• hayırlı davalar arkadaşlar.

  fatih portakal'ın tutuklanması için bugün bir avukat dava açmış.
  suç duyuruları da var tabi, ama bu avukat has ak partili bir avukat arkadaşımız, gidip bizzat kendisi dava açmış.

  bu avukat arkadaşımızın adı rahmi kurt.

  avukat rahmi kurt'u nereden tanıyoruz?
  kendisi trakyalılara hakaret etmişti geçmişte.
  fatih portakal a dava açan avukat

  tabi trakyalılara hakaret edince bütün kirli çamaşırları ortaya dökülmüştü.

  işte bu fatih portakal'a dava açan ak partili avukat rahmi kurt, erkeklere özel mesajla çıplak fotoğraflar gönderen biriydi. türlü türlü sapıklılları ifşa olmuştu.
  fatih portakal a dava açan avukat

  bu da avukat arkadaşın ak partililik belgesi.
  fatih portakal a dava açan avukat
  10 2 ...
 • Dünyanın en garip hadisesi.

  Ankara'lıyım. iş için bursa'ya gidip 45 gün kaldım. Bu esnada çalıştığım şirket devroldu ve Bursa şubesindeki personellerle istanbul'a gitmek zorunda kaldım.

  Esenler'den servis mervis bir şekilde kağıthane'ye ulaştım. Görüşme bitti. Bursa'ya dönmemiz lazım. Feribotla dönmek için en yakın saate bilet aldık. Nereden bindiğimizi net hatırlamıyorum. Hatırladığım şey gideceğimiz iskeleyi 2'si taksici olmak üzere 5 farklı kişiye sorduk. Sadece 2 kişi aynı cevabı verdi. Biz de en popüler cevabı doğru kabul edip 2 kişinin söylediği şeyi yaptık.

  Biz o şehre yabancıyız ama istanbullular daha yabancı. Herkesin kafası güzel.
  12 0 ...
 • Teyzem ilk defa evimize gelecek. Onsekiz yıl önce kitaplığından çaldığım birkaç kitabı kitaplığımdan kaldırmam lazım. okumaya yeni yeni heves ettiğim dönemlerde bunca kitap arasından eksikliğini hissetmez diyerek yaptığım bir şeydi. Sonra sonra farkettim. insan kitaplığından kağıt kaybolsa anlıyor. Teyzem gelecek. Mutluyum.*
  8 0 ...
 • Şüphesiz ki son derece ibretlik ve fantastik bir durum.
  d i n o z o r u s un dinozorus başlığına yazması

  Yazar d i n o z o r u s kendi başlığına yazmıyor bunun yerine silik hesap dinozorus başlığına yazıyor.
  Neden?
  Çünkü nickaltını kapattırmış.
  Ama bir şekilde kendini gündeme getirmek isteyince açık olan başlığa yazıyor.

  Bakın bu bir dramdır.

  Not: süleyman soylu ile tivitırda karşılıklı takiplesiyoruz aklınızı alırım ona göre.
  19 9 ...
 • dayanamayıp bir kez daha izledim. bilim kurgunun sözlük tanımına uymuyor aslında, salt kurgu demek daha mantıklı gibi. günümüzde geçerliliği kabul edilen fizik ve astronomi kuramlarının çoğu reddedilmiş ve daha revaçta olmayan teorilerden yola çıkılmış (bkz: dimension theory) (bkz: string teorisi). dram sahneleri falan da çok yerinde ama izleyicinin hayal gücüne bırakılmış sahneler bu kadar fazla olmasaydı keşke. yine de güzel bir film bence.
  6 2 ...
 • ibretlik bir trafik cezasıdır.
  bu cezayı "keşke yunan galip gelseydi" diyen fesli müptezeller bilmez, kendini osmanlı torunu zanneden zirzoplar bilmez.

  efendim ceza şu cezadır;
  halife efendimize yazılan trafik cezası

  17 kasım 1922'de vahdettin'in hms malaya zırhlısına binip kaçışından sonra halife olan abdülmecid efendi istanbul caddelerinde gezerken işgal kuvvetleri trafik polisi tarafından durdurulur ve yukarıdaki ceza yazılır.
  bütün bunlar halkın gözü önünde olur, dönemin gazeteleri bu olayı günlerce yazar.
  ama elden gelen bir şey yoktur, istanbul işgal altındadır ve işgalciler ne derse o olur.

  çaresiz ceza kabul edilir.

  istanbul atatürk tarafından 2. kez fethedilince de iş bu trafik cezası makbuzu işgal döneminin ibretlik bir hatırası olarak kayda alınır ve dolmabahçe sarayı arşivinde saklanır...

  arşivler açılsın, herkes gerçekleri görsün.
  17 3 ...
 • Bir kadın bana, "Seni seviyorum, çünkü zekisin, çünkü namuslusun, çünkü bana armağanlar alıyorsun, çünkü zamparalık yapmıyorsun, çünkü bulaşık yıkıyorsun," derse, hayâl kırıklığına uğrarım; bu aşkta çıkarcı bir yan vardır. Şöyle bir cümle duymak kimbilir ne güzeldir: "Zeki olmamana, namuslu olmamana karşın, yalancı, bencil, alçak olmana karşın senin için deli oluyorum." Milan Kundera – Yavaşlık
  5 1 ...
 • Gelmiş geçmiştir. Dillendirmeye gerek yok bence. Sözlük hacklenince özel hayatı ifşa oldu. Kimse istemez böyle bir şeyi. O da pişmandır bu tür platformlara güvendiği için. Tek hatası da bu bence bu olay ile ilgili.
  Kimseyi kınamayın. Yarın öbür gün başınıza gelir. Gerek yok.
  Not: olayı biliyorum, karıyı da tanımam etmem işim de olmaz.
  7 1 ...
 • Gülüp geçiyoruz bu yürek burkan, iç acıtan ve dağlayan anlamsız, manasız, acınası hareketler karşısında.
  Hayır amacını bir anlasam. Kürtçe ile dalga geçildi: mission completed.

  insanları birbirlerinden ayıranın dil değil de saçma salak ideolojiler, tutucu inançlar ve en önemlisi düşük iq olduğunu bilmeyecek kadar sığ beyinlisiniz.
  Aynen güzel dalga geçin de vatanı kurtarın. Vatan size emanet ergenuslar.

  Sonra da Google translateden çevirdiğiniz ingiliççe sözleri WhatsApp durumlarınıza yazarsınız. *
  11 8 ...
 • farenjit

  251.
 • “Farenjit (boğaz iltihabı);burun ve ağız boşluğunun arka duvarında oluşan iltihaplanmadır. Akut ve kronik olmak üzere iki tür farenjit görülür ve ikisi birbirinden farklıdır. Ani gelişen, şiddetli iltihaplanmalar akut farenjittir. Daha hafif seyreden fakat buna karşılık da daha uzun süren farenjit türü ise kronik(müzmin) farenjittir. Akut farenjitin belirtileri sadece boğazla ilgili değildir. Boğaz ağrısı, boğazda yanma, kuruluk gibi şikâyetlerin yanı sıra ses kısılması, ateş, halsizlik, burun akması gibi belirtiler de görülebilir. Genellikle bir tür üst solunum enfeksiyonu söz konusudur. Kronik farenjitte ise ateş ya da kırgınlık yoktur ancak yutkunma güçlüğü, gıcık öksürüğü, yanma, gerilme, yabancı cisim takılmış gibi bir his ve boğazı sık sık temizleme isteği vardır. Enfeksiyon yine bir etkendir fakat örneğin hava kirliliği gibi boğazı tahriş eden bir etken, kronik farenjitte daha büyük bir rol oynar. Akut farenjit sık sık tekrarlanıyorsa kronik farenjite dönüşebilir.“ demiştir Türk kulak burun Boğaz ve baş boyun cerrahisi vakfı.

  Migrenden sonra nefretimi kazanmış ikinci hastalık. Her iki ayda bir bulma beni rica ediyorum.

  Beni benden alırsan seni sana bırakmam.
  8 0 ...