bugün

görsel
Işıklar içinde..
görsel
Üç vakte kadar unutulacak olan maktul isim. "Unutursak kalbimiz kurusun" diyenlerin unuttuğu onlarca isim var. Toplum yapımız balık hafızalı, fil hafızalı olan batı toplumlarının aksine... Ölen öldüğü ile kalıyor bu memlekete, ateş düştüğü yeri yakıp duruyor. Memleketi yönetenlerin umurunda bile değil bu ölümler. Kadınlar ölmüş, çocuklar tecavüze uğramış hepsi onlar için minik bir altyazı. Görmedikleri, görmek istemeyip Okumadıkları puslu bir altyazı.
ülkemizde yaşanan erkek terörünün son kurbanı.

üzüleceğiz, ağlayacağız, kimimiz kınayacak yapılan vahşeti ama iki gün sonra hayatımız eski haline dönecek. peki bu gencecik kızın, ailesinin dönecek mi dönebilecek mi? maalesef hayır.

bu ülkede ciddi yaptırımlar uygulanmazsa yarın hangimizin öleceği belli değil.
Düşünsenize evladınızın burnu kanasa korkudan kalp krizi geçirecek gibi oluyorsunuz. Tırnağının ucuna zarar gelsin istemiyorsunuz? Sonra " kocam bana sahip çıkacak! Erkektir yapar! Kadın kısmı kanciktir!" Gibi boş beleş şekilde konuşan bir annenin yetiştirdiği oğul sizin evladınızı öldürüyor. Hem de büyük bir hınçla? Siz biraz düşünsenize? Evet. Herkes bugün bu konuyu düşünsün.

insanlığın birinci görevi : anne baba olmayı hakkedip haketmediklerini düşünmeleri ve çocuklarını en iyi şekilde nasıl terbiye edebilecekleri olmalı.
Yazık olmuş kıza gerçekten.
Güzel ve yetenekli olmakta zor bu dünyada. Çok kıskananın çekemeyenin oluyor.
Kardenuzde ve doğuda yaşamak gerçekten zordur.
Her türlü suç gelebiliyor insanın başına.
Hayat bu işte kızın instagram hesabında attığı son iki hikaye hala kaybolmamış
Ayrıca twitter hesabına şu twiti sabitlemiş

(Sınırlarımın ötesine geçmeyi öğreniyorum ve artık isteklerimi bastıranların yanında duramam. "" Bazen büyümek için insanları geride bırakmak zorunda olduğumu öğrendim"" ve bu öz sevginin ötesinde, nihayet kim olduğumun meselesi.)

Malesef insanın hayatına aldığı bazı insanları geride bırakması kolay olmuyor. Her insanı hayatına almanın bedelini ödüyor kişi iyi ya da kötü olarak. Seçimlerimizin her biri büyük sonuçlar doğurabiliyor. Bu yüzden gerçekten arkadaşlıklar ve ilişkiler kurarken çok dikkat etmeliyiz. Ayrıca bir sınırı var herşeyin biz istesekte istemesekte bunlara uyuyoruz mecburen. isteklerimizi dizginliyoruz. Şu şampuan reklamlarında gösterdiği gibi sınırları sen çiz, sınırların ötesine geç mevzusu tamamen bir aldatmaca bir hikaye.
Kendisinden önce cinayet sonucu yitip giden yüzlerce, binlerce kadın gibi yazıklar içinde uyuyacaktır. Bu işlerin düzelmesi iki satır yazıyla lanet edip, günlük hayata dönmekle olmaz. Eğitim kurumlarının ve devletin bunu istemesi, planlaması ve uygulaması gerekir. Ama onlar en son gördüğüm kadarıyla anaokuluna dini eğitim verilmesiyle ilgili bir uygulama üzerinde çalışıyorlardı. Bile-isteye darmaduman ediliyoruz hayatın her alanında ve bu durumdan hiç bir şikayetimiz yok..
bu bir kadın cinayetidir ve evet siz kabul etseniz de etmeseniz de bunu engelleyecek olan iktidardır. kadın 23 kere karakola başvuruyor ama devlet koruyamıyor sonucunda kadın eski kocası tarafından öldürülüyor. bunu iktidara bok atmak adına söylemiyorum, tüm siyasi partiler bu işte suçludur. adam karısını bilmem kaç bıçak darbesi ile öldürüyor, çocuklarının gözü önünde koyun boğazlar gibi gırtlağını kesip öldürüyor, mahkemede kravat taktı diye iyi hal indirimi alıyor, bu düpedüz canavarlık ama biz canavarımıza iyi hal indirimi uyguluyoruz. Tüm bunların değişip düzeltilmesi gerekiyor.
ha bir de şu var, o saatte orda ne işi varmış, mini etek giymeseymiş vs vs bunlar daha da arttırılabilir, her türlü kadına çocuğa hayvana şiddet olayında amasız fakatsız bakıp öyle davramalıyız.
Kadın cinayetlerinin sorununu erkeklerde gören andavallar oldukça bu cinayet yüzdeleri yıldan yıla artarak devam edecektir. Ulan 2002 yılında kadın cinayeti sayısı altmış altı idi.O zaman da erkekler vardı. Şimdi yıllık sayı dört yüzlere çıkmış durumda ve hiç kuşku yokki sorunu böyle yanlış yerlerde aradıkça kadın cinayetleri 2030'da yıllık iki bini de görecektir. Sorunun çözülmesi de bu kapitalist sistemde zor. Medyanın, teknolojinin islah edilmesi lazım. Zenginlik de çözüm yolu değil ki en çok kadın cinayetlerinin işlendiği ülke ABD. Erkeği kadın cinayetine sürekleyen başlıca sebep boşanmaymış mesela. Boşanmaların en büyük sebebi de artık insanların rahatlığa alıştırılması bu devirde. iki kavga oluyor hop boşan. Sonra karşılıklı cinnet. Erkek de tetiğe basmayı kadına göre daha kolay becerebiliyor yaratılış itibariyle . Sonra erkeklere idam diyoruz. Sorunu yanlış yerlerde aramayın abicim. Sorunun çözümü bu değil. Ve böyle kadına şiddet diye bağırdıkça cinayet yüzdelerinin artmasına engel olamıyorsunuz, olamayacaksınız da.
Muhtemelen hayatsız bir çomar tarafından asla o kıza ulaşamayacağını bildiği için öldürülmüştür. Edirnede hiç tanımadığı kızların yüzüne asit atan çomarla aynı zihniyet.
Reddettiği bir erkek tarafından öldürüldüğünü düşünüyorum, kendine yedirememiş özgüvensiz bir ezik tarafından güzelim kız katledildi. Ya da bunun tarzında bir olay ve hazımsız bir erk*k tarafından olduğu kesin. Bu kıyım ne zaman bitecek allahın cezaları. Dünyaya gelmiş en felaket şeylersiniz. Her şeye zararsınız.
Ateş düştüğü yeri yakıyor işte üzülüp geçiyoruz biz...

Üzülüp geçerken farketmiyoruz ama güvenimiz yıkılıyor, etrafımızdaki insanları düşünüyoruz acaba bizim etrafımızda da var mı bunlardan? Garip bir korku kaplıyor hani olma ihtimali yok ama ya olursa diye ama bu korku da en fazla bir gün sürüyor..
Daha şimdi Şule Çet başlığına yazdım ve Twitter’da bu Adı gördüm. Arada nefes almak için bile boşluğum olmadı. Umarım bu sefer 1.5 yıl sürmez katil veya katillerin belasını bulması.
Canim benim ya çok üzüldüm. Annesine babasına ayrı üzüldüm.
Sen bir dedigini 2 etme sonsuz ilgi ve şefkatle büyüt. Kendini bilmezin teki gelip onu gaddarca senden ayirsin yazık...
Bir hayat daha solup gitti, ne acı, benim olmazsa topragin fikrini bırakın artık, kadın seni dogurandir, kutsaldir.
bu ülkede 4 şey olmayacaksın; kadın, çocuk, ağaç ve sokak hayvanı...
kim söylemiş bunu şimdi hatırlayamadım ama çok anlamlı bir söz.

kaç kadın katledildi bu sene?
100? 200? 300? hatta daha fazla.

daha geçen gün 23 defa suç duyurusunda bulunmuş, şikayetçi olmuş bir kadın katledildi. göz göre göre...

işte ceren özdemir.
henüz 20 yaşında.
ordu gibi bir yerde güzel sanatlar fakültesinde okuyor.
balerin.
çomarın, yobazın bol olduğu bir şehri medenileştirmeye, oraya hayat vermeye gelmiş.
ama katledildi...

bakın ceren özdemir hakkında ordulu bir şerefsiz ne yazmış;
görsel

sırf kıyafeti nedeniyle kızın katledilmesini olumlamış hayvan herif.
bu şerefsiz ordulu, ordu'da yaşıyor bir de emekli hayvan.
görsel

bunun gibi pek çok örnek gördüm malesef.
ve malesef sözlükte de böyle hayvanlar var...

işte ceren kızımız böyle hayvanlar medeniyet ile tanışsınlar diye gitmişti ordu'ya.
müsade etmediler.
şehit ettiler...

evet ceren özdemir şehittir.

tam da şule çet'in katillerini hapse tıktırdığımız güzel bir günde kıydılar cerene.
başımız sağolsun...
----------------------------------
edit: şu görüntü tüyler ürpertici.
önce ceren, arkasında onu takip eden katili. birazdan genç kızı katledecek.
görsel
faili artık bulunacak mı? öldürüldü mü yoksa öldürtüldü mü?
edit: polisi de ağır yaralamış, acaba o da hak etti mi? çomarlara sormak lazım zira bu aralar kimin ne kadar yaşaması gerektiğine onlar karar veriyor.
(bkz: cerenin katil zanlısının polisi bıçaklaması)
ismi ceren özdemir değil de cenk özdemir olsaydı, muhtemelen haber sayfalarında "uyuşturucu bağımlısı üniversiteli genci öldürdü" şeklinde fotoğrafsız küçücük bir haber başlığıyla duyurulacaktı.

Allah rahmet eylesin, ailesine sabır versin.
işin kötü tarafı yine bir gün bir masum daha ölecek ama bu sefer yakınları katili öldürüp halk tarafından ceza verilmemesi sağlanacak. sosyal medyanın böyle bir zırh vereceğini düşünüyorum. hiç bir siyasi güç bunu engelleyemez engellerse tepetaklak olur. az kaldı bunun olmasına belki bir sonrakinde olur belki daha sonra ama olacak bir şekilde.
Allah korkusu yok bu insanlarda insan oldurmek bu kadar kolay mi be.
Gördüğümden beri içim acıyor, konuşmak istemiyorum. Kime kızsam kime sövsem bilmiyorum. Sövmek ve kızmaktan başka ne yapabilirim bilmiyorum. Böyle gitsin istemiyorum. Bir cana kıymanın bu kadar kolay olduğu bir ülkede yaşamaktan korkuyorum. Daha ne bekleniyor caydırıcı yasalar için hiç bilmiyorum. Artık ranttan, kavgadan, türbandan, alkolden tartışmaktan vazgeçilip En azından ara verilip; ülke faydasına, toplum için bi şeyler yapılmalı. Kaosun, kavganın, farkLılıklara saygısızlığın Kimseye bi faydası yok, onlar dışında. Bile bile, göre göre toplumu uçuruma getirdiler. Biz de s. s. Yaşıyoruz işte. Yaşamaya çalışıyoruz yani...
son görüntüleri kameraya yansımış. arkasından ilerleyen, şapkalı kişi çok şüpheli.

https://www.haberler.com/...kamerada-12685544-haberi/

edit evet oymuş

https://www.sabah.com.tr/...apinin-onunde-bekleseydim

ceza evinden nasıl kaçıp elini kolunu sallayarak dolaşabiliyor? Bana goz yumulmus gibi geldi. katil uyuşturucu bağımlısıymış. bu oç nasıl kaçmış? hakkında soruşturma açılırsa o zaman bu ülkeye karşı güvenim gelecektir. siyasi suçları ve gazetecileri içeri almaktan içeride yer kalmadı galiba
Alt tarafı bir çiçek koklayıp, bir hayvan sahiplenip, birkaç insan tanıyıp sevip gidecektik bu dünyadan. Nasıl kötü bir zamana denk geldi ömrümüz. #sulecet #cerenözdemir
Halk siyasi partilere idam yönünde baskı yapmadığı müddetçe bu ülkede masum insanların ölümü artarak devam eder gider. Katiller de cezaevinde beslenir. Sonra şartlı bir şekilde salınır yine cinayet işler. Çünkü verilen 10-20-30 sene yada ömür boyu hapis hukuki olabilir ama adaletli değildir. Çünkü hukuk bir şekilde delinir. Halbuki Adalet suçun karşılığıdır. Ölümse ölüm. Katile idam şart. Adalet bu şekilde yeniden tesis edilmedikçe hukuk, Ne tarafa çekersen o tarafa gider. Ayrıca yürürlükteki Bu ceza Hukuku caydırıcı değildir. Acilen değiştirilmelidir. Yoksa cinayetlerin sonu gelmez.