• Valla arkadaşlar bir kızla konuşuyordum. Buluşup sevişecektik ama iptal oldu.

  Kasım celbinde askere gidecekmiş... :/
  5 0 ...
 • tam 19 yıl sonra aklıma gelen gökyüzüdür. burada çok büyük bir alanda elektrikler kesildi diyen hebele hübeleci o dönemin bebesi olan birçok yazara şunu diyim. o gece depremden çok saat önceleri yıldızlar üzerimize düşecek gibiydi. o dönemle ilgili araştırmalarda perseid yağmurlarına denk geldiği görülüyor ama emin olamıyorum. ayrıca okyanusta uzun yol kaptanlığı yapan bir dostuma sorduğumda da marmara bölgesinden kat be kat daha geniş ve ışıksız alandaki seyre rağmen böyle bir yıldız hareketliliğini görmediğini söylüyor. o geceyi hatırlayanlar için tekrar ediyorum yıldızlar üst üste çıkmış durumdaydı ve kayan yıldızları takip edememeye başlamıştık. bu tip konularda o dönemi yaşayanlar çok dini hurafelerde dinlemiştir ama ekşisözlükte okuduğum şu ilginç yazıyı paylaşmak istedim. felaket kelimesi felek ile aynı kökendedir. yani gökyüzü. islam metafiziğine göre felaket, gökten gelir. yıldızlarda feleklerin bir bölümüdür. evet arkadaşlar 19 yıl önce o yıldızların bu kadar parlak ve büyükçe gözükmesi, gökten yere düşenlerin ve yerin sarsılacak olmasının habercisiymiş demek ki..
  6 0 ...
 • Yeni aldığı bir nesneyi instagram hikaye bölümünde paylaşmak,
  Araba markasını göstermek amacıyla paylaşılan fotoğraflar,
  Gündüz kuşağında izlenen hemen hemen bütün televizyon programları,
  Bir şeyler aldığı mağaza çalışanlarını da satın almış gibi saçma triplere girmek,
  instagram hikayesinde siyah arkaplan ile müzik hikayeleri atmak,
  instagramdan millete yürümek, mesaj atarak tanışmaya çalışmak,
  Arabanın egzoz sesini açtırıp insanların kulaklarını sevmek,
  Sessiz olunması gereken yerlerde öküz gibi bağırarak telefonla konuşmak,
  Her sohbet ettiğin kişinin kendisine tabiri caizse yürüdüğünü sanmak,
  insanları toplum içinde rencide edecek şekilde konuşup haklılığını savunmak ve bunlar gibi nice davranıştır.
  17 1 ...
 • içerden süspansiyon sistemi var. Dışardan balatalar bırakmıyor. Bütün mesele termodinamik filtrede aslında. Fazla düşünmeyin kafayı kırarsınız.*
  13 0 ...
 • Size mi soracaktı nasıl davranması gerektiğini?
  Tipimize göre mi seçeceğiz yani davranış şekillerini anlamıyorum?

  Güzelsek havalı olabiliriz fakat çirkinsek bir köşeye saklanmamız lazım sanırım.
  13 2 ...
 • Şimdi eskiye dönüp bakıyorum da ben de yapmışım bunu ,e gençlik heyecanları falan işte.utanıyom şimdi,Ne ağlamışım be,damn it!üşenmedigim bir gün silicem hepiciğini.
  5 0 ...
 • 've damarımda akan toprak'

  bir sırrı vaktinden önce saklayıvermişim
  cümle coğrafya ve dahi dağları sıkıntı basmış.
  ben artık sürekli hançerlenirim
  iki tiren öpüştü mü kondüktör yanar

  ah sen bana bakma tiyatrolarımı taşra tertibler
  benim anlattıklarımla biraz heterodoks kaçabilir sevgilim
  yani hükmetsene aksine ki, bir bin yıl sırtımızda paklanmayacak
  ve allah'ın isa isminde bir sevgilisi yok!

  evet bugünlerde biraz siyaset ehli çocuklar olduk
  mesela bundan böyle senin adın petrus olsun sevgilim
  ki bir ağaca teşekkür etmek için davranıyorum da bazen
  oluk oluk pantalonlar devriliyor kanatlarıma...

  ve şimdi ben sevgilim
  sana beyaz renginde değişik çoraplar temizliyorum ağlayarak.
  ve lâl ve gül ve döl,'ve damarımdan akan toprak'
  ve sonra eczama saplanan o tersinden lunapark
  o kült, o hırkalar...

  ah nasıl lezzetli asalar birikiyor kirpiklerimde
  ve kooperatifler boyu gül koklayan beynelmilel varakalar!

  gidişini başka türlü açıklayamıyorum...

  gidiyorum bu / sayfa 16*
  5 0 ...
 • annemin kanser olduğunu bir süre bilmiyordum. sadece çok hasta olduğunu ve hastanede yatması gerektiğini biliyordum. bir çocuk için "çok hasta olmak" da kötü bir şey. kanser olduğunu öğrendiğimde de pek tepki verememiştim. sadece onun eve geleceği günü iple çekiyordum. görmeye gittiğimizde ancak beş dakika görebiliyordum, onda da başımı okşuyor, gülümsüyordu, o kadar. eve gelecek, hastalığı yenecek diye çok dua ederdim. her akşam servisten inerken annem bugün gelecek derdim, heyecanlanırdım, eve bi gelirdim annem yok. ısrarla geleceğini hayal ederdim. geldiğinde de meğersem "ölecek bu kadın, son günlerini ailesi ile geçirsin" diye eve yollamış doktorlar. ben hala iyileşeceğine inanıyorum, eve geldiyse her şey tamam diyorum. o eve geldiğinde kanserin ne olduğunu çok iyi anladım. birkaç santim şiş dilinden, gırtlağındaki 2 cm delikten, o deliğin üstündeki siyah metalden, sabahları nefes alamayıp balgam çeken bir makineye gidişinden, mama ile beslenişinden... korkmanın nasıl bir şey olduğunu ilk kez kanserle öğrendim sanırım. bir sabah boğazındaki balgamı tüküremediği için boğuluyordu, ablam için çok normal bir durumdu bu, öksürüyordu aslında annem, ben ölüyor sanıyorum. korkudan altıma sıçıyordum, ablamı zorla uyandırım temizlettim boğazını. o işlem bitince nasıl rahatlardı. kanser çok boktan bir şey. insanın sevdiği biri kansere yakalanınca mahvoluyor. seni de öldürüyor kanser.
  20 0 ...
 • kukla

  4738.
 • sanırım 16 yaşımdaydım. o sıralar sözlüğü yeni keşfediyorum, taaa dokuzuncu nesilim... kukla abim yaşındadır. o kadar gülüyordum ki komikli entrylerine, çıldırıyordum. entry yazsa diye beklediğim bile olurdu, her gün profilini kontrol ederdim. sınıf arkadaşlarımı en arka sıraya toplar, kuşimato temalı entrylerini güle güle okurduk. millet gelip, "hani oğlum kukla komikli bi şey yazmış mı okuyalım? yazmamışsa eskilerden bul" derdi. artık eski tadı alamıyorum. sanırım ergenken çok komik geliyordu. gene komiktir elbet ama okumuyorum artık. şimdi aslına pek de sevmiyorum ama ergenliğimi süslediğin için teşekkürler abicim. saygılar. fakesi makesi var mıdır bilmiyorum ama anonimliğin verdiği gizi harika kullanmış yıllarca. bak bize, komple teşhir, komple meme şov.
  14 3 ...
 • dgs 2018

  15.
 • sonuçları açıklanmıştır. benim açımdan sonuç mu. hoşgeldin 4 kasım 2018 kpss önlisans sınavıdır. yani kısacası yine umduğumu bulamadım. roman gibi paragrafların arasında boğuldum. tıpkı hayat gibi.
  16 0 ...