• Herhangi bir şey, popüler kültüre hizmet etme amacı gütmeden, salt kalitesi ile de popüler olabilir.

Apple nasıl popüler oldu? Bu adamlar 20 yıl boyunca windows'un altında butik çalıştılar, neden bir anda dünya devi oldular?

Çünkü ipod touch, herkesin ağzını sulandıracak kadar kaliteli ve yeni bir şeydi. Adamlar bunu telefona çevirdi.

Kaliteye yönelimden dolayı popüler hale geldi, şu an kendisinden daha kaliteli daha ucuz telefonlar varken popüler olmasının sebebi, yaptığı çıkış ve yeniliklerin ekmeğini yemesi.

Bu dizi de böyledir. Gayet kaliteli bir yapımdır ve salt bundan dolayı popüler olmuştur.

Breaking bad'in boktan bir filmi çıkarsa, belki gişe rekoru kırar ama salt dizinin ekmeğini yemiş olur. Popüler kültür burada devreye girer.

Sevilen şeyleri durduk yere boklamanın anlamı yok.
    3 0 ...
  • bir yazarı, bir başka yazarla karşılaştırabilirsiniz.

ama beni bu baris hemen simdi ile karşılaştırmanıza kırıldım.

neden kırıldım?
    kırıldığım iki nokta var.
    birincisi god of darkness nickli yazar kardeşim ki kendisi askeri personel eşidir yanlış hatırlamıyorsam ve yine bundan sonra "kardeşim" olarak hitap etmeyeceğim birisidir bu devlet düşmanının yanında saf tutmuş.

sayın god of darkness, senin kocan doğuda pkk'lılar ile uğraşırken burada desteklediğin adam pkk'ya terörist diyemiyor, pkk'yı "pekeke" olarak adlandırıyor hala.
    tengir budun vs baris hemen simdi

adam pkk ile mücadeleye karşı, afrin operasyonuna karşı, ben de dahil olmak üzre afrin operasyonuna destek veren herkesi "akit" olarak yaftalayan biri.

örneğin afrin harekatına chp destek verdiğinde de kemal kılıçdaroğlu'na "sorosçu" diyen biri.

hangi birini örnek göstereyim. bakın artık kafayı yemiş, afrin harekatını küçümsüyor, dalga geçmeye çalışıyor zavallı.

bak bak, 60 günde boşaltılmış şehre boş şehre girmiş türk ordusu. küçümsüyor zavallı. oysa ki türk ordusu istese afrin'de sadece 1 saat içinde taş üstünde taş kelle üstünde baş bırakmazdı, bunu çok iyi biliyor bu zavallı devlet düşmanı terör destekçisi, ama yine de saldırmak için saldırıyor.

bunlar gibi yüzlerce entrysini daha paylaşırım, ama bu zavallı devlet düşmanı terör örgütü destekçisi ile daha fazla uğraşmayı midem kaldırmıyor.

sayın god of darkness, hayırlı olsun sana baris hemen simdi nickli abin.

bir diğer kırıldığım nokta ferrarisini satan simge nickli yazar bu başlığa gelip hakaretler etmiş, bu sefilin benden daha iyi cümleler kurduğunu beyan etmiş.
    simge hanım bunu tabi ki bana olan düşmanlığından dolayı yapıyor, bunu ben iyi biliyorum, lakin bu hanımefendiye de iddialarını ispatlamasını rica ediyorum.

misal benim 6600 tane entrym var şu sözlükte, bir baksın bakalım bir tane hatalı, yanlış kurduğum cümle göstersin bana.

kırıldığım nokta şu ki bu baris hemen simdi nickli zavallı daha -de'lerin, -ki'lerin nerede ayrı nerede bitişik yazılacağını dahi bilmiyor, ama simge hanım kalkmış bu zavallının benden daha iyi cümleler kurduğunu iddia ediyor.

iddia sahibi iddiasını ıspatla mükelleftir.

ama yine de ben simge hanım'a yardımcı olmak için birkaç örnek bırakıyorum.

"cezvede ki" nedir simge hanım?

ya şuna ne demeli?

"türkiye'de ki" bunu açıklar mısın simgecim?

benden iyi cümle kurduğunu söylediğiniz adam neyin tırnak içine alınıp neyin alınmayacağını bilemeyecek kadar cahil, tümce bütünlüğünden bihaber.

hani ya şuradaki tırnak işareti. tırnak işareti koymaya çalışmış, kesme işareti koymuş hadi onu kabul etsek de işareti tümce sonunda kapatmamış. ne bilsin bunları bu barzo?

girdiği tüm entrylerde anlatım bozukluğu, imla hataları dolu, ama simgecim bana olan kininden dolayı kalkmış bu barzonun benden daha iyi cümle kurduğunu söylemiş.
    yahu bırak iyi cümle kurarak yazmayı, karşımda canlı konuşsa arka arkaya 2 cümleyi usturuplu kuramayacak bir adam bu.

sevgili ferrarici simge, 6600 tane entry girmişim, sen bana bu 6600 entry içinde yukarıdaki gibi 10 tane imla, yazım hatası göstersene.

yok gösteremiyorsan da çık özür dile, affederim ben, korkma, özür dilemek de erdemdir.
    12 5 ...
  • ismail sanırım 35-36 yaşlarında.

ve sgk girişi de 2005'ten sonradır, yani bu eyt mevzusu ismail'i hiç alakadar etmiyor, o yüzden ismail bu konuda her zamanki gibi birşeyler nasiplenirim diye hükümetten yana tavır almış.

ben kendi payıma konuşayım.

benim bağkur girişim 1997 yılından.
    ben sosyal güvenlik kurumu le 97'de sözleşme yapmışım. o sözleşmeyi yaparken de prim gün sayısı ve prim süresi konusunda altını imzalamış sgk.

ben yaptığım sözleşmeye bağlı kalmışım, primlerimi ödemişim.
    hatta bakın burası çokomelli, hiç unutmam 2004 senesinde bağkur prim borcum olduğu için çocuğuma eczaneden ilaç alamamıştım. biz bugünleri yaşadık.

her neyse.
    ben prim borcumu ödemediğim zaman sgk bana hizmeti kesiyor, ilaç vermiyor, ama ben prim gün sayımı dolduruyorum, emekli olmak istiyorum, devlet bana diyor ki; "yasa değişti, sen 45 yaşında değil 57 yaşında emekli olacaksın..."

yahu böyle hukuksuzluk, böyle şarlatanlık, böyle gaspçılık olur mu?

olur mu lan ismail, söyle olur mu?

ben alacağım emekli maaşımda değilim, 1500-2000 neyse. ihtiyacım da yok o paraya.
    ama o paraya ihtiyacı olan milyonlarca kişi var.
    prim gün sayısını doldurmalarına rağmen işsiz gezen, herhangi bir geliri olmayan yüzbinlerce kişi var.

bunlar senin umurunda mı ismail? neden umurunda olsun ki? sen farklı gemidesin b'olum...
    11 3 ...
  • Her ne sebepten olursa olsun, doğru ya da yanlış, haklı ya da haksız, şehit annesi ya da değil, bir anneye, hele de acılı bir anneye " kahpe" demek, kahpeliğin danıskasıdır.

şuursuz ve edepsiz dil kullanarak insanları yaftalayan, hadsizlikte sınır tanımayan zihniyete lanet olsun!

Bizler affetsek, sizleri, tarih affetmeyecek!

şehit eşine şehit annesine kahpe diyen akit
    11 2 ...
  • sabit demir adlı muhtemelen sivaslı bir akittir.

nihal olçok hanım, 15 temmuz gecesi hem eşini, hem oğlunu şehit veren bir kadın.
    kadın şu an fetö ile mücadele etmediği için ve iki yüzlü davrandığı için akp'yi eleştiriyor. eleştirilerinde de sonuna kadar haklı.
    (bkz: nihal olçok un ali ihsan yavuz a verdiği ayar/#41406466)

ve bu akit köpeği, sırf akp'yi eleştiriyor diye bir şehit eşine, bir şehit annesine kahpe diyor.

ulan şerefsiz.
    herkes illa sizin gibi kemik yalayıcısı mı olacak?

sizden olan herkes, eleştirmeyen herkes yerli ve milli, ama sizi eleştiren vatan haini, fetöcü, kahpe, orospu, ibne vesaire...

bu şerefsiz akit kimbilir geçmişte hocaefendisi fetö köpeği ile nasıl salya sümük ağlıyor, hocaefendisine laf söyletmiyordu allah bilir.

hesabını uçurmuşlar geçmişine bakamadım.

ayrıca bu bir değil iki değil.
    kadına sistemli bir ak köpek saldırısı var. bakınız bir başkası;

bu ak köpeklerin erkeği adam değil, kadını da kadın değil. hepsi aynı.

not: bu şehit eşine, şehit annesine yapılan saygısızlığa ses çıkarmayan, lanetlemeyen akp'lilere de yazıklar olsun.
    24 9 ...
  • Şüphesiz ki yeni star wars filmi afişine benzemiş afiştir. Her an fonda bir jedi kılıcı belirecekmiş de binali yıldırım "may the force be with you!.." diye bağıracakmış gibi bakıyor.

"istanbul 'hepimizin' ama ben tek başıma bütün istanbul'u kaplayayım, kaybedilen ilk seçimin üstüne çöküldüğünü de insanlara unutturmamış olur" kafasıyla yola çıkılarak yapılmış olabilir. bence güzel fikir..

binali yıldırım ın yeni istanbul afişi
    5 2 ...
  • 'HAYATTA en dayanamadığı kitle sendikacılarmış ama eyt'lileri görünce sendikacıların elini öpermiş.'

Neymiş; eyt'liler emekli olup torunlarının geleceğine ve parasına göz dikiyormuş...

ismail alpen in eyt liler hakkında attığı tweet

50 yaşına gelip, primlerini doldurduğu halde emekli olamayan adamlar ne yapacaklar ismail? Üstelik genç olmadıkları için iş verilmezken?
    Madem öyle; sosyal medyadan anlayan 2 eyt'liyi istihdam et de, en azından sözlükle ilgilensinler. Ne dersin?
    26 10 ...
  • takriben 2 ay önceydi, bu arkadaşımız benim rumeli göçmenliğimi refere ederek yine türk olmadığımı iddia etmişti.
    yine kendi iddiasına göre de kendisi safkan türktü.

"peki" dedim, "hadi gel açalım e devlet soy bilgilerimizi, bakalım senin soyunun geçmişi kaç yılına, benim soyumun geçmişi kaç yılına dayanıyor" dedim.

kabul etmedi.
    kıvırdı.
    mesajlar da hala duruyor, bana inanmayan arkadaşlara ekran görüntüsü olarak atarım bu kendi soyundan sopundan emin olmadığı için kıvıran hevali.

evet benim bir yanım giritli, bir yanım selanikli, bir yanım da çanakkaleli.

ben soyumla sopumla gurur duyuyorum.
    benim atalarım abdülhamid'e karşı dağa çıkarken, benim atalarım 9 eylül'de izmir'e girerken, seninkiler askerden kaçıp tekkelere sığınıyordu her çomarın yaptığı gibi.

o yüzden burada soy sop muhabbetine herkesle gir, ama benle girme heval.

hadi öptüm gözlerinden.

rumuz: beyaz türk...

tekrar notu: isteyenlere özel mesajla bu hevalin soy sop testinden nasıl kaçtığını kıvırcık yaptığını atabilirim.
    13 1 ...
  • Hacer Cesur 25 kişinin yaşamını yitirdiği tren kazasında eşini kaybetmiştir.
    Eşi için, ‘borcu yoktur’ yazısı gerekir. maliyeye gider. Ama bu yazıyı vermek için 120 lira para istenir.
    Yanında o kadar para olmadığı için ödeyemez. Vergi dairesi de yazıyı veremez.
    hacer hanım eve döner. tcdd heyeti hacer hanıma taziye ziyaretine gelmiştir. bu durumu heyete anlatır ve ekler: ‘bize niye böyle davranılıyor? Benim eşim, devletin sahip olduğu trende öldü. Hâlâ üç kuruşun hesabı yapılıyor!’ der.
    TCDD heyetinde bulunan avukat hemen söze girer;
    ‘Ben 120 lirayı veririm. Merak etmeyin. Ama siz de dava açmayın.’
    https://odatv.com/120-tl-...ava-acmayin-24051956.html
    not: " insanlığın bittiği yer neresi" diye soranlara bunu anlatın.
    32 4 ...
  • mansur yavaş başkanım tarafından açıklanmış hırsızlık ve ahlaksızlık, aynı zamanda şerefsizlik ve adilik.

ankara'nın eski ve sabık belediye başkanı melih gökçek, kendisine ankara büyükşehir belediyesi tarafından tahsis edilen 3 cip kullanıyormuş, ciplerden biri de zırhlıymış.
    melih gökçek in belediyeye ait cipleri kullanması

mansur başkan şu açıklamayı yaptı;

--- spoiler ---
    makam araçlarını en az sayıya indiriyoruz. sekreterlerin altında araba var müdürde yok. belediyede 3 cip var biri zırhlı, yaklaşık değerleri 1 milyon. melih gökçek’e tahsis edilmiş. iade istedik ikisi geldi. satacağız. ihtiyacımız yok. zırhlı araç kendisinde kaldı, iki personelle.
    --- spoiler ---
    melih gökçek in belediyeye ait cipleri kullanması

melih gökçek, sen hangi sıfatla, hangi hakla belediyeye ait 3 cipi kullanıyorsun.
    hadi kullandın, bunların ikisini iade edip birini neden hala gasp ediyorsun?
    bu cipler üstelik şoförleri ile birlikte hizmet veriyormuş gökçek'e...

Hırsızlık, yolsuzluk, kul hakkı yemek, tüyü bitmemiş yetimin hakkına tecavüz etmek bunların genlerine işlemiş artık.
    Yuh olsun be abv...

ey ak partili kardeşim.
    ey sevgili vatandaşım.
    senin tüyü bitmedik yetiminin hakkını bu melih gökçek neden gasp ediyor?
    bunun için de bir şey söylemeyecek misin?
    buna da ses çıkarmayacak mısın?
    hala susacak bu hırsızları, gaspçıları savunacak mısın?
    28 6 ...