lightsaber

326.
  • 815 numaralı kimlik bugünkü kimliklerde seri noya tekabül ediyor.

her kimlik değişiminde de bilindiği üzere seri no değişir.

velhasıl kelam, kimlik değişimi ile numarası değişen kimlikte kemal yerine kamal yazması ahım şahım bir olay değildir. zira, daha 90lı yıllarda harf hataları yapabilen nüfus görevlileri vardı, çoğu çocuğun ismi bu şekilde yanlış yazıldı. latin alfabesine yeni geçilen bir dönemde osmanlının kullandığı arap alfabesinden gelme bir alışkanlıkla kemal yerine kamal yazmış bir nüfus memuru söz konusu olabilir.

velev ki öyle olmasa, atatürk kendi adını kemal yerine kamal yazdırmış olabilir.

bunlardan, atatürk'ün öldüğünü ve yerine kamal atatürk adlı birinin geçtiğini ancak uyuşturucu etkisindeki bir insan iddia edebilir.

veya ağır psikolojik rahatsızlık olması gerekli.

tanrı şifa versin size.
    10 4 ...
  • ben hayatımda camide fotoğrafı olan tek siyasetçi gördüm, o da recep tayyip erdoğan'dır.

aynı zamanda şehit cenazesinde, cenaze namazından önce konuşmaya yapan gördüğüm tek lider.

valla arkadaş biz müslüman adamız, maun suresini de biliriz. diğer tarafta yargıçlar yandaş değil hatırlatayım...
    18 6 ...
  • gördüğüm en üzücü hadiselerden.

bakire olmayan her kız aynı şeyi söylüyor. bir gece çok içmiştim, sabah uyandığımda çıtçıtlı body açıktı. sevgilime noldu diye sordum, bir şey olmadı dedi.

şerefsiz bu erkekler ya.
    4 4 ...
  • "Uzun ince bir yol vardır ya. Uzun bitti ince kısmı başlıyor" diyerek herkesi taraftar formalarıyla istanbul mitingine davet etmiş. Bu cümle önemli bence sonuç ne olur bilmiyorum ama hem uzun bitti ince başlıyor lafıyla değişikliğe, hem de izmir, Ankara ve istanbul mitinglerinde tam bilenmiş olarak çıkacak ve daha farklı birşeyler söyleyecek gibi birde işin ince durumuna bakın Cumartesi mitingte söyleyeceklerinden sonra cevap bile veremeyecek hükümet kanadı çünkü ertesi gün seçim var.
    3 1 ...
  • yumurta

330.
  • harika ötesi yiyecek.
    özellikle şöyle bol tereyağlı (veya zeytinyağlı) sucuklu ve az pişmiş olursa.
    3 0 ...
  • Öncelikle bilimsel konularla ilgili başlık görmek beni çok mutlu etti. Tarihçiyim, fizikten anlamam. Fakat burada bilgi birikimlerini ve fikirlerini aktaran yazarlara teşekkür ediyorum. Söz ettiğiniz konuları araştıracağım. Çok ilgi çekici.

Bir de şu ota boka espri kasan ve komik olmayan aptallar defolup gitseler ve seviyeyi düşürmeseler çok iyi olacak. Her başlığa salaklık belirtilerinizi bırakmak zorunda değilsiniz.
    4 0 ...
  • detaylı bir olasılık değildir. kuantumun yıkılması karanlık maddeyi çüretecek demek doğru bir yaklaşım değil.
    einstein'ın kütle çekim teorisindeki meşhur kozmolojik sabiti bilirsiniz. bundan kaynaklı bir ikinci teori ortaya atıp uzayın aslında görünmeyen bir enerji ile dolu olduğunu öne sürmüştür. Karanlık enerji dediğimiz olay. kaldı ki galaksiler arasındaki kesin olmayan çizgiler, bu aralıklardaki yoğun enerji, karanlık maddenin ışıktan kaçışı vs... düşünüldüğünde karanlık maddeyi çürütecek bir olasılık olsa dahi kütleçekimin gerekçe oluşunu, kozmolojisini yok etseniz dahi yerine sadece başka bir isim verdiğimiz bir şey kalacak.

ben ne anlatıyorum iq.

einstein'ın kütle çekim teorisine ve uzay boşluğu denilen şeyin aslında boşluk değil karanlık enerjiyle dolu olduğuna ilişkin şeyleri okursanız başlığı açan yazar dostumuzun ve benim kastettiğimi anlarsınız.

karanlık geceler.

edit: ha ayrıca yazarı eleştirmiyorum. söylediği doğru ama kuantum içinde geçerli bir şeyi kuantumu yok ederek yok etme fikrinin hatalı oluşundan bahsediyorum sadece.
    7 0 ...
  • Uludağ sözlük'te birçok sorunu çözerek çığır açacak hayırlı işler yürüten bir kampanyadır. Artık her gece formatın uyuduğu ve kalabalığın dağıldığı vakitlerde kalan yazarlardan ikişer ikişer karşılık beğeniye göre baş göz ediyoruz. sistem şöyle işliyor:

her boşta olan yazar listeye yazılıyor ve her gece bu yazarlardan ikisi karşılıklı teklif-kabul/ret usulü ile baş göz ediliyor, yani çift haline getiriliyor. kampanyamızın ilk meyvesi sezenist a feminist ile oytunkaran çifti.

yeni yeni çiftler olmak isteyenler başlık altında belirterek aday listesine dahil olabilir.

ben mi? ben hepinizin sevgilisiyim.bekliyoruz.
    edit:

1. aday: bilgisiz zeki

2. hubel

3. nikilsin

4. yazar x

5. inovatif kaplumbaga
    12 6 ...
  • dayanamiyorum, konuscam.
    dip boyan gelmiş, dolap kapaklari acık, oda duzensiz, halida donun duruyor, saga sola tikistirilan esyalar var, kot cok cirkin, ampul beyaz, kapının pervazının boyaları dökulmus, ayrica telefonun kamerasi pislikten flu cekmis.
    la bi insan bu ortamda ve sekilde seksi olsa neee, olmasa neee.
    14 2 ...
  • bu kadar da olmaz artık.
    pes doğrusu.

evet, işte chp'liler ve iyi partililerin, saadet partililerden de yardım alarak yaptıkları iğrenç fotoşop;
    erdoğan ve barzani yi bir arada gösteren fotoşop

ayıp değil mi?
    edep ya hu?

şurada seçime 4 gün kalmış, delikanlı gibi neden mücadele etmiyorsunuz da böyle montajlar yapıyorsunuz?
    reisi utanmadan barzani itiyle yan yana koymuşlar.
    algıya bak!

utanmazlar, arlanmazlar...

ama millet yutmuyor artık bunları.
    biraz işi bilen biri ilk bakışta anlıyor fotoşop olduğunu.

yazıklar olsun. sandığa gömüleceksiniz...
    23 6 ...