• Avustralyadaki deve katliamına nedense ses çıkarmayan batılı terör sevicisi ypg/pkk sempatizanı veledi zina.
    6 0 ...
  • bu kıza bi tavsiyem var çok ciddiyim troll değil. özel mesajda konuştuğu kişilere dikkat etsin. o sohbet ettiğin erkekler senle konuşmalarını diğer erkeklere de yayıyor haber olsun küçüklük. normalde bunu demiyecektim ama uyarayım dedim.

yaşın küçük sözlükte önüne gelenle samimi olma, burası anonim mekan.
    4 0 ...
  • çomarlara bak hele çomarlara.
    kölesi olduklarını efendilerini savunmak için ne halt edeceklerini şaşırdılar yine.

isterse suçlu olmasın bile, dünyanın her yerinde felaketlerden iktidar ve başı sorumlu tutulur.
    avustralya yangınında liderlere eleştiriyi bırak en ağır hakaret edildi, kimse onları hapse atmadı.

tabi orası ileri demokrasi ülkesi olmadığı için demek ki.

bu çomarlara baksan 17 senedir iktidarda olan adamlara kimse tek laf edemeyecek.
    3 1 ...
  • Istanbul büyükşehir belediye başkanı sıradan bir belediye başkanı değildir, olmamalıdır.

Çünkü;
    Istanbul türkiye'nin en kalabalık şehridir. Demografik açıdan mikro türkiye'dir.
    Istanbul turkiye'nin en büyük ekonomiye sahip şehridir. Yani en büyük destek verme şansına sahip şehirdir.
    -istanbul'da turkiye'nin her il, ilçe, köy hatta evinden insan yaşamaktadır. Depremde hayatını kaybeden, magdur olan insanlar istanbul'da yaşayan insanların yakını, annesi, babası, dayisi, halasıdır.
    Ibb de ekonomik, teknolojik, lojistik açıdan yardım yapabilecek en güçlü belediye durumundadır.

Bu sebeple Istanbul'da olan herşey anadoluyu be anadoluda olan herşey de istanbul'u ilgilendirir.
    Ibb belediye başkanının böyle bir olaya kayıtsız kalması beklenemez.
    3 1 ...
  • duyarlı bir davranış... tebrik etmek gerek...bu gibi konularda bile siyasi çıkar sağlamaya çalışmak ayıp... depremin sorumlusu ak parti değil! iki taraftan da güzel hareket yapanları alkışlamak gerek!
    7 5 ...
  • kafasında sürekli "devlet erkanlarımızı korumalıyım" koduyla gezen, anasını babasını bi kazada(?) kaybetmeden akıllanmayacak olan tiptir.

çorluda tren, somada maden katliamı olur siyaseti karıştırmanın sırası değil, taziyeler yapılsın, yaralar sarılsın o zaman oturur ihmal var ise konuşuruz der. (asla konuşmaz)

99 depreminden bu yana toplanan 67 milyar liralik deprem vergilerini sorarız "siyasetin zamanı değil kızılaya yapılacak 10 lira bağışın peşine düştünüz yazıklar olsun" der. kendi cebimizden çıkan paranın akıbetini sorduğumuz için vatan haini ilan ediliriz bu pelikancı tayfa tarafından.

istanbul depremini konuşacağımıza kanal istanbulu konuşuruz, "sizin derdiniz akp" der.

siyaseti bırakalım, gün birlik günüymüş. kiminle birlik olacağız? elazığa gönderilemeyen iki tane helikopteri twitterda akp eleştiriyoruz diye bizim eve gönderecekler lan? bu adamlarla mı birlik olacağız?

ananıza kanal açayım arkadan.
    8 1 ...
  • yaklaşık 20 yıldır toplanan ve nerde ve ne kadar olduğu tam olarak açıklanmayan ötv olarak tahsil edilen tutarın kızılay tarafından suriyelilere harcanması muhtemeldir.

2004 ve 2018 yılları arasında 60,6 milyar vergi tahsil edildiği belirtiliyor.
    kaynak:https://www.birgun.net/ha...e-kalkinma-vergisi-265274

suriyelilerle ise 35 milyar usd aktarıldığı bizzat birinci ağızdan aktarılmıştı.
    kaynak:https://www.yenicaggazete...rayi-acikladi-221765h.htm

görünen o ki bir deprem bölgesi olduğu belirtilen türkiye'de zengin fakir farketmeden zorunlu olarak tahsil edilen paralar kızılay yardımları ile suriyelilere harcanmış. ancak toplanan 60 milyar tl bile yetmemiş, hazineden de para aktarılmış.

işin üzücü kısmı, olası istanbul depreminin maliyetinin min. 40 milyar usd olacağı belirtiliyor. yani neredeyse suriyelilere harcanan tutar kadar.

Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/...e-neden-olabilir-5394435/

dün yaşanan deprem de sms ile halktan 10 tl bağışına muhtaç kalınıyorsa istanbul depreminde ülkenin durumunu acizliğini hayal etmek bile Gerçekten korkutucu.
    5 0 ...
  • Dün gece elazığ'da meydana gelen ve şu an 21 vatandaşımızın hayatını kaybettiği elazığ sivrice depremine dair nokta atışlı tahmindir.

Izleyelim;
    https://twitter.com/Karar.../1220817480815382529?s=09

Naci hoca depremin olduğu noktayı gösteriyor, sivrice'yi telaffuz ediyor ve "burası alarm veriyor" diyor.

Aradan neredeyse 4 ay geçmiş.
    Hoca'nın alarm veriyor tespit ettik dediği yerler için bir önlem alınmış mı?
    Tabi ki hayır.

naci görür hoca 2014'te "üniversiteler bilimden, bilimsellikten uzaklaştı" diyerek akademisyenliği bıraktı malesef.
    Üniversitelerde kimler akademisyenlik yapıyor çok iyi biliyoruz.

Açıklamalarıyla Emlak fiyatlarını düşürüyor diye naci hocaya saldırıyordu bir kesim sürekli.

Ayrıca naci hocanın kanal istanbul ile ilgili tespitlerini de mutlaka araştırın bakın ne göreceksiniz.

"Eğer bir gün sözlerim bilim ile ters düşerse bilimi seçin." (Mareşal gazi mustafa kemal atatürk).
    16 4 ...
  • Birtakım testlerdir.

Ben kiracı olmama rağmen ciddi şekilde yaptırmayı düşünüyorum. 4 bin 5 bin neyse vericem. Ailemin güvenliğini düşünmek zorundayım.

Devletin bunu organize etmesi ve deprem bölgesindeki tüm şehirlerde tamamlaması 3 ay bile sürmez. Televizyona çıkıp goygoy yapan profesörler de götünü kaldırıp çalışsın Bi zahmet.

Tabii bu iş bireysel olarak parayla bitmiyor. Apartmanda oturan diğer kişilerin izni, bakanlık izni gibi elli tane bürokratik aşama var.

Bürokrasiyi, şovu bir kenara bırakın artık. Yemişim kanalını, köprüsünü, yerli arabasını. Türkiyenin çözülmeye muhtaç en büyük sorunu depremdir.
    3 0 ...
  • içeriği bakımından üzücü taleptir. defalarca yazılmış zaten uyduruktan projelere ve suriyelilere milyarca doları akıtan devlet kendi vatandaşına gelince neden gene vatandaştan yardım istetecek duruma düşürür bu kurumları ? kızılay hepimizin kurumu. ancak vatandaşa yardım edebilmek adına neden diğer vatandaşlara muhtaç. bak 2 defa yazdım aynı şeyi ki şu katıksız hükümet yalakalarının kafalarına belki dank eder bir şeyler.

damadı tutup silkeleseler "10 milyon" kişinin yapacağı kadar yardım parası tek seferde dökülür üstünden. bir denesinler bence. hem bu gasp falanda sayılmaz. zaten vatandaştan aldıklarının vatandaşa dönmesi demek olacak sadece..
    4 0 ...