• ne türkiye cumhuriyeti, ne de islam kanunlarına göre şehit değildir.

ne şehittir ne gazi bok yoluna gitti sizin seyda niyazi yani.

ulan sana mı kaldı arazi anlaşmazlığını çözmek. devletin tapusu var, mahkemeleri var. kimbilir allah bilir tapusuz araziye çökmeye çalışan iki taraf.
    zaten kanuni yoldan çözemeyecekleri için buna gelmişler.
    eee sen üstüne vazife olmayan şeylere burnunu sokarsan böyle bok yoluna gidersin işte.

acınası yaratıklar, utanmıyorlar şehit diye yazmaya.
    şehit askerlerimizin, polislerimizin, şehit vatandaşlarımızın kemiklerini sızlatıyorlar vatan hainleri.

ya siz hepiniz birbirinizi vurup temizleseniz bir şey deneyeceğiz, söz hepinize şehit diyeceğim, yeter ki yok olun bu dünyadan.
    5 0 ...
  • birleşmiş milletler tarafından "orman kahramanı" ünvanı verilen toprak dede...
    hayrettin karaca

vefatını üzüntüyle öğrendim.
    allah gani gani rahmet eylesin, ruhu şad olsun...

97 yaşında, asırlık çınardı toprak dede...

türkiye'nin 1 numaralı sanayicisi (bkz: karaca), en zengin kişisi olmak yerine o kendini doğaya, toprağa, ağaca, ormana adamayı seçti.
    tema vakfını kurdu.

kurduğu vakıf sayesinde kendisiyle tanışma şansım oldu, bu yüzden fevkalade mutluyum. ayrıca kendisi ile yalova'daki karaca arboretumu'nda da görüşme şansım olmuştu.
    hayrettin karaca'nın kendi kişisel gayretleri ile oluşturduğu ve 15 bine yakın türe ev sahipliği yapan bu arboretum dünyaca tanınan bir merkezdir.
    ayrıca ülkemizin kıyamet sonrası tohum deposudur. yani son derece stratejik yerli ve milli bir yer.

ola ki bir felaket durumunda tohumlarımızın, bitkilerimizin yok olması durumunda toprak dedemiz bunu da düşünmüş ve bu arboretumda bir tohum-gen merkezi oluşturmuştur.
    siyasetçilerimiz, ilgili bakanlıklarımız ve kurumlarımız ayakta uyuyup malı götürürken hayrettin karaca bütün ömrünü ve servetini adeta bir vatan savunması olan bu işlere harcamıştır...

türkiye cumhuriyeti'nin yetiştirdiği kıymetli ve büyük bir vatan evladıydı.

hani hep "birileri var..." deriz ya, işte onlardan biriydi toprak dede...

ülkemiz bugün çok sevilen, çok değerli bir insanını kaybetti. hayrettin karaca her ne kadar 97 yaşında da olsa böyle insanların vefat etmesi insanı üzüyor.
    kötüler yaşarken iyi insanların ölmesi de bu dünyanın adaletsizliği işte.

kurduğun tema vakfı cumhuriyetin çocukları tarafından yaşatılacaktır toprak dede. gözün arkada kalmasın...

başımız sağolsun...
    9 1 ...
  • Şuan Dr nowzaradan in ağır çomar bir zenci kadına denk geldiği program.

Kadın ısrarla "Tanrıya inanır misiniz? size ona göre ameliyat olucam" dedi. adam kedini parçaladı "ben sana bilimsel olarak anlatmaya çalışıyorum tanriyla ne alakası var" dedi. sonra kadın "tanrı zayiflamami istiyorsa zayiflarim" dedi. sonra Dr nowzaradan "git kendini bir pencereden aşağıya at bakalim tanrı seni kurtaracak mi" dedi * .

Bu adamı seviyorum.
    6 1 ...
  • farzı misal öyle bir şey var bunu sen nerden bilebilirsin ki?

içimdeölen bilmem ne, ya meme atıyor ya bomba. ufak at civcivler yesin abla.
    4 0 ...
  • 1-elitlerin hayat standarlarını güvence altına almak
    2-elit olmayanların asgari yaşam düzeyinde kalmasını garanti etmek
    3-tüm bunlar için sürekli vergi toplamak.
    5 0 ...
  • Yaran türktür.

"42 yıldır Fransa’da yaşayan Murat Büyük’ün vatandaşlık başvurusu reddediliyor. Gerekçesi çok ilginç: “Ülkenize olan politik bağlılığınız kanıtlanmıştır, ülkemize ve kurumlarına sadakatiniz garanti edilmez.”

Çünkü Facebook’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyen paylaşımları var."

42 yıldır Fransa'nın ekmeğini ye suyunu iç ama Erdoğan Erdoğan diye dolaş. iyi yapmışlar. Şimdi Erdoğan Erdoğan diye slogan atarak Türkiye'ye dön ve fransadaki O hayatını burada yaşamaya çalış.

https://mobile.twitter.co...tatus/1218816071567912960
    38 10 ...
  • zaman zaman tuhaf görüntülere sebep olmaktadır. o var ya 30 cm uzunluğunda 10 cm genişliğinde tablet gibi telefonlar. kızın boyu 1.50-1.55 civarı oluyor. o telefonu arka cebine koyunca sırtının ortasına kadar geliyor. vücudunun üst kısmını aniden geriye doğru atma ihtiyacı hissetse telefon engel olacak belinde sunta varmış gibi.
    7 0 ...
  • tek derdi seks olan abazaların şive komedisi yapması. sanki çok seçicisiniz...

t: abazalıktan kırılan yurdum gencinin bomboş kuruntusu.
    7 0 ...
  • https://m.haberler.com/fo...-kadin-damadindan-hamile/
    Lauren Wall isimli kadın, cömert annesi Julie sayesinde hayallerindeki düğünü yaptığı için çok mutluydu. Annesi düğünün tüm masraflarını karşılamış ve kızına 15 bin sterlin yani yaklaşık 115 bin lira değerinde muhteşem bir düğün hediye etmişti. Adeta bulutların üzerinde gezen Lauren ve çiçeği burnunda kocası Paul, düğün için teşekkür etmek amacıyla bir jest yapmaya karar verdi ve balayına giderken Julie'yi de yanlarında götürdü. Ancak Lauren, annesinin hayatını mahvedeceğinden habersizdi.

(bkz: anasına bak kızını al) damat bu atasözünden yürümüştür.
    6 0 ...
  • Rüyamda yangından mal kaçırır gibi evleniyordum, daha doğrusu düğün başlamadan hemen öncesini gördüm. Bir davetiyem yoktu, yakın arkadaşlarıma bile son dakikada benim akşam düğünüm var diye mesaj atıyordum. Yemek yemiştim ve ağzım leş gibi sarımsak kokuyordu. Masterchefteki somer şefe sordum, ne giderir sarımsak kokusunu diye çiçek yemen lazım dedi. Babama söyledim migrosta vardır bakıver benim halletmem gereken başka işler var diye. Bir arkadaşımı aramak istedim, beni vazgecirsin bu durumdan diye, rehberimde numarasını bulamadım bir türlü. Kayıtlı ama mümkün değil bulamıyorum, dolayısıyla arayamıyorum. Başladım deli gibi stresten volta atmaya. Sonra düğün salonuna geldim, misafirlerden biri bana somon balığı yiyebilir miyim diye soruyordu. Dedim ne isterseniz onu yiyin (bana ne yani dimi).

Kabustu resmen, kabus. Dün yediğim soğanlar bana kabus olarak geri döndü. * çok şükür uyandım ama çok gerçekçiydi, korkuttu bu yüzden.
    4 0 ...