• osmanlı topraklarına dahil olan yemen'de üretilmesi nedeni ile adının geçmişten beri türk kahvesi olarak anılması nedeni ile varolmayan mantık hatasıdır.

  ortada bir mantık hatası varsa o da senin toynaklarınla entri yazabilmendir.
  7 0 ...
 • Yakın zaman içerisinde aldığım bir karardır. Çünkü oy verilecek bir parti mevcut değil şu anda.

  Akp: buna neden asla oy vermeyeceğimi zaten açıklamaya bile lüzum yok.
  Chp: her ne kadar son seçimde ekrem'e oy vermiş olsam da gün geçtikçe daha da çok kürt ve hewal yalaması bir parti haline geldiği için artık oy vermeyi düşünmüyorum.
  Mhp: bu zaten başından beri arap yalaması ve ümmetçi bir partiydi. Resmen tayyip'in şakşakçısı haline geldikleri zaman zaten artık oy vermek aklımın ucundan bile geçmedi.
  iyi parti: her ne kadar doğrudan olmasa da sonuçta chp'nin müttefiki olduğu için dolaylı olarak chp için söylediklerim bunun için de geçerli. Ayriyeten eklemek gerekirse bu da sonuçta mhp'nin içinden çıkmış aynı onun gibi arap yalaması ümmetçi bir parti.
  Hdp: bunun için de zaten açıklama yapmaya bile gerek yok.

  Kısacası bu ülkede türkçülerin oy verebileceği herhangi bir parti yok. Bir tek ötüken birliği mi ne diye bir parti vardı onu da yoldan geçen 10 kişiye sorsan 9'u duymamıştır hiç.
  5 0 ...
 • sevgili peygamberim monopoly oyunu
  harika bir oyun.. nerden temin edebilirim acaba?? oğlum ebubekir sıddık çok istiyor da..
  5 0 ...
 • Şüphesiz ki bir devrin sona erdiğini gösteren yönlendirme. hızlıresim.com'a girip "resim yüklemek için tıklayınız"a basınca otomatikman eksiup.com'a gidiyor sayfa. lan ben uludağ sözlük'e her eklediğim görseli hızlıresim üzerinden atıyordum. eksiup'takiler direkt olarak buraya yüklenemiyor. o yandaki yeşil ok çalışmıyor. fak.
  7 0 ...
 • yüzde 10'u bulan paydır.

  tablo-1;
  türkiye nin tüm gelirlerinde alkol ve sigara payı

  tablo-2;
  türkiye nin tüm gelirlerinde alkol ve sigara payı

  evet, ülkemizde 2019 ocak-ağustos döneminde toplanan vergi gelirlerinin yüzde 10'u sigara ve alkollü içeceklerden elde edilmiş.
  alkol ve sigaraya ödediğimiz vergi;
  günde: 171.4 milyon tl
  saatte: 7.1 milyon tl.

  petrol ve doğalgazdan elde edilen vergi gelirinden, motorlu taşıtlar vergi gelirinden daha çok.

  buradan elde edilen gelirlerle imam maaşları ödenip, imam hatip liseleri, kuran kursları açılıyor.
  sonra da kalkıp içki haram, sigara mekruh diye ahkam kesiyor ibişler.

  ulan ülke sizin dualarınızla değil, alkoliklerin ve tiryakilerin yüzü suyu hürmetine dönüyor.

  #ekonomi
  12 1 ...
 • 2002 yılından beri yaz aylarında bulunduğum yalova'nın beldesi. tabii artık iş falan olur diye sezonu erken kapatıyorum. herkes denizin kirliliğinden bahsetmiş. evet doğru. ama zaten buraya denizi güzel diyen hiç olmamıştı ki. fakat havası nefis. istanbul'a yakınlığı en favori avantajı. genç nüfus beklememek lazım. temmuzun sonunda ağustos'un başında bir hareketlilik oluyor. onun dışında emeklilerin kendi evi falan var zaten. kaliteli dondurmacıları var. armutlu teşvikiye şenköy yollarına giderken güzel piknik yerleri de var. dedim ya 2002, yani çocukluğumdan beri yaz dönemlerim burada geçtim. buralı kadar bilgim oldu. süper bir yer değil. ama istanbul'a yakın işte. ucuz. hava değişikliği için ideal.
  6 1 ...
 • Bunu dünya alem biliyor.

  Eğer CHP son belediye seçimindeki gibi teşkilatlı olabilseydi, bu kadar rahat oy çalınmazdı.
  5 1 ...
 • Bu ilk değil. Arınç kızağa çekildiğinde gökçek le kavgasında “ankarayı parsel parsel satanlar” dedi, gökçek in bir anda sesi kesildi, zamanında bayraktar “ne yaptıysam başbakanın emri ile yaptım” dedi.

  Özetle malum partide sıkıntıya düşen, partiden ayrılan hemen hemen herkes bu tarz bir açıklama yapıyor neden acaba...

  Bunu sırf partiden atıldı o yüzden sallıyor diye savunmak da beyinsizliğin dik alası. Bak çomar demiyorum o yaratıkta bile biraz düşünme kapasitesi var bunlarda o bile yok.
  10 3 ...
 • kuzenim var kürt bir çocuğa aşık oldu, yalvardik hepimiz yapma, etme diye. kültür farkı, gelenek görenek farkı. hepimiz konuştuk ama kız nuh dedi peygamber demedi. sonunda da ailesi de istemeye istemeye verdi kızı. 1 hafta sonra duyduk ki kizin zorla başını kapatmışlar. 2 hafta, 3 hafta sonra duyduk, kızın burnunu kırmışlar dayaktan. hem de öyle iğrenç bi zihniyetleri var ki, dayak dediğin şey sadece kocadan gelmiyor. kocanın babası, kocanın kardeşleri, kayinvaliden. isteyen herkes seni dövebiliyor o an.
  kuzenim eve dönmek istedi bu olaylardan sonra, yine o aile, "sen bu eve gelinlikle girdin, anca kefeninle çıkarsın" gibi mağara sözleri söylediler. vermek istemedik biz kızı ama o tekrar gitmek isteyince bir şey de diyemedik.

  evet bütün kürtler aynı değil ama benim ne kadar gördüğüm, duyduğum kürt varsa zihniyetleri ve comarliklari aynı. o yüzden bir babanın kızını kürtlere vermek istememesi kadar doğru ve olağan bir şey olamaz.
  16 2 ...
 • Uykusuz.
  Yorgun.
  Kırık ama bunu hakettim.
  Pişman.
  Huzursuz işte en acıtanı bu.

  insan böyle zamanlarda çekip gitmeli dersiniz biliyorum ama bir yerden sonra gitmekte işe yaramaz oluyor insanın huzuru kendi içinde olmadıktan sonra dünyanın öbür ucunda olsan ne yazar.
  Hani mahallenin sessizliği
  Yuvanın sıcaklağı sarmalardı seni çocuk
  Bak sabah olmak üzere
  Neden olmuyor.
  7 1 ...