• 1930'lu yıllarda ülkemizin düşeceği şu halleri görüp bize mesajlar veren siyasi deha...

bakınız şu binayı pek çoğunuz bilirsiniz;
    mustafa kemal atatürk

bilmeyenler için burası istanbul lisesi ana binası...

bu tarihi bina 1897 yılında fransız mimar Alexandre Vallaury tarafından inşa edilmiştir.

lakin bina lise olarak inşa edilmemiş, duyunu umumiye binası olarak inşa edilmiş olup, uzun yıllar duyunu umumiye genel merkezi olarak osmanlıyı sömürmüş bir kuruma hizmet etmiştir.

lakin cumhuriyetimiz ilan edildikten sonra osmanlı'dan bize kalan borçların çoğunun ödenmesi ile bu bina 1930'lu yılların başında yeniden türkiye cumhuriyeti'nin envanterine dahil olmuş, binanın hangi amaçla kullanılacağı hususunda mustafa kemal atatürk'e danışılmış, atatürk'de bu binanın istanbul lisesine tahsis edilmesini istemiş.

ama atatürk bir de şerh koymuş;
    "bu binanın neden yapıldığını sakın unutmayın..."

unutursak yine aynı duruma düşerdik.

ve biz o binanın neden ve ne maksatla yapıldığını unuttuk...

muhtemeldir ki osmanlı'nın iflas ettiği muharrem kararnamesi dönemlerini yeniden yaşayacağız.

yeni duyunu umumiyeler gelecek, ülkemizin vergilerine, yoksul halkımızın boğazından geçen nafakaya yeniden el konulacak bu gidişle.

çünkü bu millet mustafa kemal atatürk'ün yolunda yürümedi, onun yolundan ayrıldı ve hakettiğini buldu...

istanbul lisesi binası neden yapıldı? sakın unutmayın...

ama unuttunuz...

lütfen okuyunuz;
    (bkz: osmanlı nın iflasını bilale anlatır gibi anlatmak/#40971319)
    7 1 ...
  • "fransada hangi türk malı var ki almayacaklar" sorusunu beraberinde getirmiştir. ya biz bazı arkadaşlar ile ayrı gezegenlerde yaşıyoruz ya bizim gözümüz kapalı ya bunların gözleri çok açık. ulan fransada hangi ürünün var ki bu ipneler boykot uygulasın ? beyaz eşya mı gönderiyorsun oraya yerli üretimin olan arabayı mı yoksa yerli şampuanını falan mı ? sana ne ile saldıracak bunlar neyin baskısını yaşıyorsunuz hükümet ve emikleyicileri olarak.

senin reyisinin hanımının meşhur çantası bile fransız malı sen dön kendi derdine yan önce sonra fransa ile didişirsin.
    5 2 ...
  • türkler ortaya çıktığı ilk günden beri şerefli bir milletti. islam öncesi türkler, tek eşliydi. kadına, doğaya, canlılara müthiş değer verirdi. bir ağacı gereksiz yere kesmez, bir dereyi asla kirletmez, bir hayvanı asla keyif için öldürmezdi. türkler'de kadına el kalkmaz, kadına ancak hürmet ve saygı duyulurdu. aileden devlet yönetimine kadar her şeyin kontrolü erkeklerle kadınlar arasında ortaktı. türk toplumunda kadın ve erkek bir arada iç içe yaşar, erkekler kadınları cinsel bir obje olarak görmezdi. islam öncesi türklere kurban olayım ben...
    14 1 ...
  • Bu arkadaşa hak ettiğini yazdığım naif bir entry'im anında silik oldu.
    Ağır hakaret ve argo içeriyor diye.
    Sözlük formatını aşan hakaretler vardı kabul ama değerli moderatör arkadaşlar sizce de kaşınmıyor mu.
    Gelelim konumuza
    Haşmetcim neden bu kadar arsızca utanmazca mesaj atıyorsun.
    Gurur haysiyet gibi kavramlara neden değer vermiyorsun kuzum.
    Neden aile terbiyesi ahlakı almış insanları zorla günaha sokuyorsun.
    Senin hiç mi utanman arlanman yok.
    Bir büyüğün olarak format sınırları içinde seni uyarıyorum.
    Yapma çocuğum.
    Zaten berbat bir oyuncusun zerre kabiliyetin yok
    Zaten sevimsizsin neden daha da sevimsiz olmak için uğraşıyorsun.
    Bak bunları kendini daha iyi tanıman için yazıyorum.
    Manasız tavırlarını bırak.
    Koca adam oldun.
    Adam oldun derken lafın gelişi söyledim yani anlamazsın diye daha açık ifade edeyim yaşın büyüdü ama sen olgunlaşamadın.
    Neden sevimsiz dışlanmış liseli modunu bırakıp
    iki dakika adam olmuyorsun.
    Lafın tamamı aptala söylenir onun için uzun uzun sana burada izah ettim.
    Umarım ki anlamışsındır.
    Lütfen kendine küfrettirme çocuğum yapma bunu.
    6 0 ...
  • kardeşim rica etsem lütfen hermes'i listeden çıkarır mısın?
    emine annemiz çok üzülüyor.

ayrıca bir de şu pasteur aşı şirketi.
    erdoğan ın bahsettiği fransız markaları

bu şirket abdülhamid'in yardımlarıyla kuruldu. ama akpliler bunu asla bilmez.

(bkz: bakteriyolojihane i şahane)
    6 1 ...
  • Bu ülkenin başına gelmiş en kötü şey. Adeta kanser gibi.

(bkz: Eve ekmek götüremiyoruz diyen esnafa rtenin cevabı)

Ortamlarda Amerika kimle dans ettiğini bilmiyor dersin, kim bilecek anasını satıyım. Yalnız fena trollük yapıyor, milletle de iyi dalga geçiyor.
    Dilerim ki 2023’de halktan gerekli cevabı alır. Dilerim ki...
    6 1 ...
  • "Milletvekillerinin implant hakkı arttırıldı: 12 dişe kadar biner lira"

milletvekilleri taş mı kemiriyor? adamlar kendi kendilerine hak tanıyıp kendileri oy verip kendilerine zam yapıp kendileri oyluyorlar bunu hiçbir mekanizma denetlemiyor çıkıp kardeşim ne saçmalıyorsunuz siz demiyor adamlar kendilerine %100 zam yaptı zamanında sonra evet diyip kendilerine yaptıkları zamı kendileri oylayıp geçirdiler böyle iş mi olur?

ha bu haberler eski biliyorum, sadece aklıma geldi yine.
    9 0 ...
  • isabet olacaktır. böyle tuhaf diziler fazla uzatmadan final yapsınlar.

çukur diye bir mahalle var ve istanbulun tüm ensesi kalınları zaman zaman buraya düşman oluyor. adam uyuşturucu ticaretinden milyar dolar kazanıyor ama tek derdi çukuru ele geçirmek.. kimisi tüm mahalleyi havaya uçurmaya çalışıyor kimisi tüm mahalleliyi uyuşturucu müptelası yapıyor kimisi dozerlerle kepçelerle mahalleyi yıkmaya geliyor. ülkede devlet diye kolluk gücü diye bir şey yok bu arada. mahallede her akşam silahlı çatışmalar oluyor "yüzlerce" cinayet işleniyor sniperler falan sokaklarda geziyor ama ortada ne polis var ne hakim var ne savcı var.

kavga sahneleri zaten efsane.. yamaç karakteri ( 70 kilo ya var ya yok ) tam suratına 13095 tane yumruk, tekme falan yiyiyor. bir süre gözleri falan kayıyor bayılıyor. sonra hiçbir şey olmamış gibi ayağa kalkıp rakibini osurta osurta dövüyor. ulan biz bu boyda bu fizikte ağzımızın üstüne 3-4 yumruk yesek ne diş kalır ne kafada fosfor. ama bu arkadaşlara hiçbir şey olmuyor..
    10 1 ...
  • --- spoiler ---
    son gelen veriler ekonomimizin büyüme patikasına girmesini destekleyecek şekilde rotasında ilerlediğini gösteriyor.

ekim ayında hizmet sektörü güven endeksi %6,4, perakende ticaret sektörü güven endeksi %1,7 arttı. kapasite kullanım oranı ise %74,6'dan %74,9'a yükseldi...
    --- spoiler ---

şeklinde atılan, altına da alkış emojisi eklenen tweettir.

tweet linki;
    https://twitter.com/Berat...tatus/1320636611315568648

ekran şeysi;
    26 ekim 2020 berat albayrak tweeti

bakınız çokomelli bakanımızın attığı tweetin yanında da günün tt listesi var, orada dolar 8 yazıyor, bir başka tagda da usdtry yazmakta. nasıl da denk gelmiş, allah'ın hikmeti işte...

neyse...
    buraya pek çok yorum yapardım, örneğin damat bizimle taşak geçiyor derdim, ama damat bizimle taşak geçiyor demiyorum.

zira az evvel silik kutumda gördüm; (bkz: berat albayrak ın altın varaklı kalorifer peteği) başlığındaki entrym "sözlüğü/yazarı zor durumda bırakır gerekçesiyle sildirilmiş. o yüzden berat bey bizlerle taşak geçiyor, kendi başarısızlığının, basiretsizliğinin üzerini örtmek için algı yapıyor diye yazmıyorum buraya.
    11 4 ...
  • müsiad başkanının 2015 yılında yaptığı açıklama, an itibari ile altında yeni tweetler görmek mümkündür.
    adam geleceği görmüş, helal olsun.

https://twitter.com/MUSIAD/status/658307051165216768

eğer silinirse diye: https://galeri.uludagsozl...%C4%B1kard%C4%B1-2089686/
    4 0 ...