• üretim teknoloji yoktu diyerek götünden uyduranların sabah sabah eleştirdiği başkomutandır.
    cumhuriyetin kuruluşu ile olduğu yıllar arasında 15 sene içinde 46 fabrika açmıştır. bunların içinde teknolojik olarak, uçak, silah, alev atar gibi üretimler de vardı.
    atatürk daima kendi çizgisini belirledi. "Yaptığımız ve yapmakta olduğumuz inkılapların amacı, Türkiye Cumhuriyeti halkını biraz daha hızlı ve bütün mana ve biçimiyle uygar bir toplum haline değiştirmektir."
    3 1 ...
  • Araştırmanın önce bizim gezegenden başlaması gerektiğini ortaya koyar. Marsta hayat var mı jüpiterde su var mıdan önce dünyada hayat var mı diye sormanız lazımdı. Sanki dünya çok şey.
    5 0 ...
  • Çok ilginç ben böyle liglerin hastasıyım mümkünse 59-60 puanla şampiyonluk gelsin 40 puanla falan küme düşülsün her şey kıran kırana olsun küme düşme adayı takımı 5 hafta sonra şampiyonluk yarışında görebilelim ne bilim seyirciyim işte hoşuma gidiyor bizim ilgin de durumu o yönde he değişecek hep değişti bizimki geleneksel.
    2 0 ...
  • uludağ moderatörü tel bıyıklı liseli ergenlerdir.

silik kısmını daha yeni keşfediyorum, bir baktım 53 tane entry var. bilgi içeren entry'nin sonunda bile ahaha, adafsf, :D , :p falan var diye koca entry'i silmişler. ulan koskoca sözlüğe 2 paragraftan fazla entry giren bir ben varım bir de fake hesabım, derdiniz ne benimle ibne götten verenler? ben koskoca iş adamı sözlüğünüzü adam hesabına almış üstüne uzun entry girmişim, karşılığı bu mu? zil takıp oynamanız lazım bre gavat sürüsü. artizlik yapmayın bana sikerim şovunuzu ha akıllı olun.

şimdi komple hesabı silik yaparlar ahaha.
    1 1 ...
  • Olma ihtimali olan felaket degil bereket olan durumlar.

_ nukleer savas
    _ yapay zeka saldirisi
    _ olumcul virus
    _ meteor carpmasi
    _ iklim degisikligi
    _ uzayli istilasi.
    3 0 ...
  • maksim gazinolari assolistleri vol 1

'odeon müzik yayımcılık' şirketinin 2016 yılında yayınladığı, zamanında maksim gazinoları'nda şarkılar söylemiş zeki müren ve bülent ersoy'un seçilmiş eserleri yorumladıkları efsane ötesi albüm.

çile bülbülüm, ah bu şarkıların gözü kör olsun, gözlerin doğuyor gecelerime, ben küskünüm feleğe, gücüme gidiyor böyle yaşamak gibi bilinen eserler var albümde.

Buyrun: https://open.spotify.com/...si=7aAhv0CgTGK0T6CLIAW-XQ
    3 0 ...
  • --spoiler--
    yapraklara yeşil rengi veren klorofil, sarı rengi veren ksantofil, turuncu rengi veren karotin ve kırmızı rengi veren antosiyanindir.

Bütün bu renk pigmentleri tüm yapraklarda sürekli bulunmasına rağmen yeşil rengi veren klorofil baskın durumda olduğu için yapraklar yeşil renktedir ve diğer pigmentler maskelenmiş durumdadır.

Havaların soğumasıyla birlikte yaprak içerisindeki klorofiller azalmaya başlayınca, karotinlerin parlak turuncu ve sarı renkleri daha sonra da yapraklardaki fosfat miktarı azaldıkça antosiyaninlerin kırmızı ve eflatun renkleri yapraklarda hakim olur.
    --spoiler--
    7 0 ...
  • darmadağınık hayaller,
    gittikçe karmaşıklaşan sessizlikler,
    hiç mi rahat durmaz..

en iyisi, uyumak..
    sadece sevgi istediğin rüyalar misali kalbinde son bulmak mı dersin..

oysa bulutlarla örülü sözlere,
    güneş sarısı düşlere mühim olmuşken,
    ne gerek vardı anlamsız gidişlere mi
    dersin, derim , deriz..

biz insanlar severiz..

ruhunun kaderini cümlelerin ellerinde yeniden diriltmek varken, kederini yüceltmek neden ki..

kış gelmiş gibi doğadan vaz geçmek,
    tüm canlılığıyla yeşil gözleri ateş gibi sözlere değişmek zihninde..
    çölde denizi görmeden maviyi cömertçe tüketmek ufak tefek nefeslerle,

toprağın gizemini yok etmek sezsizce,

anlamsız hikayelerim,
    anlam biriktirmeyi umursamayacak ki hatıralarım,
    diye söylense de yılların..

yaşasın rüyalarda umutların..
    8 0 ...
  • gülerken ağzını kapatan insan

Eğer bir çocuksa, masumiyeti ve mahcup gülüşüyle sevgiyle harmanlanan bir hayranlık uyandırandır.
    Hayata dair gülümseten en naif detaydır.
    9 0 ...
  • empati yapabilmeleri.
    Bencil olmamamaları diğer insanları da düşünmeleri.
    pozitif ve neşeli olmaları.
    12 1 ...