• aşırı şaşırtmış istektir. oysa ki akp ile pkk/hdp nin ne işi olur ki. megri megrisinden tut çözüm süreci denilen ihanet sürecine salih müslim ayısının ankarada ağırlanmasından tut binali beyefendinin kürdistan ve ahmet kayanın mezarını getirebilirizlere kadar tamamını cehape ve kılışdaroğlu yaptı. bence bu okan müderrisoğlu da cehapenin ajanı. reyizi ve yavru reyizi zorda bırakmak için yazmış bunu. yarın bir gün olay büyürse fetocu olduğu anlaşılır içeri alınır derhal.
  6 1 ...
 • Kadın için de erkek için de gözlemim şu: genelde ailesinin desteğini almayan insanlar nispeten daha güçlü oluyorlar. Çünkü başka şansları yok. Onlar için hiçbir şey aileleri tarafından kolay hale getirilmiyor. Sorumluluklar altında geçen yıllar, ister istemez insanın karakterini sertleştiriyor. Sen şu tişörtün hangi rengini alsam, kahvaltıya nereye gitsem diye düşünürken o ay sonu kirayı nasıl denkleştirsem, fatura kaç para gelmiş diye düşünüyor. Adamın hayal kurma, seçim yapma imkanı bile yok. Sıkıntılarla tek başına mücadele etmiş insanlar, sahip oldukları karakteristik güçle dışarıdan hayranlık uyandırıyorlar evet, fakat içeride durum her zaman sandığınız gibi olmayabiliyor. Bu da başka bir konu.
  7 2 ...
 • istanbul’un esenyurt, fatih gibi bazı semtlerinde adeta Türkçe tabela kalmamış, adam 6 aya hepsini değiştireceğiz diyor. Bunlar günden güne arapça olarak asılırken neredeydi gözünüz? Buradaki durum şu: iktidar, boka saplanırken müdahale etmezken, saplandıktan sonra elini uzatıp bakın nasıl da kurtarıyorum sizin için neler yapıyorum tribine girip işi şova dönüştürüyor. Felaketler geldikten sonra yapılan kurtarma çalışmaları sayesinde de ben sizin için şunları yaptım diyerek pr malzemesi çıkarıyor. Sen de canım devletüm beni seviyür beni sahüplenüyür diye mutlu oluyorsun. Devletinin bu sıkıntıları senin başına zaten hiç getirmiyor olması lazımdı. Bunu fark edecek kafa yok sende sayın çomar. al o suriyelileri bağrına bas. Ülke yangın yerine dönmüş, iki tane tabelayı Türkçe yapınca vatan kurtulacak. Mahalle yanıyor, kızımız camda saçını tarıyor.
  5 1 ...
 • Gücü kadına yeten, kendince pis egosunu tatmin eden saygısız ayıdır. önüne herhangi bir lüks araç ya da minibüs falan kırınca da korkudan kornaya bile basamaz, emir telakki eder yol verir.
  6 0 ...
 • 15 temmuzdan sonra hükümetin 2 yıllık ya da 4 yıllık b bölüm okumuş bir işe girememiş adamları asker,polis diye almasından sonra uzun zamandır düşünmüş olduğum son olarakta iyi parti milletvekili yavuz ağıralioğunun mecliste dile getirmiş olduğu durumdur.

  bu durum ülkemizin geleceği için ciddi sorunlar teşkil etmektedir

  zira;

  polislik sosyal bir meslektir , yani sürekli insanla içiçesin.

  insanı anlamak adına ömründe bir kitap okumamış adamdan ne beklersin insanı anlamayı!  askerlik strateji gerektiren bir meslektir.

  peki soruyorum 2 yıllık üniversite eğitiminde ne öğreniyor da strateji adına?

  öğrendiği tek strateji okey de elden bitmek için küçük taşı beklemekte ötemeye gitmeteyen insanlar bundan 30 yıl sonra nasıl askeri strateji belirleyecek?

  yazık çok yazık.

  bugünün başarısız eğitim sistemi bir zamanların hiçbir şey olamadın bari öğretmen olayım diyenlerin elinde nasıl tükendiyse ,ordum,polisim de bir baltaya sap olamamış adamların elinde umarım tükenmez..
  17 3 ...
 • Rte tarafından yapılan talihsiz açıklama. Pontus ile düşmeye başlayan seviye, sisi açıklaması ile dibe vurmuş, koskoca cb bir belediye başkanı adayı ile yarışa girmiştir.

  Neyse,

  Biz ismini çok sevdiğimiz ve çok iyi bildiğimiz birinden yana kullanacağız oyumuzu.

  Her şey çok güzel olacak Ekrem abi!
  11 1 ...
 • Büyük ihtimalle karşıdaki kişinin içinden "ulan enayiye bak"diyeceği durumdur. Olsun o desin siz yine de iyilik yapın.
  3 1 ...
 • Yoğun bakım hemşiresiyseniz. Stabilize hastalarınız varsa. Sessiz sakin geçen bir nöbettir. Ama diğer türlü sıkıntılı hastalar varsa cehennemi yaşayabilirsiniz. Ben rahatım ohh Bee.
  0 0 ...
 • kuşadası

  272.
 • Kismi adali sayilirim. Izmirliler Ada derler. 1986 yilindan beri her yaz tatilimi mecburi gecirdigim Aydin’in deniz kiyisi. Ucuz pazarlari haric hic bir seyi bes para etmeyecek emekli ilcesi, kasabasi, otelleri,mahallesi, siteleri. 90’li yillarda onlu yaslardayken Yas grubum sayesinde hayat cok canliydi. Sonralari icin nedense Emekli chp’li teyze ve amcalarin huzurevi diyebilirsiniz. Gunun birinde duvarlari boyarken duvar kagidinin bir kismini sokmeden boyayan ustaya yaptigin is duzgun degil dedigimde: “abi bu ulkede ne duzgun ki?” Diyerek sacma bir guvensizlik/duzensizlik ortamini bile politize edecek ve bunu saatlerce konusacak toplulugun yasadigi yer. Milli parkin dogasi ve gun batimi guvercinadanin cografyasi disinda olumlayacagim bir ozelligi yok. Tembelcity. CimriCity.
  3 0 ...
 • Herkesten çok eleştiririm yapılan yanlışları.
  Yani hastanede suriyelilere öncelik verilmesini,
  Kendi insanları zor durumdayken onlara yapmadığı yardımı suriyelilere yapmasını devletin
  Afganların da savaş mağduru olarak ülkeye doluşması suriyelilerden feyz alıp
  Sacma sapan insanların olmayacak kademelere gelmesi
  Eğitim sisteminin hoşuma gitmeyişi
  Işsizlik
  Enflasyon
  Liyakat
  Trafik
  Ekonominin son bir yılda iyice dibe vurması
  Kpss' den sonraki mülakat ile memur olma
  Tanzim çadırları
  Gelen 6.5 milyon suriyeli ile 10 milyon olan mülteciler ve bu nüfusa yetişmeyen patatesimiz soğanımız,
  Etin çok pahalı olması,
  Pırlantadan , yattan vergi alınmayıp , gemi mazotundan ötv alınmayıp garibanın motorundan yılda 1000 lira vergi alınması,
  Projelere milyar milyar para aktarırken hep bol keseden para verilmesi işin asıl ederinin hesaplanıp daha makul bir fiyata mal etmek varken hani

  Sayarım sayfalarca sayarım. En çok ben elestiriyorum belki de hataları lakin benimde bir bildiğim var. Ben hiç zengin olmadım. Olmakta istemem. Hiç bir partiye üye olmadım. Senelerce chp ' yi sevdim. Evime otobüsle 20 dakika olan okuluma gidebilmek için izmir sicaginda 2 saat otobus bekledim varoş semt olduğu için bize o kadae geliyordu yine de chp diyordum. Buraya geldim yilda 200 kere elektiriğim 150 kere suyum kesiliyor. Kaç senedir değişen bir şey olmadı. Bir otobüs durağı istedik geri dönüş bile yapılmadı. Tabela var işte hani beklersen... çocukken de hep bir çocuk parkı istemiştik kaç yaz imza topladık yolladık yapmadılar. O arsa ne oldu biliyor musunuz? Kumar oynamaya gelenlerin otoparkı oldu. Çöktüler bildiğiniz. Ne istediysek olmadı. Rica , minnet ,sevgi. ee?
  2005 yılında chp için cumhuriyet mitingine bile katıldım izmir ' de , 40 derecece idi en az gölgede. Ilk coraspini o gün içtim.
  Yıllar geçti, anne oldum. Çocuğumun geleceğini düşünmeye başladım sadece. Güvenli ve gelişmiş bir türkiye olmalı gelecekteki.

  Evet her şeyi eleştiriyorum. Eleştiriye kapalı da değilim. Daima daha fazlasını da öğrenmek istiyorum. Ancak bir şeyi biliyorum
  Recep tayyip erdoğan nefret edilecek bir insan değil. Hatasız demiyorum, mükemmel demiyorum. Hataları da çok iyi yaptığı işlerde çok. Bir kaç ay sonra ekonominin düzelmesini umuyorum. Dilerim işsizlikte biter ve dilerim en az 6 milyon mülteci de ülkelerine geri gönderilir ve diğer sorunlar ile de ilgilenilir. Ülke insanları rahat bir nefes almalı. Çok içten yazıyorum ki ben eşitlikten yanayım. Herkes için güzel olmalı hayat.

  Eskiden parası olmadığı için hastanelerden ölen yakınlarını alamıyordu insanlar. Morgda haftalarca bekliyordu bazen cesetler.

  Babam visite kağıdı çıkarmadan ben muayene olamıyordum. Sağlıkta reform yaptı sahiden eyvallah. Buna kimse nankörlük yapamaz. Ayıp bence. Bir çok ülke vatandaşından iyi hizmet sağlıkta. Hastaneler çoģaldı mı oldukça.

  Ülkede yol namına bir sey yoktu. Artık millet yurtdışından gelirken hayranlikla geliyor arabalarında. Rahat rahat gidiyorlar memleketlerine. Burada sorun var mı? Eyvallah.

  3. Havaalani erdoğan ' ın dediği gibi bir çok havayolu sirkerinin transfer noktası haline geldi mi? Kesinlikle. Dakikada kaç uçak geçiyor sayamıyorum bile artik ki eskiden 3 dakikada falan 1 di. Havaalni henuz 6 nisan ' da açıldı. Elbette olumlu ekonomik dönüşlerini alacak mıyız? Alacağız. Şu an turistlerde geliyor tabi.

  Bunlari aslinda hepiniz biliyorsunuz iyi ve kötü olanları. Yine de erdoğan ' nın niyeti güzel. Yaptı mı ? Yaptı. Yapacak mı ? Yapacak. Yapmayı seviyor. Bu kısım çok önemli. Ülkesini sevmese böyle hizmet etmezdi. Kendi ülkesini batıran kaç lider gördünüz ? Bu da kabül mü? O halde onu bunu bir kenara bırakırsak bu adam makamına lâyık bir insan. Her şeyi duzeltmesi ümidiyle. Ümit ediyorum ki onun da niyeti bu şekilde.

  Edit : çağın gerektirdikleri diyorsunuz ,yapmak zorundaydı diyorsunuz. işte bunu anlatmaya çalışıyorum yaptı , yapıyor zaten . Bunları yapmayacak olan partiler var. Dünyada ülkesini satan liderler var, amerika ne derse yapan liderler var . Erdoğan ne yapiyorsa geleceğe yatırımdır. Ülkeniz ekonomik olarak ne kadar güclü olursa o kadar size bulaşmaktan korkarlar çünkü sizin gerekli olduğunuzu düşünürler. Işte öyle bir türkiye olacağız. Erdoğan ' ın sosyal projeleri de gayet güzel. Insanlar hastanelerden cenazesini geri alamıyordu diyorum çağın gerektirdikleri diyorsun. Adamlar karaborsa ilaç alıyorlardi inanabiliyor musunuz? Kanser olan dedelerini kemoterapiye göndermek için 4 - 5 kardes ortak para topluyordu. Yoktu yapilmiyordu iste.anladiniz mi? Hayir her seyden para aldıkları halde ssk' yı batirabilen kılıçdaroğlu 'na gerçekten hayret ediyorum.

  Niyeti iyi evet. Bu ülkeyi satacak olan onca hain varken...
  4 10 ...