bugün

dünyanın en saçma olayı. koskoca bilim kurulu profesörler ülke adına olması gereken kararı lise mezunu reisimize soruyor.
ilkel muz cumhuriyetinde sıradan olaydır.
karar merci rte olduğu için ona sorulması gereken konudur. amma fesat tiplersiniz yazık...
Bilim kurulu lafını duyunca bana Bi gülme geliyor.

Bu kurul daha şubat ayında ülke giriş çıkışlarının tamamen kapatılması gerektiğini söylemeliydi.

Biz 400 bin dışarıda göd gezdiren toplayıp piyasaya salladık.
rezaletin daniskasıdır. profesörler dururken ülkenin kaderi partili cumhurbaşkanında.
ahmet abiye sormayacak normal. kararname yetkisi bulunduğu için malum yeni sistemle cumhurbaşkanı da erdoğan olduğu için böyledir. şimdi sırf olan şeyi söyledim diye down rating yiyeceğim biliyorum ama komik başlıklar atmayın sırf birini sevmiyorsunuz diye :D
profösör dururken üniversite diploması dahil olmayan bir adama sormak nedir ha sokakta yoldan geçen birine sormuşsun ha bu adama aynı şey.
demokrasilerde olmasa bile partili c.başkanlığı sisteminde normal olandır.
ayrıca bilim kurulunun aldığı her kararın uygulandığını düşünmek cahillik olur.
Siz RTE için çok büyük şeyler diyorsunuz ama daha beteri gelecek diye hissiyatım var. Yabmayín az sakın olun.
ya kime soracaktı? demukraasi var memlekedde.
Koskoca sucukçu muhasebecisinden daha mı iyi bilecekler?
Partili CB sisteminde
Akıl, bilim, istişare, demokrasi ve hukuk aranmaz.
chpli olunca salak salak konusmak sartmidir?
-demokrasilerde olmasa bile partili c.başkanlığı-
trumpun, angela merkel, marcon partisiz tarafsizmidir?

cumhurbaskani ataturk, ismet inonu, abdullah gul, ahmet necdet sezer, suleyman partisizmiydi? kimi direk parti uyesiydi kimide uyesi olmasa bile partiliydi
en son kararı padişah veriyordu dimi.ewed
tamam memlekette bilim yok, dusunme ozgurlugu yok, rte herseyi kendine bagladi, yandas, yalaka vs. degilsen bunu reddedebilme sansin yok. bunlara eyvallah...

ancak boylesi ciddi bir salgin durumunda bilim kurulu tipki savas idare eden askeri bir kurul gibidir; kitlenin hareketlerini etkileme kapasitesine sahip her bilgiyi devlet ile koordineli bir bicimde aciklamak zorundadir. Bu ABD icin de boyledir, Cin icin de, ya da herhangi bir baska ulke icin de.

Ama bu ozel olarak hazirlanmis bilim kurulunda olmadigi halde hastanede calisan doktorlar veya hemsireler de agizlarindan cikacak her seyi gidip iktidara soruyorlarsa iste orada bir sikinti var demektir.
Bilim kurulunu gereksiz kılan bir olaydır.

Haybeye maaş alıyorlar, hemde zaman kaybıdır, sonuçta reize soruyorlar falan filan.

Direkt reiz karar verse herşeyden tasarruf etmiş oluruz.