• öyle bir şey yok, bunu mu demek istediniz?

  (bkz: friend zone)

  kadınlar bu tipleri paravan olarak kullanıyorlar ve ilişkileri tamamen menfaat üzerine oluyor. yoksa çantasını bile birbiriyle yarıştıran bir tür yanındaki erkeği mi yarıştırmayacak? 1.55'lik kezbanın yanındaki 1.90'lık adamın açıklaması bile sanılanın aksine cinsel çekimden ziyade "piknik tüpü kadar boyumla 1.90 adamı kaldırabildim çatlayın!" meşazıdır. zira işe de yarar çünkü ne zaman böyle bir çifte rastlasam diğer kadınların nefret dolu bakışlarını yakalıyorum asdfa

  özetle yanındaki erkeğin tipi, fiziği, altındaki arabanın şekli şemali falan çok önemlidir kadın için. yoksa daha iyilerine sahip bir kadının karşısında ezilir büzülür.
  4 1 ...
 • tekstil

  23.
 • en iddialı olduğumuz mevzulardan olmasına rağmen doğru düzgün bir dünya markası çıkaramadığımız sektördür.

  aslında beymen collection, vakko, ramsey falan ciddi manada iyiler. ama dünya genelinde, elit kesim haricinde hiçbirinin en dandik italyan markası kadar dahi bilinirliği ve imajı yok. tamam eyvallah, ciddi manada bir ihracat var. en son gördüğümde bizim ürünler ukrayna'yı bile domine ediyordu lakin ben pazar ürünlerinden bahsetmiyorum. bahsettiğim olay markalaşmak, made in turkey deyince insanların wow demesi. ama gelin görün ki şu anda otomobilde alman neyse, tekstilde de italyan o. bir versace, bir prada, ne bileyim bir armani nasıl çıkaramadık şu ana dek? imdi özentilik falan demeyin gardırobum nereden baksanız %50 yerli, %50 italyandır, italyanlar bariz farklı. ha illa italyan mı? tabi ki hayır. mesela italyan olmayan scotch & soda var ki şahane ötesi ürünleri vardır, bu da hollanda menşeili. yahu biz bir hollanda kadar bile olamıyor muyuz? en iyi olduğumuz tekstilde bile kendimizi gösterememişiz utanmadan arlanmadan yerli arabadan bahsediyorlar bir de. siker misin sabaha mı bırakırsın.

  sabah sabah bu konuyu tartışmak sıçarken mi aklına geldi dediğinizi duyar gibiyim. rüyamda giorgio armani'den nedensizce dayak yedim amk, dinlene dinlene dövdü oç. tamamen kuyruk acısı.
  3 0 ...
 • kedi

  4700.
 • insan gibi nefes alan, horlayan canlı.

  Bu sabah üşümüş olacak ki viç vıç ilişkilerden hiç hoşlanmadığı halde yanıma ısınmaya gelmiş pofuduk. Dokunmaya korkuyorum sıkılıp gitmesin diye. Anlatılmaz, yaşanır.
  7 0 ...
 • Ahmet ümit 'in romanının adını getirdi aklıma
  (bkz: beyoğlu nun en güzel abisi)

  o da cinayet romanı idi.
  Güzel bir adammış ama iyi işler yapmamış.
  Gerisi allah ile onun arasında. Bence ajanları hizmet verdikleri hükümetler öldürüyor her zaman. Niye yaşlanıp bunadiklarinda parktaki çocuklara bile yillarca görev adı altında yaptıklarını anlatmalarina göz yumsunlar ki?
  4 1 ...
 • hayat

  2287.
 • Arabi köklü sözcük. Türkçesi ömür'dür. Köken bilim -Etimoloji- tanımından sonra edebi bir yaklaşımla, çok fazla mana yüklediğimiz sahnedir. Perde kapandığında tüm iyiler ve kötüler, necasetler ve letafetler, beyazlar ve siyahlar bir çukura giriyor. Karanlık, topraktan bozma, nemli ve kurtçuk dolu bir çukur. Fazla mana bindirmeme adına doğaçlama yaşanmalı, kulak arkası etme ve üç maymunu oynama sahfası oluşturulmalıdır.

  Üstteki paragrafta, Bir sanat dalında varlık öfkesini dindiren insanlara yer yoktur. Onlar sanatı kol kanat geren olarak bilmeye devam edebilirler.
  0 0 ...
 • Sıkıntılı ve zor olsa gerek. günlerdir soğuktan eve sığınmış bir sinek var, az önce sabit dururken yakaladım herhalde uyuyordu. Bu saatte başka ne yapsın amk. tam şaplağı yapıştıracakken bu dellendi, kafasını tavana falan vurmaya başladı yerden yere atıyor kendini. Dedim tamam sakin ol şampiyon. Bu gece de kal ama yarın pılını pırtını topla git. Bilmiyorum anladı mı... Ama sineğin gözünden şöyle bi baktım dünyaya, zor aga. Bizim görmekte zorlandığımız toz zerrecikleri oluyor, düşünsene yaratıkta bir sürü göz var. Çiziyordur, canı acıyordur. Üstelik göz kapağı bile yok, nasıl uyuyor acaba. Offff yine sıkıntı bastı beni.
  4 0 ...
 • Sanki müzikolog Bazılarının bizans nameleri diye nitelendirdiği Türk sanat müziği temeline kendince bir yol çizerek ortadoğu tavır ritm ve nameleriyle bezeyip süsleyerek farklı bir tarz oluşturmuş, beste güfte ve yorum olarak komple bir sanatçıdır. Kendi müziğine arabesk değil türk müziği der orhan baba. Müzik bu sabit kalmaz illa ki zamanla etkileşip zenginleşecek. Ona bakarsanız özellikle gazino kültüründen sonra gelişen şimdiki (yaklaşık 1950 den sonra) çok sesli tsm parçalarını da eski bestekarların kuşağı beğenmiyor. Alaturka dedikleri safiye ayla müzeyyen senar sabite tur gülerman ekolü. Batı müziğinde yarım diyezlik ve koma tabir edilen buçuk vuruşluk ara notalar yok bir kere. ister orkestra ister piyano ister klasik batı müziği olsun. Oysa tsm de kayda geçmemiş 500 makam var bilinen. Böyle zengin bir müziğin farklı çeşitlerini dışlamak yada batı müziğiyle karşılaştırıp türk müziğini zehirledi iddiasında bulunmak iyi bir müzikalite zevkine sahip olmayan insanların işi. Bazıları arabesk diye dışlasa da kültür diye sevmese de bu bir döneme damgasını vurmuş bir tarz. Evet mozart kendi coğrafyasının efendisi. Ama anadoluda yetişen sanatçıların ve ozanların da en az mozart kadar kıymeti var bizim gözümüzde ve gönlümüzde. Bırakın dünya mozart dinlesin. Bizim olan bizi anlatan şarkılarımız ve sanatçılarımız bize yeter.

  Babaya selam yola devam..

  https://youtu.be/c3uVeF5RrK0
  1 0 ...
 • Ayrılık ne biliyor musun?
  Ne araya yolların girmesi,
  ne kapanan kapılar,
  ne yıldız kayması gecede,
  ne ceplerde tren tarifesi,
  ne de turna katarı gökte.

  insanın içini dökmekten vazgeçmesi ayrılık!

  ipi kopmuş boncuklar gibi yollara döktüğü gözlerini,
  birer damla düş kırıklığı olarak toplaması içine.
  Ardında dünyalar ışıyan camlar dururken,
  duvarlara dalıp dalıp gitmesi.
  Türküsünü söylecek kimsesi kalmamak ayrılık.
  Saçına rüzgar, sesine ışık düşürememek kimsenin.
  Çiçekçilerden uzağa düşmesi insanın yolunun.
  Güneşin bir ceza gibi doğması dünyaya.
  iki adımdan biri insanın, sevincin kundakçısı,
  hüznün arması ayrılık.

  O küçük ölüm!

  Usta dokunuşlarla bizi büyük ölüme hazırlayan.

  Ayrılık, o köpüklü öpüşlerin ardından gidip ağzını yıkadığında başlamıştı.
  Ben bulutları gösterirken,
  ‘bulmacanın beş harfli yemek sorusuna’ yanıt aramanla halkalanmış,
  ‘Aşkın şarabının ağzını açtım, yar yüzünden içti murt bende kaldı’
  türküsü tenimde düğümlenirken, odadan çıkışınla yolunu tutmuş,
  Dağlarda öldürülen çocukların fotoğraflarını bir kenara itip,
  ‘bu eteğin üstüne bu bluz yakıştı mı? ‘
  diye sorduğunda varacağı yere varmıştı çoktan.

  Şimdi anlıyormusun gidişinin neden ayrılık olmadığını,
  bir yaprağın düşmesi kadar ancak, acısı ve ağırlığı olduğunu.
  Bir toplama işleminin sonucunu yazmak gibi bir değer taşıdığını.
  Boşluğa bir boşluk katmadığını, kar yağdırmadığını yaz ortasında….

  Ne mi yapacağım bundan sonra?

  Ayak izlerimi silmek için sana gelen bütün yolları tersinden yürüyeceğim önce.
  Şiir yazmayacağım bir süre,
  Fotoğraflarını güneşe koyacağım, bir an önce sararsınlar diye.
  Hediyelik eşya satan dükkanların önünden geçmeyeceğim.
  Senin için biriktirdiğim yağmur suyunu, bir gül ağacının dibine dökeceğim.
  Falcı kadınlara inanmayacağım artık.
  Trafik polislerine adres sormayacağım,
  Geleceğe ışık düşüren bir gülüşle gülmeyeceğim kimseye….

  Ne yapacağımı sanıyorsun ki?

  Tenin tenime bu kadar sinmişken,
  ömrüm azala azala önümden akarken,
  gittiğin gerçek bu kadar herkese benzerken..
  Senin korkularını, benim inceliğimi doldurup yüreğime,
  bıraktığın boşluğu yonta yonta binlerce heykelini yapacağım.

  şükrü erbaş

  (sıfır alınteri. Copy paste. Talebime arz ettim.)
  4 0 ...
 • Yok kanka.

  O güzel kadınların yanında ki çirkin erkeklerin çoğunun ya çevresi ya gücü ya parası olduğundan yanında.

  Kadınların çirkin erkek tutkusu yok. Çevre saygınlık güç para gibi tutkuları var. Erkeğin güçlü olmasini görünmesini isterler %99unun uzun boy sevmesi tercih etmesi içgüdüsel olarak bunu beğenmesi de bunun kanıtıdır. bunlar yoksa da yakışıklı olacaksın.

  Ne dediklerine de bakmayacaksın, ne yaptıklarına bakacaksın. Konuşmak kolay.
  11 0 ...
 • Kim siker israi'i, kim siker Filistin'i dedirten olay. Bize ne amkdumun Filistin'inden ?
  7 1 ...