• Müslümanlar daha iyi insanlardır, insanlara yardim derdindeler, daha barışsal ve daha medeni, insanlara sevgi dağıtan bi din peşindeler.

  Hiristiyanlar domuz eti yiyip, sevgisiz insanlar, ve insanlara zülüm peşindeler, ve isa ya tanrı nın oglu derler.
  0 0 ...
 • çinliler wua şhao gibi harfleri yutarak konuşur ve kelimelerin çoğunu ''o'' ile bitirir, herlferi yutarlar, dillerinden çok rahat ayırd edilebilir.

  koreliler sanki yürek yemiş gibi konuşur, bunun sebebi dillerindeki gevşekliktir ki bu da tam olarak maerikan özentiliğinden gelir, amerikan ingilizcesinin ingiliz ingilizcesinden farkı gibi daha gevşek ve hıyarca konuşmayı adet edinmişlerdir bir kaç nesllik bir olaydır yinede fark etmek kolaydır.

  japonlar da çan çin çon gibi laflar yoktur kelimeleri daha kesin ve net çıkar ağızlarından, çinli ve korelilere göre daha oturaklı konuşurlar.
  1 0 ...
 • Aslında herkesin göz ardı ettiği en büyük katkısı müzik kalitesidir.

  Youtube'dan dinlediğimiz çoğu müzik çok kirli ve düşük kalitede oluyor.
  Kaliteli bir müzik dinleyicisiyseniz, benim gibi her saatiniz müzikle geçiyorsa spotify'ın farkını gerçekten anlarsınız.
  4 0 ...
 • dedem subay emeklisi. asgari ücreti askeri ücret zannederdim, askerler çok az maaş alıyorlar diye çok üzülürdüm. dedem harçlık verince almak istemezdim zorla verirse de evin bi köşesine bırakırdım...
  6 0 ...
 • kitap okumanın ülkeye olan faydası bi yere kadar fakat kitap okumak kişisel gelişiminize katkı sağlar. ufkunuz genişler, genel kültürünüz artar, bakış açınız değişir ve bunun gibi pek çok şey. burda kitap okumayı eleştirenler olmuş, cahil olmak ne güzel şey her şeyi bildiğinizi zannediyorsunuz.
  5 0 ...
 • sanatçı tuna arman'ın fetöcü yeni akit'i çıldırtan 10 numara 5 yıldız doğru tespiti.

  tuna hanım demiş ki;
  "Binlerce tarikat şeyhinin bu ülkeye bir akut köpeği kadar faydası yok..."

  binlerce şeyhin bir akut köpeği kadar faydası yok

  son derece haklı.
  bu şeyhlerin, üçkağıtçı din tacirlerinin şu ülkeye tek bir faydasını kim yazabilir?

  ne yapıyorlar?
  istihdam mı sağlıyorlar, vergi mi ödüyorlar, bilime, eğitime katkıda mı bulunuyorlar, yoksa ülkemizin sanayileşmesine, kalkınmasına yardımcı mı oluyorlar?

  tek bir somut faydaları var mı? lan bu şeyhleri hurdacıya versek yerlerine plastik mandal bile alamayız.

  ha, faydaları var elbet, çok güzel keriz silkeliyorlar bak allah yukarda.

  neyse, bu da fetöcü yeni akit'in çıldırması;
  https://www.yeniakit.com....em-paylasimi-1031487.html

  edit: dur lan silerler milerler, ekran görüntüsünü de koyayım da arşivde dursun, ilerde çocuklarımıza, torunlarımıza gösteririz;
  binlerce şeyhin bir akut köpeği kadar faydası yok
  23 7 ...
 • kamuoyunda çok tartışılan menzil ve ismailağa cemaatlerinden deprem bölgesinde, müslüman ümmetin yaralarını sarmak amacıyla yola çıkan dev yardımdır.

  gavs hazretlerinin, şeyh hazretlerinin duvalarıyla yola çıkan yardım konvoyu cemaat mensuplarının katkılarıyla oluşturuldu.

  bu coğrafyanın manevi önderlerine bu katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

  sağ elin verdiğini sol el görmez ama, ben yine de yardım konvoyunun görüntülerini paylaşmak istiyorum.

  allah razı olsun.

  işte cemaatlerin dev yardım konvoyu görüntüleri.
  menzil ve ismailağa dan deprem bölgesine yardım
  9 3 ...
 • Benim bu çocuk. Hâlâ giderim. Hatta şimdi de ordayım. Ne yapacağım şehrin dumanında, isinde, betonunda.
  Bu gece ay hilal ve gökyüzünde yıldızlar sayamayacağım kadar çok görünüyor. Aptal şehirde görebildiğim en parlak yıldız kutup yıldızı.
  Yazık ya oksijen azlığından huzursuz uykulardan kendimi yiyip bitiririm ben. Tatili kıt bekliyorum. O kadar çok oksijen var ki ilk günler hasta oluyorum alışmadan önce. Sonra uyuyabileceğim en huzurlu uykulara dalıyorum köyümde. işçi köylü severiz. Samimiyet ve saygı bu insanları gözümde öyle değerli makamlara taşıyor ki anlatamam...
  10 1 ...
 • Kardeş 200 bine 3+1 daireyi Şırnak beytüşşebab’tan mı alıyorsun? O fiyata anca orallarda bulursun 3+1.
  7 0 ...
 • (bkz: #42765404) at yalanını silkeyim inananı.

  99 depreminin üzerinden 21 yıl geçmiş, buradaki gençler nasılsa bilmez diye sallayıp duruyor.

  99 depremi gecenin 3'ünde oldu.
  ilk gün yalovaya gittiğimde devlet tüm kurumları ile olaya müdahale etmişti. yalovada amcamın evi orta hasarlıydı onları almaya gitmiştik ilk gün sabah 10'da yalovadaydım.
  bir tek gölcük'te bazı bölgelere ilk gün müdahale gecikti, o da gölcük tam ara noktada kalıyordu.
  istanbul'dan gelen yardımlar izmit'te takılıyor, ankara hinterlandından gelen yardımlar da sakarya ve düzce'de takılıyordu. bursa yönünden gelen yardımlar ise yalova'da kalıyordu. trafik ve yolların durumu nedeniyle ulaşım güçtü bu sebeplerle gölcük, değirmendere, karamürsel biraz aksadı ama ilk gün öğleden sonra devletimiz gölcük ve çevresine de tamamen hakimdi...

  2. gün ise bu kez kurtarma çalışmaları için gittim yalovaya.
  bizde 2 tane jeneratör vardı ve bizi edremit'ten gelen askeri alaya yönlendirdiler. düşün yalova nere, edremit nere? ama devlet baba edremit'ten koskoca alayı almış bir günde yalova'ya konuşlandırmıştı.

  yollar tırlardan, kamyonlardan geçilmiyordu.
  türkiye'nin her yerinden konvoy konvoy yardım yağıyordu deprem bölgesine.

  ayrıca almanı, israillisi, yunanı, amerikalısı, korelisi, italyanı pek çok ülkeden de yardım gelmişti.

  peki ya elazığ'da olanlar?
  ulan sen teknoloji çağında daha adam gibi çadır battaniye dağıtamadın. gelen erzakları, yardımları ihtiyaç sahibine ulaştıramadın, suriyelilere yağmalattın.

  mazallah, 99 depremi gibi bir deprem, aynı bölgede akp döneminde olsa neler olur düşünmek bile istemiyorum. olmaz inşallah.
  13 2 ...