ulukayra

126.
  • Elimi, saçımı ve gözümü paylaştığım zaman gelen yorumlara inanılmaz gülüyorum. Gülmek için paylaşıyorum zaten. itin götüne sokulsam kızmıyorum pek yazılanlara.

Abicim sen hergün garip garip fotoğraflar paylaşıyorsun ve eleştirilincede mızmızlanıyorsun. Garip değil mi sence? Bunun savunması nasıl “oh iyi ki kutsalınıza küfrettim” olabilir ki?

Ne değişik kafalar, ne değişik evrim süreçleri...
    8 0 ...
  • cidden bazı konularda boş yapıyorsunuz ben bizim memleketin insanlarını sevmem açık konuşmak gerekirse ne kadar geri kafa olduğumuzu tartışmaya gerek bile yok ülke bazına vuracaksak. ancak bizim ülke kadına verilen değer, saygı açısından bir çok ülkenin ilerisindedir sırf kadınsınız diye dolmuşta ayakta bile kalmazsınız anadoluda illa biri yer verir mesela. açıp dünya sağlık örgütünün istatistiklerine bakarsanız götünü yaladığınız ülkelerin hepsinin kadın cinayetlerinde vs. bizden daha yüksek oranlara sahip olduğunu zaten görebilirsiniz bizim ülkede bir kadın cinayeti, kadına şiddet olsa direkt tepeye oturuyor, gündem oluyor aşırı bir duyar mevcut. abdnin kadına şiddet, kadın cinayeti istatistikleri bizden 10 kat fazladır ama kimsenin sikinde olmaz bu tip şeyler redditte taşşağa devam ederler.
    3 0 ...
  • Kendisi, Ordu’nun Ulubey ilçesinin Yenisayaca
    adlı Gürcü/Acara köyünden bir Gürcü’dür.
    Ailesi Batum kökenlidir.
    isim: Canan
    Soyisim: (Şahin) Kaftancıoğlu.
    Etnisite: Gürcü/Acara

https://twitter.com/Soybi...status/970261076389527552
    2 0 ...
  • herkeste kendi nickini yazıyor. aklıma arada gece bir yarısı kalkıp kendi nickini mousela okşayan yazarlar silsilesi geliyor. Bilemiyorum belki de gerçekten de yapıyorlardır. Anam anam.*
    4 1 ...
  • sanki diğer "seyh" lerin durumları farklı..
    kızı taciz edilen kadına tekrar tarikatlara gider misiniz diye soruluyor.. kadın orası hariç giderim diyor.
    konu bu milletin cehaletinde yatıyor.
    bugün başka bir tarikatçı, silahlanan derneklerin ismini verebilirim diye açıklama yapıyor. ülkenin durumunu siz düşünün artık.

https://tr.sputniknews.co...ni-vermeye-hazirim-dedi-/

https://www.internethaber...yine-giderim-2127777h.htm
    2 0 ...
  • Sözlükte takip edilmek takip etmek bana çok saçma geliyor. Misal bir Facebook ta bir Instagram da takip edilene bakılır burada onu yapmıyoruz ki anasayfaya giriyoruz direk. Kırmıyoruz takip ediyoruz yine ama Saçma yani.
    4 0 ...
  • Sebebi merak konusu olan gerçekliktir. işte sapık şeyhler zincirinin bir halkasının mal durumu:

https://www.sozcu.com.tr/...mlak-zenginiymis-6046115/

Müslümanın malı olmaz diye bir kaide yok ama eskinin büyüklerinin öykülerini bilenler, bir çoğunun paraya, pula, dünya malına sırtını döndüğünü bilir. Misal beyazıd I bistami, misal yunus Emre, misal Nesimi...

Zira inançlarına göre derdi para pul olanın Allah'a muhabbeti fazla olmaz, yüksek mertebeler dünya ile meşgul olana nasip edilmez.

Günümüzde ise böylelerini mikroskopla arasan numunelik bulamazsın. Fakat müritlerine kendilerinin Allah dostu olduğu yalanını yaydırıyorlar.

Sebep nedir, bilen varsa yeşillendirsin.
    3 0 ...
  • nafaka

122.
  • Erkekleri boşanma konusunda geri adım attıran olay.

Çocuk olur eyvallah.
    Ama haricen nafaka olmamalı.

Kadına ise iş hayatından uzak kaldı ise 6 ay, 1 sene ile sınırlandırılmalı.
    Erkek ömür boyu artık evli olmadığı kadına bakmak zorunda mı?

Üstelik bazı haberler geliyor.
    Kadın aldatmasına rağmen nafaka alabiliyor.
    Bu nasıl mümkün olabilir?
    Tabiri caizse sevgilisi ile yesin diye neden para versin eski koca?
    3 0 ...
  • bir yaşam formu.

işin kötüsü, çocuğu oraya eğreti şekilde oturtan da kendisi. hem sağlam iş yapmıyor, hem yaptığı çürük işten kendi çocuğu olumsuz etkileniyor, hem de üzerine dayağı çocuk yiyor. zaten en başta çocuğu oturtuş şekli de hırpalar gibi. sanki öncesinde de bir dayak faslı geçmiş gibi görünüyor.

"çocuk sahibi olmak herkesin hakkı" diyenler ne düşünüyor böyle durumlarda, merak ediyorum.
    10 2 ...
  • seri köz getir'den, seri bez getir'e evrilen hayatları olan bireyler topluluğu..

eşim ve güzel kızımlan ben de buralardayım..

itemlerim; gaz çıkarma, alt değiştirme, ayakta sallama, kucakta uyutma.

profesyonel bebek arabası kullanılır. *
    7 0 ...