• eskiden gammazdım yine olayım dedim. şartları taşımıyorsun diye mesaj atmışlar. randevu aldım silikon taktıracağım.
    10 0 ...
  • inkar edilemeyecek tespitmişmiş.
    tespitini de sikeyim, başlığı uplama cümleni de.
    şuna bak, hep aynı sikik sikik şeyler.
    avm ye giden kız kaşardır
    " izmir, patlak, bekaret, namus, dayak, orospu, sik, evli, hamile, kız, tokmakçı, üniversiteli "
    zihniyetini sktiklerim. ne bir yaratıcılık, ne de kendine has olmak. aynı tornanın mahsulleri. sürekli kadını aşağılama üzerine kurulu bir sakillik.
    aynı sikko ve akılla mantıkla ilgisi bulunmayan konulara dair başlıkları 2-3 kelimelik cümlelerle sürekli dile getirip silinip silinip gidiyorsunuz. nasıl bir zevk alıyorsunuz şu döngüden? hoşunuza mı gidiyor size " mal, geri zekalı " falan denilmesi? çözemiyorum şu boş beleş işlerinizi.
    15 2 ...
  • Müslüman olan ingiliz şarkıcı Yusuf islâm Türkiye'ye geldiğinde basın tarafından epeyce gündemde tutuldu.

Muhabirin biri kendisine şu soruyu soruyor:

“Girdiğiniz islâm dininde bir erkeğin
    4 kadınla evlenmesine ne diyeceksiniz?
    Yani bunun mantığını nasıl kabul edeceksiniz? Siz bir Batılı Aydın bir şarkıcı olarak bunu nasıl kabûl ettiniz?”

Yusuf islam diyor ki:

“Sen, beni eski hâlimle tanıdığını söylüyorsun. Ben Müslüman olmadan önce kaç kadınla beraber olduğumu bilemem. Onlardan çocuğum olmuşsa onu da bilemem.

Ben böyle adi bir hayat yaşarken sen bana hayrandın.
    Ben şimdi Müslüman oldum. Tek eşle evliyim.
    ikinci bir evliliğe niyetli de değilim.

islam dini dörde kadar izin veriyorsa onların ve çocuklarının sorumluluğunu da ona yüklüyor.

Senin hayran olduğun batıda böyle bir sorumluluk yok.

Bir çok çocuk babasını bilmez.

Baba da çocuğunu görmeden tanımadan gider bu dünyadan”

yusuf islam
    12 2 ...
  • bir haftayı daha geride bıraktık.

14 ocak 2019-20 ocak 2019 arası geçen hafta ne oldu?

•hububat, kuru soğan, domates salçası ve yağlı tohum ithalatında gümrük vergilerini sıfırlayan kararlar resmi gazetede yayımlandı.
    (bkz: soğan ithalatına gümrük vergisini sıfırlama kararı)
    (bkz: 16 ocak 2019 hububat ithalatı kararı)
    (bkz: 16 ocak 2019 domates salçası ithalatı kararı)

•feridun düzağaç, turgay k. adlı 42 yaşındaki uludağ sözlük yazarına dava açtı.
    (bkz: feridun düzağaç ın sözlük yazarına dava açması)

•cumhurbaşkanı tarafından 6'sı üniversite rektörü olmak üzre pek çok üst düzey atama yapıldı.
    (bkz: 18 ocak 2019 cumhurbaşkanlığı atamaları)

•bu atamaların en çok konuşulanı nihat hatipoğlu oldu.
    nihat hatipoğlu üniversite rektörü oldu.
    (bkz: nihat hatipoğlu nun rektör olması)

•cumhurbaşkanı erdoğan, sanatçı'nın daveti üzerine fazıl say'ın konserine gitti ve truva sonatı konserini izledi.
    (bkz: 18 ocak 2019 rte nin fazıl say konserine gitmesi)
    18 ocak 2019 rte nin fazıl say konserine gitmesi

•yılmaz özdil'in tanesi 2500 liradan satılacak bir atatürk kitabı çıkaracağı ortaya çıktı.
    (bkz: yılmaz özdil in 2500 liralık kitabı)

•ilk ve orta dereceli okullarda öğrenciler karne alıp sömestr tatiline çıktı.
    geçen hafta ne oldu

Hayırlı haftalar.
    10 0 ...
  • -fetö'ye yardım ettiniz.
    +duygusal olduğumuz için yaptık.

-kürt açılımı yaptınız megri megri?
    +hümanist olduğumuz için yaptık.

-peki ya ergenekon, balyoz tertipleri.
    +kandırıldığımız için yaptık.

-tarımı bitirdiniz, ithalata bağlı hale getirdiniz ülkeyi.
    +paramız olduğu için yaptık.

-suriye politikası şam'da namaz?
    +ümmetimiz için yaptık.

-cari açık, bütçe açığı, dolar?
    +dış güçler yüzünden.

-papaz brunson'u bıraktınız.
    +türkiye'de hukukun üstünlüğünü göstermek için yaptık.

-her yer beton oldu, yeşil alanları yok ettiniz.
    +farkında olmadan yaptık.

-eğitim sistemi? 15 defa değişti.
    +değişim iyidir diye düşündük.

*
    *
    *
    *
    *

Her şeye bir cevap, her şeye bir bahane var.
    1000 tane soru sor, 1000 tane böyle cevap alırsın bunlardan.

Çünkü, bahane göt gibidir, herkeste bulunur...
    16 1 ...
  • sebepsizce gülümseten görseller

adı sırtlan. doğadaki en şerro mahlukatlar listesinde zirveyi zorluyor. ancak anası ensesini kaşırken mutlu ve gülümsüyor. çünkü seviliyor. kirpi bile yavrusunu pamuğum diye severmiş sözü aklıma geliyor. adın sırtlan bile olsa ve başta insan alemi olmak üzere tüm canlılar alemi sana yan gözle baksa, sevmese, nefret etseler bile illa ki seni seven birileri var ve mutlu olmak için sebeplerin var bu adaletsiz hayatta.
    9 0 ...
  • Neye göre başarılı kime göre başarısız. Çıtayı fazla yükseltmemek gerekiyor böylece kolay yoldan başarılı ve mutlu olursunuz. Çünkü beklenti arttıkça başarı azalır, ne yaparsan yap hep daha iyisi vardır ve bu da başarısızlık kavramını oluşturur. Yapabildiklerini sınır olarak kabul eder ve fazla kasmazsan başarılı olmuş olursun.
    4 0 ...
  • islam evrensel din değil, millet dini, yani; türk arap çin vb insanların dini bile değil.
    bir kabile dini.
    bunun nedeni ise allah'ın "işi ehline verin" emrini çiğneyen ve hükümsüz hale getiren imamlar kureyştendir hadisidir.
    buna göre bunların islam dini ile allah'ın islam dini taban tabana zıt.
    o zaman insanın aklına şu soru geliyor.
    hangi islam?
    evet, hangi islam?

hadis diyerek hz. muhammed öldükten yüzlerce yıl sonra yazılan şeyler mi din?
    yoksa kur'an da yazanlar mı din?

- imamlar kureyştendir.
    * bunu nereden duydun?
    - falanca dan duydum, o da filancadan duymuş. bilmem ne kitabında yazmış. şunlar bunlar doğru demiş.
    *sen de buna inanıyorsun...
    - ne yani binlerce yıldır islam alimleri yanılıyor mu?
    * yanılıyor, valla ben değil de allah öyle diyor "ya atalarınız yanılıyorsa?" diyor ve "onlar atalarımızdan böyle gördük derler" vb nice sözü allah söylüyor.
    kime mi söylüyor?
    allah'ın ayetlerini yok sayan çarpıtmaya çalışan kafirler müşrikler için.
    eğer kur'an değişmedi ise ve allah doğruyu söylüyorsa sen ayvayı yedin,
    eğer kur'an değişmiş ve yanlış hükümler var ve haşa allah doğru söylemiyor ise ayvayı ben yedim demektir.

(Allah size, mutlaka emanetleri [işleri] ehli olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle davranmanızı emreder.) [Nisa 58]

Bir işi yaparken de aralarında istişare ettikleri, birbirine danışarak yaptıkları bildiriliyor. (Şura 38)

“Ey insanlar! Şüphe yok ki, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi boylara ve kabilelere ayırdık. Allah katında en değerli olanınız, O’na karşı gelmekten en çok sakınanınızdır. Şüphesiz ki Allah hakkıyla bilendir, her şeyden hakkıyla haberdar olandır.”
    Hucurat Suresi: Ayet 13

allah burada en değerli olan kureyş demeyi mi (haşa) unutmuş?

veda hutbesi mekke fethi vb sırasında konuşmalarında “Ey insanlar! Rabbiniz birdir; atanız da birdir. iyi biliniz ki hiç bir Arab’ın Arap olmayana, hiçbir Arap olmayanın Arap olana, hiçbir beyazın siyaha, hiçbir siyahın da beyaza ‘takva- Allah’ın ölçülerine uyma’ dışında bir üstünlüğü yoktur. Kuşkusuz Allah katında en şerefliniz Allah’tan en çok korkanınızdır. Tebliğ ettim mi? ‘Evet ey Allah’ın Resulü tebliğ ettiniz.’ cevabı üzerine Öyleyse burada bulunanlar bulunmayanlara ulaştırsınlar.” diyen peygambere iftira atmayın.

bilal'i habeş karşıtı söz söyleyen onun köle olduğuna vurgu yapanlar için “Başınızda Habeş’li bir köle bile emiriniz olsa, onun emirlerini (Allah’ın şeraitine, ölçülerine uygun olduğu sürece) dinleyin ve ona itaat edin." demesi milliyet kabile mi anlatıyor?

özellikle bu kur'n ayetini okuyun, lütfen...
    üstelik kur'an da "“Hepiniz toptan sımsıkı Allah’ın ipine sarılınız. Böylece birleşiniz, bütünleşiniz. iri, diri ve kardeş olunuz. Hem sakın ola ki aranızdaki bazı anlaşmazlıklar yüzünden ihtilafa düşmeyiniz, birbirinizden kopup ayrılmayınız.
    Hem sizler Allah’ın bu sonsuz nimetlerini bir kere daha hatırlayınız ve islâm’dan önce nasıl bir durumda olduğunuzu bir kere daha düşününüz.
    Hani siz islâmiyet’ten önce birbirlerinizin azılı düşmanları idiniz. Birçok kabile ve boylara ayrılmıştınız, eli kanlı ve bıçaklı idiniz, birbirinizin malına ve canına kastedip duruyordunuz.
    Oysa Allah, size vermiş olduğu bu islâm nimeti ve iman kerameti ve hele, hele Allah’ın ipine sımsıkı sarılmak suretiyle kalplerinizi uzlaştırdı, aranızdaki bütün soğuklukları giderdi. Artık bundan böyle Allah’ın bu yüce nimetleri sayesinde ve gerçek manada bir din ve iman kardeşi oldunuz ki bu haseb, nesep ve sıhriyet (Soy, kan) kardeşliğinden belki bin defa daha güçlüdür.
    Oysa bundan önce sizler tam bir ateş çukuru ve bir uçurumun kenarında ve çok tehlikeli bir durumda idiniz ve her an o ateş deryasının içine düşebilirdiniz. işte Allah-u Teâlâ, sizleri böyle bir durumda iken islâm nimeti ve imân saadeti ile kurtardı. Bunlar şüphesiz, Allah’ın size olan özel ayetleridir. Böylece Allah bu ayetlerin yücelik ve nimetlerinin güzelliklerini beyan etmiştir. Tâ ki O’nun hidayetine ulaşasınız ve kıymetini bilesiniz.” ( Âl-i iMRAM suresi)

burada inançlı olmak imanlı olmak soy sop kan hattından daha önemli diye allah buna özellikle vurgu yaparken imamların kureyşli olması söylemi allah'ın ayetlerini hükümlerini yok saymak değiştirmek yani kur'an tabiri ile kafirlik müşriklik oluyor.

valla kur'an böyle yazıyor, derdi olan gitsin allah'a söylesin bu kur'an da olan nasıl bir din desin.
    3 1 ...
  • ahlaki değerlerden yoksun ve hastalıklı bir şekilde başarıya aç narsist bir yavşak olmanız gerek. hedefinizi ele geçirmek için her türlü manyaklığı yapabilmeniz gerekirse bu dünyadaki en rezil insan olmanız bile gerekse hedefinize koşmanız gerek. bu kadar pislik bir insan olur iseniz. başaramayacağınız şey yok.
    3 0 ...
  • Pythagoras ve Pythagoras’çı okulu felsefe tarihinde farklı bir yere koymamızın temel nedeni bir sayı metafiziği oluşturmuş olmalarıdır. Matematik düşkünüdür bu adamlar.
    Teolojik düşünceleri “ruh göçü” fikrine dayanır. Bu düşünce temelinde mısır kültürüne, hint kültürüne falan uzanıyor.
    Olayları şu; insan dünyaya geldiği zaman iyilik ve kötülük arasında bir mücadeleye girişiyor ve değerini bu şekilde belirliyor. ulaşılması gereken asıl amaç insanın bireysel ruhunun, arınıp, saf bir şekilde Evrenin, Tanrı’nın ruhuna katılması. Arınmak için de bilgi gerekiyor. Eğer ruh yeterince arınmazsa, bedenin ölümünden sonra, başka bir insan ya da hayvan bedeninde tekrar var oluyor. (Burada bedenler arası değer mahiyetine göre iyi-kötü şeklinde bir sıralama var. Mesela tekrar bir insan olarak dünyaya gelmek bir çamur zıbzıbı olarak dünyaya gelmekten iyi.)

Evrenle insan arasında bir akrabalık bağı olduğunu düşünüyorlar.

Felsefi düşünceleri ise, bu üstte bahsettiğim teolojiyi temele alıyor ve tamamen öğrenmek, bilmek, arınmak, bir votka kadar saf ve SEK olmak üzerine. Bu arınmayı gerçekleştirmek için mümkün olduğunca bilgilenmek gerektiğini düşünüyorlar. Matematik, geometri gibi alanlarda çalışmalar yapıyorlar. Değişik insanlar vesselam..
    1 0 ...