mabel matiz

1628.
 • merhaba.

  biliyor musun aslında hayat çok güzel. fakat coğrafi konum olan güzellikle hissedilen güzelliği etkiliyor. huzura dik uzanan kara parçaları var. birtakım kordinatlar kaderimiz oluyor.

  sen çok güzelsin. canını sıkma bunlara. şarkı falan söyle eğlen yani değer mi üzülmene. şarkılarını dinlemiyordum adını duymuştum sadece. bu veaileyle dinledim. bence güzel.

  şarkı söyle eğlen dedim ya. hani içinde de kaldıysa bir şeyler sitem et. sus sus nereye kadar.

  ortadoğuda öteki olmak...
  1 1 ...
 • aslında sebebi enver paşa ve m. k. atatürk ün plan farkalrından anlaşılıyor. enver paşa balkanlardan bir savunma hattı düşünürken atatürk anadoludaki yörük nufusunun yoğun olduğu bölgelerden bir plan kuruyor.

  başarılı olunuyor ve sanırım bir çeşit ahde vefa olarak türkiye konuyor.

  keza türkiye yi türkler kurdu sözü de çok doğru. abartılacak kadar bir gayrimüslüm ya da azınlıklar savaşmadı. adı üstünde azınlıklar.
  1 0 ...
 • bir erkeğin prensesi, sevdalısı olmak gibi bir güzellik varken; neden el âlemin erkeklerini elinden almak gibi bir çirkefliği seçersin! bir marifetmiş gibi gururla söylüyor bir de. senin gibilerinin gençliği bu yolda heba olur. gerçek mutluluğu tadamadan nalları diker.
  4 1 ...
 • büyük yanılgı.

  ateizm bir imaj değildir, bir zeka seviyesi değildir, bir ahlak ya da kültür ölçüsü değildir, solcu olmakfalan hiç değilsir. ateizm şaşırtıcı bir şekilde sadece ateizmdir.

  ateist bireye ayrı bir anlam yüklemek çok saçma. senden benden zeki müslüman da var aptal da var. aynı şekilde ateistin de aptaaalı var.

  velhasıl sinemada yaratılan her şeyi bilen ve Zeki olan ateist tipinin gerçek hAyatta pek karşılığı yok.
  3 2 ...
 • Evine temizliğe gelen kadına 2 yaşındaki çocuğunun gözü önünde tecavüz eden piç kurusudur. Ulan hiç mi acımadın kahpe evladı? Senin çocuğun karın yok mu göt?
  Tehdit etmiş ama kadın korkmadan gitmiş şikayetçi olmuş. 30 yıl istenmiş ama az orospu çocuğuna.

  https://www.sabah.com.tr/...si-ise-adeta-kan-dondurdu
  6 2 ...
 • sözlük yazarı hasmet ibriktaroglu'nun ilk kısa metrajlı film denemesi olan ''içimdekiler'' filmler ve filimler youtube kanalı'nın 5. yılına özel olarak yapılan kısa film yarışmasında 53 kısa film arasından finale kalan 9 film arasında yer alması durumu.

  5 Ağustos çarşamba, saat 20:00'da filmler ve filimler kanalında canlı yayında gerçekleştirilecek olan kısa film ödül töreni tamamen halk oylaması ile belirlenecektir. Tek tek yarışan filmler insanlara izletilecek ve Taha Ulukaya tarafından da yorumlandıktan sonra finalde oylamaya sunulacaktır. Her izleyicinin 1 oy hakkı olacak ve birinci gecenin sonunda yapılacak oylama ile belirlenecektir. Filmler ve Filimler kanalına abone olmadan oy kullanan kişilerin oyları geçersiz sayılacaktır.

  filmler ve filimler instagram hesabı; https://www.instagram.com/p/CCQRYwOHy30/

  finale kalan filmim içimdekiler ;

  https://www.youtube.com/watch?v=w4qsuyrcjZo+

  yardımlarınızı ve desteğinizi bekliyorum arkadaşlar.
  13 2 ...
 • tribünü dolduramıyorlar demiş dingilin biri. en sonki kopenhag maçında tribünde boş yer yoktu. ayrıca çeyrek finale çok yakınlar.
  4 0 ...
 • akp hukümetinin tek onayladığım yasağı bu oldu. dünyanın en saçma, en apaçi, en barzo işlerinden biri bu diğeri de düğün konvoy apaçileri.
  ellerinde silahlarla caddelerde ateş ederek geçen barzolar. düğünlerde havaya ateş ederek insanları öldüren katiller.

  https://www.sozcu.com.tr/...karar-yasaklandi-5917385/
  6 0 ...
 • Az önce Twitter’da denk geldim birine.

  ‘Arkadaşım markette bi çocukla bakışmış çocuk bunu takip etmiş girdiği binada izini kaybetmiş kapı önlerindeki ayakkabılara tek tek bakmış ve kızın ayakkabısını bulmuş içine ad soyad numara yazan bir not koyup niyetini yazmış. Dün evlendiler.’ yazmış.

  Bu durumda yapılacak en normal şey ‘Alo polis, adamın biri beni kapıma kadar takip edip numarasını bırakmış. Sapık mıdır hırsız mıdır bilmiyorum, şikayetçiyim.’ demek değil mi? Oğlum hiç mi haber maber izlemiyorsunuz? Onu geçtim bir Müge Anlı da mı izlemediniz? Bu ülkede 20 yaşında gencecik kız tanımadığı birinin takibi sonunda kendi apartmanında öldürüldü. Bu insanlar neyle yaşıyorlar? Beyniniz yok tamam da pır pır eden kalbiniz de mi yok?
  7 0 ...
 • çin'in doğu türkistan'da yaptığı soykırımı destekleyen, bu desteklerini imza ile kayıt altına alan ülkelerdir.

  şerefsiz çin'in katliam ve soykırıma destek veren ülkeler;
  çin in doğu türkistan zulmünü destekleyen ülkeler

  bu ülkelerin destek verdiği metin şöyle;

  --spoiler--
  Çin'in, Doğu Türkistan'da terörizm, bölücülük ve aşırıcılıkla mücadele etmek için aldığı önlemlerin bölge halkının insan haklarını güvence altına almasını takdir ediyoruz
  --spoiler--

  filistin yine her zamanki gibi yapmış şerefsizliğini.

  listede pek çok müslüman ülke var.
  beni en çok şaşırtan pakistan oldu, onlar da sanırım hindistan-çin arasındaki gerginlik yüzünden "düşmanımın düşmanı dostumdur" diyerek çin'in yanında yer alıyorlar.

  ha bizim kendi cumhurbaşkanımız bu konuda sessiz kalıyor, çin ile ilişkilerimiz bozulmasın diye bu zulme göz yumuyor.
  hatta tayyip erdoğan'ın stepnesi bahçeli, doğu türkistan yürüyüş ve protestolarına ülkücülerin katılmasını yasaklıyor.
  (bkz: doğu türkistan yürüyüşüne katılımı yasaklayan ocak)

  hal böyleyken çin'e destek veren müslüman ülkelere, filistin'e ve pakistan'a kızmamız anlamsız olur.

  yazıklar olsun.

  ama bu çin bunların hesabını verecek.
  dünyanın başına salgını musallat eden pislik sürüsü, bu soykırımın da, dünyanın başına bela ettiğin hastalıkların da bedelini ödeyeceksin.

  not: müslüman ülkeler çin'in yaptığı bu zulme destek verirken, 22 "kafir" ülke ise çin'in yaptığı bu zulme karşı bildiri yayınlamıştı;
  (bkz: 22 ülkeden çin e doğu türkistan tepkisi)
  10 3 ...