim sistemi, soğan, patatesle gelmeyin. Biz zengin ülkeyiz ya artık her şeyi taneyle, dilimle alacağız. Artık bundan sonra lale bahçelerinde koşup, Kağıthane, Sadabat taraflarında sandala binip kahvehanelere takılacağız. Bundan sonra eğlence başlasın.
    7 1 ...
  • Hocam, meslektaşım, abim!

60 günlük bu süre boyunca 30 yıllık ömrümde hiç olmadığı kadar bana/bize umut aşıladın. Başka konuların da konuşulabileceğini gösterdin. Bırak bunları gerçekleştirmeyi, meydanlarda bunları duymak bile ruhuma, aklıma iyi geldi.

Ben her şeyden çok senin adil olacağına, Ötekileştirmeyeceğine inanmıştım. Olmadı canın/canımız sağ olsun. Neticede hepimiz aynı gemideyiz. Biz seninle gemiyi batmaktan kurtarma hayalleri kurduk. Şimdi batarsak hep birlikte batacağız.

Yalnız...

Bu 60 günlük rüya bir vatsap mesajıyla mı sonlanmalıydı? Çık ekrana. Yine kaybettik de ama gözlerimizin içine bakarak de. Biz onu da alkışlarız.
    15 4 ...