• 29 yaşındayım, ben daha atatürk'e ilah diyeni, tapanı görmedim.

ama birilerine '' allahın vasıflarını taşıyor '' dendiğini gördüm, '' peygamber kibre kapıldı, biz kapılmadık '' diyeni gördüm, '' ona itaat etmek farz-ı ayn'dır '' diyeni gördüm.
    16 7 ...
  • Bu sefer 11. Nesillerin de katılabileceği ve ay sonunda düzenlenecek sınav.
    Zall katılacak 50 kişi arasından 2 yeni yetkili seçilecek dedi, bugün yarın gelişmeler kısmından duyurur.
    Kayıt için özel mesajdan kullanıcı adı ve şifrelerinizi bana gönderdikten sonra size vereceğim iban numarasına sınav harcını yatırmanız yeterli.
    12 1 ...
  • Saçma olabilir ama çoğunlukla yatakta uyumaktan daha derin bir uyku sağlıyor bana. Uyuyayamağımda iner halıya uzanırım veya gün içerisinde mutfaktaki halıya cenin pozisyonunda yatarım. Çok savunmasız hissettiriyor ve çok rahat iq.
    3 1 ...
  • Düşünceli sözlük yazarlarının yaptığı oylama çeşidir. Daha önce entrylerini girmiş ve sonra uyumuş bir yazarı, o uyanmasın diye sessizce açık oylamaktır. Mesela ben neden uyandım, demin birisi tak tuk gürültülü bir şekilde açık oyladı.
    4 0 ...
  • Fakirliği maddi algılamak en büyük fakirliktir halbuki insanın gönlü, ruhu zengin olmalı.
    Bir insan içsel derinliğini kaybetmemişse ondan zengini yoktur.
    2 0 ...
  • 11.11.2018 tarihinde tarık yıldızı dünyaya çarpacak diyerek istifa eden matematik öğretmeni emre Nur'un yeni kıyamet tarihidir. Hayırlı kopmalar.
    12 12 2018
    3 0 ...
  • peki neden? diye sorduğum video.

hangi ayin bu acaba onu merak ettim. bir de hangi otu içtiler mesela? normal kafayla yapılıyorsa sakat çünkü. yani o kapıdan çıkıp "ööğğğ gay mı ööööğğğğ Lut kavmiieğ" denilmesi biraz fazla döneklik olurdu.

ya adamlar bastırılmış duygularını böyle 'ortamlarda' mis gibi yaşıyor ya. şükür bari çoluğa çocuğa sulanmadan 'düşman vuruyorlar'. ben desteklerim bunu.

evet 40 saniyelik videoyla insanları bilip bilmeden yargılamayı severim.
    6 1 ...
  • aşk

15984.
  • ibni sina aşkı,
    insanın karşı cinsten birinin yüz çizgilerini, el kol devinimlerini ve davranışlarını durup durup düşünmekten doğan sürekli bir hüzün düşüncesi olarak tanımlıyordu.
    6 0 ...
  • biraz şarap ve tuza banılmış ekmek

"Kalmak biraz da kendinden gitmekti.”

Ne bileyim..

Daha kolay gibiydi Hayata başka pencereden bakmayı reddetmek.

Oysa kalmak zordu.

Uyum sağlamayı öğrenmek demekti,
    Bazen hayata itaat etmek,
    bazen isyan etmekti.

Bazen topluma uyup o koyunların arasına karışmak demekti,
    Yani sivri kenarları mı yuvarlamak demekti.

Gözlerine baktım,
    Kal diyordu,
    Ellerim ellerine gitme diyordu.

Kafam karışık,
    Düşüncelerim darma dağınıktı.
    Odaklanamadığı mı gözlerimden anladı,
    Kalmak istemediğimi sanmıştı.
    Kalmak istiyordum halbuki,
    ilk defa deneyerek.

Gücü onun deniz gözlerindeki cesaret dolu tutkudan alacaktım,
    Belki ikimiz yapabilirdik.

Neden olmasındı ki?

Aşk, isa’ nın ekmeği gibiydi
    Herkese yeterdi,

Biraz şarap ve tuza banılmış ekmek.

"Ruhumuzdaki altyazılar"
    6 1 ...
  • Başlık sahibinin kime nasıl karım marım dediğini bilmem, üstelik de kadın sayısını keşfedecek kadar çok takılmadım henüz buralarda ama kısmen doğru söylüyor çünkü kadınlar -ki gördüğüm kadarıyla birkaç tane var, çünkü hep aynı kişiler yazıp çiziyor- girdikleri her ortamda hele de böyle azınlıkta oldukları bi durumda, özellikle de ilgi çekmeye başladıkları andaaa bittiniz siz olm... Ne yazık ki.
    6 2 ...