günaydın

1938.
  • sabah şerifleriniz hayırlı olsun efenim, güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle.
    1 0 ...
  • aydın

375.
  • memleketim. efeleri, söke'si, kuşadası, daha nice sahil ilçesi, tertemiz havası, tabiatı ile şu an gurbet elde özlediğimdir.
    1 0 ...
  • Biz insanlar mutluluğu heo yanlış yerde arıyoruz. Yanlış yere koşuyor boş yere yoruluyoruz. Mesela çoğu insan kendini nasıl şartlar bir bakalım mı?

--spoiler--

+bir mercedesim olsa daha ne isterim.

+bir ev alalım da başımızı bu yaştan sonra içine sokalım guzum

+ulan aselsan da bir staj yapsam, sonrada öyle yüksek itibarlı bir şirkette işe girerim.

--spoiler--

Peki neden mutlu ve başarılı hissetmek için aselsana, tübitaka, apple a girmek isteriz ki? Başarının gerçek kıstası nedir? Kimisi için zenginlik, kimisi için itibar, kimisi için hükmetmek...

Peki bunlar neden başarı olsun? Sen apple da çalışınca şimdiden daha mı değerli olacaksın? Yada mercedese binip caka satınca? Aslında sen insan olduğun için değerlisin. Ve böyle saçmalıkların hiçbirine ihtiyacın yok.

Bunu farkettiğimden beri mutluyum. Sadece sevdiğim için bir işle ilgilenir oldum. Hırsla biryerlere gelmek için değil. Çünkü başarılı olmak; istediğim gibi yaşayabilmekte.
    1 0 ...
  • Canım bitanem freddie'nin sesi ile huzur buluyorum şimdi de * çok seviyorum seni ,hep seveceğim freddie. Güzel insanlar kalplerimizde güneşlerimiz. Senin şarkılarınla büyümek bir mucize *

Queen- ı want to break free- the reflex revision
    https://youtu.be/E1vXNrN6BbU
    4 0 ...
  • özlemek

2397.
  • Hissettiğin güzel duygularını özlersin bazen.

burada, aralık 2016' da yazmışım bu entryi. zaten o'ndan sonra bir daha aşık olmadım. 

çok güzel aşık olmuşum, özledim bu duyguyu. 

--spoiler--
    yerimde duramayan bir su molekülüyüm ben. içim kıpır kıpır. realizmin çocukların gözleriyle görünen kısmını seviyorum* haylazım söz dinlemeyi sevmiyorum. ama o' nu dinlemeyi seviyorum* bu haylaz çocuk ruhumla benimle baş etmeye çalışan, birlikte kuşlara el çırpıp uçurtmalar uçurduğumuz, kelebeklerin peşinden birlikte koştuğumuz, galaksiler arası yolculuk arkadaşım, birlikte ağladığım, birlikte güldüğüm, kalbimin ışığı, güneşi, yıldızı, özgürlüğüm, mutluluğum, kalbimi kavuran aşkım, canım sevgilim o benim*  

aşkın gezegeni venüse giden son uzay gemisinin son çağrısı bana* yetiştim çok şükür... aşk, güneşmiş gibi geliyor bana *
    allah' ım tüm hüzünlü kalplere güpgüneşli aşklar nasip eyle, herkesin yüreği, gözleri ışıktan, aşktan, mutluluktan kamaşsın bir ömür* çok amin*

- bu güzel sesli kadının, bu güzel şarkısıyla da kafayı bozduğum doğrudur; 

kadebostany& dj amice- castle in the snow 
    https://youtu.be/wEq3TnaVpVc
    --spoiler--
    3 0 ...
  • deep web

690.
  • sıradan insanın işine yarayacak bir şey değil.

ama benim bunca senede hayatı öğrendiğim kadarıyla da pazarlığı yapılan illegal şeylerin hepsinin dünyada zaten bir yeri var. net ortamı şart değil.

hatta dönen ticaretin büyük kısmı da oltacılıktan ibarettir gibi geliyor.

yani ne bileyim silah isteyen adam da bulur, sentetik arayan da bulur. bulur da bulur.

sazan avı gibi geliyor.

aslen bu sistemin ciddisi vardır ama mantık olarak senin benim gibi sokaktaki adam hayatta bilemez.

normali bu çünkü.

tor ve deepweb aklıma çiftlinbankı getiriyor bu anlamda.

ama deepweb'de site kurup siirt pervari balı, malatya gün kurusu, kete falan satmak eğlenceli olabilirdi.

düşünsene adam amerika'da most wanted silah tüccarı ama senden kiloyla ev baklavası istiyor.

komik olurdu elbet.
    4 1 ...
  • üzülmemesi gereken insandır. skor yaptım diye övünüp rezilliğin dibine vuran aşağılıklara benzemeyin gençler. o doğru kişi bir gün sizi bulacak. bunu hiç unutmayın.
    4 0 ...
  • menzil tarikatını şu an fiili olarak yöneten saki erol'un cumhurbaşkanlığı millet kütüphanesine gitmesidir.
    (kendisi menzil şeyhi abdülbaki erol'un oğludur, şeyh hasta olduğu için tarikatı ve tarikata ait tüm malvarlığını yöneten kişidir)

bu kütüphane ziyaretini de kendi sosyal medya hesabından paylaşmıştır;
    menzil şeyhinin oğlunun cb kütüphanesine gitmesi

ne kadar da aydın(!) bir şeyh değil mi?
    kütüphaneye gidiyor baksanıza.

ama bakınız şeyh elinde bir kitap tutuyor, okuyormuş gibi yapıyor.

şeyhin elindeki kitabın adı; nesebi şerif...

peki bu kitap kimin kitabı?
    cübbeli ahmet hoca'nın.

bir nakşibendi, bir başka nakşibendi'nin kütüphanesine gidiyor ve "kitap okuyormuşum gibi çek pampa" pozu veriyor. orada elinde tuttuğu kitap da başka bir nakşibendi'ye ait kitap.

anlıyorsunuz değil mi bazı şeyleri?

mevzu kitap, kütüphane falan değil...
    mevzu başka.
    (bkz: nakşibendi kardeşliği)
    10 2 ...
  • +Kapıyı kilitlemiyor musun? diye sordu.

-Hiçbir zaman kilitlemedim ki! Sözde iki yıldır kilit alacağım...

Gülümseyerek Sonya'ya baktı:
    +Kilitleyecek hiçbir şeyi olmayan insanlar mutludurlar herhalde, öyle değil mi?

Dostoyevski eseri.
    8 1 ...
  • iki gündüzleme ters ilişki mamulü aşağılık kompleksine sahip acınası zavallı

Ulan babaları da evladım oldu diye sevinmiştir bunlar ilk çıktığında

Şimdi "keşke dışarı boşalaydım" diye kafalarını duvara vurduklarını görür gibiyim.
    12 5 ...