• Toslayanlar ev arkadaşlarıyla yaptıkları harcamalarda asla mağdur olmaz!

Sen de Tosla kullan, ev arkadaşlarınla ortak harcamaların için grup oluştur, tüm harcamalar tek bir yerde kolayca takip edilsin. Tosla kimin kime ne kadar borcu var hemen hesaplasın, ödemeler Tosla’dan anında yapılsın. Harcama hatırlatma özelliği ile kimsenin kimseye borcu kalmasın, kimse mağdur olmasın *(swh)

Hemen sen de kullanmaya başlamak için tıkla.

10 0
  • 1-marka (marka size kalmış ama önerim hp*,lenovo*,asus*,huawei*,acer**'in bazı modelleri,dell**'in bazı modelleri,casper**'in bazı modelleri )
    2-işlemci (ortalama* bir notebook için intel core i5 ve ya amd ryzen5)
    3-ram (ev ödevi ve ofis için ortalama* 4gb/oyun,video edit,photoshop vb. için ortalama* 8gb/tasarım,mimari programlar için ortalama* 16gb)
    4-işletim sistemi (önerilen işletim sistemleri:windows 7**/windows 10*/windows 10 pro* -mümkünse işletim sistemi en az** windows 7 olsun)
    5-ekran kartı(ev ödevi ve ofis için en az** paylaşımlı/oyun için en az** 2gb hafızalı/ tasarım,mimari programları için ise en az** 4gb hafızalı olsun)
    6-depolama (notebookta hdd bulunabilir sıkıntı olmaz ama tavsiyemdir ssd kullanın ssd'de hdd'ye kıyasla daha hızlı kullanici arayüzü sunuyor ama sadece ssd olsun demeyin
    ssd'de okuma/yazma hızına dikkat edin mümkünse bu hiz birbirine yakin olsun.)
    7-ekran boyutu (özellikle masaüstünden notebook'a geçiş yapan arkadaşlara ve herkese tavsiyem en az 15.6' boyutu olsun diğer ekranlar küçük gelebilir. ondan sonra bu ekran çok küçük demeyin.
    8-wifi/ethernet (çoğu notebookta eskisi kadar bulunmasa da mümkünse ethernet girişi olan notebook alın  zaten wifi var o cepte ama ethernet önemli çünkü kablolu her zaman veri kaybının en az olduğu sistemdir. yani ethernet ile hizinizda fazla bir düşüş yaşanmaz.)
    9-hafiflik (çok önemsemesekte dikkat etmemiz gereken hususlardan biri ağırlık sonuçta taşınabilir bir ürün alıyoruz masaustu bilgisayar değil di mi?
    o yüzden maksimum 3.5 kg ağırlığında bir notebook alın.)
    * bu simge belirtilen özellik,marka,gereksinimlerin ortalama olduğunu bu özelliklerin altinda bulunanların zayıf ürün kategorisine girdiğini belirtir.
    ** bu simge belirtilen özellik,marka,gereksinimlerin zayıf olduğunu ama harici istisnalar da bulunduğunu belirtir.

umarım yardımcı olmuşumdur beğenirsiniz emeğimin karşılığını vermiş olursunuz herkese kaziklanmadan ve bilinçli bir şekilde alinan notebookla geçirilen mutlu günler dilerim...
    3 0 ...
  • galatasaray

20806.
  • Sanılanın aksine toparlaması çok zor olmayan takım.

Gerekli türk takviyeler yapılacak, ki sınır geldiğinde iş yapabilecek türk oyuncuları zaten vardı galatasaray’ın. Yabancı sınırı da bence uzun vadede galatasaray’la fener’e yarayacaktır. Yaşı yetenler bunun nedenlerini bilir.

Ben fatih terim’e inanıyorum. En büyük soru işareti yönetim bence.

Mhk, federasyon gitti de galatasaray bu hale düştü diyenlere de bakmayın. Tencere tava hep aynı hava deriz biz bunlara. Bunlardan bütün sosyal medya organlarında, her takımdan olan var. Adamlar komplo teorisyenliği seviyor, futbolu sevmiyor ki aslında.

Tff’nin son galatasaraylı başkanı haluk ulusoy’du, adam en son 15 sene önce başkanlık yapmış.

E nihat özdemir geldi fenerbahçe şampiyon mu oldu? Zekeriya alp geldi beşiktaş mı şampiyon oldu?

Bunlar lafı güzaf. Kimse kimseyi alıp sıfırdan şampiyon da yapamaz, küme de düşüremez.

Takımın iyi takım olması lazım.

Daha küçük kalmış, daha az taraftarı olan takımlar hep haset içinde bir sebep arıyorlar buna ama Sahiden gerek yok böyle şeylere.

Galatasaray’la fener ülke çapında kitlelere ulaşmış takımlardır. Bunun hakemlerle, adaletle falan hiçbir alakası yok.

Onun haricinde trabzon en büyük şehir takımı, beşiktaş da en büyük semt takımıdır.

Vay hakemler, vay adalet, vay siyaset, şerefli üçüncülük, hüzünlü beşincilik falan...

Geçin abi bunları.

Bir bu edebiyata kılım, bir de pandemi olmasa şampiyonduk diyen galatasaraylı kardeşlerime.

Birader bu takım sezonun ilk yarısı ne oynadı? Bütün sezon ritmini yakalayabildiğin pandemi öncesindeki 6-7 maç.

Yönetimin hatalı, teknik ekip hatalı, topçular zaten gamsız... ne pandemisi?

Başakşehir cape verde’de miydi pandemide? Geçin.

Gördüğünüz gibi başarısızlığa herkesin bahanesi var. Ama hayat böyle bir şey değil.
    7 0 ...
  • Yapanda yaptıranda açık ve net söylüyorum o.cocugudur..

Ben 2013 te yaptım askerliğimi
    Kısa dönemdik.
    Ama mıntıkada yaptık
    Karavadan yemekte taşıdık
    Her haltı yaptırdılar.

Ama uzun dönemlerde ayrı Çin işkencesi vardı
    Gecenin 3 unde koğuşa su bastirmalar
    Sabaha karşı alt devreye git bana sigara bul demeler
    Gecenin köründe karnım acikti git bilmem şu adamı bul selamımı soyle kantini açsın demeler
    Sabaha kadar tuvalet temizliği..

Daha daha neler..

Hele bir tanesini bize yaptırmaya çalışsalardi onların g.otune ıslak istikayi sokardim valla...
    1 0 ...
  • deniz gezmis e adanmis gazapizm rap sarkisidir..

Yıkılmam artık özgünleşen furya, bizi dört beş sene kandırır
    Dünya mırındığım en karanlık rüya halbuki çok kirlenip arındık
    Ölüm yanar dokunmam bu sevdaya kararlılık devlet bildi itti yari
    Böyle mi sürücek yani dedik kulanmadık birşey alkol buna dahil
    Nitelik kazanmıycak hiçbir dönem hiçbir ölüm
    Kör bir alfabem var tüm şarkılar zair
    Belki bir gün arzulanır geçmiş en köklü suçlarından temizlenip
    Halkında tekelinde bir hüzne aşık olup suçlandıkça nedensiz
    Köreldi sezgilerim gözükmez artık deniz
    Bir iklime küsüp, panjurların gerisinden seslenirken onlara
    Duymasalar kaç yazar?
    Bilimsel yoklukların ortasında can pazarı
    Seni aşar soft yazarım kalemin korkak

Gördüler yaşam nedir gördüler
    Bir umuda yürüyenler ulu orta öldüler
    En güzeli sevdiler
    Gökyüzüne bakmayı ve hep yarına güldüler

Bize kalır kahır, bize kalır sevda birgün aynen
    Yedi cihan sağır bugün kâr kalıcak zaten
    Küs kalıcak matem, aldanma
    Uykuların hain, düşlerimiz kardeş

Dayan rüsva etme beni, sürdüler en afilli sancıları hayatlara
    Neden mi sevmemiştik
    Bayağı bir elverişsiz yaşam şartlarından çıkıp bir sabaha uyanmıştık
    O yüzden gülmemiştik
    Aslen bilmemiştik asıl olanı çok direttik, var olalım
    Temmuz, Ağustos'da getirdiler kar boranı
    Tüm mevsimler yalan dedin çıktın son gününde, sonbaharın
    Anlamı yok zorlamanın
    Sıkıntıya düştük, yeterince değil üzgün
    Üzülmesi gerekenler barışıcaz birgün
    Şaşırıcak gökyüzü, yalanını gördüğüm
    Yanarsan söndüğün, kanarsan güldüğüm gün öldüm
    Döndüğü gün her şey iterse peki şimdi n'olcak?
    Bağışlayın sevdik diye, yakınıp durma başkan
    Ben artık emekçi ve işçilerle kardeş doğar
    Siyasete suç mudur gülümsemek sokaklarda!

Gördüler yaşam nedir gördüler
    Bir umuda yürüyenler ulu orta öldüler
    En güzeli sevdiler
    Gökyüzüne bakmayı ve hep yarına güldüler

Bize kalır kahır, bize kalır sevda birgün aynen
    Yedi cihan sağır bugün kâr kalıcak zaten
    Küs kalıcak matem aldanma
    Uykuların hain, düşlerimiz kardeş..

https://www.youtube.com/watch?v=t-5F022sXw8+
    0 0 ...
  • Dünyanın en güçlü kadını frau merkel hep aynı markete gider, evine en yakın olduğu için, hatta market sahibiyle röportaj yaptılar, " markete gelen en ünlü şahsiyet " olarak frau merkel 'le ilgili - alışveriş yapar, kasanın arkasında sıra bekler, arada çocuklara şeker, çikolata hediye eder , kasada bunu söyleyip parasını öder - almanya'da bir 2 euroluk çikolata yüzünden hükümet devrilir çünkü - selfie çektirmek isteyenlerle selfie çektirir, bu gizli bir şey diildir, markette alışveriş yaparken çekilmiş bir sürü fotoğrafı var, kasada parasını öder, torbaların taşıyabileceği kadarını kendi taşır, .torba sayısı çoksa almanlar da eşek diildirler " sayın şansölye makam aracınıza kadar size yardımcı olalım "derler, sonra makam aracına biner evine gider.

Frau Merkel şansölye konutunda oturmaz, 3 odalı bir dairesi vardır, orada oturur.

Almanya'da polis ve ambulans dışında çakarlı araç kullanmak yasaktır. Çakarlı araç sadece "emergency - acil " durumlar içindir. Kalp krizi geçirmiş adama giden ambulans çakar ve siren kullanır, ya da trafik kazasına giden polis arabası ... bunun dışında zevk için çakar kullanan adam Almanya 'da mesleğinden men edilir.

Milletvekilleri, kongre üyeleri, metro ve tren bağlantılarını kullanırlar, diğer bütün insanlar gibi. Olaf Schulz vardır, sosyal demokrat, geçen gün metroda ayakta gazete okurken fotoğrafını çekmişler.

Alman ekonomi bakanı peter altmaier parlamentoya bisikletle gidip gelir. Geçen gazeteci sordu " sayın bakan sizi hep bisiklet üstünde görüyoruz ama o göbek hiç inmiyo, buna söyleyebileceğiniz bir şey var mı? ".... altmaier de " yaaa hiç sorma kardeşim aynen öyle, acaba bira içmeyi mi bıraksam? " dedi ...salondakiler gülüştüler .. altmaier göbekli tonton bir adamdır ...

"Missbrauch - kötüye kullanma " cezalandırılmadıkça böyle şeyler olacaktır.
    1 0 ...
  • Sevgili sözlük, uzun bir süredir çalışmadığım için körelmişim ve bugün uçuşu kaçırdım daha doğrusu uçuşu aklımdan silmişim direkt hiç gitmedim unutmuşum. Bu da böyle bir tarihte canımı sıkan bir olaydı diye hatırlarım artık ne yapayım. Can sıkıntısından uykum da kaçtı. Ve günaydın arkadaşlar.
    5 0 ...
  • avicii

124.
  • Wayfair ve pizzagate skandalı aklıma geldikçe özellikle wayfair’den sonra acaba intihar etmedi de intihar süsü mü verildi diye korkunç bir hisse kapılmama sebebiyet veren şarkılarını severek dinlediğim dj.

https://youtu.be/Xq-knHXSKYY Bakın bu şarkısı ile çocuk ticaretine karşı mesajlar vermektedir. Özellikle Twitter’ın wayfair firmasını korumasından ötürü bu işin arkasında güçlü isimler olduğuna dair şüpheye düşüyor insan. Bu adamı susturmuş olabilirler mi?
    Umarım her şey deli saçmalığından başka bir şey değildir bu olaylar da tamamen uydurmadan ibarettir. Zira aklımı kaçırabilirim düşündükçe.
    3 1 ...
  • yeni rakı

221.
  • Yıkık içkisi.

Hassiktir diyen olursa sabaha kadar döverim bilader, ben ki bunun kitabını yazmış adamım ama harbi harbi yazık etmişim kendime!

Bir kere rakı öyle ha deyince içilmez, mükellef bir sofra ve pesimist musiki icap eder. Ekseriyetle ortam hüzne gark olur.

Halbuki bi viski, likör, şampanya, sekt, öyle mi? Keyifli anların arkadaşıdır. Hemen her şeye yarenlik ederler, kah bir fincan kahve, kah buzlu süt, olmadı taze sıkılmış meyve suları...!

Nerde rakı içen bir adam var hayatın sillesini yemiş, ocağı yuvası yıkılmış...!

zannımca memleket üstünde esen buhran rüzgarlarının yegane müsebbibidir rakı! Heyhat ne zaman ki bu musibetten kurtulacağız elem ve ye’is mutlak mazide kalacak!
    3 1 ...
  • Köylü olmayan mı var lan Türkiye'de?

1980'de Türkiye nüfusu 40, istanbul nüfusu 2.5 milyon...

Şimdi Türkiye nüfusu 80, istanbul nüfusu 20 milyon.

ipini koparan mağara, dağ, ahır kaçkını istanbul'a göç etmiş yani.

E şimdi sen 40, bilemedin 30-20 yıl önce köylerinden gelip istanbul'u işgal etmiş bu insanların çocuklarına kültürel olarak ne aktardıklarını düşünüyorsun?

Hiçbir şey.

Hepsi aslında ebeveynlerinin köylü mantalitesinin altında yoğrulmuş birer ezik olarak yaşıyor ama bunu belli etmiyorlar.

Sonuç olarak Türkiye'de gerçek anlamda şehirli olan insan sayısı en fazla %20 falandır yani.

Takmayın böyle şeylere.
    4 0 ...
  • Ben biriyle evlenecek olmasam aynı evde yaşamam.

Tek yaşamak erkeğin doğal yaşam formudur. Biriyle yaşamak zor birşey, gece yatakta dönüp uyandırabilir, battaniye üstüne çeker ve siz kırım iti gibi titrersiniz, kafasına göre gelir gece sarılır ve insan sıcaklanır. sonra kiminleydin, neredeydin, hayır et yiyemezsin sebze yenecek...

Erkek dediğin ya tek tabanca takılır, mumu nerede isterse orada söndürür, ya da paşa paşa bir tek kişiyle takılır, öyle de devam eder.
    4 0 ...