• fetö'Nün sağ kolu hüseyin gülerce denen tipitip, pişkin pişkin yandaş tevelerse knuşup duracak,
    ankara'Yı bu fetöcülere parselleyen gökçek emekliğn tadını çıkaracak, genelkurmay'da darbenin içind eolan subaylar itirafcılıkla yırtacaklar, olan biteni acz içinde seyreden veya son anda taraf değiştiren yüksek rütbeli erkan ve komuta heyetine hiç bir şey olmayacak, ne istediler de vermeyenler şu anda da heryanda baştacı olacak, olan verilen emirleri uygulayan 19-20 yaşlarında çocuklara olacak.

aileleri bu çocuklara devlete emanet ettiler. fetö bu çocukları zehirledi ise devlet ne yaptı? ne istedilelerse vermekle mi meşguldü o sıralar?

hamamın namusu bu şekilde kurtulacak?
    5 0 ...
  • Bu yüzden ne zaman taksi sokağa girse yavaş sürmesini söylüyorum. Ya çocuk çıkacak ya da kedi çünkü. Mahalle aralarında hız yapmamak lazım.

Kediler garip canlılar. Benim kedim evden kaçıyor ve sokağın ortasında yatıyor. Su içiyor bazen orada. Ne tür bir direniş şekli bu bilmiyorum. Bu tür şeyler yapmamasını söylüyorum ve beni anladığını düşünmüyorum. Öylece bakıyor çünkü. Bir anda kavga çıkarttığın sevgilinin ne oluyor burada bakışı gibi bir bakış yakalıyorum gözünde. Oysa kavga ediyoruz ve bunun diyalog şeklini alması Lazım. Bu iki türe ayrı ayrı kızıyorum.

Bu davranışı yüzünden korkarak yaşıyorum. Ezilmesinden korkuyorum. Böyle giderse ezilir çünkü.

insanlar mahalle arasında biraz daha yavaş ilerlerse sorun yaşanmaz gibi geliyor bana.
    6 0 ...
  • Doğacak çocuğun kendisine ait olduğunu bilmenin başka yolu yok(dna testi milyonlarca yıl boyunca yoktu, kimse modern tıp demesin)

Kendini koruyan bir kadının çocuğuna ve ailesine sadık olma olasılığı daha fazla.

Bakire olmayan bir kadından olan çocuğun genetiği önceki spermlerin etkisinden kurtulamaz. Bu da çocuğun tamamen babaya ait olmaması demek. Ve kimse tam anlamıyla kendisine ait olmayan bir şey için çabalamak istemez.

Vs vs bu böyle uzar gider. Ama anlayacak mı bunu sözde aydın kesim? Elbette hayır.

Horkoson kondo hoyoto

Koyoslonmo korkosooo

Hahaha *
    9 7 ...
  • karşımda oturmuş bik bik bik konuşuyordu, neredeyse öğle namazının son sünnetinde subhaneke okunup okunmayacağına değinecekti. bana bak dedim, ya sus ya da bana; yağmurlu havalarda toprak yiyip yemediğimi, kasvetli odalara hangi rengi uygun gördüğümü,cam yemekten zevk alıp almadığımı,kedilerin pesinden neden kostuğumu,ezginin günlüğünü dinleyip dinlemediğimi sor. sormadı. beyaz tişörtlü olduğuna aldanma dedim kendi kendime (beyaz atlı prens gibi düşünün bu benzetmeyi) ruhu at hırsızı. kalk dedim, kalk gidiyoruz. nereye dedi, gidince görürsün dedim. hala yürüyoruz ormantik ormantik yağan yağmur altında.
    imam hatip kapatmamı bekliyorsanız yanılıyorsunuz hatta biraz daha beklerseniz yamulacaksınız. imam hatipler kapanmayacak güzel kardeşim, bu ülkenin vasıfsız elemana da ihtiyacı var..
    11 0 ...
  • telefondan konuşmayı beceremeyenlerin, sevmeyenlerin yaşadığı sorun veya durum.

telefondan konuşmayı bırak, dayım araba almış kendine arayıp hayırlı olsun demedim. doğama aykırı benim bu. telefondan söyleyemiyorum bir türlü. gidemedim de aradan 2 ay geçti. adam arabayı eskitti biz hayırlı olsuna gideceğiz.
    8 0 ...
  • Bu devirde Insanların çoğunluğu söylerek,dilden dökülen kelimelerle sevgilerini gosterirler fakat azınlıkta olan bir kısım-ki bu azınlığa ben de dahilim-hissettirerek sevgisini gösterir.

Kendimden yola çıkarsam bir şeyleri kolay kolay söyleyebilen bir insan değilim. Bu gönül ilişkisi olur,arkadaşlık olur,aile olur.

En iyi arkadaşıma 'seni seviyorum,en iyi arkadaşımsın' demem de hasta olduğunda gözüm gibi bakarım,üzgün zamanlarinda bir anne şefkatiyle yaklaşırım,sabahlara kadar koynumda aglar iyi olana kadar onunla yatar kalkar her şeyiyle ilgilenir iyi kötü her zaman yanında olurum.
    Sevgilime 'seni seviyorum,hayatımın anlamısın vs gibi şeyler demem de en sevdiğim şairin şiir kitabını hediye ederim,hayallerimi ve kimseye anlatamadıklarımı ona anlatırım,derdime sevincime ortak eder onun derdi ve sevincine ortak olurum ,en sevdigi yemegi yapar her sabah onunla birlikte uyanır onu işe yolcu ederim.
    Kardeşime 'seni seviyorum,ozledim seni ' demem de kıyamayıp giyemediğim elbisemi ona veriririm,geldiği günü öğrenir en sevdiği yemekleri yaparım,ne kadar rahatsız olsamda üstümde tepinmesine musade ederim..

Çünkü sevgi söylemekten çok hissettirmektir ve hissetmektir.
    Hiç mi söylenmez hiç mi dile dökülmez. Tabi ki sevgiyi hissettirdigin kadar söylemekte önemli ama söylerken altı dolu,sağlam olmalı..
    15 1 ...
  • Bu platforma değer veriyorsan tepkini yazmayarak değil yazarak ortaya koyarsın. Ayrıca her köyün bir delisi bir velisi bir sisisi vardır. Deli köyde çırılçıplak geziyor diye köy yerinden taşınmaz. Veliyi de dinledikten sonra kankalarla dere kenarına piize giderim. Sisiye ne yapılacağını söylemeye gerek yok. Bence doğru olan deliye deli, veliye veli, sisiye sisi muamelesi yapmaktır. Onlardan korkup kaçmak değil.
    5 0 ...
  • -oo hoşgeldiniz hayrola?
    -sözlük düzeldi biz de geldik.
    -nasıl düzeldi?
    -....
    -gitsin dedikleriniz aynen duruyor?
    -olsun korkmuşlar, o kadar yazamıyorlar.
    -al bak şu entrylere aynı.
    -azalmış yine de, korktular, şimdi biz gelince iyice tırsarlar.

haa, ok.

tıpış tıpış yazarları.
    muhtemelen şöyle diyaloglar olacaktır.
    15 4 ...
  • adamlar leon goretzka'yı aldılar.

hemde sezon bitmeden, gelecek sezon için.
    almanya'nın rakipsiz takımı, dünyanın en zengin ve yanlış bilmiyorsam kar eden tek takımı sezon bitmeden 22 yaşındaki bir adamı, schalke gibi gazprom'un arkasında olduğu bir başka alman devinden alıyor...

ocak 2018'de haziran 2018'in transferini yapıyor ki muhtemelen özil'in de geri döneceği konuşuluyor almanya'ya...

peki ya biz???
    işte kulüp böyle yönetilir.
    kimler tarafından yönetiliyor?
    eski futbolcular tarafından.. bizde ise hala sınıf başkanı gibi başkan seçiliyor.
    valla bravo.
    6 0 ...
  • Bazı sözlük yazarlarımızın yaptığıdır.

Çok merak ediyorum kendileri ortada “sen kimsin be sen kimsin” nidalarıyla kavgalar ederken, küfür eden arkadaşlarını bu bilmem kaçıncı nesil haddinizi bileceksiniz diye savunup popüler olmayan yazarların yazma amacını sorgularken iyiydi de şimdi ne değişti. Ayrıca bu kadarı da fazla diyen trolün neler yazdığını hepimiz biliyoruz. Kendisi yaparken yeterli de başkasında mı fazla gördü merak ediyorum.

Ayrıca kimse siz istediniz diye birilerini silmez, rahatsız olunan başlıklara yazmamak, itibar göstermemek daha etkili olacaktır.

Son olarak sözlükte bi şey değişmiyor ne diye döneceksiniz çok merak ediyorum. Ortoloğo onloro borokmok ostomodok iyi fikir olabilir. Ahah.
    30 17 ...