• istanbul'da geçti Öğrencilik yıllarım. gece ayrı, gündüz ayrı işte çalıştığım zamanlar oldu. Kimi zaman okula zor gittim işten çıkıp.

Ama Büyükşehirler dışında öğrencilik yapan arkadaşlar için iş bulmak zordur diye tahmin ediyorum. Ülkenin köyünde bile üniversite var artık. *
    Tahminimce buralardaki öğrenciler için iş bulmak imkansıza yakındır.

Büyükşehirler dışındaki arkadaşlar için yardımım dokunursa entryme yorum yaparlarsa destek olmaya çalışırım. Ya da toplu bir yardım yapacaksak yine çorbada tuzum olur.

Sevgiler, saygılar.
    9 1 ...
  • yok yahu, dayanamadım yazıyorum...

birader bu kadar cahillikle sen buralarda ne sürünüyorsun? senin şu anda beştepe'de başdanışman olman lazımdı. senden daha az cahiller orada dünyanın maaşını alıyorlar. (örneğin bugün yazdığım panama kanalından günde 2300 gemi geçiyor diyen cahil sarayda çalışıyor) sen vallahi buralarda harcanıyorsun...senin yerin beştepe olmalı...

karakeçililer türk değilmiş...avşarlar türk değilmiş...(hülya avşar'ı referans alıyor sanırım)
    baris hemen simdi

edep ya hu...

hayır bunu söylüyor, kaynak yok, belge yok. utanmadan rahmetli halil inalcık hocaya iftira atıyor. şuraya kaynak koymak yerine de "tarayıcıya yazın anında görüntü" yazıyor.
    şaka gibi.

halil inalcık hoca'nın "karakeçililer türk değildir, avşarlar türk değildir" diye bir sözü bir açıklaması yoktur. eh tabi olmayan bir şeyi de bu arkadaş buraya belge olarak koyamaz.

birader sen ekşi sözlük'te yazsan ve girdiğin entrynin kaynak kısmına "tarayıcıya yazın anında görüntü" yazsan seni itin götüne sokarlar, dümbelek ederler...

sen hiç kürtleşen türkler diye bir şey duymadın mı?

osmanlı'nın yanlış türkmen politikası, devşirmeler yüzünden, türkmenlerin aşağılanıp, kürt aşiretlerine ayrıcalıklar tanınması yüzünden pek çok türkmen aşireti, boyu, obası, oymağı kürtleşmiştir.
    (bkz: kanuni nin 38 kürt beyi için yazdırdığı ferman/#17758624)

16. yüzyılda "türkmen" olarak kayıtlı pek çok aşiret bu politikalar yüzünden kürtleşmiştir.
    https://tarihturklerdebas...oylari-kurtlesen-turkler/

kürtleşen türklerle ilgili, karakeçili aşireti ve kürt olduğunu iddia ettiğin avşarlar ile ilgili en kapsamlı, en ayrıntılı, en bilimsel, en akademik çalışma nihat çetinkaya hoca'nın(rahmetli elçibey'in danışmanıdır) yazdığı "kızılbaş türkler" kitabıdır. bak senin gibi "tarayıcıya yazın anında görüntü" yazmıyorum, aşağıya bırakıyorum;
    baris hemen simdi

sen şu sözlükte en az aktroller kadar donanımsız, cahil ve rezil bir adamsın. rezil olmalara bir türlü doymuyorsun. tarayıcıya yaz anında görüntü...
    13 7 ...
  • Madem erkeklerle her alanda eşit olmak istiyorlar buyursun madenlerde çalışsınlar. Gerçi çalışamazlar tırnakları kırılır makyajları akar çorapları kaçar reglleri gelir. Kadın erkeğin hiç bir zaman eşiti olamaz yasalar karşısında olurlar o da pozitif ayrımcılık görürler.
    10 4 ...
  • cumhurbaşkanlığı iletişim başkanlığının açıklaması.

kanal istanbuldan yılda 1 milyar dolar kazanacağız

kanal istanbul bitince buradan geçen gemilerden yılda 1 milyar dolar kazanacakmışız.

kaynak:
    https://twitter.com/ileti...tatus/1211624054081433601

silerlerse diye videoyu arşivledim;
    https://streamable.com/m181u

1 milyar dolar güzel para.
    yılda 1 milyar dolardan 10 yılda 10 milyar dolar.
    offf.

fakat ne oldu da 1 milyar dolar oldu?
    reis geçiş ücretlerinde indirim mi yaptı?

zira daha 1 hafta önce ulaştırma bakanı kanal istanbul'dan yılda 5 milyar dolar kazanacağız diye açıklama yapmıştı.
    (bkz: kanal istanbuldan yılda 5 milyar dolar kazanacağız)

abicim bir aranızda anlaşın ya.
    5 milyar dolar mı kazanacağız, yoksa 1 milyar dolar mı?
    ümmet olarak gelecek planları yapıyoruz burada değil mi? 1 milyar dolarlık mı plan yapalım, 5 milyar dolarlık mı?

ahahahaha, ulan kendi kendini bu kadar rezil eden, kendi kendiyle bu kadar çelişen başka bir oluşum var mı acaba şu dünyada.

ne olacak?
    1 milyar desen de kitlen alkışlıyor, 5 milyar desen de...

hadi iyi pazarlar...

edit: durun daha bitmedi, bu videoda da yalanlar yalanlar...
    buna göre panama kanalından günde 2300 gemi geçiyormuş;

panama kanalından günde 2300 gemi geçmesi mümkün değil. çünkü panama kanalının dizaynı günde 2300 gemiyi geçirmeye müsait değil. o kanaldan günde en fazla 50 gemi geçebilir.

zaten panama kanalından yılda geçen gemi sayısı da 13 bin 500;

ulan günde 40-50 gemi geçen kanala günde 2300 gemi geçiyor diyen gerizekalı da bu cumhurbaşkanlığından maaş alıyor, senin benim vergilerimle evine ekmek götürüyor işte...
    16 4 ...
  • Annenin sürekli lafı bir şekilde evliliğe getirebilme özel güçlerine sahip olmasıdır.

-hastayım, iyi hissetmiyorum anne.
    + evli olsan hasta olmazdın
    - hiçbir işim yetişmiyor.
    + evli olsan yetiştirirdin.

Yahu istemiyorum güzel annem canım annem. Bırak beni.

Edit: aynı evi bırakın aynı şehirde bile yaşamıyorum. Ona rağmen böyle :)

Edit 2 : yaşım 25 arkadaşlar ya el insaf.
    8 1 ...
  • Transfer şımarığı ergen piçlerin asla kabullenemeyecekleri gerçeği yüzlerine vuran versus.
    Sadece güncel performansları değil, transfer sürecinde sezon başlamadan bütün taraftrı stada toplayıp şampiyonluk kutlaması gibi bir organizasyonla falcao’ya üçlü çektirecez diye ilk 4 haftada 4 puan toplayabildik.
    O sırada vedat m başına birer gol atıyordu falcao da üçlü çektirip kondisyon yakalamaya çalışıyordu.
    Sonra zaten 15 gün geçmeden sakatlanıp 3 ay ispnyaya gitti.
    Bundan sonra mı? Kimse kendini kandırmasın falcao tekrar sakatlandığı an futbol hayatı bitmiştir, sakatlanmamak için zaten koşup kendini zorlamıyor.
    Her türlü falcao bize kendi kendimizin soktuğu bir kazıktır.
    5 0 ...
  • Sana da hayırlı sabahlar derya kardeşim.

Hepinize hayırlı uğurlu olsun 6:30'da uyandı(rıldı)ğım bu güzel pazar sabahı. Ne güzel bi sabah...
    7 1 ...
  • bi bakana bi gülene bi sorana bi sevene aldandım
    Vah çekene vah bir kuru güle vaatlere saatlerce inandım
    Bak gülene bak bir haine o zalime gitti gönül pişmanım...
    3 0 ...
  • binali yıldırım'ın oğlunu kumarda görüntüleyen sözcü gazetesine demediklerini bırakmamışlardı. benzer bir olay yeni akit gazetesinin başına da geldiğine göre artık biliyoruz ki; erdoğan'dan nemalananların sömürü düzeninin korunması için friendly fire bile mübahtır.
    4 0 ...
  • Tablosu önünde nerdeyse yığılıp kalmış olan Raif efendinin önünde iskarpinleri ile belirdiği ilk andan itibaren gönlümüzde taht kurmuştur kendisi. Vamp kadın imajı oluşturmuştu aslında ama öyle naif bir sevgisi vardır ki.. Raif’e olan sevgisi hudutsuzdu. Hastalandığı dönem, Raif efendi ile birlikte köhne bir odada geçirdiği Dönemleri unutulmaz. Ben bu kitabı 7 sene önce okumuştum o gün bu gündür hala aklımdan çıkmayan kısmı ise raif’in puder hakkında söylediği;

“Tesadüf seni önüme çıkarmasaydı, gene aynı şekilde, fakat her şeyden habersiz, yaşayıp gidecektim. Sen bana, dünyada başka türlü bir hayatın da mevcut olduğunu, benim bir de ruhum bulunduğunu öğrettin“

Kısmıdır.
    1 1 ...