• https://youtu.be/8g4qPn7jN0I
    Dünyanın en büyük dördüncü ekonomisine bok atan, almanya'nın gariban bir ülke olduğunu ve türkiye'yi kıskandığını iddia eden bir şahıstır.
    1 0 ...
  • https://youtu.be/8g4qPn7jN0I
    Dünyanın en büyük dördüncü ekonomisine bok atan, almanya'nın gariban bir ülke olduğunu ve türkiye'yi kıskandığını iddia eden bir şahıstır.
    1 0 ...
  • Hiçbir şeye o kadar ihtiyacım olmadığı bir dönemdeyim ki anlatamam.

Her şey olması gerektiği gibi tıkırında harikulade işliyor.

Mutluyum, huzurluyum, hiç kimseye ve hiçbir şeye ihtiyacım yok, kendimi çok seviyorum ve bir kedim var.

Daha allahtan belamı mı isteyeyim?

Öncesinde ihtiyacım olan her şeye sahibim.

Biraz akıl diyebilirim ama. Kedimin soğuk zemine yattığını görünce ’kısır’ olduğu hâlde kalk annem oradan çocuğun olmaz dediğim için ortam buz kesip gözler bana yönlendi bir anda.

Bize öyle dediler hep ben ne yapayım? Siz de atlet giyin, üşütmeyin.

https://m.youtube.com/watch?v=GZGgsOPghhg+ bununla yazımı sonlandırıyorum. Kendinize iyi bakın.
    1 0 ...
  • Dün siyah dediğine bugün beyaz der.
    Dün övdüğüne bugün küfreder, ya da tam tersi...
    Aldatılır, kullanılır.
    Bağnaz kişilik sergiler, küçücük dünyaları çıkar üzerine kuruludur ki; çıkarı için her kimliğe kişiliğe bürünür.
    Tartışma ortamına girmez, devamlı kendini soyutlar.
    Özgün bir düşünce inanç kimlik tanımı kişiliği yoktur.
    0 0 ...
  • siyaset

457.
  • Hoyrat atları terbiye etme sanatı. Ya terbiye olacağız ya hoyratlığa doğru dörtnala doğru koşacağız. Koşalım derim, çünkü kötekle terbiye edileceğimiz kitabi hakikat. Koşalım derim, yorulduğumuz yerde soluklanır, kaldığımız yerden devam ederiz. Terbiye edilirsek ruhumuzdan başlayacaklar soymaya, bacaklarımızı kırk haramiliğe koşturacaklar. Koşturmadan evvel haram yedirecekler, haram içirecekler. Kısrak gibi cinsimizden kadınlar için bizleri telef edecekler. tahtları, kanımız canımız adedince ve kaybınca şekillenecek, bir balina gibi obur ve pis iştahlı olacak. Koşarım derim, takımsız, bağımsız ve hoyrat bir özgürlükle. Terbiye edilirsek, kıçı kırık bir hikayenin virgülü olacağız. Ölürsek hikayemiz ilelebet sürecektir.
    0 0 ...
  • mim

19.
  • Önem arz eden cümle sonlarına konulan zihinsel tasnif pusulası. Arap alfabesinin bilmem kaçıncı harfidir. Lamelif, vav, sin ve kaf kef harfleri gibi ziyadesiyle meşhur, ziyadesiyle de mesturdur.

Ebru sanatına suya okunan renkli harf olan mim, şerh ve pusula olduğu gibi, meşhur yönünü muhammed mustafa'dan almaktadır. Binaenaleyh; zahidler ve cümle dervişan, abdestli olmadıkları vakit, nur muhammed'ten mim diye bahsederlermiş. Sözüm ona iki cihan serverinin mübarek esması abdestli olmadan telaffuz edilemezmiş. Közgelimi, bu alicenap mantığa göre ebu lehep yahut iblis aleyhulane'nin ismi zikredildiğinde zemzem suyu olan abdestin bozulması gerekir. Bilemedim şimdi. Hava iyi de düşünce biçimi hoş değil.

Hülasa;
    Mescitlerin duvarlarına nakşedilen harf. Huruf-u mukattaa'dan olmayan, aksine huruf-u aşk'tan olan bir harf.
    4 0 ...
  • KENDiSiNi PADiŞAH OLARAK GÖRÜYOR,

AT ÜSTÜNDE DURMAYI BECEREMEYEN,

PAÇALARINDAN YOLSUZLUK AKIYOR,

BOYAN DÖKÜLDÜ,

RANTIN BABASINI GETiRDi,

Dediği biri için sonunda :

Allah şahittir ki bütün bedenim kan gölüne dönse de Erdoğan'dan ayrılmayacağım

Diyen birisidir.

Soyadıda "soylu" dur)))))
    5 0 ...
  • Şerefsiz ferman ne olacak oğlum cerrah asistanı olsa bu çocuk. Takır takır cevabını veriyor işte her şeyin. Potolojoyo olocom sono. Ulan şeytan diyor git berhayat Hastanesi'ne ver odunu ver odunu. Çözme lan Ali bir daha teşhisi. Bırak başını yesin fermo orada. Sinirlendim gene bak.
    4 0 ...
  • incilin değiştirilmiş olması söz konusu değildir, çünkü incil diye allah tarafından inme bir kitap yoktur.

incil dediğin şey isa peygamberin öğretilerinin matta, markos, luka ve yuhanna tarafından anladıkları şekilde derlenip insanlara iletilmesidir.

O yüzden birinin siyah dediğini, öteki kara olarak yazar.

Yani incil kelimelere takılmaz, işin özüne önem verir.

inanıyorum diyenlerin daha incilin ne olduğunu bir inanmayan kadar bile bilmemesi ne trajikomik bir olay.
    8 2 ...
  • O yenilse, bu berabere kalsa, ötekiler 2 gol yese, biz 3 gol atak hesabı yaptırmadan euro 2020 ya giden takımdır. Buna rağmen hala Fatih terim diyen dallamalar var, bu cahillik karşısında ne desek boş.
    7 0 ...