• Bir anadolu takımı tutan ve istanbul takımlarından sadece birine hafif sempati duyan biri olarak tarafsızca söylüyorum;

  Şu zamana kadar görmediğim taraftar grubu kalmadı, anadoludaki düşman takımın taraftar grubu dahil olmak üzere türkiye'nin gelmiş geçmiş en aptal en pislik en çirkef taraftar grubu tartışmasız trabzonspor taraftarıdır.

  Konu karadenizlikte değil aga, rize de geldi giresun da geldi, hiçbir sıkıntı olmadı.

  Ama ben koca stada sırf 20 lira vermemek için dışardan tırmana tırmana giren, her golde sahaya atlayan, futbolcular arasındaki en ufak arbadede ortalığı yıkan başka bir topluluk görmedim.

  Keşke ligden düşselerde topyekün kurtulsak.
  2 0 ...
 • Siz sanki dünya güzelsiniz. Feminik türk kızı gel şu entryi okuda bi cevap ver bana bakalım.
  Lafa gelince benim bedenim benim kararım diye cırlayan siz, güçlü kadınım ben rerörö diye bağıran siz, ama boşanma esnasında bizim kadar sizinde çocuğunuz olan çocuğa bakmak için bir kamyon nafaka isteyen yine siz? Senin bedenin senin kararın doğurmasaydın? Bana mı sordun? Hadi eyvallah ortak aldığımız bir karar olsun, madem güçlü kadınım edebiyatı çekiyorsun git ne iş olsa yap bak çocuklarına? Neden o güçlü kadın halinle bir erkeğin vereceği sadakaya kalıyorsun? Yada bakmıyorsan ver çocuklarımı ben bakayım? Neden illa ben sana seninle hiçbir bağım kalmadığı halde sana haraç vermek zorundayım? ikiyüzlü riyakar sahtekarsınız, dahada beteri hırsızsınız. Yüzünüz güzel olsa ne, yılana rahmet okutursunuz siz.
  2 0 ...
 • Gece gece canım çekti. Üniversiteleri mesken edinen bu tiz sesli kevaşeleri tutup tek yumrukta yere devireceksin, sonra o kara kafasına kalın bot ile bir tane çakıp ördek yumurtası gibi patlatacaksın.

  Devletin polisi bunu yapmaz ama alttan alta halkı örgütlesinler. Benim gibi canilere gereken yetkiyi verin, üniversiteleri tertemiz yapalım. Hitler'in de böyle halk arasındaki hainleri temizleyen devlet destekli serseri çeteleri vardı ya, hah işte benzeri bir oluşum bize de lazım. Eğer olursa ilk ben kaydımı yaptırırım.
  3 2 ...
 • Aklımızı kaçırmamak için elimizden geleni yapıyorduk.
  O bile bırakıp gitmek istiyordu diğer tüm gidenler gibi.
  Öyle fragmanında gösterdikleri pek bir eğlencesi yoktu hayatın.
  Sevmiyorduk yaşamayı.
  Ölmekten yok olmaktan korkuyorduk yinede.
  iki arada bir derede ite kaka ilerleyerek canımızın istemediği şeyleri yapıyor ve bunları ruhumuza kabul ettirmekte güçlükler yaşıyorduk.
  Ruh dediğin şımarık küçük bir çocuk.
  Zorunda olduklarımızı anlaması mümkün olmayan bir deha.
  Ona göre yaşam içten geldiğince yaşanmalı ve dönük olduğun yörüngeden dışarı çıkılmamalı.
  Eveleyip geveledikçe gitmişti herkes tek başımıza kalmıştık gidenleri teker teker hatırlayarak.
  Her yeni yüz geçmişte oynanan oyunlarda kalan eski hatıralardı.
  Şarap içip gitar dinlemek ve yazılar yazıp bize kendimizden miras kalmıştı.
  En çok bunları yapmaktan hoşlanıyor kaldığımız yerde hayatı devam ediyor zannediyorduk.
  Belki de aklımız çoktan çıkıp gitmişti.
  Akılsız ve çaresiz kalmıştık.
  Bir zamanlar herkes buradaydı.
  Şimdi herkes burada değildi.
  Alışıyor insan her şeye.
  Seviyorum kendimi ve yalnızlığımı.
  3 1 ...
 • bir insan tanımadığı bir insandan medet umar mi ya, onun ne zaman geleceğini ümit ederek yaşar mi ? belki hiç gelmeyecek, belki de sensindir kendi hayatını kökten değiştirecek. azıcık bir cesaret be, hiç mi dizin kanarken oyun oynamaya çalışmadın? küçükken mi daha cesaretliydin kanayan yaraya bakmaya yoksa o kadar derin mi değildi? ne zaman böyle oldun sen ya, neyin ertelemesi bu hayat geçip gidiyor, arkana baktığında koca bir pişmanlık enkazı mi görmek istiyorsun? kimse sana gelip sihirli değnekle dokunmayacak ya da al bu hayat senin bak tam da hayal ettiğin gibi demeyecek. senden başka seni daha iyi anlayan yok bunu kafana sok. üşengeçliğinden bazen karşındakine laf bile anlatamiyorsun. sen onlara acımaya devam et. bir gün sen acınacak hale geleceksin haberin yok.
  2 0 ...
 • Genellikle muhafazakar Anadolu'nun köylerinde yaşayan, şalvarlarıyla tam bir köylü kadın imajı sergileyen ve fakat kocasının amca oğluyla ilişkiye girip oğluna yakalanınca sevgilisine oğlunu öldürten, kaynanasına yakalanınca nehre attıran, kocasını sevgilisine öldürtüp gömen kadındır.

  Çok ilginçtir; Yukarıdaki olayların hiçbirisi izmir, Muğla, aydın ve Trakya bölgesi kadınları tarafından yapılmıyor. Ancak sosyal medyadaki çomarlar ne hikmetse sabah akşam izmir kızlarını konuşuyor.

  Tamam Anadolu çok muhafazakar, kadınları tam köylü kadını. Herkes ana, baba, bacı, gardaş. Yersen...
  19 6 ...
 • aldığı bir şeyi getirmeyen ayıp eden insandır.

  ulan bende emanet bir şey olduğunda (almam ama nadir de olsa oluyor) ya da birisi bende bir şey unuttuğunda onu en güzel yerlerde saklayıp sürekli kontrol ederim ve bir an önce sahibine verip içimin rahat etmesini sağlarım. milletteki bu rahatlık, umursamamazlık, rahatlık nereden geliyor merak ediyorum. arayıp, mesaj atıp istemeye de çekiniyor insan. az insan olun aq.
  8 0 ...
 • La o Alman dediğiniz müsvedde askerler, bizim yanımızda gibi görünüp arkamızdan iş çevirdiler. O von sanders dediğiniz biçimsiz de Çanakkale ye asker sevkiyatı yapmayı geciktirip savaşın kaybedilmesine vesile olacaktı. Amaç burada ingiliz vs orduları zayıflatıp Almanya'yı kurtarmaktı. Tarihi iyi okuyun bence. Hatta tarihte liman komutana silah bile çektiler bu yüzden.
  7 0 ...
 • yaşım gereği kendisinin tarihçiliğinin son demlerini görebildim.

  devlet-i 'aliyye serisi ise muazzam.

  en çok beğendiğim kısım da goy goy yapmadan belgeler ışığında ciddi olayları yansıtması.

  örneğin yavuz sultan selim'in çaldıran ve mercidabık zaferlerini evvela ateşli silahlara bağlayarak doğru bir tespit yapıyor. burası mühim.

  ben devlet-i aliyye'nin ilk cildini okuyorum. çok güzel. bir tarihçi olarak söylüyorum.
  10 0 ...
 • Baba evindeyim bugün
  Tepemde dolunay
  Nasıl doluyum
  Birikmiş yalnızlıklar

  Ayın umrunda mı
  Cama vurmuş şavkı
  Adamın biri de tutturmuş
  Damar bir şarkı

  Belki artık kavuşmak hayâl
  Belki beni çoktan sildin
  Öldürsen iflah olmaz
  Geçmiyor senden ümidim

  Canımdan can gitti
  Gel hasretin eritti
  Anladım ki çok muhabbet
  Ayrılık getirdi

  Çalsan bir akşam üstü
  Kapımı yeniden
  Ben de sana tavşan kanı
  Bir çay demlesem..

  (bkz: Baba evi)
  14 0 ...